Навигация по сайту

Популярные статьи

Чи потрібні зараз зовнішні посилання для SEO-просування сайту?

 1. Посилання не працюють? А чи так це насправді?
 2. Як посилання зараз враховуються пошуковими системами?
 3. Які беклінки купують і навіщо?
 4. Де зараз можна отримувати зовнішні посилання, а де не можна?
 5. Говорили, говорили, а висновки-то які по посиланнях в 2014?

Привіт, шановні читачі блогу KtoNaNovenkogo.ru. Посилання аж до цього моменту є однією з найбільш обговорюваних тем в колах власників сайтів і сеошників.

Хоча, звичайно ж, сьогодні це зовсім не та тема, з якої слід починати просування (думаю, що ви вже здогадалися, що я говорю про контент, а саме оптимізацію текстів ), Але вона як і раніше залишається однією з найбільш актуальних. Тому не поговорити про посилання в рамках нової рубрики « Просування комерційних сайтів »Ми просто з вами не могли.

Розмова піде про те, як працювати з посиланнями, а також чи потрібні вони для сучасного просування сайтів. Ще ми розглянемо, які бувають посилання (з якими анкорами) і для чого використовується кожна з різновидів. Ну і, звичайно ж, подивимося звідки сьогодні можна черпати зовнішні посилання, а про якісь методи їх отримання варто забути назавжди.

Посилання не працюють? А чи так це насправді?

Дуже багато використовуючи SEO просування через деякий час починають мучитися сумнівами, що, напевно, вони якось не так або не там закуповують посилання, або не правильно крутять поведінкові. Результату-то немає, хоча вже й пройшло багато часу. Але в більшості випадків «скринька відривався взагалі з іншого боку». Справа в тому, що будь-які дії помножені на нуль в результаті дадуть нуль. Під нулем я маю на увазі роботу по внутрішній оптимізації сайту. Без цього посилання і будь-які інші способи зовнішнього впливу на сайт працювати не будуть.

Починати просування потрібно по-любому з внутрішньої оптимізації. зробити технічний аудит (Стаття трохи застаріла, але я постараюся написати нову, а поки можете почитати про дзеркала і редіректи з відповідями сервера ), Щоб упевнитися, що немає ніяких перешкод до успішному просуванню сайту в плані правильності роботи сервера і інших речей.

зробити  технічний аудит  (Стаття трохи застаріла, але я постараюся написати нову, а поки можете почитати про  дзеркала  і  редіректи з відповідями сервера  ), Щоб упевнитися, що немає ніяких перешкод до успішному просуванню сайту в плані правильності роботи сервера і інших речей

Знову ж таки, потрібно розробити для сайту повноцінне і повнорозмірне семантичне ядро ​​(можна самому безпосередньо за допомогою вордстат собратть , Хоча краще використовувати автоматизацію, наприклад, Кейколлектор, про який хочу поговорити докладно в найближчих статтях - підписуйтесь ) І втілити його в життя (створити структуру і написати текст).

Ну і перевірити свій сайт на наявність інших помилок, які можуть заважати його SEO просування, теж потрібно. На що саме дивитися і як це виправляти читайте в статті « Що заважає SEO-просуванню вашого сайту і як це виправити ». Справа щось серйозне, і підходити до нього треба з усією відповідальністю і дотриманням послідовності дій.

Власне, через кілька місяців після внутрішньої оптимізації, навіть без закупівлі посилань частина запитів з вашого семантичного ядра може цілком потрапити в Топ. Зрозуміло, що це не будуть високочастотники, але ж саме по НЧ (читайте про SEO термінологію за посиланням) відсоток конверсій набагато більше (з умовою, що семядро ви склали адекватне). Однак, незважаючи на всю очевидність цього факту, мало хто спочатку проводить внутрішню оптимізацію, вважаючи за краще відразу переходити до закупівлі посилань. Так робити не можна, навіть якщо дуже хочеться.

Таким чином, з приводу внутрішньої оптимізації сайту ніяких інших думок окрім того, що робити її треба обов'язково, бути не може. А ось з приводу того, чи впливають сьогодні посилання на ранжування сайтів в пошукових системах, все більше і більше виникає суперечок. Зрозуміло, що питання це далеко не такий однозначний, як згадані внутрішні чинники, але все ж однозначно можна стверджувати, що посилання і раніше впливають на успіх просування сайту.

Інша справа, що цей вплив істотно знизилося за останні роки. Суперечки ж виникають в основному через те, що ранжирування посилань за цей час перейшло з розряду топових факторів в розряд не основних. Тобто Зараз закупівля тонни посилань на молодий веб-сайт не піднесе його до небес, як це було раніше. У цьому сенсі сайти стало просувати набагато складніше, хоча і не так вже, щоб зовсім складно або неможливо. Просто потрібно правильно розставляти акценти і пріоритети, не зациклюючись як раніше тільки на наборі посилального.

Крім цього, якщо розглядати всю кількість посилань, яку комерційні сайти зможуть зібрати за час свого існування, виявиться, що в кращому випадку тільки десять відсотків посилань (а то і менше) реально впливатимуть на ранжування сайту, а решта є просто баластом. Цей відсоток можна підвищити, але для цього треба буде знати деякі тонкощі і витрачати на це час, а також прикладати мозок. Все на тій же сапі , За грубими підрахунками, відсотків п'ять цілком собі добре працюють посилань (в абсолютних цифрах це дуже багато), але їх треба шукати, фільтрувати ГС і нетематичні, перевіряти вручну і т.п.

Тому на даний момент я б рекомендував вам приділяти отриманню зовнішніх посилань не більше десяти відсотків свого часу, а всі основні зусилля кинути на внутрішню оптимізацію сайту. Справа ця не проста, а в разі комерційних сайтів, крім технічного аудиту та складання семядра, доведеться ще думати над дизайном і функціоналом сайту, щоб він як мінімум не був гірше сайтів конкурентів (тільки гідний продукт зараз отримує право закріпитися в Топі). Ще раз пропоную подивитися на деякі особливості просування комерційних сайтів .

Будемо вважати, що порядок на своєму сайті ви навели, тим самим удостоїлися права закріпитися в Топі по потрібним вам запитам. Але ось уже для того, щоб потрапити в цей Топ, нам знадобляться будь-які більш-менш значущі чинники ранжирування, якими можна в тій чи іншій мірі намагатися маніпулювати (можна використовувати слово поліпшити, але будемо називати речі своїми іменами). Одним з них як і раніше є посилання. Однак, для того, щоб їх правильно використовувати, потрібно для себе усвідомити - навіщо ж взагалі сайту потрібні посилання (будь-які, не тільки зовнішні).

Як посилання зараз враховуються пошуковими системами?

Насправді я про це вже частково говорив в статті « Анкор - що це таке і наскільки вони важливі в просуванні сайту », Але повторюся. У посилання в зв'язці з тією сторінкою, на яку вона веде (її ще називають зворотнім посиланням), є кілька основних якостей, кожне з яких враховується пошуковими системами при ранжуванні:

 1. По-перше, це накопичення сторінками вашого сайту так званого статичної ваги. Для кожного докуметна, розміщеного в мережі інтернет (веб-сторінки), ця вага розраховується окремо. Залежить він від числа провідних на дану сторінку (її називають в цій схемі акцептором) посилається жодна стаття (їх називають донорами) цього ж або будь-якого іншого сайту. Причому статвес акцептора буде залежати не тільки від числа донорів, але і від їх власного статвеса. Тексти посилань при цьому в розрахунок ніяк не приймаються. По суті, цей же алгоритм лежить в основі розрахунку Пейдж Ранка .
 2. Крім статвеса кожна сторінка вашого сайту накопичує ще й анкорний вага (його ще іноді називають динамічним). Він повністю залежить від наявного у ведучої на дану сторінку посилання тексту (він якраз і називається анкором). Чим точніше анкор збігається з пошуковим запитом, по якому ви цю сторінку намагаєтеся просувати (чим вище буде щільність входження), тим більший динамічний вага зможе передати ця посилання.
 3. Як не дивно це звучить, але гіперпосилання придумали для того, щоб по них можна було переходити на інші документи в мережі. Відповідно, посилання - це погано-бідно, але все ж ще і трафік, тобто певний потік відвідувачів, що залучаються на ваш сайт. Звідси випливає ще одна властивість посилання - її кликабельность. Не важливо, внутрішня або зовнішня посилання, але якщо по ній переходять користувачі (живі люди, а не боти), то це є яскравим свідченням її якості, бо вона затребувана. Отримання клікабельних зворотних посилань дуже актуально на сьогоднішній момент і є нашим основним завданням, хоча отримати їх не просто і коштують вони не дешево.

Також не варто тішити себе ілюзіями, що пошукові системи не здатні відрізнити природні посилання від покупних. Уже років п'ять як це може робити Яндекс (алгоритмічно і за допомогою асессоров ) І, можливо, ще довше це вміє робити Гугл. Інше питання, що знаючи це, пошукова система все-таки не відкидає цей фактор ранжування, продовжуючи враховувати частину з покупних посилань. Особливо це стосується тих з них, за якими здійснюються переходи (клікабельних).

У статті про анкор (див. Трохи вище) я досить докладно зупинявся на питанні впливу тексту зворотних посилань (ведучих на дану сторінку) на її ранжування за певним пошуковим запитом. Ми згадували, що найбільший внесок, по ідеї, повинні приносити посилання, текст яких повністю збігається з ключовим запитом, по якому просувається дана сторінка. Новачки Seo-шники (або виступаючі в їх ролі власники сайтів) сприймають цей факт спрощено і купують відразу сотні, а то й тисячі бееклінков з прямим входженням.

Домогтися таким чином зараз прогресу дуже складно, якщо не сказати, що неможливо. Пошуковики прекрасно бачать і кількість, і якість закуповуваних вами посилань. Констатуючи поява великої кількості беклінків, що ведуть на ваш сайт, з прямим входженням будь-якого високочастотного запиту (та ще й комерційного), пошукові системи все це справа чудово фільтрують, і вкладені вами кошти виявляються витраченими нераціонально.

Потім така людина додає свій голос до армії тих, хто говорить про те, що посилання вже не працюють, SEO померло і пора йти в Директ. Власне, в Директ (і взагалі в контекстну рекламу ) Можна йти і паралельно з пошуковим просуванням, бо це дасть миттєвий приплив відвідувачів, а результатів від Сео ще рік або навіть більше за доведеться почекати. Але ось зате коли вони з'являться, ви, швидше за все, відчуєте, що вартість залучення покупця в цьому випадку виходить істотно нижче. Але це вже як пощастить.

Тепер ще пару слів про статичну вагу. Я забув трохи вище згадати, що передається сторінкою вага ділиться порівну між усіма витікаючими з неї посиланнями (не важливо, внутрішні вони або зовнішні). Що це нам дає? Ну, на основі цього факту можна фільтрувати сторінки-донори, які особливої ​​користі вам у просуванні не принесуть. Який буде портрет ідеальної сторінки-донора в плані статвеса, з якої вам було б бажано отримати посилання?

Відповідь очевидна. З цієї сторінки повинно вести якомога менше число вихідних внутрішніх та вихідних зовнішніх посилань, і одночасно з цим на неї має посилатися якомога більшу кількість інших сторінок (якщо вони будуть ще і тематичність вашої, то крім цього підвищиться ймовірність обліку даного беклінк пошуковими системами). В цьому випадку у донора буде хороший статичну вагу і він зможе досить серйозну його частина передати вам (статвес буде поділений між усіма вихідними посиланнями, включаючи і вашу).

Те ж саме стосується і вашого власного сайту. У теорії, якщо з нього буде проставлено багато зовнішніх посилань, то тим самим ви кілька зменшите статичну вагу, який передається на внутрішні сторінки сайту. Але, швидше за все, це буде справедливо тільки при серйозному їх кількості, а в більшості випадків з цим морочитися не варто. Хоча, посилатися зі свого сайту на безліч ГС теж не варто, вже з інших міркувань (пошук може вас самих зарахувати до ГС). На хороші ж сайти посилатися можна і навіть потрібно, якщо це буде доречно (природність і ще раз природність).

Які беклінки купують і навіщо?

Так, йдемо далі. Ми дізналися, як посилання можуть впливати на ранжирування вашого сайту. Тепер давайте подивимося, які бувають посилання з точки зору тексту, укладеного всередині них (анкора). Про всяк випадок нагадаю вам, що гіперпосилання в Html являють собою конструкцію виду:

<a href="путь до файлу web страніци"> анкор (текст, який буде посиланням) </a>

Тому можливі такі варіанти беклінков (зворотних посилань на ваш сайт):

 1. Безанкорние - незважаючи на назву, текст в таких посиланнях присутній, але здійснювати по ньому ранжування пошуковим системам вкрай важко, бо цей текст являє з себе якісь загальні назви типу говірок «тут», «тут», «там» або інших загальних слів (наприклад, «цей сайт»). До них ще можна віднести беки, де в якості тексту виступає адреса цього сайту (його Урл, наприклад, так - https://ktonanovenkogo.ru ). Для чого вони потрібні? Очевидно, що для розведення анкор-листа (це тексти всіх посилань, що ведуть на дану просувається вами сторінку). Це надає посилальної масі наліт якоїсь природності. Що примітно, пошукові машини навіть з безанкорние беклінків намагаються вичавити якусь інформацію, спроможну стати в нагоді при ранжируванні. Тому вони, не знайшовши в тексті посилання чого-небудь має сенс, починають шукати десь поруч, і можуть врахувати в якості анкора околоссилочний текст (перед або після посилання). Можете їм допомогти і розташувати поруч ключові слова або їх синоніми.
 2. З прямим входженням ключових слів - найпоширеніший і очевидний тип анкора, бо досить просто взяти пошуковий запит, по якому ви плануєте просувати цю сторінку свого сайту, і оточити його відкриває і закриває тегами гіперпосилання. Нічого вигадувати не треба. Саме це і є їх слабким місцем, бо купівельна суть таких беклінків видно пошуковим системам навіть неозброєним поглядом. Судіть самі.

  У природному анкор-листі сайту, на який посилання ніколи не закуповувалися, беков з прямим входженням буде вкрай мало (там буде більше безанкорние беклінків зі згаданими вище словами, або просто з адресою сайту в якості анкора). А ось вже в разі сайту, що просувається покупкою посилань, подібних анкоров буде набагато більше (та мало не все, тому що за визначенням ефект від прямого входження повинен бути більше). Але не варто забувати, що пошуковики все це чудово фільтрують при виявленні ознаки переходу за межі природності.

 3. З розведеним входженням - в цьому випадку в якості анкора використовується текст запиту, плюс до нього додається якесь разбавочное слово. Слова для разбавкі часто беруться просто з семантичного ядра, або використовується щось універсальне, відповідне в більшості випадків (дешево, недорого, місто і т.п.).
 4. З околоссилочним текстом - вони досить часто використовуються при закупівлі в сапі і їй подібних біржах, або в довідкових агрегаторах (таких, як, наприклад, Мегаіндекс , Сеопульт і їм подібних). По суті, вони з себе представляють закінчене речення, схоже на заголовок рекламного оголошення, але тегами посилання оточується тільки потрібний ключовий запит (не обов'язково в прямому входження): Швидке <a href="Урл"> створення сайтів </a> всього за 100 рублів При погодинному розміщенні посилань (наприклад, в Сапі) цей варіант вважається кращим, бо посилання виходить ніби вписаною в текст, а не варта збоку-припечу (підвищується ймовірність, що по ній хтось клацне). При закупівлі вічних посилань в Гогетлінке , І вже тим більше при розміщенні статей в Міралінкс , Подібний вид посилань вам не знадобиться, бо буде реальна можливість не тільки вписати посилання в текст, але і весь текст написати під це посилання. Але це коштує дорожче, тому при закупівлі орендних посилань такий вид анкоров досить часто використовується.
 5. Посилання, в яких в якості анкора використовуються зображення - в природному анкор-листі подібні посилання зустрічаються, тому ніхто не заважає вам їх купити. При цьому було б не погано, якби поруч з цією картинкою в тексті зустрічалися ключові слова, за якими ви рухаєтеся, ну і в атрибуті alt (або title) тега A (гіперпосилання) теж ключові слова можна було б згадати. Швидке створення сайтів без передоплати в Москві. <a href="Урл"> <img src = "урл картинки" alt = "Створення сайтів" /> </a> Сайти-візитки, інтернет-магазини та інші складні сайти за подібною ціною.

  Служать вони знову ж для разбавкі анкор-листа, як і згадані на початку безанкорние посилання.

Служать вони знову ж для разбавкі анкор-листа, як і згадані на початку безанкорние посилання

Трохи вище я приводив оціночні дані, які говорять про те, що лише близько п'яти відсотків посилань, наявних в базі Сапі, можуть допомогти вам підрости у видачі. Якщо подивитися на це з іншого боку, то ми побачимо, що в «середньому по лікарні» більш дев'яносто відсотків вкладених в Посилальне просування грошових коштів витрачається вкрай не рентабельно (фактично, в порожню). Зазвичай вважається, що двадцять відсотків від вжитих заходів приносять вісімдесят відсотків результату, але тут справа йде гірше. При зовсім невдалий підході можна злити даремно взагалі весь контрольний бюджет.

Крім цього, як вже згадував, посилання самі по собі потихеньку перейшли з розряду основних чинників ранжирування на другорядні. Пошукові системи намагаються таким чином боротися з впливом засланого спаму на результати видачі, але зовсім відмовитися від обліку посилань поки не можуть (хоча й намагаються це зробити періодично). З цієї причини, до речі, додався часовий лаг (у всякому разі в Яндексі), в перебігу якого куплені посилання ніякого впливу на ранжування робити не будуть, навіть якщо вони самі по собі цілком робочі (лаг може становити від трьох місяців до півроку).

Щоб SEO-шники не дрімали, пошуковики періодично змінюють свої алгоритми, в результаті чого колись добре працюють схеми стають не працездатними. Причому відстежити всі це досить оперативно буває не так-то вже й просто, в слідстві чого, навіть при грамотному підході до зовнішньої оптимізації, гарантій по стовідсоткової рентабельності вкладених коштів отримати неможливо (завжди є частка ризику). А в невмілих руках цей інструмент взагалі може бути марним, що і викликає масу пересудів - мовляв, посилання-то вже не працюють.

Все вище сказане відноситься саме до посилань, що закуповуються на різних біржах, особливо якщо при їх закупівлі не застосовуються якісь продумані фільтри, бо більшість із стандартних схем (обкачаних роками) перестають працювати або знижується їх ефективність. Наприклад, не можна орієнтуватися тільки на пузомерки сайту (Тиц і Пр) .

Так звані жирні (трастові) посилання найчастіше зовсім не варті витрачених на них грошей, бо параметрів в оцінці донорів повинно бути набагато більше, і серед них «трастових» (тиц і пр) не є визначальним. Хоча, звичайно ж, отримати робочу (проходить за всіма іншими критеріями відбору) посилання з трастового сайту вашої ж тематики було б здорово, але їх не так вже й багато знайдеться.

Ну і як ми вже обговорювали трохи вище - найкращим варіантом буде придбання посилань, за якими будуть переходити живі люди. Це надає їм чималий наліт природності і підвищує віддачу, але їх ще треба пошукати.

Де зараз можна отримувати зовнішні посилання, а де не можна?

У зв'язку з усім вищесказаним потрібно буде дуже серйозно підходити до процесу просування за рахунок отримання (безкоштовного або платного) зовнішніх посилань на свій сайт. Про те, що і як бажано було робити, ми з вами ще поговоримо в продовженні цієї серії статей (традиційно нагадую про доцільність підписки на розсилку з анонсами нових статей на даному блозі ), Але хочу відразу зупинитися на тому, що робити для набору маси посилань не треба:

 1. Не таке вже й важливе зауваження, але ... В ідеалі, з одного сайту вам достатньо отримати одну посилання (для отримання максимуму результату при мінімумі вкладених коштів). Але хороших донорів в будь-якій тематиці досить-таки мало, тому отримання декількох посилань з одного сайту (наприклад, на різні сторінки вашого ресурсу) можна вважати справою звичайним. Однак, не варто купувати з одного сайту сотні, і вже тим більше тисячі беклінков, бо це позбавлено сенсу.
 2. Не варто купувати посилання в довідкових біржах типу сапі без використання фільтрів. Чому? Та тому, що в цьому випадку відсоток марно витрачених грошей у вас може наблизитися до сотні (читайте про це вище).
 3. Якщо самі з фільтрами боїтеся не впоратися, то перекладіть цю задачу на плечі посилальних агрегаторів ( візарду , сеопульта , Мегаіндекса , руки , Вебеффектор , Сеохамера або кого-то еще). Вони, правда, візьмуть з вас за це відсоток від вартості закуплених посилань, але при відборі будуть застосовувати свої напрацьовані фільтри і стежитимуть за донорами в подальшому, щоб знімати неефективні посилання. Інша справа, що не варто створювати кампанії в агрегаторах без обмеження бюджету, бо це загрожує надмірним витратою коштів.
 4. Забудьте про послуги прогону по тисячам ГС каталогів, які до сих пір активно пропонуються на ринку. Цей поїзд вже років десять, як пішов. Не плутайте ГС з трастовими і якісними тематичними каталогами, які до сих прекрасно працюють (читайте про реєстрацію в Яндекс Каталозі і ДМОЗ ). Але навряд чи ви знайдете таких більше десятка, і вже точно не сотні і тисячі.
 5. Не виконуйте одночасної закупівлі величезного числа посилань на молодий сайт, бо потрібно імітувати природне зростання посилальної маси (хоча б по кілька штук на тиждень).
 6. Власне, навіть для вже вікового сайту не варто закуповуватися тисячами посилань одночасно (особливо в автоматичному режимі), бо можна потрапити під фільтр «контрольний вибух», що призведе до їх неврахування пошуковою системою. Знову ж, намагаємося імітувати природність процесу.
 7. Комерційному сайту не варто брати участь в різних системах по обміну посиланнями. Та й ручної обмін краще обмежити, і взагалі намагатися якнайменше розміщувати зовнішніх посилань на інші ресурси.

Ну і в двох словах опишемо джерела отримання зовнішніх посилань стосовно до комерційного сайту:

 1. Необхідний пакет для бізнес-сайту полягає в спробі потрапляння в Яндекс Каталог, Дмоз , Якісні тематичні каталоги, додавання в Яндекс Довідник, щоб показуватися в пошуку по Яндекс Картах , А також в Гугл Картах . Створення акаунтів в популярних соціальних мережах ( Вконтакте , Фейсбук , Твіттер , Ютуб - це теж зворотні посилання). Ну і чого-небудь ще трастового і іміджевого. Например, в Вікіпедію спробувати прорватися, але це вже складніше.
 2. Робота з біржами орендних посилань ( Сапа , ТрастЛінк ) Безпосередньо, або за допомогою агрегаторів (їх перераховував трохи вище). Посилання там оплачуються помісячно і тому їх можна знімати, якщо виявиться з ними проблема (бан донора, випадання з індексу і т.п.). Їх переваги криються в величезній кількості наявних донорів і можливості автоматизації процесу закупівлі і зняття через агрегатори. Мінуси були описані вище.
 3. Робота з вічними посиланнями на біржах типу гогетлінкс , ротапост , Гетгудлінкс , Або на біржах, де є можливість розміщувати цілі статті з наявними там посиланнями на ваш сайт (це Міралінкс або Вебартекс ). З недавніх під з'явився спосіб автоматизації закупівлі вічних посилань за допомогою Гогеттоп . Перевагою такого виду лінкбілдінга є більш органічне вписування вашого посилання в текст сторінки, де вона розміщується. Недоліки, втім, практично ті ж, що і у Сапи - багато донорів, розміщення на яких можна вважати марною тратою грошей. Знову ж таки, потрібно ретельно фільтрувати майданчика.
 4. Вільний пошук донорів без використання будь-яких бірж. Набагато складніше і трудомісткий, але зате ви з великою ймовірністю отримаєте реально працюючу посилання, якщо сайт-донор буде тематичність вашому і не братиме участі в згаданих вище довідкових біржах, а посилання буде розташована в місці, де по ній будуть кликати. Крім цього було б чудово, якщо цей донор не був би ГС, а навпаки, був би доданий в Яндекс Каталог і Дмоз. Ну і вже зовсім ідеалізуючи можна вказати, щоб крім вашого посилання зі сторінки-донора інших б лінків проставлено не було.

Говорили, говорили, а висновки-то які по посиланнях в 2014?

Підсумовуємо на сьогодні по зворотним посиланнями:

 1. Посилання по раніше потрібні, бо це один з факторів ранжирування, який використовується в пошукових системах. У багатьох комерційних нішах битви за Топ 10 йдуть між багатьма тисячами конкурентів, і потрапити туди сайту, що не підкріпленому може бути і не дуже великий, але якісної посилальної масою буде вельми проблематично, якщо не сказати, що неможливо. Бувають, звичайно ж, виключення, але вони тільки підтверджують правило.
 2. Без внутрішньої оптимізації сайту посилання абсолютно марні і безсилі щось змінити, бо це вже не фактор ранжування номер один (швидше за все, він балансує на межі першої десятки найбільш значущих чинників).
 3. З усієї маси доступних на ринку посилань працює не більше однієї двадцятої з них. Це накладає певні вимоги на відбір донорів, щоб ваші вкладення не виявилися марними.
 4. Це накладає певні вимоги на відбір донорів, щоб ваші вкладення не виявилися марними

 5. На жаль, з кожним роком просувати сайти стає все важче, і це повною мірою стосується лінкбілдінга (побудови працюючої посилальної маси). Тому не варто шукати легких шляхів, типу згаданого вище прогону по каталогах, обміну беклінк або закупівлі в Сапі тонни копійчаних посилань за раз, в надії на те, що на наступний день ви порвете Топи з усіх вас пошуковим запитам. Все стало набагато складніше, але в той же час і цікавіше.

Сьогодні було своєрідне вступ по частині зовнішніх посилань - так би мовити, «квіточки». «Ягідки» ж будуть ще попереду, тому не перемикайтеся і стежте за новими публікаціями. Сподіваюся, що буде цікаво.

Далі буде >>> ( Тут можна підписатися на поштову розсилку з анонсами нових статей )

Удачі вам! До швидких зустрічей на страницах блогу KtoNaNovenkogo.ru

Збірки по темі

Використову для заробітку

Посилання не працюють?
А чи так це насправді?
Як посилання зараз враховуються пошуковими системами?
Які беклінки купують і навіщо?
Де зараз можна отримувати зовнішні посилання, а де не можна?
Говорили, говорили, а висновки-то які по посиланнях в 2014?
Посилання не працюють?
А чи так це насправді?
Як посилання зараз враховуються пошуковими системами?
Що це нам дає?