Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Болі в попереку і внизу живота у чоловіків і жінок. Причини болю в попереку і внизу живота

Опубликовано: 28.10.2018

видео Болі в попереку і внизу живота у чоловіків і жінок. Причини болю в попереку і внизу живота

Первые признаки беременности

Кожна людина протягом життя стикається з болем. Хворіти може практично будь-яка частина тіла або орган. Варто відзначити, що поява неприємних відчуттів не є в більшості випадків самостійною хворобою. Частіше це просто симптом, який повідомляє людині про те, що в його організмі щось йде не так. Самим часто зустрічається недугою є болі в попереку і внизу живота. У подібному стані може виявитися дорослий чоловік, жінка або навіть дитина. Чому ж з'являються болі в попереку і внизу живота? Причини патології можуть бути досить різноманітними. Розберемося в них і дізнаємося, як лікувати те чи інше захворювання.Больові відчуття

Для початку варто сказати, що біль - це неприємне відчуття, яке виникає через подразнення нервових закінчень того чи іншого органу. Також недуга з'являється при пошкодженні тканин, органів або судин.

Для того щоб вилікувати біль, необхідно знати причину її виникнення. Після проведеного дослідження корекція спрямована саме на усунення патології, а не симптому. Безумовно, біль можна заглушити за допомогою спеціальних препаратів, однак робити цього не варто.


Причины боли и урчания в животе (желудок, кишечник)

За характером неприємні відчуття можуть бути давлять, колючими, ріжучими, що тягнуть або гострими. Завжди необхідно враховувати, якого роду біль виник у людини.

Болі в попереку і внизу живота

Варто відзначити, що з такою недугою найчастіше стикаються жінки. Це відбувається через те, що їх репродуктивна система та дітородні органи знаходяться саме всередині черевної порожнини (у нижній її частині). При виникненні різних патологій з'являються болі в попереку і внизу живота у жінок.

Причини недуги не завжди криються в жіночих органах. У представниць прекрасної статі можуть виникати такі ж проблеми, як і у чоловіків. Також і діти не застраховані від появи неприємних відчуттів в нижній частині брющіни, які віддають у поперек. Отже, чому ж з'являються болі в попереку і внизу живота у людей?

Запалення кишечника

Така патологія може виникнути у будь-якої людини. У цьому випадку болі в попереку і внизу живота у жінок і чоловіків мають переймоподібний характер. Найчастіше вони починаються раптово і тривають до тих пір, поки хворий не почне правильне лікування.

Супутнім симптомом такої патології практично завжди є порушення стільця. У більшості випадків у людини виникають часті позиви до дефекації, а в калових масах виявляються домішки слизу, піни або крові.

Лікування проводиться після ретельного обстеження. Найчастіше доктор призначає прийом антибактеріальних засобів: таблетки «Амоксиклав», ін'єкції препарату «Гентамицин» та інші. Після цього обов'язково потрібно відновити кишкову флору за допомогою корисних бактерій (підійдуть таблетки «Лінекс», капсули «Аципол» або порошок «Біфідумбактерин»).

Апендицит

Коли пацієнт скаржиться на болі в попереку і внизу живота справа, доктор насамперед передбачає апендицит. На самому початку запального процесу неприємні відчуття локалізуються саме в нижньому правому сегменті живота. Пізніше, коли виникає загроза розриву відростка, біль поширюється на область всього живота. В цей період часу пацієнт не в змозі показати, де у нього болить.

У більшості випадків недуга супроводжується блювотою, підвищенням температури і зниженням артеріального тиску. Якщо людині не надати термінову медичну допомогу, то може початися перитоніт. У цьому випадку пацієнт скаржиться на нестерпні болі в попереку і внизу живота.

Лікування такого стану переважно хірургічне. Лише на самих ранніх стадіях захворювання можна обійтися медикаментозними методами корекції.

Простатит

Ця недуга є істинно чоловічим. Жінкам така патологія не загрожує. При запаленні простати представник сильної статі відзначає еректильну дисфункцію. Також чоловік може відзначати хворобливі відчуття під час сечовипускання або передчасну еякуляцію при статевому контакті.

Лікування має бути підібрано відповідно до ситуації. У деяких випадках достатньо прийому деяких гормонів і проведення курсу масажу. У занедбаній ситуації може знадобитися тривале лікування з хірургічним втручанням.

Запор

Болі в попереку і внизу живота у чоловіків і жінок можуть бути через неможливість спорожнення кишечника. У цьому випадку супутнім явним симптомом є затримка стільця протягом декількох діб.

Лікування найчастіше симптоматичне. Пацієнту призначаються м'які проносні засоби: таблетки «сенаде», сироп «Дюфалак» або препарат «Фітомуціл». Також хворому показана найсуворіша дієта з виключенням з раціону будь-яких кріплять продуктів.

Болі в попереку і внизу живота у жінок причини мають різні, але в першу чергу при таких симптомах доктор думає про запальний процес. Розвинутися така патологія може через банальне недотримання умов гігієни або з причини приєднання інфекції.

Лікування в більшості випадків залежить від результатів обстеження. Доктор призначає ряд аналізів і виявляє причину запалення. Саме її і коректують згодом.

Варто відзначити, що при гострому запальному процесі болі в попереку і внизу живота у жінок супроводжуються підвищенням температури і загальним нездужанням. Як тільки запалення приймає хронічну форму, представниця прекрасної статі починає відчувати себе значно краще, в цей момент вона думає, що недуга відступила. Однак ця думка дуже помилкова. Хронічне запалення вилікувати досить важко, а його наслідки можуть стати незворотними.

Вагітність, прогресуюча поза порожниною матки

Болі в попереку і внизу живота при вагітності на ранніх термінах можуть бути симптомом позаматкової вагітності. Така патологія найчастіше виникає у тих жінок, які раніше перенесли запалення або будь-які хірургічні втручання.

З якихось причин просвіт в фаллопієвій трубі звужується, і запліднена яйцеклітина не може потрапити в дітородний орган. В цьому випадку настає трубна вагітність. Також жіноча клітина може прикріпитися на яєчнику або в черевній порожнині, але це більш рідкісні форми позаматкової вагітності.

Так як плодове яйце безперервно зростає і дуже швидко збільшується в розмірах на ранніх термінах, то разом з ним розтягується і область маткової труби. Варто відзначити, що цей орган не є еластичним і з плином часу просто розривається. Під час розтягування жінка може відчувати тягнуть болі з одного боку черевної порожнини, які віддають у поперек. Крім цього, дама може виявити кров'янисті виділення з піхви, підвищення температури і слабкість. При появі таких симптомів необхідно швидко звернутися доктору.

Позаматкова вагітність не може закінчитися пологами. Вона завжди буде перервана. Якщо лікарі встигнуть ліквідувати патологію до розриву фаллопієвій труби, то у жінки є великі шанси завагітніти і народити самостійно. У тому випадку, коли розрив відбувся, хірург просто видаляє пошкоджений орган і шанси на вагітність знижуються вдвічі.

Загроза переривання вагітності

Якщо жінка відчуває болі в попереку і внизу живота при вагітності, то це може бути симптомом розпочатого викидня. Іноді до цих ознак може приєднатися кровотеча.

У цьому випадку необхідно якнайшвидше звернутися до фахівця. Вагітність можна врятувати за умови правильного медикаментозного лікування. Найчастіше медики призначають жінці зберігає терапію: свічки «Утрожестан», таблетки «Дюфастон» або ін'єкції препарату «Прогестерон». Варто відзначити, що лікування цими препаратами досить тривалий, і його не можна скасовувати без призначення фахівця. В іншому випадку ситуація може повторитися, і вагітність урветься. Крім цього, доктор може рекомендувати жінці дотримання постільного режиму і прийом заспокійливих засобів (таблетки «Валеріана» або краплі «Собача»).

Пухлини яєчників

Практично завжди виникнення пухлини на яєчнику супроводжується болями в животі (знизу). Варто відзначити, що кісти можуть бути функціональними і нефункціональними. Перші з легкістю лікуються або проходять самі протягом декількох менструальних циклів. Нефункціональні кісти необхідно лікувати хірургічним шляхом, особливо якщо вони доставляють дискомфорт жінці і викликають біль, що віддає в поперек.

Міома матки

У більшості випадків така пухлина не викликає больових відчуттів, проте якщо утворення досягло великих розмірів, то жінка скаржиться на неприємні відчуття. Тиснуть або тягнуть болі можуть віддавати в поперек або промежину.

Супроводжуючим симптомом доброякісної пухлини можуть бути міжменструальнікровотечі і затяжні місячні. Лікування переважно гормональне, однак при великій кількості вузлів або їх сильному зростанні може бути рекомендована хірургічна операція.

Висновок

Тепер вам відомо, які захворювання можуть викликати болі в попереку і внизу живота у чоловіків або жінок. При появі неприємних відчуттів і будь-яких супутніх симптомів варто звернутися за допомогою і консультацією до фахівця.

Ніколи не займайтеся самолікуванням і не приймайте анальгетики для зниження неприємних відчуттів. В іншому випадку клінічна картина може виявитися досить змащеній, і доктору важко буде поставити правильний діагноз. Лікуйтеся правильно і своєчасно! Будьте здорові!

Статті за темою "Болі в попереку і внизу живота у чоловіків і жінок. Причини болю в попереку і внизу живота"

rss