Навигация по сайту

Популярные статьи

Детальний бізнес план готелю на море з прикладом розрахунку

 1. Бізнес план готелю на море: як скласти фінансовий план
 2. Що потрібно враховувати при складанні бізнес-плану міні готелю біля моря
 3. Приклад бізнес-плану міні готелю біля моря
 4. Приміщення під міні-готель у моря
 5. кредит
 6. працівники
 7. Фінальна стадія складання бізнес-плану для готелю на море

Специфіка відкриття готельного бізнесу на курортах передбачає особливо ретельного зважування поетапного сценарію дії. Навіть в умовах підвищення попиту на російські морські узбережжя, сфера гостинності вельми нестійка. А сезонність підприємства дає розвиток великим сумнівам щодо можливості отримати більшу рентабельність. У цій статті читайте про те, як скласти бізнес план готелю на море, ознайомтеся з наведеними прикладом і розраховуйте свої сили на його основі.

Бізнес план готелю на море: як скласти фінансовий план

Готельно-ресторанна справа - одне з найскладніших напрямків у бізнесі. Тут не працює проста купівлі-продажна схема. Від того, наскільки правильно ви визначите цільову аудиторію, наскільки вірно виберете розташування, наскільки грамотно збудуєте рекламну кампанію, і від багатьох інших факторів залежить успішність підприємства.

Сьогодні важко уявити собі велике починання без складання чіткого і вичерпного фінансового плану. У готельному бізнесі, як і в інших сферах, необхідно розглядати рівень завантаженості підприємства, що передбачити вкрай важко. Однак існують якісь середньостатистичні показники, від яких можна і потрібно відштовхуватися.

Однак існують якісь середньостатистичні показники, від яких можна і потрібно відштовхуватися

Що потрібно враховувати при складанні бізнес-плану міні готелю біля моря

Основна особливість готельної справи на морському узбережжі - це нерівномірна завантаженість готелю. У літній період у звичайній курортного готелю відбою немає від клієнтів (за умови правильної подачі себе). В період з жовтня по початок травня такі готелі або перестають функціонувати, або вживають заходи по скороченню штату, витрат і практично зводять діяльність до мінімуму.

Які витрати необхідно врахувати

Зрозуміло, ви можете обрати для себе особливу політику надання сервісу, цінову політику та орієнтованість на заможних громадян. Але в даній статті ми наведемо перелік необхідного мінімуму, без якого не може існувати жодна поважаюча себе готель.

Статті витрат:

 • підстава фірми
 • Придбання або взяття в оренду нерухомості
 • Фонд заробітної плати співробітників
 • перепланування площ
 • Чорнова і чистова обробка
 • Дизайн приміщення і оформлення інтер'єру
 • Устаткування для харчування, прибирання та підтримання належного стану номерів
 • меблювання
 • податки
 • розкрутка готелю
 • Комунальні витрати і щомісячні витратні матеріали

підстава фірми  Придбання або взяття в оренду нерухомості  Фонд заробітної плати співробітників  перепланування площ  Чорнова і чистова обробка  Дизайн приміщення і оформлення інтер'єру  Устаткування для харчування, прибирання та підтримання належного стану номерів  меблювання  податки  розкрутка готелю  Комунальні витрати і щомісячні витратні матеріали

Приклад бізнес-плану міні готелю біля моря

Отже, нам потрібно відкрити готель у курортному місті. Для прикладу візьмемо місто Керч в Криму і будемо відштовхуватися від реалій подібного міста. У нашій «стандартної» готелі буде мінімальний сервіс: безкоштовний інтернет; підтримання належного стану номерного фонду; можливість надати праска і прасувальну дошку; буфет на першому поверсі і магазинчик.

Приміщення під міні-готель у моря

Приміщення в цьому прикладі ми будемо орендувати. Міні-готель буде розрахований на 20 номерів, 3 з яких класу люкс, 9 двомісних номерів стандарт і 8 одномісних номерів для постояльців. Для відкриття подібного закладу нам буде потрібно в середньому 500 м2.

Від вибору місця залежить успішність вашого бізнесу. Ми виберемо будівля, що знаходиться в 30 хвилинах від узбережжя. На транспорті дістатися можна за 10 хвилин. Передбачено місце для стоянки автомобілів (адже частина постояльців приїжджає на власному транспорті). Закладемо на орендні платежі 200 000 рублів щомісяця.

Тут відзначимо, що ви можете віддати перевагу приміщення з меншим метражем, проте варто враховувати, що, згідно з нормами, на одного гостя має припадати не менше 15 квадратних метрів площі номера. Будівля має бути оснащено хорошою вентиляцією, гарячим водопостачанням тощо.

Будемо враховувати той факт, що можливо вам доведеться стримувати ціна на першому етапі становлення справи. Тому пропонуємо взяти до уваги наступні цифри: Люкс - 4400 рублів на добу; номер на двох 3200 руб .; стандартний одномісний номер 2000 руб. Розрахуємо середню вартість номера - 2900 руб. на добу. Максимально наш готель вмістить одноразово 32 людини. Заповнюваність готелю на море надзвичайно нерівномірна. 4 жарких місяці вона складе до 100% (візьмемо 90%), а взимку може знизитися значно.

Як розрахувати виручку в літні місяці: 2900 руб. х 30 днів х 32 чол. х 90% = 2,5 млн. руб.

За 4 місяці дохід підприємства складе близько 10 млн. Руб.

кредит

На оренду, організаційні питання, облаштування готелю і її рекламу нам знадобиться взяти кредит. Сума кредиту буде 11600 тис. Руб. Візьмемо ми його на 15 років. Для закупівлі меблів, техніки, сантехніки та іншого відводимо суму в 5 мільйонів рублів. Нам буде потрібно оснастити площі загального користування, а також всі технічні зони - 1,8 мільйона. Відкриття фірми, отримання дозвільної документації та послуги юриста 100 тис. Руб.

У нинішніх умовах просування бізнесу в інтернеті стало необхідністю. Відведемо на відкриття власного сайту та іншу рекламну продукцію 200 тис. Руб. Не варто забувати і про непередбачені витрати. Це те, про що випадково забули; бюрократичні витрати; втрата і псування частини майна тощо. Закладемо витрат на непередбачені обставини 700 тис. руб.

працівники

При розрахунку свого бізнес-плану на готель біля моря, вам необхідно буде вивчити рівень заробітних плат в вашому місті. Який персонал нам необхідний:

 • Директор з зарплатою 30000 руб.
 • 2 адміністратора на ресепшен в 2 зміни - 2 х 17000
 • 2 касових операціоніста - 2 х15000
 • 2 продавця в буфет - 2 х 16000
 • Покоївки, прибиральники 5 х 14000
 • Спеціаліст по броні - 17 тис. Руб.
 • Менеджер з реклами - 18 тис. Руб.
 • Бухгалтер на 0,5 ставки - 17000 руб.

Разом зарплатний фонд буде обходитися в 250 тис. Руб. кожен місяць. Не забудемо і про податки з цієї суми (близько 40% від ФОП) - 100 тис. Руб.

Систему оподаткування треба буде вибрати спільно з бухгалтером. Ми припустимо, що вибір впаде на «спрощенку». Важливо врахувати сезонність підприємства. 15% від виручки закладемо на поповнення міської скарбниці у вигляді податків.

Охороняти заклад не обов'язково за допомогою постійно знаходиться на службі охоронця. Сьогодні все більше готелів вдаються до допомоги приватних охоронних підприємств, чиї послуги дешевше, ніж утримання штату. Відведемо 15 тис. Руб. в місяць на ці потреби.

Після складання бізнес-плану потрібно порадитися з бухгалтером, але на таку площу доцільно застосовувати спрощену систему оподаткування і платити 15% в міську казну.

Крім того, нам буде потрібно будь-яка охорона підприємства. Утримувати штат охоронців вельми дорого, тому ми звернемося в ЧОП для установки «тривожної кнопки». Ціна їх послуг складе 15 000.

Щомісячна рекламна кампанія нам обійдеться в 40 000 рублів.

Щомісячна рекламна кампанія нам обійдеться в 40 000 рублів

Фінальна стадія складання бізнес-плану для готелю на море

У минулих абзацах ми не згадали комунальні витрати. Площа нашого готелю чимала, тому приблизно 65 000 рублей необхідно передбачити. Крім того, кожен місяць в готелі необхідно закуповувати витратні матеріали - 30 000 руб.

Виручка2 500 000

Оренда 200 000 ФОП і податки з нього 350 000 Охорона 15 000 Виплати за кредитом 250 000 Реклама 40 000 Комунальні платежі 65 000 Витратні матеріали 30 000 Дохід 1 550 000 Податки з ССО 15% 232 500 Чистий прибуток 1 317 500

Місячний прибуток складе 1 317 500 рублів. За 4 жарких місяці при заповнюваності готелю на 90% ви заробите 5 270 000. Скористайтеся нашим прикладом для формування свого бізнес-плану, використовуючи простий алгоритм. І тільки після цих спроб вирушайте до професійного кошториснику для деталізації.

І тільки після цих спроб вирушайте до професійного кошториснику для деталізації

(13991)