Навигация по сайту

Популярные статьи

Бізнес план готелю і міні готелю

  1. У чому відмінності між двома варіантами готелів?
  2. Яке приміщення вибрати?
  3. Нюанси ведення готельної справи
  4. Основні етапи запуску бізнесу

Готельний бізнес не новий, але залишається як і раніше «ласим шматочком» для бізнесменів, що мають досить великі накопичення

Готельний бізнес не новий, але залишається як і раніше «ласим шматочком» для бізнесменів, що мають досить великі накопичення. Для тих же, хто тільки вступає на цю стежку, хорошим варіантом буде відкриття міні-готелю, що вимагає значно менших вкладень. Давайте розглянемо практичні нюанси готельної справи.

У цьому ключі, розробляючи бізнес план готелю, нам зовсім неважливо вважати її «зірки». Наша класифікація буде будуватися на співвідношенні якісних і кількісних показників послуг, що надаються. І тут принципово важливо відповісти на питання.

У чому відмінності між двома варіантами готелів?

Великі готелі припускають наявність великої кількості місць (від ста) і надаються платних послуг. При цьому вкладення в таке «крупнокалиберное» справу починаються від 1,5 мільйона рублів.

Значно більш скромні витрати передбачає бізнес план міні готелю. Як правило, число місць в них не перевищує 20-25, а асортимент передбачуваних послуг мінімальний. Саме ці заклади становлять основну конкуренцію своїм великим «побратимам» у великих містах, місцях масового відпочинку людей, а також біля трас (розглядається як місце для ночівлі). Нерідко під міні-готелі купуються квартири з переобладнанням або навіть без такого.

Важко з ходу визначитися, що вигідніше відкривати, ясно тільки те, що відкриття великих готелів вимагає більшої кількості різноманітних погоджень та вкладення коштів інвесторів, а, можливо, і спонсорських грошей, які ніхто не надасть «за безкоштовно». З міні-готелями справа йде простіше, причому, судячи з даних, представлених в таблиці, вони досить прибуткові. По крайней мере, в містах з населенням 0,5-2 млн. Чоловік.

Яке приміщення вибрати?

Яке приміщення вибрати

Для того щоб отримати хороший прибуток, готелі життєво необхідно мати хороше місце розташування. Це зони відпочинку і парки, пам'ятки і лікувальні установи, великі підприємства і організації, жваві траси і центри великих міст.

Особливості даного бізнесу припускають наявність тільки свого, не орендованого приміщення. Будівництво ж нового або ремонт наявного необхідно ретельно прораховувати. Бізнес план готелю дозволяє зрозуміти приблизну вартість таких робіт, і, в середньому, вона становить понад 1000000 рублів.

Переобладнання міні-готелі обходиться помітно дешевше, а значить, навіть в місцях великого скупчення туристів має сенс задуматися про організацію мережі невеликих готелів, ніж вбухати шалені гроші в одну будівлю, яке навряд чи буде завантажено повністю.

Нюанси ведення готельної справи

Основними моментами, які повинен відображати бізнес план готелю, є питання конкуренції і клієнтури. Орієнтуватися на певну цільову клієнтську групу варто відразу, ще до початку бізнесу. Було б здорово, якщо близько розташовані готелі бачили в якості своїх основних клієнтів іншу категорію клієнтів. Зробити це часто буває не так просто, оскільки груп клієнтів не так багато: туристи, котрі лікуються і відновлюються після травм, люди у відрядженні і «романтики». У кожній з названих груп є свої «бідні», «забезпечені» і «багаті», і, виходячи з того, кого більше в кожній групі, вам потрібно подумати, який формат готелі вибрати і на кого зробити основну ставку.

Конкуренція особливо висока в місцях масового скупчення людей в сезон (приморські міста) і в великих населених пунктах. Якщо ви плануєте «вплутатися» в конкурентну боротьбу в таких місцях, спочатку потрібно обов'язково продумати, які «козирі» і фірмові «фішки» будуть саме у вас.

Основні етапи запуску бізнесу

  • Перший - оформлення документації. Необхідність в ліцензуванні відсутня (крім, можливо, надання окремих послуг - торгівлі алкоголем і т.п.), а тому має сенс відкрити ВП. Тільки при роботі з великими організаціями і великому грошовому обороті вигідніше буде створення акціонерного товариства.
  • Другий - підготовка приміщення і обладнання. Тут важливо дотримуватися загальним правилом: зовнішній вигляд і фойє будівлі завжди, незалежно від кількості «зірочок», повинні відрізнятися охайністю і стильністю, а ось «начинка» номерів, звичайно, буде різною. Так, вартість обладнання середнього номера готелю економ-класу становила в 2014 році, в середньому, 8900 рублів (тумбочка, ліжко, лампа), тоді як середній сегмент з телевізором і холодильником «коштував» вже майже 28000 рублів, а номери «люкс» перевалювали за 50000!
  • Третій етап - найм персоналу. Крім охайного зовнішнього вигляду і доброзичливості, вони повинні бути професіоналами своєї справи, в ідеалі навіть покоївки! Кількість прийнятих на роботу людей для міні-готелю складе 12-15 чоловік (загальна зарплата складе 160-180 тисяч рублів на місяць), а для готелю від ста номерів оптимальна чисельність співробітників - 20-23 людини (230-250 тисяч рублів).
  • Заключний етап - рекламна кампанія. Від якості маркетингу нерідко залежить половина успіху готелю. Крім стандартних видів реклами, на які доведеться щомісяця витрачати до 20000 рублів, необхідно просувати готель і в інтернеті. Потенційний клієнт повинен мати можливість, як мінімум ознайомитися з прайсом і забронювати відповідний номер.

розрахунок прибутку

розрахунок прибутку

Найкраще показати витрати і доходи бізнесу на конкретних прикладах. Це міні-готель в невеликому курортному місті і готель на 110 місць в Москві (дані за липень 2015 року).

Це міні-готель в невеликому курортному місті і готель на 110 місць в Москві (дані за липень 2015 року)

З наведених даних видно, що термін окупності готелю складе від 2 до 6 років, і це дуже непогані показники, які говорять про те, що заклад знаходиться в правильному місці і функціонує без збоїв.

Підсумувавши, відзначимо, що готельний бізнес - не для кожного. Вельми дорогий «вхід» і необхідність безпосередньої участі власника в життя готелю компенсуються відносної надійністю справи і вражаючими доходами.

У чому відмінності між двома варіантами готелів?
Яке приміщення вибрати?
У чому відмінності між двома варіантами готелів?
Яке приміщення вибрати?