Навигация по сайту

Популярные статьи

Читабельність тексту і її вплив на ранжування

  1. Колібрі і читабельність
  2. Призначений для користувача досвід і читабельність тексту
  3. Голосовий пошук і читабельність
  4. Як поліпшити читабельність текстів
  5. Висновок: читайте вголос

Тематичний трафік - альтернативний підхід в просуванні бізнесу

Тематичний трафік - альтернативний підхід в просуванні бізнесу

Читайте тексти вголос, бо читабельність написаного на вашому сайті впливає на ранжування. Принаймні, так вважає Маріці ван де Рат з Yoast. Чи вважаєте, що це неможливо? Ознайомтеся з її аргументами на підтримку своєї версії.

В кінці лютого Гері Иллис з Google твітнул, що тексти потрібно читати вголос.

Якщо текст дивно звучить або взагалі нечитабельним, цілком можливо це погано позначиться на ранжируванні.

Звичайно, відразу пішло обговорення. Деякі оптимізатори не захотіли вірити в правдивість цього твердження, оскільки як і раніше вважають насичення контенту ключовими словами виправданою стратегією. Так, можливо так і є для мов з невеликим географічним ареалом. Наприклад, для голландського. Однак ми в Yoast віримо в цінність корисного, якісного контенту для SEO. У цій статті я розповім про важливість читабельності тексту. Крім того, дам кілька порад про те, як писати так, щоб читання вголос не стало кошмаром.

Колібрі і читабельність

Після виходу оновлення Hummingbird Google став набагато краще розпізнавати синоніми. Тому насичення контенту ключовими словами для передачі Google інформації про тематику тексту стало марною практикою. По суті, перенасичення тексту ключовими словами робить текст нечитабельним. Рано чи пізно сторінки з таким вмістом зникнуть з результатів пошуку. Рано, якщо Google буде жорстоко карати ресурси, які переступають межі розумного. Пізніше, якщо відвідувачі втомляться від дерьмово змісту і перестануть купувати на сайтах, які не дбають про їх призначеному для користувача досвід.

Призначений для користувача досвід і читабельність тексту

Текст з ключами заради ключів нічим не допоможе вашій аудиторії. А значить, буде сприяти створенню негативного користувацького досвіду. Всі тексти повинні бути націлені на задоволення потреб вашої цільової аудиторії. В іншому випадку ви зіткнетеся з незадоволеними відвідувачами, які миттєво повернуться в пошук Google, не знайшовши нічого путнього на вашому сайті.

Голосовий пошук і читабельність

Голосовий пошук стає все більш і більш популярним. Разом з цим процесом зростає важливість читабельності текстів. Оскільки люди вводять пошуковий запит, звертаючись до пристрою вголос, девайс шукає інформацію, яку він зможе відтворити. Але якщо текст корявий, його шанси на хороші позиції в світі voice search дуже невеликі. Тексти повинні бути чіткими при читанні на папері, з екрану, з мобільного телефону, але також і при відтворенні їх пристроєм.

Як поліпшити читабельність текстів

Писати хороші тексти важко. Потрібно подумати, чи не занадто довгі у вас пропозиції, чи цікава користувачеві інформація з абзацу.

Перш ніж почати писати текст, подумайте про структуру. Що ви збираєтеся сказати своїй аудиторії, в якому порядку? Цей порядок відповідає логіці? Чи будуть ваші аргументи і приклади зрозумілі ЦА?

Пишіть короткими пропозиціями. Довгі складніше обробляти і сприймати на слух. Намагайтеся уникати або обмежити кількість складних слів в тексті. Скоротіть кількість складносурядних речень і уникайте використання пасивного стану.

Переконайтеся, що контент написаний в привабливому стилі. Так, це особливо складно - адже не кожен народжується з талантами Пушкіна або Чехова. Але повірте, щоб написати хороший текст, вам зовсім не потрібно володіти покликанням до творчому письму. Ваше завдання - писати просто, представляючи, що ви розмовляєте з аудиторією на звичайній мові. Чи не використовуєте слова, які не несуть смислового нагрузкі.Чередуйте короткі речення з довгими. Використовуйте синоніми. Не починайте пропозиції з одного і того ж слова.

Висновок: читайте вголос

Давайте з'ясуємо: ваш рейтинг не злетить до небес, якщо ви підвищите читабельність текстів. Але зрозумілий і корисний контент є невід'ємною частиною будь-якої стратегії SEO. Якщо ви хочете, щоб відвідувачі поверталися на ваш сайт знову і знову, переконайтеся в корисності та доступності контенту. Сильні статті визначено приведуть до збільшення числа повертаються відвідувачів і підвищать конверсію. Таким чином: читабельність важлива для ранжирування.

Ірина Винниченко

Контент-маркетолог SEMANTICA

4 правила хорошого тексту

  • Хороший синтаксис - підмет + присудок. Замінюйте поширені конструкції з підлеглими частинами на одне слово, вирізуйте пасивний стан. Робіть текст легше.
  • Користь - текст повинен допомагати користувачеві. Хороший текст змінює життя читача. Перед роботою задайте собі питання «Що повинен зробити читач після прочитання?». «Про що він повинен дізнатися?».
  • Гармонійний розподіл ключів - ключові фрази в ТЗ допомагають знайти корисну дію. Ключі в ТЗ говорять про що потрібно розповісти в тексті, а не про те, які слова в ньому повинні бути. Чи не вписуйте ключі заради ключів. Вписуйте ключі заради корисної читачеві інформації.
  • Логічна структура зі світу читача. Будуйте структуру навколо зрозумілих людських ситуацій. Говоріть нема про продукті, а про проблеми читача.

Перевіряючи текст на читабельність, ви можете орієнтуватися на свій досвід і почуття прекрасного, а можете використовувати спеціальні сервіси. наприклад, Главред . Він допомагає вичистити сміттєві слова і поліпшити синтаксис. Але для роботи зі структурою все одно доведеться включити мозок.

Деякі вважають, що Главред пересушує текст. Частка правди в цьому є. Але ваше завдання не в тому, щоб тупо вичавити десятку за шкалою Главреда. Чи використовуєте сервіс з розумом, вносячи тільки ті правки, які дійсно покращать текст.

оригінал статті .

Чи вважаєте, що це неможливо?
Що ви збираєтеся сказати своїй аудиторії, в якому порядку?
Цей порядок відповідає логіці?
Чи будуть ваші аргументи і приклади зрозумілі ЦА?
Перед роботою задайте собі питання «Що повинен зробити читач після прочитання?
«Про що він повинен дізнатися?