Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Байки Толстого - мудрість для дітей

Опубликовано: 28.10.2018

видео Байки Толстого - мудрість для дітей

Як миша віддячила левові Українська казка

Росія подарувала світу безліч геніальних письменників, якими ми не будемо втомлюватися захоплюватися. Серед них особливе місце займають творці творів для дітей. Необхідно надзвичайний майстерність, щоб донести до юних читачів глибокий зміст у цікавій формі. Байки Толстого є одними з найбільш значущих дитячих творів.


Григорій Сковорода. Убогий жайворонок. Вистава.

Що таке байка?

Цей твір являє собою короткий розповідь, яка тим не менше містить глибокий зміст. Байки мають дуже важливе значення для розвитку особистості дитини, адже вони дозволяють йому легше запам'ятовувати мораль творів. Байка коротше казки, що дозволяє дітям легко дослухати її до кінця. Зазвичай вони пишуться в прозі, як було і у Езопа. Саме його твори лягли в основу байок Л.Н. Толстого.


МИША І ЛЕВ

Автор вкладав своє значення в слово "байка". Він вважав, що ці твори повинні бути яскравими, короткими і зрозумілими. І.А. Крилов був не дуже близький до оригіналу в своїх віршованих байках, як вважав Лев Толстой. Байки для дітей повинні бути ближче до оригіналу, дослівними, а для додання віршованої форми автору довелося багато додавати. Саме тому Л.Н. Толстой взявся за їх переклад з оригіналу сам.

Історія появи байок Л.Н. Толстого

Безсумнівно, одним з видатних російських письменників є Лев Миколайович Толстой. Байки його добре відомі дітям і школярам, в той час як у дорослих він асоціюється вже з такими серйозними творами, як "Війна і мир" і "Анна Кареніна". Що б не писав автор, одне залишається незмінним - він вкладає в свої твори всю душу, саме тому його так люблять дорослі і діти.

Байки Толстого мають цікаву історію. Він перекладав їх з оригіналу, намагаючись максимально дотримуватися первинного сенсу, але в той же час переробляти їх під реалії російської культури і свого часу. Так, наприклад, письменнику здавалося дивним і незрозумілим, чому в байці "Ворон і лисиця" в колишніх перекладах був сир, адже тварини не їдять його.

Однак слід додати, що Л.Н. Толстой часом створював і вільні тлумачення творів античного автора, але виключно з метою зробити їх більш зрозумілими. Так, наприклад, у творі "Мужик і водяний" у Езопа в ролі водяного виступав грецький бог Гермес. Маленькі діти, які ще не знають міфи Стародавньої Греції, просто не змогли б зрозуміти, про що йде мова в байці.

Письменник працював не просто так, а створював абетку для відкритої ним школи в Ясній Поляні. Л.Н. Толстой вважав, що саме байки необхідні дітям для навчання та повноцінного розвитку. У 1874 році була випущена книга для найменших, в якій і були записані всі байки.

Про що байки Толстого?

Сам зміст і виклад байок Л.Н. Толстой запозичив у Езопа. Це було зроблено не тому, що автор не міг сам придумати їх, а тому, що він вважав їх зразковими. Лев Миколайович дуже високо цінував праці античного автора.

Байки Толстого являють собою невеликі оповідання про тварин і людей. Зазвичай в них міститься невелика проблема, за результатами якої слідують авторські висновки.

Прикладів байок можна навести багато: "Бабка й мураха", "Вовк і журавель", "Мужик і водяний", "Курка та золоті яйця" і ще багато-багато інших. Дійові особи зазвичай представляються ще в самій назві байки, а ось осягнути її мудрість можна, лише прочитавши твір.

Байка "Два товариша"

Байка Толстого "Два товариша" може служити хорошим прикладом для розбору всіх байок. Сам розповідь займає менше сторінки, однак він наповнений глибоким змістом.

Сюжет байки гранично простий. Двоє чоловіків йдуть по стежці й зустрічають ведмедя. Природно, вони перелякалися. В результаті один встиг залізти на дерево, а другий так і залишився стояти. Коли ведмідь став підходити, він прикинувся мертвим і так врятувався. Ведмідь понюхав його і пішов. Коли перший чоловік сліз, він жартівливо запитав у другого, що сказав йому ведмідь. А той на це відповів, ніби звір повідомив йому, що тільки погані люди можуть кинути свого товариша в біді.

Твір цікавий не тільки за своєю формою, а й за змістом. Дійсно, якби мужик не прикинувся мертвим, то з'їв би його ведмідь, а перший так і сидів би на дереві і спостерігав за цим. З цієї байки діти можуть винести один урок: не варто називати друзями тих, хто у важку хвилину тебе може кинути.

Статті за темою "Байки товстого - мудрість для дітей"

rss