Навигация по сайту

Популярные статьи

Цікаві маркетингові фішки. Хитрі, вдалі й ефективні маркетингові ходи відомих компаній в рекламі і не тільки

  1. Маркетингові ходи в рекламі
  2. Цікаві маркетингові фішки

Мабуть, всі знамениті сьогодні бренди починали з малого Мабуть, всі знамениті сьогодні бренди починали з малого. Наприклад, такі відомі корпорації як Ikea, Pepsi, Coca-Cola спочатку створювалися як невеликого сімейного бізнесу. Але з часом грамотно вибудуваний маркетинг дозволив їм вибитися в лідери ринку. Отже, які маркетингові фішки і ходи використовували відомі компанії на шляху до свого успіху.

Маркетингові ходи в рекламі

Pepsi в Росії вперше прорекламував М.Хрущов в далекому 1959 році на Американської національної виставці, що проходила в Москві. Віце-президент США (Річард Ніксон на той момент) запропонував першому секретарю ЦК КПРС напій на пробу. Фото Хрущова зі стаканчиком Pepsi миттєво розлетілася по сторінках газет і рекламних журналів. Такий ось вийшов маркетинговий хід.

Протягом довгого часу компанія Tefal вважала своїм головним конкурентною перевагою те, що тефлонове покриття на сковороді не вимагає витрачання масла. Однак з'ясувалося, що основним стимулом до покупки для споживачів є зовсім не це властивість, а то, що сковорода з таким покриттям легко миється, так як їжа до неї не пригорає. В результаті компанія змінила зміст рекламної кампанії, що значно підвищило її ефективність. Виходить, цікаві маркетингові фішки легко почерпнути, дослідивши потреби покупців.

Виходить, цікаві маркетингові фішки легко почерпнути, дослідивши потреби покупців

Засновник відомої мережі магазинів Woolworth знайшов цікавий інсайт, який дозволив йому сколотити мільйони. Сором'язливий сільський юнак влаштувався в невеликий магазинчик помічником продавця. В ті часи не було цінників, тому продавець повинен був на око визначити платоспроможність покупця і поторгуватися з ним. Юнак був настільки сором'язлива, що боявся зазивати клієнтів, розхвалювати товар і торгуватися з ними настільки, що одного разу від страху просто зомлів. В покарання власник магазину пригрозив Френку (так звали хлопця) звільненням, якщо виручка буде менше денний. На наступний день Френк перед відкриттям магазину прикріпив до всіх товарів прообрази сучасних цінників - папірці, на яких була вказана мінімальна ціна. Залежаний товар юнак виклав на стіл і прикріпив до нього табличку «Все по п'ять центів». Стіл поставив біля вікна так, що табличка була видна з вулиці. Сховавшись від страху за прилавком, Френк став чекати покупців. За кілька годин розкупили весь товар, покупці, без торгу, віддавали гроші за вказаною ціною. Денна виручка магазину прирівняти до тижневої.

У 1919 році імперія Френка Вульворта налічувала вже тисячу магазинів, а його особистий статок складало $ 65 млн.

Цікавий маркетинговий хід в рекламі для збільшення продажів придумала компанія Alka-Zeltzer. У 60-х роках минулого століття в рекламі стали кидати не одну, а дві таблетки. В результаті продажу лікарського препарату збільшилися вдвічі. Хитрий рекламний хід розробило для Alka-Zeltzer рекламне агентство Tinker & Partners.

Хитрий рекламний хід розробило для Alka-Zeltzer рекламне агентство Tinker & Partners

Батончики Snickers з'явилися в нашій країні в 1992 році. Спочатку їх рекламували як снек, який замінює повноцінний вечерю чи обід. Однак наші співгромадяни не розуміли, як шоколадка може замінити суп і купували її швидше як десерт до чаю. Після цього Snickers змінив рекламну стратегію, зорієнтувавши рекламу на підлітків, які в основній своїй масі не люблять суп, але люблять солодке. Вдалий маркетинговий хід став успіхом компанії в Росії.

У маркетинговому середовищі відомо, що споживач купує не товар, а рішення своєї проблеми. Керуючись цим правилом, південноафриканська компанія De Beers, що продає алмази, придумала цікавий маркетинговий хід, який дозволив зробити алмази повсякденним товаром, а не дрібничкою товстосумів. Рекламні плакати із зображенням відомих актрис, пальці і мочки вух яких прикрашали вироби De Beers, змінили на чорно-білі постери із зображенням діамантів і написом «Знімає головний біль з 1888 року». Таким хитрим маркетинговим ходом компанія довела, що можна продавати жіночий товар через чоловіків.

Таким хитрим маркетинговим ходом компанія довела, що можна продавати жіночий товар через чоловіків

Цікаві маркетингові фішки

На початку 80-х компанія Timberland переживала важкі часи. Якісні туфлі-човники за низькою ціною купувалися погано. Компанія зробила простий, але ефективний маркетинговий хід - підняти ціни вище конкурентних, в результаті чого продажі зросли. І справді, чим вище ціна, тим більше бажаним стає товар для покупця.

В кінці 19 століття в Лондоні популярністю користувалися такі алкогольні напої, як джин, бренді, ром. Продавати віскі було дуже складно. Томас Дюара, один із засновників бренду Dewar's, вибрав несподіваний маркетинговий хід для залучення клієнтів. Він став наймати підставних покупців, які ходили по пабах і питали віскі Dewar's. Природно в продажу напій був відсутній, і покупці йшли в засмучених почуттях. Через якийсь час в пабах з'являвся і сам Томас Дюара, пропонуючи укласти контракт на поставку свого напою. За 2 роки подорожей засновник компанії відвідав понад 26 країн, на нього стали працювати 32 агента, а також кілька експортних компаній. В результаті товарообіг виріс в 10 разів.

Діти люблять солодке, але часто бруднять руки і, витирають їх об одяг, недовго думаючи.

Енріке Бернат в 1958 році створив льодяник на паличці, який можна тримати ніби на вилці, не забруднивши при цьому ні руки, ні одяг. Новаторську фруктову цукерочку Chupa Chups оцінили у всіх країнах світу. Маркетингова фішка принесла бренду успіх.

Незважаючи на високу рекламну активність, були часи, коли частка ринку прального порошку Ariel ніяк не хотіла рости. Компанія P & G провела дослідження і оцінила, як потенційні споживачі доглядають за одягом. З'ясувалося, що порошок для догляду за одягом використовують 65%, носять речі в хімчистку в 35% випадків. Також дослідження показало, що 75% споживачів прального порошку працюють за наймом, причому 5 з 7 днів на тиждень ходять в костюмах, які віддають в хімчистку. При цьому співробітники в повсякденному одязі, працюють більш ефективно, ніж ті, хто змушений дотримуватися строгий дрес-код. P & G, керуючись результатами дослідження, дозволяє своїм співробітникам в п'ятницю приходити на роботу в повсякденному одязі. Новина отримала величезний резонанс в пресі. Ринок пральних порошків виріс на 20%.

Цікаві маркетингові фішки можна придумати і для кафе, і для магазину одягу. Все набагато простіше, ніж здається. Варто прислухатися до потреб покупців і проявити дещицю фантазії. Бути може, кращий маркетинговий хід в історії брендів зробите саме ви.