Навигация по сайту

Популярные статьи

Чи потрібен домен в зоні РФ?

Домен - це адреса, за якою компанію або людини можна знайти в інтернеті Домен - це адреса, за якою компанію або людини можна знайти в інтернеті. До недавнього часу при створенні домену (унікального поєднання символів, за яким сайт ідентифікується серед безлічі інших) використовувався тільки латинський алфавіт.
Кирилиця стала використовуватися при створенні доменних імен з 2010 року. Саме тоді з'явилися перші кириличні домени і можливість реєстрації доменів в зоні «.рф» - національному домені верхнього рівня для Росії.
Закономірно, що в існуючій ситуації вибору при створенні сайту, виникає питання, який же домен вибрати - «.ru» або «.рф». Давайте розглянемо сильні і слабкі сторони домену «.рф».

Домен «.рф» - сильні сторони: Домен «

  • «.Рф» - це офіційна доменна зона Росії. Наявність домену в такій зоні позитивно характеризує компанію для існуючих і потенційних партнерів
  • Це безумовна зручність для російськомовних користувачів, погано володіють англійською мовою
  • Легка запам'ятовуваність, безсумнівно, важлива для ефективного інтернет-маркетингу сайту компанії і для розвитку бренду
  • Красиві, легко запам'ятовуються домени в зоні «.ru» знайти важко, тому реєстрація простого домену в зоні «.рф» часто стає кращим рішенням

Домен «.рф» - слабкі сторони: Домен «

  • Невідповідність стандарту Unicode. Це сожет привести до проблем з коректним відображенням назви сайту
  • Проблеми при створення корпоративної пошти для кириличного домену
  • Складно, а в окремих випадках неможливо додати на ресурс RSS-стрічку або авторизацію по аккаунту одній із соціальних мереж.
  • Кодування імені сайту буде виглядати не дуже привабливо для відвідувачів з-за кордону. Незручність набору адреси зарубіжними користувачами через відсутність на клавіатурі кириличних символів.

Підведемо підсумки. Незважаючи на цілком відчутні слабкі сторони доменів зони «.рф» в даний час ігнорувати існування зони і відмовлятися від нових можливостей все ж недоцільно.
На наш погляд оптимальним рішенням буде використання домену в зоні «.рф» в якості «дзеркала» або редіректу на основний сайт, який знаходиться в більш звичній доменній зоні. В першу чергу, таке рішення зручно для відвідувачів. Російськомовні користувачі можуть вводити в адресний рядок легко запам'ятовується кириличний домен, а іноземні - домен на латиниці. Налаштувавши редирект, можна отримати відмінний результат, так як вводячи красиве ім'я домену на кирилиці, користувачі будуть потрапляти на сайт з доменом «.ru».
Вибір завжди за вами. Тому зважте всі за і проти, перш ніж зробити вибір, який з доменів краще.

Створення сайтів! Розробка і просування!