Навигация по сайту

Популярные статьи

Ціноутворення в СЕО - формування вартості послуг просування та можливі формати роботи

  1. Формати SEO-послуг: постійні і разові
  2. Витрати на SЕО-послуги

12 Гру 2017

Формування цін на SЕО-послуги залежить від багатьох факторів:

  • попит на товар замовника;
  • регіон просування;
  • стан сайту;
  • набір і якість послуг;
  • репутація і досвід.

Тому вартість може відрізнятися в десятки разів. Крім того, існують різні схеми співпраці, про які ми розповімо нижче.

Формати SEO-послуг: постійні і разові

Абонентська плата - включає в себе певний набір послуг, який заздалегідь обмовляється і фіксується в договорі. Ця найпопулярніша форма співпраці, яка є найбільш вигідною для клієнта і підходить навіть для молодих сайтів. Як правило, в неї входить підбір семантики, внутрішня оптимізація (розміщення контенту на просуваються сторінках, правки в мета-теги, усунення технічних недоліків і проблем з індексацією) і розміщення посилань. А правки, пов'язані з юзабіліті і редізайном, проводяться за додаткову плату. В середньому абонентська плата становить 30000-50000 руб / міс. Її обсяг залежить від узгодженого набору послуг, розміру сайту, регіонів просування і конкуренції в тематиці.


Наступний варіант можна умовно назвати «оплатою за результат» - коли замовник платить за трафік, заявки або позиції. Тут кілька способів розрахунку. SEO-компанія може встановити фіксовану плату за запит або, в залежності від частотності і конкурентності, у кожного ключового слова буде своя ціна. Середня вартість запиту - 10-30 руб., Але може доходити і до 150-300. Вартість виведення в топ 3 і топ 10 може відрізнятися. Для нових сайтів така схема не вигідна.

При просуванні по трафіку вартість одного відвідувача формується точно так же, як і при просуванні по позиціях. Цей варіант не підійде вам, якщо на товар або послугу сезонний попит або він специфічний (наприклад, продаж дорогого медичного обладнання). В середньому вартість становить 5-10 руб. за 1 відвідувачами.

Заради вигоди компанія може накрутити трафік або вивести в топ запити-пустушки. Тому потрібно уважно вивчити, що вам пропонують на стадії підбору семантичного ядра. І перевірити за статистикою аудиторію сайту - проплачений трафік обчислити нескладно.

Зазвичай на старті робіт замовник вносить певну суму, яка необхідна для впровадження правок на сайт і списується при досягненні результату. Або це фіксована щомісячна оплата + бонус. В середньому виходить 50000-70000 руб.

Якщо ви хочете докладніше дізнатися про формування щомісячних бюджетів, вам буде цікава стаття З чого складається ціна на просування сайту .

Разові послуги. До них можна віднести різні аудити, настройку сервісів аналітики, SЕО -копирайтинг, підбір семантики, розміщення посилань і оглядів, висновок з-під фільтра і т.п. Зазвичай такі послуги замовляють клієнти, які вже знайомі з SЕО і хочуть дізнатися сильні і слабкі сторони сайту, перевірити роботу попередніх підрядників і досягти максимального результату. Розкид цін тут величезний, але і якість послуг може сильно відрізнятися. Наприклад, короткий аудит на пару сторінок можна замовити дешево або отримати безкоштовно. Але якщо ви погано знайомі з SEO, то навряд чи зможете в ньому розібратися самостійно, він лише допоможе вам зрозуміти загальну картину. Докладний аудит - це готовий план робіт на 1-2 місяці і коштувати він буде в середньому 10000-20000 руб. А якісний аналіз юзабіліті - трохи дорожче, в середньому 20000-30000 руб.

Є і така послуга, коли на стадії створення сайту проводиться первинна оптимізація. Вона може бути корисна для невеликих сайтів і дасть короткочасний ефект. А послуга з управління репутацією підійде великим і відомим брендам або новачкам, але тільки разом з комплексним просуванням.

Консультації можуть бути як разовими, так і щомісячними. Оплата як правило погодинна. Особливо популярний віддалений формат по скайпу. Орієнтовна вартість складає 1500 руб / год.

Витрати на SЕО-послуги

Ми промоніторили веб-студії, що пропонують розкрутку сайтів, і склали таблицю з актуальними розцінками на типові послуги. Слід зазначити, що вказати максимальний поріг досить складно - це залежить від конкретного сайту (обсяг робіт, конкуренція і т.п.), а також від підрядника. Зазвичай в топових компаніях ціни завжди завищені через їх репутації. Однак і занадто низька ціна повинна вас насторожити. Наприклад, дуже складно уявити, що може запропонувати компанія за 10000 руб / міс. Це може бути закупівля посилань, написання статей або дрібні доопрацювання на сайті, але не все разом. Фізично неможливо вкластися в цю суму, щоб домогтися ефекту.


У деяких випадках, наприклад, для молодого сайту або якщо ви не просувалися раніше, краще не замовляти окремі послуги (закупівлю посилань, підбір запитів, налаштування лічильників та ін.), А вибрати варіант із щомісячною оплатою. Так ви заощадите гроші і отримаєте комплексний підхід і найбільш швидкий результат.

при виборі SЕО-компанії врахуйте наступні моменти:

  • Фінансова звітність повинна бути абсолютно прозорою. Також поважаюча себе компанія готова надати щомісячні або щотижневі звіти про виконані роботи.
  • 100% гарантії на ринку SEO не існують в принципі. Крім підрядника і клієнта є третя сторона - пошукова система, і алгоритми періодично змінюються.
  • Швидкий результат - часто пов'язаний з чорними методами розкрутки і може бути небезпечний для вашого сайту. Деякі відкрито говорять про накрутку поведінкових факторів або пропонують створити аффіліатов.

Підведемо підсумок. При формуванні ціни на послуги часто можна зіткнутися з демпінгом, якщо мова йде про молоду веб-студії або фрілансі. Але і висока вартість послуг не завжди означає штучну накрутку - деякі компанії відразу закладають в бюджет всі необхідні роботи. Інші, виставляючи спочатку низький цінник, беруть гроші за кожну зайву правку, аж до настройки лічильників. Тому, в разі сумнівів, завжди задавайте питання, просите приклади аудитів, вивчайте портфоліо.

Зверніться до нашого фахівця онлайн або заповніть форму нижче, ми готові відповісти на всі Ваші запитання!