Навигация по сайту

Популярные статьи

Який ssl-сертифікат вибрати для блогу

  1. Що таке SSL
  2. Коли потрібен SSL-сертифікат?
  3. Чи потрібен сертифікат для блогу?
  4. Безкоштовно не означає вигідно
  5. Який ssl-сертифікат вибрати для блогу?
  6. Куди йти і кому платити?


Якщо у вас вже є свій блог, або ви тільки плануєте його створити і займаєтеся пошуком інформації з цього приводу, напевно ви часто зустрічали рекламу SSL-сертифікатів (ох уже ця контекстна реклама ☺) або ж вам приходила розсилка від продавців цих сертифікатів. Тому давайте розберемося, що це таке, чи дійсно потрібен SSL-сертифікат для блогу і, якщо так, то який сертифікат вибрати.

Що таке SSL

SSL- це криптографічний протокол, який забезпечує безпеку з'єднання між відвідувачем сайту і сервером, на якому він знаходиться. Простіше кажучи, які б дані ви не вводили на цьому сайті в різні поля форм (логін, пароль, повідомлення, особисту і банківську інформацію) і які б дані сервер не відправляв вам у відповідь, SSL забезпечує їх конфіденційність і не дає зловмисникам ними заволодіти.

Коли потрібен SSL-сертифікат?

Як ви вже зрозуміли, якщо відвідувачі вашого сайту передають через нього особисту інформацію, вам потрібен SSL. Особливо це актуально для інтернет-магазинів, сайтів фінансових установ, а також для сайтів, на які люди можуть завантажувати різні файли (наприклад, якщо це сайт соціальної мережі, державної структури і т.д.).

Чи потрібен сертифікат для блогу?

Зараз ви думаєте: «У мене ж звичайний блог, для чого мені тоді SSL-сертифікат?» І ви будете праві, але лише частково. Так, наявність протоколу SSL в принципі не є обов'язковою умовою функціонування сайту. Але! Є три сильних аргументу на противагу.

По-перше, якщо відвідувачі вашого блогу можуть реєструватися на сайті, відправляти повідомлення, завантажувати особисті файли, залишати коментарі, то це вже передумова до використання SSL (передача персональних даних як-не-як).

По-друге, кожна поважаюча себе компанія, яка хоче, щоб відвідувачі її сайту відчували себе в безпеці і хотіли на нього повертатися знову і знову, повинна використовувати SSL-сертифікат. За часів переміщення життя у всесвітню мережу, питання захисту персональних даних стає як ніколи актуальним. Не всі люди знають, що таке SSL і як конкретно він працює. За інших рівних умов, побачивши «замочок» в адресному рядку браузера, людина (підсвідомо не побоюючись) залишиться на цьому сайті, а той, у якого такого значка немає, вважатиме за краще обійти стороною.

І по-третє, SSL-сертифікати покращують позицію вашого сайту в пошуковій видачі. Такі компанії, як Google, вже давно стимулюють перехід сайтів на HTTPS. Причому вага фактора наявності SSL-сертифіката збільшується з кожним роком все більше. Тому, якщо ви хочете поліпшити SEO-показники вашого блогу, SSL вам дуже допоможе.

Безкоштовно не означає вигідно

Безкоштовно не означає вигідно

Отже, сподіваюся, що необхідність установки сертифіката SSL для вашого блогу ми усвідомили. Тепер розберемося, чи варто платити за SSL або можна обійтися безкоштовним варіантом, таким як сертифікат Let's Encrypt. Його переваги закінчуються, власне кажучи, на його безкоштовності. По-перше, рівень довіри у браузерів до безкоштовних сертифікатами невисокий. При збої або зміни правил роботи пошукових систем і розробників браузерів - такий ресурс може бути позначений, як недовірених. По-друге, вони випускаються на короткий термін - 90 днів, і є ризик забути про закінчення терміну його дії (на відміну від платних, які можна придбати аж на 3 роки). По-третє, цей SSL захищає тільки один домен: якщо у вас багато доменів або піддоменів - потрібно буде випускати сертифікат на кожен з них окремо (тоді як для вирішення цього питання досить одного платного сертифікату Wildcard або SAN). По-четверте, ніхто не несе фінансової відповідальності за злом сертифіката, так як Центр Сертифікації Let's Encrypt - це некомерційна організація. І по-п'яте, у цих SSL є проблеми з сумісністю з деякими браузерами і ОС.

Який ssl-сертифікат вибрати для блогу?

Вам потрібен платний сертифікат. Це по-перше.
Далі, є сертифікати з перевіркою домену (DV), організації (OV) і розширеної перевіркою (EV). Останні два видаються тільки юр. особам. Відповідно, для вашого блогу підійде DV SSL. Це сертифікат початкового рівня, що дозволяє підтвердити достовірність адреси сайту. Його випуск не вимагає надання документів, що дозволяє швидко отримати сертифікат.
І, як ми вже розібралися вище, якщо у вас багато доменів / піддоменів, вам знадобиться DV сертифікат Wildcard (з підтримкою піддоменів) або SAN (МультиДоменні).

Куди йти і кому платити?

Для покупки SSL-сертифіката ми рекомендуємо завоював авторитет ресурс https://SSL.com.ua/ . Він допоможе вам швидко отримати сертифікат практично від будь-якого ЦС, при цьому запропонує вам вигідні партнерські ціни і цілодобову підтримку. Якщо говорити про ЦС, то вам цілком підійде Comodo SSL-сертифікат - він найдешевший і за якістю захисту не поступається іншим. До того ж, у вас є можливість безкоштовно протестувати його протягом 10 днів (якщо ви все ще сумніваєтеся в необхідності покупки SSL-сертифіката).

Удачі вам на блогерської стезі і успішного вибору SSL-сертифіката
Удачі вам на блогерської стезі і успішного вибору SSL-сертифіката!

Чи потрібен сертифікат для блогу?
Куди йти і кому платити?
Коли потрібен SSL-сертифікат?
Чи потрібен сертифікат для блогу?
Зараз ви думаєте: «У мене ж звичайний блог, для чого мені тоді SSL-сертифікат?
Який ssl-сертифікат вибрати для блогу?
Куди йти і кому платити?