Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Батько Людини-павука, Тора і Халка: Що залишив по собі Стен Лі, засновник Marvel

Опубликовано: 07.01.2019

Помер американський письменник, сценарист, актор, продюсер, автор коміксів співзасновник компанії Marvel Стен Лі. Йому було 95 років. Причиною смерті попередньо називають затяжну пневмонію

Стен Лі створив героїв, без яких неможливо уявити сучасний світ: Людина-павук, Чорна пантера, Халк, Люди-Ікс, Фантастична четвірка, Доктор Стрейндж, Залізна Людина, Тор. Вони вперше з'явилися в його коміксах і стали дійсно народними персонажами, відомими всім і всюди.

Майбутній геній коміксів Стен Лі (справжнє ім'я - Стенлі Мартін Лібер) народився В 1922 році в Нью-Йорку в сім'ї єврейських батьків-іммігрантів румунського походження. Батько Стена навчався на закрійника суконь, але працював мало, особливо після великої депресії. Родина жила у великих злиднях.

Стен Лі в дитинстві / IMDb

З юних років Лі багато працював, писав некрологи для газет, складав прес-релізи, доставляв сандвічі в офіси, продавав передплату на New York Herald Tribune. В 1939 році він потрапив на роботу в журнал коміксів, завдяки видавцю Мартіну Гудману, але коміксів не створював – спочатку Лі довірили наповнювати чорнильниці, носити обіди, точити олівці.

Перший комікс Стена Лі опублікували в 1941 році, це був Капітан Америка. В цей же час сценарист взяв псевдонім Стен Лі, який супроводжував його наступні роки.

Під час Другої світової війни служив у військах зв'язку, а потім повернувся до улюбленої роботи. В 50-ті роки пережив майже десятирічну депресію, пов'язану із занепадом популярності коміксів і творчою кризою. З появою Marvel Comics все змінилося. Це ім'я в 1961 році отримала Timely Comics, де він працював від початку, у Лі почався кар'єрний зріст, йому доручили придумати новий комікс з супергероями, яких не бачила публіка. В тому ж 1961 році компанія заявила себе коміксом "Amazing Adventures" #3 ("Дивовижні пригоди") який мав шалений успіх.

Стен Лі став редактором видавництва Marvel, почав з'являтися на публічних заходах та в епізодичних ролях у фільмах з персонажами видавництва, вигадав комікс про Фантастичну четвірку. Його герої, наділені надздібностями, але не позбавлені людських рис дуже полюбилися читачам, а створивши Людину-павука Стен Лі перетворився на визнаного короля коміксів.

У 2009 році Marvel за 4 мільярди доларів придбала компанія Disney.

У першій трійці найпопулярніших фільмів 2018 року - одразу два фільми, зняті за мотивами коміксів Marvel. Окрім "Месників", в перелік лідерів також потрапила стрічка "Чорна пантера". У світовому прокаті вона зібрала понад 1,3 мільярди доларів.

Стен Лі не тільки вигадував персонажів, а й сам постійно грав епізодичні ролі в багатьох фільмах, знятих за мотивами коміксів Marvel Comics. Зокрема: "Люди Ікс", "Люди Ікс: Остання битва", "Людина-павук", "Людина-павук 2", "Людина-павук 3: Ворог у тіні", "Залізна Людина", "Шибайголова", "Халк"," Неймовірний Халк "," Тор: Рагнарек ", "Фантастична четвірка".

Фото АР

В багатьох стрічках він грає самого себе. Так у фільмі "Фантастична четвірка 2: Вторгнення Срібного серфера" Лі хоче потрапити на весілля Ріда Річардса і Сьюзан Шторм, але його не пускають, бо його нема в списку гостей. Лі два рази називає своє ім'я, після чого його виганяють.

У фільмі Кевіна Сміта "Лобурі" Лі зустрічається з одним з головних персонажів на ім'я Броді і розповідає йому історію свого нещасного кохання, наставляючи героя на примирення з його дівчиною.

Лі присвячена 16 серія 3 сезону серіалу "Теорія Великого вибуху". В кінці серії Стен Лі бере участь в сцені з головними героями серіалу. Ще одна роль на телебаченні - водій автобуса в 16 серії першого сезону серіалу "Герої". Самого себе Лі грав також в "Сімпсонах", а в мультсеріалі "Людина-павук" в останній серії п'ятого сезону він з'являється в паралельному вимірі як творець коміксів про Людину-павука.

Крім цих ролей, Лі брав участь в створенні манги "Heroman", написав в співавторстві книжку "Як малювати комікси", його персонажа можна зустріти в комп'ютерних іграх Lego Marvel Super Heroes и Lego Marvel Super Heroes 2.

Стена Лі не стало 12 листопада, за словами доньки, швидка допомога приїхала додому до Стена рано вранці в понеділок і доставила його в Медичний центр в Лос-Анджелесі. Там медики констатували смерть.

Відомо, що за останній рік Лі хворів двома серйозними захворюваннями. У нього був напад пневмонії і проблеми із зором. Тим не менш, він продовжував з'являтися в нових фільмах з персонажами Marvel у невеликих камео та час від часу брав участь у публічних заходах.

За останніми даними, його статки оцінювалися в $70 млн. Лі багато займався благодійністю: намагався підняти національну грамотність, поліпшити освіту і мистецтво.

Із своєю дружиною він прожив майже 70 років. Коли вони зустрілися, Джоан була заміжньою моделлю. Лі одразу заявив, що з дитинства малював її обличчя, через два тижні після знайомства запропонував їй руку і серце, після чого вони 5 грудня 1947 року оформили її розлучення і одружилися в сусідній кімнаті. Її не стало в липні минулого року, як і Лі на момент смерті їй було 95 років.

rss