Навигация по сайту

Популярные статьи

Чого доброго в новому Android 7.0 N? Ось все, що потрібно знати

  1. продуктивність
  2. автономність
  3. 2 додатки на 1 екрані
  4. Покращені повідомлення і налаштування меню
  5. дрібні поліпшення
  6. думка

Після того як Android 7.0 пробув в бета-режимі майже півроку, Google нарешті випустила оновлення, як зазвичай, першими його отримали пристрої сімейства Nexus. Покращення торкнулися всіх важливих функцій: оптимізація роботи акумулятора, доповнення в інтерфейсі і підвищення безпеки. Саме час дізнатися про це оновлення побільше.

продуктивність

Google говорить, що 72 нових емодзі - критично важливе поліпшення. Але так думають далеко не всі, важливіше те, що Android перейшов на JIT-компілятор. Для нас, користувачів, це означає, що система ефективніше витрачає ресурси, підвищуючи продуктивність і витрата оперативної пам'яті. Швидше опцію або програму, програми займають менше місця в пристроях. Це вже помітно по швидкості оновлення телефону: процес переходу на Android 6.0 Marshmallow займав більше часу, ніж установка свіжого Android 7.0 Nougat.

Інша поліпшення стосується роботи додатків в тлі. Вони менше жеруть батарейку і оперативку, суцільна економія.

Після того як   Android 7

Ще в новому Android попрацювали над графікою, з'явилася підтримка API Vulkan. Це допоможе розробникам випускати ігри та програми з більш якісною графікою: ефектне замилювання фону, розлучення і відблиски на воді, бризки. Якщо розробники не будуть лінуватися, то все стане красивіше. У всякому разі, гра Need for Speed ​​No Limits, яку вже допрацювали використовуючи нові можливості, сприймається інакше, вона виглядає краще.

автономність

В Android 6.0 з'явилася штука під назвою Doze для того, щоб телефон жили довше, поки їм не користуєшся. Тепер вона працює більш ефективно. Раніше вона включалася, коли телефон лежить нерухомо, тепер же вона запускається, коли дисплей вимкнений, враховуючи навантаження на процесор і передачу даних. В сумі це призводить до більш високих показників автономної роботи.

В сумі це призводить до більш високих показників автономної роботи

Також з'явилася функція Data Saver. Вона обмежує споживання трафіку, хоча з нинішніми безмежними тарифами на мобільний інтернет я не бачу в ній особливого сенсу. З іншого боку, коли пакет трафіку маленький, тоді можна заборонити програмам качати оновлення через мобільну мережу, використовуючи тільки Wi-Fi. Так що можна сміливо їхати у відпустку, купувати місцеву сімку і не боятися раптових оновлень софта.

2 додатки на 1 екрані

Samsung першим додав в телефони багатовіконний режим, відмінна штука для великого екрану. Тепер це стандартна функція Android N, тільки довелося чекати кілька років. На 5 дюймах складно відчути красу, зате на крупній діагоналі Motorola Nexus 6 переваги очевидні. Сидиш, листуєшся в Telegram, а сам дивишся відео на YouTube у фоновому режимі, зручно.

Ще працює функція Quick switch по подвійному натисненню на кнопку працюючих програм. Начебто дрібниця, але вона допомагає швидко перемикатися між недавно запущеними додатками в многооконном режимі.

Зліва - запущене застосування, а праворуч - віконце з програмами, які недавно використовували.

Покращені повідомлення і налаштування меню

Повідомлення упорядковано відповідно до додатків, тому в шторці подій тепер більше порядку. Стало простіше відповідати на повідомлення, не потрібно запускати програму. Заодно, утримуючи палець на екрані, швидко потрапляємо в меню налаштувань програми. Зручно, коли хочеться щось змінити, але лінь шукати саму програму в меню.

Зручно, коли хочеться щось змінити, але лінь шукати саму програму в меню

У шторкою повідомлень можна налаштувати іконки для швидкого запуску додатків і функцій, додаючи або прибираючи зайві. Окремим рядком виділено найголовніші речі: Wi-Fi, передача стільникових даних, батарейка, відключення всіх повідомлень і ліхтарик. Меню всім добре, тільки значки можна було б зробити більшими. Можна ставити різні шпалери в меню і на екрані блокування.

дрібні поліпшення

Відчути всі доопрацювання платформи, можна лише проходив з нею кілька тижнів, тут багато невеликих доробок на кшталт функції Direct Boot, яка прискорює перезавантаження телефону. З'явилася кнопка «очистити все» в меню запущених додатків, яку чекали з часів Android Lollipop.

В налаштуваннях міняємо не тільки розмір шрифту в меню, але і порядок пунктів, щоб не перекручувати список зайвий раз. Наприклад, прямо на головному екрані дерева з параметрами видно, скільки вільної пам'яті в телефоні, не відкриваючи розділ. Можна побачити рівень гучності або часовий пояс. Начебто дрібниці, але це корисні доопрацювання.

Всі оновлення тепер завантажуються у фоновому режимі, після чого повідомляють про те, що можна поставити апдейт. Залишається лише вибрати зручний час для перезавантаження телефону.

думка

Вічна війна між iOS і Android триває. Пристроїв на Android в рази більше, але розробники як і раніше обожнюють Apple, на iOS сидить саме платоспроможне населення. У Apple все більше глюків, Android не ідеальний, але система стає зручніше, красивіше, ефективніше.

Мій основний телефон - iPhone, але мені подобається те, що робить Google з Android. Правда, доповнення в Android N оцінять не всі. Багато що з того, що стало стандартними функціями, вже давно вбудовано в TouchWiz у Samsung і інші оболонки. Так що ефект новизни дуже відносний, не всі його помітять і зрозуміють.

Оцінити новий Android N першими зможуть власники Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus Player, Pixel C і пристроїв на Android One. Оновлення з'являються повільно, на кінець серпня лише 15% всіх Android-моделей працюють під Android 6.0. Так що оновлення до 7.0 розтягнеться на довгі місяці.

PS раніше у нас виходило кілька матеріалів, які можуть бути цікаві на цю тему.

  • « пасхалка »В Android, починаючи з перших версій
  • шпалери з Android N
  • 7 невідомих функцій з Android N Developer Preview