Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Членські й цільові внески до профспілкової організації: коли потрібен рро

Опубликовано: 23.10.2018

9013

Членські й цільові внески до профспілкової організації: коли потрібен РРО

Наша профспілкова організація приймає готівкою цільові членські внески на придбання путівок. Чи можемо ми працювати без РРО?

Відповідь

Під час приймання членських внесків готівкою касовий апарат не потрібен. А ось оприходучи в касу цільові внески на покупку путівок, без РРО не обійтися. Пояснимо деталі.

Пропонуємо звернутися до Рекомендацій про порядок сплати й обліку членських профспілкових внесків, розміщених у додатку до постанови Президії Федерації професійних союзів України від 21.09.06 р. № П-6-15 (далі — Рекомендації № П-6-15).

Отже, згідно з їхнім п. 1.1 сплата членських внесків — один зі статутних обов'язків члена профспілки. Щомісячні членські профспілкові внески для працюючих визначаються з нарахованої суми зарплати в розмірі, передбаченому статутом профспілки (п. 2.3 Рекомендацій № П-6-15). Безготівкову оплату щомісячних членських профспілкових внесків проводять на підставі письмової заяви члена профспілки роботодавцеві (п. 4.3 Рекомендацій № П-6-15). Внески утримують під час нарахування зарплати за місяць за основним місцем роботи. Члени профспілки, які не бажають платити членські профспілкові внески в безготівковому порядку, сплачують їх із зарплати за минулий місяць за основним місцем роботи готівкою за відомістю казначею первинної профспілкової організації (п. 4.4 Рекомендацій № П-П- 6-15).Тому якщо йдеться про сплату щомісячних членських внесків, то їх приймання до каси профспілкової організації справді не є розрахунковою операцією. Відповідно, готівку в цьому випадку дозволено оформляти без РРО через прибуткові й видаткові касові ордери, кермуючись Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637. Аналогічну думку висловили й контролери у своєму листі від 24.03.16 р. № 6490/6/99-22-07-03-15.

Як бачите, варто чітко розрізняти щомісячні членські профспілкові внески, а також цільові внески (якими і є платежі за путівки). Тому під час реалізації профспілковою організацією путівок РРО потрібно використовувати на загальних підставах згідно з п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування й послуг» від 06.07.95 р. № 265/ 95-ВР. Так думають і податківці — див. лист від 18.06.15 р. № 12748/6/99-99-22-07-03-15.

 

У відповіді враховано норми законодавства станом на 18.04.2016

Рубрики :

»   РРО, каса, розрахунки

»   Первинні документи

rss