Навигация по сайту

Популярные статьи

Чому не росте відвідуваність сайту?

  1. 1. Сайт недоступний для пошукових павуків
  2. 2. переоптімізацію сайту
  3. 3. Малий вік сайту
  4. 4. Фільтр за зворотні посилання
  5. 5. Погана індексація сайту
  6. 6. Мале увагу, яку приділяють сайту
  7. 7. Сезонна затребуваність
  8. 8. Помилки при складанні семантичного ядра
  9. 9. Специфічна ніша сайту
  10. висновок

Опубліковано: 04.05.2015 9:25

Переглядів: 3838

Відвідуваність сайту може не рости по купі причин: це може бути і переоптімізацію, і фільтри з боку пошукових систем, і ще купа факторів. Спробуємо розібратися в причинах в даній статті.

Доброго дня, наші улюблені сеошникі! Сьогодні я б хотів висвітлити таку проблему, як зупинка в рості відвідуваності сайту. Так, рано чи пізно у будь-якого ресурсу настає така точка, коли кількість відвідувачів на лічильнику не міняється з місяця в місяць. Мало хто про це замислюються, але це сигнал до дій, адже від постійного трафіку до зменшення відвідувачів один крок!

В рамках даного поста я хотів би розглянути основні причини, через які не росте відвідуваність ресурсу. Джерелом відвідувачів будемо розглядати пошукові системи. Погнали по найпоширенішим причинам відсутності зростання трафіку:

1. Сайт недоступний для пошукових павуків

Не рідкість, що при створенні нового сайту розробники забувають зробити сайт доступним для пошукових систем. Буває допущена помилка у файлі robots.txt , Де вказано правило яке забороняє індексацію.

В результаті пошукові системи не бачать сайт і не можуть своєчасно відстежувати зміни на ресурсі. Це призводить до того, що сторінки сайту недоступні в пошуку, а посещалка сайту не росте.

Експеримент щодо закриття файлу robots.txt дав наступний результат:

Як видно з малюнка, при закритому файлі robots.txt трафік просів дуже сильно, що позначився негативно для сайту. Але вебмастера вчасно відкрили доступ до даного файлу і все повернулося на круги своя :)

2. переоптімізацію сайту

Всі ми женемося за трафіком, оптимізуємо свої сайти, але тут таїться прихована небезпека. Google і Яндекс мають ряд фільтрів за переоптімізацію сайту. Переоптімізацію - це перенасичення ресурсу факторами, які безпосередньо впливають на результати видачі.

Переоптімізірованние можуть бути:

  • мета теги
  • теги заголовків
  • щільність ключових слів
  • перелинковка
  • та ін.

Висновок - все повинно бути в міру.

3. Малий вік сайту

Звичайно в ТОП пошукових систем потрапляють сайти довгожителі, такі собі трастові ресурси, які за роки своєї роботи отримали статус "авторитетні". Якщо Ваш сайт в висококонкурентному ніші, то пробитися в конкурентній тематиці буде досить складно. Швидше за все перші пів року пошукової трафік буде невеликий.

Для того, щоб просунути молодий ресурс, необхідно виконувати наступне:

Застосовуючи ці методи поступово, сайт почне отримувати все більше і більше відвідувачів з пошукових систем як по низько, так і по високочастотним запитам.

4. Фільтр за зворотні посилання

Основною проблемою сайтів, які просуваються під пошукову систему Google можна вважати фільтр Google Penguin , А для Яндекс - Минусинськ . Дані фільтри були створені з однією метою - боротися з сайтами, які купують або штучно нарощують кількість посилань.

Ознаками накладення фільтра може бути інформацію в панелі вебмастера. Так само ви можете запитати у підтримки про те, чи не накладена на вас фільтр за зворотні посилання. Непрямими ознаками фільтра є: спад позицій у видачі, зменшення пошукового трафіку.

При закупівлі посилань не забувайте розбавляти анкор, а так же перевіряйте якість донорів для розміщення на них посилань.

Про покупку посилань можна почитати тут:

5. Погана індексація сайту

Можливо, що велика частина сторінок сайту не знаходиться в основній видачі. Це означає, що сайт не бере участі в видачі за деякими ключовими словами, що так само призводить до зменшення відвідуваності сайту.

Для того, щоб простимулювати індексацію, можна спробувати:

  • поліпшити внутрішню перелинковку сторінок
  • оновити контент в старих статтях
  • перевірити сайт на наявність дубльованих сторінок
  • простимулювати соціальну активність на сторінках сайту (лайки, ретвіти і ін.)

6. Мале увагу, яку приділяють сайту

Сайту, який би він не був тематики, завжди необхідна увага. Якщо власник перестав купувати посилання на сайт і публікувати контент, на сайті припиняється динаміка (а пошуковики люблять, коли сайт розвивається), то на сайті рано чи пізно припиниться і зростання відвідуваності.

Добре, якщо відвідуваність тримається на рівні, але з поганим підходом до сайту можлива і втрата відвідуваності як такої.

7. Сезонна затребуваність

Це нормально, коли сайти, які продають зимову гуму, взимку отримують сплеск відвідуваності, а влітку мають трафік на порядок менше. Сезонними можна вважати сайти таких тематик як:

  • туризм
  • парфумерія
  • одяг
  • та ін.

Так само є сайти, які націлені на свята: Новий рік, 8 березня і так далі. Такі сайти будуть мати сплеск відвідуваності лише 1 раз на рік!

Сезонні сайти зможуть дати гарну віддачу, якщо підходити до їх просуванню з головою. Для це потрібно:

  • розширювати семантичне ядро
  • вивчати запити користувачів
  • виходити на більш високий рівень по суміжних тематиками
  • заточувати сторінки за певними ключовими словами

8. Помилки при складанні семантичного ядра

Помилки в семантичному ядрі - один з відповідей на питання: "Чому не росте відвідуваність сайту?". Збір і аналіз ключових слів - це мало не головний аспект, від якого залежить майбутнє просування сайту.

Якщо ж Ви все таки зібрали семантичне ядро, але по ньому Ви не одержуєте досить трафіку, то можна спробувати розширити дане ядро ​​шляхом додавання в нього нових фраз і словосполучень. Далі потрібно створити странічікі, які і будуть оптимізовані під нові запити. Якщо ви зробите все правильно, то трафік повинен збільшитися.

9. Специфічна ніша сайту

Існує перелік сайтів, які не отримають достатнього трафіку, якщо вони не будуть знаходиться в ТОП 1-5. Як приклад:

  • таксі
  • перевезення
  • погода

Як часто за пошуком погоди на завтра користувачі переходять на 6 рядок у видачі (я вже не кажу про другий сторінці)? Так що тут війна починається не тільки за ТОП в органічному пошуку, але і за високі позиції в рекламних блоках.

Так що, якщо у вас не росте відвідуваність, то слід замислитися над питанням: "які особливості в тематиці Вашого сайту?". Якщо Ваш ресурс все ж потрапляє в категорію специфічних сайтів, то потрібно докласти величезних зусиль для просування сайту в ТОП.

висновок

У даній статті я описав лише деякі причини, чому сайт може не отримувати стільки відвідувачів, скільки б ви хотіли. Насправді причин набагато більше, але основне в даній проблемі це:

  • зрозуміти причину, по якій сайт не отримує достатньо відвідувачів
  • виправити помилки
  • постаратися поліпшити сайт
  • утримати результати

Підбивши підсумок, хочу сказати - не забувайте про сайт, розвивайте його, і нові відвідувачі будуть приходити до Вас, а старі - повертатися знову і знову!

Якщо стаття була для Вас корисною - Поділіться посиланням!

Так що, якщо у вас не росте відвідуваність, то слід замислитися над питанням: "які особливості в тематиці Вашого сайту?