Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Автономна каналізація в приватному будинку: як правильно вибрати

Опубликовано: 03.09.2018

Зміст:

Облаштування автономної каналізації Вибір матеріалів Особливості каналізації для котеджів і великих будинків 6 помилок при будівництві автономної каналізації

В будь-якому будинку каналізація забезпечує прийом, очищення та виведення стічних вод. Система складається з внутрішньої та зовнішньої частин. До першої відноситься стояк, що збирає стоки з кухні, ванної, туалету, і виводить їх за межі будинку. До другої відносяться: трубопровід, прокладений під землею до очисника, септик, труба для відведення очищеної води. В цілому, автономна каналізація складається з труб і спеціального обладнання, яким є септик і насоси. У багатьох системах можна обійтися без насоса, тоді вода буде рухатися самопливом.


Теплові насоси Nibe

Облаштування автономної каналізації

Ефективний збір стоків всередині будинку забезпечується розташуванням санвузлів і кухні близько один до одного. Якщо будинок має більше, ніж 1 поверх, і нагорі є санвузли, буде правильним їх розташування один над одним. У такому разі відведення брудної води здійснюється в 1 стояк. Така каналізація заміського будинку обходиться найменшими фінансовими витратами.

Однак це легко передбачити на етапі проектування, якщо починають будівництво нового будинку. У разі, коли будинок вже житловий, кімнати для гігієни розташовані далеко один від одного, потрібно монтаж двох стояків. Стандартно каналізація заміського будинку облаштовується одним стояком, вентиляційною трубою і відвідними трубами. Стояк проходить крізь поверхи вертикально. Його нижній край з’єднується на виході із стіни фасаду із зовнішньою трубою, відводить стоки в очисну систему.

Глибина залягання зовнішньої труби обумовлена рівнем промерзання грунту. Особливо це важливо, якщо влаштовується каналізація для дачі, в якій живуть і в зимовий час. Однак рівень промерзання може бути занадто глибоким, і це приведе до складності та економічної недоцільності монтажу системи. У такому випадку рекомендується прокладати випуск з будівлі на глибині від 0,5 м. Далі трубопровід повинен розташовуватися з ухилом, якщо застосовується самопливна система.

Для приватних будинків прийняті наступні нормативи:

ухил труб d=110 мм становить 2 см на метр, якщо застосовуються труби d=50 мм, ухил дорівнює 3 см на метр.

На наступному етапі автономна каналізація приватного будинку передбачає очищення стічних вод в септику. Крім нього також можна використовувати:

накопичувач, станцію біоочищення.

Самим дешевим пристроєм є накопичувач. Він являє собою ємність, у яку зливається брудна вода. По мірі накопичення потрібно її очищення за допомогою асенізаційної машини. Станції біоочищення очищають стоки, знезаражують їх і дозволяють поливати ними ділянку. Вони мають складний пристрій з усіх видів обладнання. Золотою серединою у відношенні ціна/якість є септик. Можна купити септик, очищує стоки не гірше станції біоочищення. У ньому також будуть використовуватися анаеробні та аеробні бактерії, але вартість такої системи, як правило, нижче.

Таким чином, автономна каналізація приватного будинку не пред’являє жорстких вимог до пристрою самого септика. Головне, щоб він очищав стоки до нормативних показників. Якщо очищення становить 98% (як у станції біоочищення), воду можна використовувати для поливу. Якщо близько 65% (як у септика), воду виводять в колодязь або на дренажні поля.

Вибір матеріалів

В першу чергу роблять монтаж внутрішніх мереж. Слід зазначити, що автономна каналізація для дачі влаштовується простіше, ніж для великого будинку, котеджу. Для неї монтують 1 трубу стояка у суміщеному санвузлі. У великому заміському будинку знадобиться кілька стояків, якщо санвузли розташовані далеко один одного. Для підведення води в кухню, ванну беруть трубу d=50 мм, Матеріал сучасних комунікацій досить міцний, і вибір здійснюється, виходячи з вартості й простоті монтажу. За цими критеріями популярність матеріалів розподілилася так:

Пластикова дачна каналізація є найбільш дешевою і простий у монтажі. Для невеликого будиночка і сезонного проживання 2-х осіб це цілком виправдано. Якщо передбачається більш високий витрата води, наприклад, в будинку живе велика сім’я, краще вибрати металопластикові труби із-за їх високої зносостійкості.

Мідь добре розширюється при нагріванні, тому такі труби вважаються найбільш довговічними. Сталь – більш дешевий матеріал. Його вибирають прихильники металевих труб, які бажають заощадити. Для стояка беруть трубу d=100 мм, якщо до нього приєднується унітаз. Якщо – ні, досить вибрати d=50 мм Слід врахувати, що монтаж каналізації в приватному будинку передбачає перехід стояка у вентиляційний канал. Для цього він виводиться крізь покрівлю на висоту 0,5 м, не менше.

Особливості каналізації для котеджів і великих будинків

У великих приватних будинках проживає, як правило, більше людей, і потрібно каналізація більшої пропускної спроможності. При цьому влаштовані автономні системи каналізації котеджів аналогічно дачним. Наявність очисника (септика) є обов’язковим, якщо немає централізованої системи зливу. При цьому труби, що підводять до нього стоки, вибирають більшого діаметру, наприклад, 100 мм, а не 50 мм.

У розрахунках діаметрів труб враховують, що вони не повинні заповнюватися стоками повністю. Вільний простір забезпечує безперервну вентиляцію і, завдяки цьому, у приміщення не проникають запахи системи. Якщо на дачі після септика воду можна направити в зливний колодязь, каналізація котеджу закінчується підземним фільтрувальним полем. Скидання води до нього здійснюється за зрошувальних труб, які заглиблюють у грунт на 0,5-1 м.

В даному випадку обов’язково дотримується глибина промерзання ґрунту. Одночасно з цим повинно виконуватися наступна умова: обмеження знизу не повинно бути менше 1 м від рівня підземних вод. До фильтровальному полю з септика очищені стоки рухаються по трубі d=100 мм. Потім вона розгалужується на кілька труб довжиною від 20 м. Якщо установка каналізації в приватному будинку закінчується фільтрованим полем, воно повинно розташовуватися в 15 м від будинку і більш.

Слід зазначити, що труби зовнішньої каналізації укладають в траншеї з дотриманням оптимального ухилу. Під них насипають піщану подушку, а засипка здійснюється спочатку піском, потім грунтом. Всі з’єднання повинні бути жорсткими з використанням гумових ущільнювачів. Також для збільшення герметичності силіконовою змазкою обробляють кінці труб, що входять в розтруб.

6 помилок при будівництві автономної каналізації

Розглянемо основні помилки, властиві більшості користувачів:

Неправильний вибір глибини монтажу – як результат, у зимовий період можливе часткове або повне промерзання системи, внаслідок чого каналізація втратить свою ефективність. Тут потрібно брати до уваги стандарти, розраховані під конкретний регіон; Неправильний кут ухилу – щоб уникнути простою, кут нахилу повинен складати близько 2 – 3 см в залежності від типу труби і її діаметра; Відсутність фанової труби – її установка на окремих ділянках дозволить позбутися від неприємних запахів в магістралі; Труби з пластику на вулиці – установка пластикових виробів для внутрішнього користування на вулиці призведе до передчасного виходу магістралі з ладу; Неякісна гідроізоляція – проведення гідроізоляційних робіт відрізняється підвищеною складністю, тому їх по можливості варто довірити професіоналам; Неправильно підібраний септик – не варто рівнятися на сусідів, вибираючи таку ж систему, як у них. До уваги слід брати лише рівень грунтових вод і хімічні параметри ґрунту на своїй ділянці.

Ось власне і все. Процедура не відрізняється особливою складністю, вимагаючи лише певного часу і уважності.

rss