Навигация по сайту

Популярные статьи

Главная Новости

Апеляційне оскарження

Опубликовано: 20.09.2021

видео Апеляційне оскарження

Апеляційне оскарження ухвали суду про визнання недійсною постанови державного виконавця

Якщо ви не згодні з рішенням, яке прийняв Господарський суд, ви можете подати апеляційну скаргу . Тоді вашу справ розглянуть повторно в апеляційному суді, де працюють судді більш високої кваліфікації. Якщо ви хочете мати більше шансів на те, що розгляд закінчиться на вашу користь, зверніться до хорошого адвоката. Компанія «Бачинський та партнери» пропонує вам свої послуги.Апеляційна скарга на рішення господарського суду

Якщо ви хочете порушити апеляційне провадження, вам потрібно подати апеляційну скаргу на рішення господарського суду . Одразу зазначимо, що ніяких обмежень права на подання апеляційної скарги в законодавстві не снує. Однак варто пам’ятати, що скаргу можна подати лише на рішення господарського суду, яке не набрало чинності.


Апеляційне оскарження у справі про скасування наказу про відсторонення від займаної посади

Таке рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку від дня його прийняття (або від дня підписання, якщо було оголошено лише вступну та резолютивну частини). Отже, строк подання апеляційної скарги в господарському процесі становить десять днів.


Апеляційне оскарження у справі про скасування рішення Київради про розірвання договору оренди

Тому рекомендуємо не очікувати, поки вам надішлють рішення, а звернутися до канцелярії на другий-третiй день після його оголошення.

Якщо ви не встигли у встановлений строк подати апеляційну скаргу, вам слід звернутися до суду з клопотанням про відновлення пропущеного строку, де чітко вказати причину пропущення строку подання апеляційної скарги. Відновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги можливе протягом трьох місяців від дня прийняття рішення.

Клопотання подається разом з апеляційною скаргою.

Зазначимо, що перегляд за апеляційною скаргою здійснюватиме апеляційний господарський суд , повноваження якого поширюються на територію знаходження відповідного місцевого суду. Проте подавати апеляційну скаргу вам слід саме до місцевого господарського суду, який розглядав вашу справу.

Ваша скарга разом з матеріалами справи буде надіслана протягом п’яти днів до відповідного апеляційного господарського суду.

Зміст апеляційної скарги

Апеляційна скарга має відповідати вимогам, визначеним ГПК (Господарським процесуальним кодексом). Як і позовна заява, вона подається у письмовій формі. В ній потрібно вказати наступну інформацію:

Найменування апеляційного господарського суду, до якого подається скарга; Найменування місцевого господарського суду, який прийняв рішення, номер справи та дату прийняття рішення; Вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, а також підстави, з яких порушено питання про перегляд рішення, з посиланням на законодавство i матеріали, що є у справа або подана додатково; Перелік документів, доданих до скарги.

Якщо Ви не знаєте найменування апеляційного господарського суду, до якого подається скарга, інформацію про це можна отримати, звернувшись до місцевого господарського, який розглядав вашу справу.

Повний зразок апеляційної скарги на рішення Господарського суду , ви можете знайти в мережі.

Апеляційний господарський суд має певні, чітко визначень повноваження, тому вимоги у скарзі слід формувати з урахуванням цих повноважень.

Вимоги до апеляційної скарги

В апеляційній скарзі до Господарського суду слід вимагати або скасування рішення місцевого господарського суду (повністю чи частково), або зміни рішення.

Якщо ви вимагаєте змінити рішення місцевого господарського суду, вам слід зазначити також, що i як саме необхідно змінити. Але при цьому слід пам’ятати, що вимоги, які ви висуваєте у скарзі, повинні бути в межах тих вимог, що були предметом розгляду в господарському суді першої інстанції.

Крім того, слід навести підстави, з яких  ви хочете порушити питання про перегляд рішення місцевого господарського суду. Ми рекомендуємо вам наголошувати на:

Неповному з’ясуванні обставин, що мають значення для справи; Недоведеності обставин, що мають значення для справи, які місцевий господарський суд визнав встановленими; Невідповідності висновків, викладених у рішенні місцевого господарського суду, обставинам справи; Порушенні або неправильному застосуванні норм матеріального чи процесуального права.

Саме за наявності таких підстав, апеляційний господарський суд приймає рішення про скасування або зміну рішення місцевого господарського суду.

Поряд з підставами для перегляду рішення місцевого господарського суду вам слід навести обґрунтування своїх висновків. Наприклад, якщо ви стверджуєте, що обставини, що мають значення для справи, були з’ясовані неповно, то необхідно вказати, які саме обставини не були з’ясовані та яким чином вони підтверджують ваші вимоги, наведені в позовній заяві.

При цьому не потрібно повторювати знову всі свої аргументи, викладені в позовній заяві. Апеляційний господарський суд i так має змогу з ними ознайомитися (i зобов’язаний це зробити), оскільки до нього разом з вашою заявою будуть також надіслані всі матеріали справи, зокрема i ваша позовна заява. Зосередьте увагу на тих аргументах, які відповідач не зміг спростувати в ході розгляду в суді першої інстанції, а також на тих, які не відображені в позовній заяві.

Згідно ГПК,  під час апеляційного оскарження, д ля підтвердження своєї позиції можна подати докази та документи, що не подавалися до господарського суду першої інстанції. Проте для їх прийняття апеляційною інстанцією, Вам необхідно буде обґрунтувати неможливість їх подання суду першої інстанції з причин, що від вас не залежали.

Якщо підставою для перегляду рішення місцевого господарського суду ви висуваєте факти порушення або неправильного застосування норм процесуального права, слід пам’ятати, що апеляційний господарський суд прийме позитивне для вас рішення лише в тому випадку, якщо ви доведете, що такі порушення призвели до прийняття неправильного рішення.

Підстави для скасування рішення господарського суду

Порушеннями норм процесуального права, які є підставою для скасування рішення господарського суду можуть бути наступні:

Справу розглянуто господарським судом у незаконному складі колегії суддів; Справу розглянуто господарським судом за відсутності будь-якої із сторін, не повідомленої належним чином про місце і час засідання суду; Господарський суд прийняв рішення про права i обов’язки осіб, що не були залучені до участі у справі; Рішення не підписано будь-ким із суддів або підписано не тими суддями, які зазначені у рішенні; Рішення прийнято не тими суддями, які входили до складу колегії, що розглядала справу; Рішення прийнято господарським судом з порушенням правил предметної або територіальної підсудності, крім випадків, коли підсудність змінилася в процесі розгляду справи.

Апеляційна скарга, як i позовна заява, підписується особою, яка подає скаргу, або її представником. Якщо скарга підписується представником, до неї необхідно додати документи, що підтверджують його повноваження (довіреність, наказ тощо).

Перед тим, як подати скаргу до апеляційної інстанції, Вам потрібно сплатити державне мито та надіслати копію скарги іншій стороні у справі.

Розмир державного мита становить, як правило, 50% ставки, що ви сплатили під час подання заяви для розгляду спору в першій інстанції. Винятком є випадки, коли у спорах майнового характеру ви змінюєте розмір оспорюваної суми. У цьому випадку розмір державного мита становить 50% ставки, обчисленої на основі оспорюваної суми.

Документи, що свідчать про сплату державного мита та про надсилання копії скарги іншій стороні, слід додати до апеляційної скарги.

Сторона у справі, якій надіслано копію апеляційної скарги, має право подати на неї свій відзив. Такий відзив надсилається особі, яка подала скаргу до апеляційного господарського суду.

Допомога професіоналів у процесі

Якщо ви хочете подати апеляційну скаргу до Господарського суду , вам варто звернутись за підтримкою до професійних юристів. Адвокатське об’єднання «Бачинський та партнери» пропонує вам свої послуги. Ми зробимо усе можливе, щоб процес завершився на вашу користь.

Також ми пропонуємо допомогу у перегляді судових рішень в інших сферах і ще багато послуг. Наприклад, ми можемо допомогти зробити запрошення в Україну для іноземців, пропонуємо юридичні послуги з готельно-ресторанної справи та ін.

 

Якщо ви хочете отримати найякісніші послуги адвоката у Львові , звертайтесь в АО «Бачинський та партнери» за контактами:

Kyivstar +380(96) 0020100

Vodafone +380(50)4317084

стаціонар +380(32)2473544

E-mail: [email protected]