Навигация по сайту

Популярные статьи

Бренд Комі і способи просування республіки обговорили громадські працівники Сиктивкара

Фото КРО "Єдина Росія"

Унікальність і потенціал Комі, які могли б стати основою для створення бренду республіки, обговорили 2 червня громадські працівники в рамках дискусійного майданчика в Комі регіональному відділенні партії "Єдина Росія", повідомляє "Коміінформу" .

Відкриваючи дискусію, член Громадської палати Комі Григорій Спичак зауважив, що відносно "круглих столів" існує стереотип, мовляв, ніякого практичного сенсу вони не несуть, що називається, "поговорили і розійшлися".

"Однак є теми, які необхідно саме промовляти, - продовжив він. - Коли суспільство змінюється разом з політичною та економічною ситуацією, необхідно періодично запускати внутрішній діалог. Без озвучування і осмислення змін в суспільстві виникають непорозуміння і конфлікти. Саме дискусія дозволяє їх уникнути".

За словами модератора, тема позиціонування республіки є однією з найбільш спірних. Який він - бренд республіки, чи потрібен він взагалі для просування?

Перед початком дискусії організатор майданчики Владислав Доніченко озвучив результати соціологічного опитування жителів республіки. На питання "Чи потрібна Комі своя основна ідея", 76,7% висловилися "за", 11,1% - утрималися від відповіді, 12,2% - визнали, що республіка цілком може прожити і без ідеї.

Питання про необхідність фінансових вкладень в брендування Комі знайшов підтримку у 48,9% респондентів, 32,2% висловили думку про те, що фінансування повинно бути мінімальним, а 11,1% визнали, що цей напрямок не потребує коштів зовсім.

Чи не поставив жителів регіону в глухий кут і питання "В чому унікальність Комі?". 66% заявили, що візитною карткою є природа і ресурси, 23% віддали "пальму першості" культурі, 11% відбулися відповіддю "добрі люди" і "події".

"Чи знаєте ви приклади, коли бренд якогось регіону позитивно відбився на його іміджі?", - запросив учасників до розмови Г. Спичак.

Голова Громадської палати Комі Галина Кисельова з натхненням розповіла про досвід Вологодської області, де, завдяки творчій енергії мешканки глухого села Валентини Погожевою народився бренд "Вологодська область - душа російської Півночі". Зі своєю ідеєю вона звернулася в Громадську палату Росії. На презентацію прийшла в національному костюмі. Чи варто говорити, що громадські працівники беззастережно підтримали її починання і виділили грант у розмірі 200 тисяч рублів на організацію міжрегіонального форуму. Члени Громадської палати Комі побували на цьому форумі і до сих пір згадують ретельно продумані деталі й сувеніри (гуртки з символікою, мішечки з сіном), які підносили їм під час візиту до сусідів.

Члени Громадської палати Комі побували на цьому форумі і до сих пір згадують ретельно продумані деталі й сувеніри (гуртки з символікою, мішечки з сіном), які підносили їм під час візиту до сусідів

"У селі Сізьма, в якій залишилися старі та безробітні, вологодци організували музей під відкритим небом, - розповіла Г. Кисельова. - Вони зібрали в одному місці всі типи північних будинків. Раніше це було злиденне, вмираюче село, а зараз воно динамічно розвивається. жителі села, скооперувавшись, відродили зруйнований храм. А почалося все з маленької ініціативи однієї людини. до речі, ми чекаємо приїзду Валентини Погожевою в Комі ".

Задовольнившись відповіддю, Г. Спичак спробував зайти з іншого боку. "Для чого взагалі потрібен бренд?", - поцікавився він у учасників.

З цього приводу першим висловився координатор проекту "Код здоров'я" Семен Кулешов. За його словами, якщо поставити запитання росіянам про те, що вони знають про Комі, то перше, що спадає їм на думку - це Воркута і "там все сиділи".

"Але ж Комі - це вся таблиця Менделєєва, рідкоземельні метали", - нагадав про багатство республіки і запропонував один з варіантів слогана "Комі - скарбниця Росії".

Почувши про природні багатства, учасники почали перебирати різні слогани, які могли б привабити туристів до регіону, а заодно створити про нього позитивний імідж. Г. Спичак запропонував зробити упор на чистоту води в республіці, яку, за його словами, можна не боячись пити з водопровідного крана.

Категорично не погодився з ним видавець газети "КП-Комі" Андрій Чернуха, заявивши, що і самим жителям республіки, і туристам для того, щоб випити чистої води, доведеться добиратися як мінімум до Троїцько-Печорського району, а це - не близький шлях.

На пропозицію С. Кулешова позиціонувати республіку, як скарбницю, модератор помітив, що така постановка питання може тільки викликати роздратування у населення. І без того, люди нарікають в соцмережах, що в нафтогазовій республіці досі не газифіковані села.

І без того, люди нарікають в соцмережах, що в нафтогазовій республіці досі не газифіковані села

Директор медійної структури Антон Ермолин запропонував звернутися до національних коренів. Зрештою, у комі є міфічний бог північного вітру Войпель, від способу якого можна було б відштовхнутися в розробці бренду. Крім того, є унікальні національні свята - "Усть-Цілемская гірка", "Луд", День оленяр, які можна було б просувати на Росію.

Виконавчий директор Комі регіонального відділення партії "Єдина Росія" Захар Волокітін на прохання Г. Спічака розповісти про спроби розробити бренд республіки, нагадав, що таких було кілька. Результатом однієї з них став бренд "Еко-Комі" і якась зеленувата пляма, однак на цьому все і зупинилося. Програма просування республіки затверджено не було.

Влада Комі теж намагалися з'ясувати, що росіяни знають про регіон. Примітно, але жителі Москви і Санкт-Петербурга називали одне й те саме: папір "Снігуронька" з Сиктивкара.

Міфи про Комі, як про скарбниці Росії, розвінчав перший заступник керівника Мінпрому Комі Роман Полшведкін. За його словами, 80% корисних копалин в Комі - надійно замкнені і з точки зору відсутності інфраструктури, і з точки зору заповідних територій.

"Люди адже як міркують: багата на корисні копалини, значить, притягує хапуг, - зауважив він. - Я не думаю, що бренд треба будувати на економічній складовій. Якщо розглядати бренд Вологодської області, то будь-який росіянин відразу розуміє, про що мова - село, масло, корови, ліс, душа. У кожному слові закладений глибокий сенс. Якщо говорити про Комі, то акцент можна було б зробити на декількох її особливості ".

Р. Полшведкін сформулював основні з них. Перша особливість - це природа, заповідний край. Комі, по суті, це останні легені Європи. Друге - національні традиції комі народу. Крім того, в республіці є успадковані маркери у вигляді ГУЛАГу, лісозаготівель. Є і вже сформульовані бренди. Наприклад, "Ухта - батьківщина російської нафти". Цей бренд приживається і його обов'язково треба розкручувати.

Що ж стосується туризму, то до основних об'єктів на території регіону - Нацпарку "Югид ва", плато Муньпупунер, які відвідало в цілому не більше семи тисяч чоловік за минулий рік, добратися не так вже й просто.

З цієї причини всі учасники погодилися з формулюванням модератора про те, що "будь-який брендування без створення комфортного середовища - викидання грошей на вітер".

Куратор "PR-руху Республіки Комі" Ельвіра Ілатовская коротко роз'яснила основні принципи піару. За її словами, без піару інфраструктури, пам'яток, іміджу республіки і активності жителів створення і просування бренду неможливо. Одне з безперечних переваг Комі - це національна ідентичність. Той факт, що в самій назві регіону звучить слово "комі" вже вигідно відрізняє його від інших.

"Я пишаюся тим, що у нас є такий унікальний свято як" Усть-Цілемская гірка ", - заявив Е. Ілатовская. - У нас нечасто в країні зустрінеш росіян, які так би шанували і поважали свої традиції".

Одним із прикладів піару активності жителів республіки стала молодіжна акція на підтримку співачки з Ухти Юлії Самойлової. За її результатами, згадуваність республіки в позитивному ключі зросла в федеральних ЗМІ в 2,5 рази. Більш того, про регіоні навіть написали в пафосному жіночому журналі "Космополітен".

Під керівництвом Е. Ілатовской молодь розробляє кілька інтернет-проектів. Зокрема, з'явиться проект "Родом з Комі", що розповідає про молоді та сторінки в "Інстаграмме", присвячені регіону.

Підводячи підсумки дискусії, Г. Спичак озвучив головний висновок зустрічі - бренд республіці необхідний, причому, як для внутрішнього, так і для зовнішнього просування. З цією метою на базі дискусійного майданчика буде створена творча лабораторія з просування республіки в соцмережах.

Який він - бренд республіки, чи потрібен він взагалі для просування?
Чи не поставив жителів регіону в глухий кут і питання "В чому унікальність Комі?
Чи знаєте ви приклади, коли бренд якогось регіону позитивно відбився на його іміджі?
Для чого взагалі потрібен бренд?