Навигация по сайту

Популярные статьи

Чи правда, що безкоштовний хостинг дає менше можливостей для розкрутки і оптимізації?

  1. Читайте також:

Автор: Алла

В продовження поста про платні і безкоштовні блогах , В якому, після казкового передмови, Вікторія Аблогіна порівняла такі сервіси для створення і ведення блогів як Вордпресс і Блогспот, приведу свою відповідь на питання інше Вікторії, Аджігірей: «Чи правда, що безкоштовний хостинг дає менше можливостей для розкрутки і оптимізації?» А в кінці ви дізнаєтеся, що ж вирішила Йогамама Віка щодо свого нового блогу.

Розбір польотів від Алли Розбір польотів від Алли

Я думаю, що все залежить від цілей і особистих переваг.

Якщо вам подобається копатися в коді, налаштовувати і прикручувати плагіни і віджети, беріть WordPress, не сумніваючись. А то і щось серйозніше.

Якщо ви просто хочете розвивати свій блог, не вникаючи в технологію, можна зупинитися на Blogger (Віка в своєму пості називає цей гуглосервіс «Блогспот» за назвою домену). (При тому, що і в Blogger є можливість правити код і додавати різні віджети, і якщо знати, що і як робити, можна і Blogger технологічно вдосконалити).

Є блоги на платформі Blogger, які дуже успішно розкрутилися і оптимізували, і є сайти на WordPress (з платним хостингом ), Які нічого не добилися. Так що на мій погляд, головне - не в технології, а в змісті, зовнішньої розкручуванні і харизмі, особистості автора. Однак, звичайно, у кожного сервісу є свої плюси і мінуси, які треба враховувати при виборі платформи для блогу.


переваги Blogspot

1. Зручно і просто. Ідеально для нетехнічних персонажів, які не люблять копатися в коді (раніше я ним відносила і себе, але в останні місяці завдяки роботі з сайтом «Блоги Мам» і іншими проектами довелося свою «нетехнічністю» подолати і потихеньку почати розбиратися в деяких вебмастерскіх премудрості. Хоча б чуть-чуть).

2. Повна інтеграція з усіма сервісами і можливостями Google. Гугл - це монстр, в якому є абсолютно все для будь-який інтернет-діяльності. І він геніально інтегрує свої сервіси один в одного. У цьому можна переконатися, якщо починаєш працювати з будь-яким з них. Наприклад, на блогерів дуже швидко і просто можна встановити рекламу Adsense, підписку RSS через Feedburner, статистику від Google Analytics і т.д.

3. Крім Google Adsense - контекстної реклами від Google, блоки якої легко вставляються в будь-який шаблон Blogger, - ви можете заробляти на безкоштовному блозі за допомогою участі в партнерських програмах, розміщення прямої реклами і іншими способами (докладніше про це читайте в статті «Як мамі заробити на блозі» ). Технічно банери на Blogger блогах встановлюються за допомогою додавання гаджета HTML / JavaScript, куди копіюється код банера.

Дійсно, не всі партнерські програми і біржі приймають безкоштовні сайти, але покупка свого домену в більшості випадків вирішить цю проблему. Про це в наступному пункті.

4. Blogger надає чудову можливість: вести блог на своєму домені, але на хостингу від Google. Таким чином фінансові витрати зводяться до мінімуму, але при цьому ви отримуєте блог зі своєю власною адресою (наприклад, мій особистий блог «Концептуальна Мама» саме так і влаштований). Що не кажи, а сайт з власним доменом виглядає серйозніше в очах відвідувачів, пошукачів і рекламодавців.

Тільки, будь ласка, враховуйте, що Google не працює з російськими та іншими локальними іменами, ви можете вибрати домен тільки з цього списку: com, org, net, info, biz.

5. Для Blogger створено безліч шаблонів (варіантів дизайну) - платних і безкоштовних, простих і професійних. Сьогодні багато вордпрессовскіе шаблони переробляються під блогер.

6. Раніше в блогах на Blogger не було можливості складати анонси своїх записів з посиланням «Читати далі» на повний текст статті (тобто прибирати текст «під кат»). Але з недавнього часу цю проблему вирішили, і пункт перекочував з «недоліків» в «переваги».

7. Також кілька місяців тому в сервісі з'явилися сторінки, які дозволяють опублікувати статичну інформацію для блогу, доступ до якої організовується з відповідного меню (наприклад, сторінки «Про блозі», «Контакти» і ін.) Раніше можна було створювати тільки записи (пости ), які розташовувалися в хронологічному порядку.

* Пункти 5-7 не є перевагами Blogger перед WordPress, так як в останньому всі ці можливості є. Але я вирішила згадати про них саме тут, так як раніше вони вважалися недоліками Блогера, а зараз вже такими не є.

переваги WordPress

1. Можливість настройки людині зрозумілих посилань (ЧПУ) - Віка детально зупинилася на цьому пункті. (До речі, не знала, що в блогери в принципі ця можливість существет). Такі посилання краще сприймаються і відвідувачами, і пошуковими системами. Плагін RustoLat допоможе впоратися з цим завданням.

2. Можливість вручну прописувати заголовки сторінок (titles) і заповнювати метатеги (descriptions і ключові слова). Для цього можна скористатися плагіном «All in One SEO Pack», хоча є й інші. Для чого це потрібно? для seo-оптимізації сайту , Тобто щоб сайт займав вищі позиції в результатах пошуку. Треба відзначити, що останнім часом все частіше говорять про те, що метатеги для таких пошукових систем як гугл і яндекс вже не актуальні. А для нас не особливо актуальні інші пошуковики 🙂 Але заголовкам сторінок приділяти увагу як і раніше стоїть.

3. Ще одна перевага WordPress: блоги на цьому движку швидше індексуються яндексом, та й з гуглом теж проблем немає. Блоги на Blogger індексуються гуглом просто моментально, а ось прихильність яндекса доведеться заслужити. Але! Через деякий час позиції вирівнюються і вже не залежать від любові або нелюбові пошукача до конкретної платформі (встановлено експериментальним шляхом :)).

4. Можливість управляти файлами і папками (наприклад, robots і ін.) На безкоштовному хостингу у тебе до них немає доступу. Для нетехнічних персонажів, про яких я вже згадувала вище, це може здатися неважливим, але знаючі люди вважають, що цей момент не можна випускати з уваги, якщо займаєшся пошуковою оптимізацією свого ресурсу.

5. Самий Головний Плюс WordPress і Мінус Blogger: купуючи домен і оплачуючи хостинг, ти стаєш повноправним власником свого сайту, тобі належать всі його зовнішні і внутрішні складові, ти самостійно контролюєш всі свої папки, файли, статті та інші «тельбухи».

Кому належать пости, картинки, гаджети, і що найнеприємніше - доменне ім'я блогу, що знаходиться на Blogger? Правильно: Його Величності Google, який має право видалити твій блог, якщо йому не сподобається його вміст. Або якщо ти порушиш якусь правило, що стосується реклами. Можна, звичайно, потім писати в підтримку, але не факт, що тебе почують.

З іншого боку, з точки зору безпеки на цього провайдера можна покластися, а от приватні компанії, яким ти регулярно платиш за хостинг, не можуть гарантувати недоторканність сайту. Пам'ятайте, як в перший же місяць після відкриття спільноти ми зазнали кількох хакерських атак ? Блоги на Blogger від такої напасті захищені. Але це вже плюс блогера, і мінус вордпресс. 😉

Все вищесказане відноситься до блогів і невеликим сайтам з обмеженим набором функцій. Для більш складних цілей Blogger не варіант (все ж ця платформа призначена для ведення блогів, крок вправо, крок вліво - починаються складності). WordPress теж не підходить для великих, громіздких сайтів, хоча з кожним роком ця система вдосконалюється і дозволяє створювати сайти все більш високого рівня складності. Але якщо ви плануєте побудувати онлайн-магазин або великий багатофункціональний сайт, можливо, варто звернутися до Joomla або Drupal (більш складним безкоштовним системам управління сайтами, CMS).

Висновок: так, у WordPress більше можливостей для seo-оптимізації, більше плагінів і налаштувань. Власники сайтів на WordPress є їх повноправними власниками і отримують доступ до більшої кількості можливостей для заробітку. Але якщо блог / сайт якісний, господар їм займається, пестить його і плекає, і його, господаря, все в цьому блозі влаштовує, технологічні «фішки» і платний хостинг не обов'язкові, все вийде і без них.

Блогспот або Вордпресс: вердикт Йогамами

Маючи вже достатній досвід ведення блогу «Йогамама» на платформі Вордпресс, я вже добре уявляла собі, що значить запускати новий блог з нуля. І хоча йти второваною стежкою легше, я просто не готова була починати шлях налаштування блогу на Вордпресс спочатку. Тому, запитавши поради у своїх активних подруг-блогомам Алли і Вікі Аблогіной, «Професійна мама» почала своє життя на платформі Блоггер, але зі своїм власним доменом.

Мене приємно здивував конструктор шаблонів. Так як я в коді і CSS особливо не сильна і часу немає розбиратися, то візуальні можливості Блогера мене дуже вразили. Але в підсумку я все одно зупинилася на готовому шаблоні з незначними змінами кольору тексту, заголовків і посилань. Я вже було приготувалася до тривалої налаштування блогу і пошуків способу вставити рекламу Адсенс, і була просто вражена, що весь процес зайняв у мене якихось 15-20 хвилин. У порівнянні з блогерами Вордпресс здається мені громіздким і неповоротким.

На публікацію поста на Йогамаме у мене йде в 2! рази більше часу. Для моїх поки невеликих цілей Блоггер саме те! Блог належить мені, раз домен у мене власний, а з приводу безкоштовного хостингу - як кажуть, якщо немає різниці, навіщо платити більше? А повна інтеграція з усіма сервісами Google (Picasa, AdSense, Gmail) мені дуже зручна.

Можна заперечити, що з такого блогу не продаси посилання на Сапі, але такої мети у мене з самого початку не було.

Що стосується індексації Яндекса, так власний домен, по-моєму, вирішує цю проблему. Коли настане момент і я зрозумію, що на блогерів мені чогось не вистачає, я зможу в будь-який момент перенести блог на Вордпресс.

А поки нам разом зручно, легко і комфортно! Чого бажаю і вам!

Автори: Алла Грін і Вікторія Аджігірей

Читайте також:

Як вибрати хостинг для сайту?

Що таке контекстна реклама , І чи може блог мами на ній заробити?

Для чого це потрібно?
Кому належать пости, картинки, гаджети, і що найнеприємніше - доменне ім'я блогу, що знаходиться на Blogger?
Блог належить мені, раз домен у мене власний, а з приводу безкоштовного хостингу - як кажуть, якщо немає різниці, навіщо платити більше?