Навигация по сайту

Популярные статьи

Android: Економія трафіку і оптимізація витрат

 1. Системні опції
 2. Основи оптимізації трафіку
 3. Просуваємося в нетрі
 4. оптимізація витрат

Пару років тому, коли перші Android-смартфони потрапили в руки новим користувачам, у багатьох відразу виникли проблеми з неконтрольованим витратою трафіку, через що «непідготовлені» тарифи спустошувалися в лічені години, а то й хвилини, залишаючи користувачів без засобів на рахунку

Пару років тому, коли перші Android-смартфони потрапили в руки новим користувачам, у багатьох відразу виникли проблеми з неконтрольованим витратою трафіку, через що «непідготовлені» тарифи спустошувалися в лічені години, а то й хвилини, залишаючи користувачів без засобів на рахунку.
Зараз ця проблема не настільки актуальна, але знання про те, як правильно контролювати свій трафік і витрати, ніколи не будуть зайвими. У цьому матеріалі йтиметься не тільки про правильне використання мобільного Інтернету, а й про оптимізацію тарифного плану для більш вигідних дзвінків і СМС.

Системні опції

Найпростіші механізми контролю витрат трафіку закладені вже в самій системі і не зажадають установки додаткових програм
Найпростіші механізми контролю витрат трафіку закладені вже в самій системі і не зажадають установки додаткових програм. Якщо зайти в Settings> Data Manager> Data Meter, то можна подивитися споживання трафіку за останні 7 днів, а також дізнатися самі ненажерливі додатки. У розділі Data Saver можна виставити настройки, які віддають розпорядження «важкої артилерії» не палить в усі знаряддя, коли є лише EDGE / 2G / 3G-з'єднання, тобто зробити так, щоб найбільш ненажерливі завдання (скачування програм з маркету і файлів з Інтернету, завантаження великих вкладень в листах і т.д.) відкладалися до підключення по Wi-Fi.
У розділі Data Delivery є кілька додаткових налаштувань для економії трафіку. Тут можна відключити передачу даних у роумінгу, за допомогою опції Data Enabled повністю заборонити використання інтернет-з'єднання і відключити передачу інформації (опція Background Data) в фоновому режимі (це необхідно для правильної роботи деяких сервісів, наприклад, Gmail для періодичної перевірки пошти).
На цьому можливості контролю в Android фактично закінчуються, і для більш просунутих функцій знадобиться установка додаткових додатків.

Основи оптимізації трафіку

Спочатку наведемо так званий джентельменський набір програм, який повинен бути у будь-якого користувача, який бажає економніше витрачати Інтернет.

AdFree Android (Потрібно root)
Один рекламний банер, можливо, і не з'їдає дуже багато трафіку, проте в безкоштовних додатках і при активному веб-серфінгу їх рахунок може йти на сотні. Прискорити завантаження сторінок, а заодно знизити витрати можна за допомогою безкоштовної утиліти AdFree, яка блокує рекламу всюди, де це тільки можливо.

Opera Mobile / Mini
Opera Mobile  /  Mini  Найважливіша відмінність цих двох браузерів полягає в тому, що Mobile, по суті, намагається відобразити звичайну версію веб-сторінки на телефоні, в той час як Mini спеціально форматує її під невеликий екран або показує мобільну версію сайту
Найважливіша відмінність цих двох браузерів полягає в тому, що Mobile, по суті, намагається відобразити звичайну версію веб-сторінки на телефоні, в той час як Mini спеціально форматує її під невеликий екран або показує мобільну версію сайту. Право на існування і регулярне почергове використання мають обидві версії. У контексті даної статті браузер цікавий в першу чергу через технології Opera Turbo, що займається стисненням веб-сторінок, а також блокуванням важких елементів сайту перед відправкою його на телефон.
Налаштування компресії в Mobile і Mini трохи відрізняються. У першій версії можна лише вмикати / вимикати Opera Turbo, а в другій - також вказувати ступінь стиснення зображень (low - medium - high).
При включеній компресії картинок в Opera Mini і активованою опції Opera Turbo в Opera Mobile браузери показують різні результати. Після завантаження трьох сайтів сумарний трафік до компресії в Mobile становив 5,4 МБ, а в Mini - 2,4 МБ. Після стиснення сторінок їх розмір значно зменшився і на Mobile для відображення сайтів було витрачено 1,7 МБ, в той час як на Mini - всього 0,4 МБ. Таким чином, оптимальним вибором для «економістів» стане Opera Mini, яка витрачає на порядок менше трафіку, ніж потрібно для завантаження звичайної версії сторінки.
При бажанні дійти до межі можна також відключити в будь-якому з браузерів завантаження картинок - в цьому випадку для відображення тих же трьох сайтів Opera Mini витрачає всього 0,07 МБ трафіку.
В налаштуваннях Opera Mobile можна поставити опцію використання Turbo тільки при підключенні по 2G / 3G, а в режимі Wi-Fi браузер буде автоматично цю функцію пропускати.
Цікавою альтернативою Opera є браузер Skyfire , Також підтримує компресію, причому, за деякими оцінками, навіть більш ефективну, ніж в Opera. Однак з 2010 р стиснення трафіку працює лише для користувачів США, Канади і Великобританії, причому жителі інших країн не можуть навіть встановити цей браузер (хоча б без функції стиснення), оскільки додаток можна скачати з Android Market через регіональних обмежень.

3G Watchdog
3G Watchdog  Ця програма для моніторингу трафіку буде тримати користувача в курсі поточних витрат, а також допоможе уникнути ситуацій з надмірним споживанням Інтернету
Ця програма для моніторингу трафіку буде тримати користувача в курсі поточних витрат, а також допоможе уникнути ситуацій з надмірним споживанням Інтернету.
Залежно від умов використовуваного тарифу в 3G Watchdog можна вказати обсяг доступних даних для будь-якого обраного періоду (дня, тижня, місяця), а також налаштувати попередження і примусове відключення доступу в Інтернет.
За замовчуванням повідомлення про підвищений витраті відображається після вичерпання 80% трафіку. Після перевищення 99% 3G Watchdog автоматично відключає доступ в Інтернет, і якщо користувач сидить на тарифі з подобової тарифікацією, то знову підключає його з настанням наступного дня.
Щоб постійно не заглядати в програму, статистику (кількість переданої інформації, а також використаний відсоток квоти) завжди можна подивитися на віджеті для робочого екрану, а також на іконці, розташованій на верхній панелі системи. Проґавити 80% поріг витрат не дозволить і вібрація телефону.
альтернатива: Stats Free

Call Meter 3G
Call Meter 3G  Це своєрідний аналог 3G Watchdog, хоча у додатки трохи інша сфера діяльності
Це своєрідний аналог 3G Watchdog, хоча у додатки трохи інша сфера діяльності. Замість підрахунку трафіку вона веде статистику тривалості вхідних / вихідних дзвінків, СМС, ММС. Утиліта також може показувати, скільки даних було передано по Інтернету, але все ж для цих функцій краще використовувати саме 3G Watchdog. Віджет для робочого екрану показує будь-який обраний параметр (наприклад, кількість дзвінків з початку місяця, а також їх загальну тривалість), вартість наданих послуг та інші відомості.

avast! Mobile Security
avast
Доброю сторожовим собакою, який не проникає в Інтернет сторонніх, може стати програма Avast. Мало того, що сам по собі антивірус корисний для будь-якої системи, але на додаток до цього в Avast є і зручний Firewall, що дозволяє блокувати вибірково або повністю доступ програмам в Інтернет. Індивідуально для кожного додатка можна також дозволити доступ лише при наявності Wi-Fi або 3G.

CheckBalance
CheckBalance  Щоб не відкривати кожен раз екран набору номера і не вводити USSD-код або короткий номер для отримання інформації про баланс, рекомендуємо встановити цей додаток, яке після швидкого налаштування додає іконку на робочий екран і зводить всю процедуру отримання даних про залишок на рахунку до натискання однієї кнопки
Щоб не відкривати кожен раз екран набору номера і не вводити USSD-код або короткий номер для отримання інформації про баланс, рекомендуємо встановити цей додаток, яке після швидкого налаштування додає іконку на робочий екран і зводить всю процедуру отримання даних про залишок на рахунку до натискання однієї кнопки.
У програмі можна вбити кілька інформаційних USSD і навіть вибрати для кожного з них окрему іконку, або зібрати всі номери під одним значком, а конкретний запит завжди можна буде вказати вже в меню після кліка на основну іконку.

Data Enabler Widget
Утиліта для швидкого включення / відключення передачі даних. Іконка на робочому столі дозволяє в один клік деактивувати Інтернет з'єднання (2G / 3G) для того, щоб жодна програма не змогла ним скористатися. Додаткове натискання повертає доступ в Інтернет.
альтернатива: APN-Switch .

Просуваємося в нетрі

piBalance
piBalance  Для отримання більш детальної інформації по балансу можна використовувати утиліту piBalance
Для отримання більш детальної інформації по балансу можна використовувати утиліту piBalance. Після установки і настройки на екрані буде відображатися іконка, що показує залишок коштів, а також зміна балансу за день. З українських операторів підтримується Life :).

Onavo | Monitor Data Usage
Onavo | Monitor Data Usage  Функцій моніторингу трафіку, доступних в 3G Watchdog, може бути недостатньо для всіх користувачів
Функцій моніторингу трафіку, доступних в 3G Watchdog, може бути недостатньо для всіх користувачів. Наприклад, іноді відключення доступу в Мережу за все для декількох програм може значно заощадити трафік, і в цьому випадку саме Onavo приходить на допомогу, оскільки програма відстежує статистику по кожному окремому додатку і дозволяє на підставі цих даних виносити вирок. Додатки, більш інших растратившие бюджет для особистих цілей, не обов'язково відразу видаляти з телефону або повністю блокувати файрволом - Onavo в примусовому порядку може змусити їх використовувати лише Wi-Fi підключення, що і виділяє її серед альтернативних програм для моніторингу, перерахованих нижче.
альтернативи: My Data Manager Free , Data counter widget , Traffic Counter Extended , DroidStats , NetCounter , Tariff Watcher Widget , Mobile Counter - 3G, WiFi , Traffic Monitor .

Browser Swap Lite
Ця утиліта дозволяє запускати конкретний браузер в залежності від типу з'єднання (2G / 3G / Wi-Fi). Таким чином, на самому повільному з'єднанні можна використовувати Opera Mini, на більш швидкому - Opera Mobile, і на самому швидкісному - наприклад, Dolphin HD. За допомогою таких рокіровок можна досягти економії трафіку і в той же час не втратити швидкість при переході на швидке з'єднання.
Запуск специфічного браузера можна налаштувати і для відкриття конкретних доменів або посилань з певних сайтів (Facebook, Twitter). Програма також дозволяє швидко передати сайт з одного браузера в інший без копіювання посилань.
альтернативи: Browser Guru , Switch Browser .

2G-3G OnOff
Більш повільне з'єднання дозволяє не тільки економити батарею, але в деяких випадках допоможе уникнути ситуації, коли важка сторінка або великий файл буде завантажено помилково. У режимі 2G припинити завантаження можна ще до її закінчення, оскільки швидкість передачі тут набагато нижче, ніж в 3G.

мобільний довідник
Для використання деяких програм з цього огляду потрібне знання USSD-кодів. Підглянути їх завжди можна в Мобільному довіднику, що підтримує як українських, так і російських операторів.

оптимізація витрат

Tariff Plan Optimizer / UA
Tariff Plan Optimizer / UA  Додаток збирає статистику по дзвінках, повідомленнями, мобільному трафіку і на підставі цих даних підбирає для користувача найвигідніший тариф
Додаток збирає статистику по дзвінках, повідомленнями, мобільному трафіку і на підставі цих даних підбирає для користувача найвигідніший тариф. Підтримуються оператори KyivStar (Djuice), МТС, Life :).

MyTarif (МойТаріф) Lite
MyTarif (МойТаріф) Lite  Аналогічна програма, яка підтримує МТС, Кіiвстар, Life :)
Аналогічна програма, яка підтримує МТС, Кіiвстар, Life :).

Якщо старий тариф істотно обмежує можливості користувача (наприклад, не дає пристроїв для веб-серфінгу в зв'язку з великою вартістю кожного мегабайта даних), то використовувати наявну статистику для вибору кращого плану не має сенсу. Для цього потрібно самостійно вказати бажані параметри на чистому аркуші паперу, що можна зробити, використовуючи такі інтернет-сервіси.

Mobile Arsenal - Підбір тарифу
Сайт запитає у користувача середня кількість дзвінків в день, їх тривалість, процентне співвідношення по операторам, кількість СМС, ММС і обсяг GPRS-трафіку. На підставі отриманих даних будуть підібрані найбільш оптимальні тарифи, відсортовані за вартістю.

Tarifer - Калькулятор тарифів
Цей калькулятор дозволяє більш точно вказати свої мобільні пристрасті, однак за один раз можна вибирати лише одного оператора. Звичайно, їх можна перебрати по черзі, але спільне порівняння було б набагато зручніше.
У запропонованих тарифах уточнюється, яку частину суми з'їдає кожна з послуг (зв'язок, повідомлення, передача даних), і таким чином завжди можна оцінити, на чому краще зекономити. тут можна завантажити файл деталізації, який буде проаналізовано автоматично, що дозволяє з більшою точністю підібрати найвигідніший тариф. Необхідну статистику можна отримати у будь-якого оператора по електронній пошті, але на сайті вказані контакти лише для російських мобільних провайдерів, тому для України ці відомості доведеться пошукати самостійно.

Мій тариф - Підбір вигідного тарифу
Сервіс з найбільш простим інтерфейсом. Також вміє підбирати тарифи по введених даних і по файлу деталізації. На момент написання огляду розділ для України не працював, хоча за результатами роботи з російськими операторами склалося враження, що сайт може бути цікавіше своїх конкурентів.