Навигация по сайту

Популярные статьи

Без паніки! Як відстежувати позиції: найчастіші запитання

  1. Відстежувати вручну або знайти тул?
  2. Щодня або раз на тиждень?
  3. Локально або глобально?
  4. Боротися за топ-запити або среднечастотники?
  5. Моніторити конкурентів або аналізувати тільки свої дані?

Отже, у вас є сайт, і ви вже в курсі, що без SEO тут не обійтися. Перше, що потрібно запам'ятати - в SEO немає універсальної формули успіху. Так, цілком розумно вивчити кейси та поради гуру, а після - впровадити їх в свій проект. Але далі все залежить від того, як пошукові роботи будуть оцінювати сайт. Це впливає на те, на якій сторінці і позиції у видачі побачать вас потенційні клієнти.

Щоб дізнатися, як оцінили вас пошуковики, відстежуйте позиції сайту. Як це зробити - читайте в нашому новому пості.

Що це дасть?

  • Результат оптимізації: чи потрібно коригувати щось на сайті, щоб підвищити його у видачі.
  • Вихлоп від змін на сайті, їх ефективність.
  • Причини падіння або підвищення трафіку. Це допоможе внести потрібні корективи в SEO.
  • Порівняння ваших позицій з конкурентами, щоб зрозуміти - кого і як легше "наздогнати".
  • Дані про позиції сайту в різних пошукових системах і пристроях, а також по регіонах, сторінок і ключові слова. Якщо у вас локальний бізнес - піцерія, то є сенс зробити ставку на мобільну видачу в конкретному місті - вона буде більш вільна і шансів вирватися в ТОП більше.

Начебто елементарно, Ватсон! Але, якщо ви стикаєтеся з цим вперше, у вас виникає ціла низка питань - як, де, що робити з результатом, навіщо я в це вплутався? Без паніки! Відповіді на них ви знайдете тут.

Відстежувати вручну або знайти тул?

Однозначно - друге. Тільки в такому випадку ви зможете займатися чимось ще, крім відстеження позицій. Більш того, тільки спеціалізовані сервіси гарантують 100% точний результат. На сервісі SE Ranking перевірка позицій відбувається в автоматичному режимі із заданою періодичністю.

To-do list:

1. Створіть свій проект в SE Ranking, тобто додайте адресу сайту для аналізу.

2. Введіть ключові запити вручну або знайдіть їх за допомогою спеціального інструменту.

3. Кілька хвилин, і ви отримаєте повні дані про позиції вашого сайту, включаючи звіт за ключовими словами: частотність, ціна за клік, коефіцієнт ефективності, конкуренція.

Останнє допоможе визначитися, по яких запитах простіше, швидше, дешевше і розумніше вийти в ТОП - адже далеко не завжди варто боротися за високочастотні (популярні) запити з лідерами ринку.

Щодня або раз на тиждень?

Тут все залежить від пошукових систем, на яких ви вирішили сфокусуватися. На зміну позицій сайту виразно впливають поновлення пошукових систем. Так, в Google вони відбуваються щодня, а ось в Яндексі - раз-два в тиждень. В SE Ranking ви можете відстежувати позиції сайту в різних пошукових системах (Google, Яндекс, доступні також мобільна видача, карти і Youtube). І ще - чим частіше ви будете перевіряти позиції вашого ресурсу, тим швидше відреагуєте на їх зміну. Тут допоможуть звіти, які автоматично формують SEO-сервіси по заданих вами параметрам.

To-do list:

1. Створіть шаблон звіту за допомогою зручного конструктора SE Ranking - це потрібно зробити один раз і далі система буде робити їх самостійно, згідно шаблону.

2. Ви можете додати обкладинку і зміст, редагувати зміст і залишити коментарі до розділів.

3. Готовий звіт можна завантажити в форматах .PDF, .HTML, .XLS або відправити на email.

Локально або глобально?

Можливість задати не тільки необхідну пошукову систему для відстеження позицій, але і звузити пошук аж до міста і району допоможе вам дізнатися точні дані про вашому сайті. Локальний пошук дуже важливий, якщо мова йде про користувачів мобільних пристроїв. За даними Google, 50% споживачів, які виконали локальний пошук на своєму смартфоні, відвідали магазин протягом найближчих 24 годин. Відстеження запитів з Maps і Mobile і коригування видачі можуть принести вашому сайту таку бажану корону першості і півкоролівства лояльних клієнтів на додачу.

To-do list:

1. Додайте в дешборд SE Ranking графіки видачі Google Mobile і Yandex Mobile.

2. Під час вибору відстеження позицій в Google поставте галочку "Враховувати видачу google maps".

3. Знайдіть потрібний регіон, вулицю, район за назвою або ZIP-коду - і видача буде більш точною.

Боротися за топ-запити або среднечастотники?

Якщо ви тільки починаєте просувати свій ресурс онлайн, краще оптимізувати сайт під низькочастотні і середньочастотні запити, а також максимально розширити ядро ​​запитів, вивчивши ключові слова конкурентів. Це допоможе вам швидше залучити трафік і вивести свій сайт в ТОП по цих запитах, випередивши більш амбітних «супротивників». Почніть з малого і крок за кроком просувайтеся вперед!

To-do list:

1. Додайте до 5 конкурентів самостійно або скористайтеся вкладками ТОП-10 і усі конкуренти .

2. Вивчіть ключові запити, за якими ваші конкуренти вас обігнали.

3. Розширте свій список знайденими ключовими словами і почніть по ним просування.

Моніторити конкурентів або аналізувати тільки свої дані?

В даному випадку правило «не сунути ніс в чужі справи» працює не зовсім вірно, адже отримана інформація про ваших конкурентів допоможе грамотно досліджувати чужі позиції і враховувати їх при розробці власної стратегії просування. За допомогою SE Ranking ви зможете швидко і якісно з'ясувати стан справ у конкуруючих ресурсів в режимі реального часу, отримавши дані у вигляді докладних таблиць і наочних графіків. Так, ви дізнаєтеся своїх конкурентів по кожному ключовому запиту, який ви просуваєте. І так, це не шпигунство, а розвідка на благо топових видач і збільшення трафіку.

To-do list:

1. Ви можете дізнатися дані конкурентів по кожному з просуваються вами ключових запитів.

2. Приділіть більше уваги тих позиціях, які упустили ваші "суперники".

Перевірити позиції безкоштовно

Перегляди 2 495

Відстежувати вручну або знайти тул?
Щодня або раз на тиждень?
Локально або глобально?
Боротися за топ-запити або среднечастотники?
Моніторити конкурентів або аналізувати тільки свої дані?
Що це дасть?
Але, якщо ви стикаєтеся з цим вперше, у вас виникає ціла низка питань - як, де, що робити з результатом, навіщо я в це вплутався?
Відстежувати вручну або знайти тул?
Щодня або раз на тиждень?
Локально або глобально?