Навигация по сайту

Популярные статьи

Експрес-аудит сайту: чек-лист для регулярного моніторингу

  1. Дослідження сайту будь-полюбилася утилітою - Xenu, Netpeak Spider, ScreamingFrogSEOSpider
  2. Перевірка в Яндекс.Вебмастере
  3. Перевірка в Google Search Console
  4. дані Яндекс.Метрики
  5. Додаткові перевірки в пошукових ведучих
  6. Підбиваючи підсумки

«Так я цей проект уже рік веду! Все, що можна вже в ньому зробив. Все в ньому знаю! »- такими заявами люблять кидатися SEO-фахівці, особливо початківці. Насправді ж у будь-якого фахівця з часом погляд на проект змальовується, та так, що можна не помітити явних проблем.

Пропонуємо короткий чек-лист, щоб на швидку руку визначити, чи не закралися чи десь підступні помилки, і перевірити, чи весь потенціал сайту ви використовуєте. Рекомендуємо проходитися з цього списку мінімум раз на місяць, щоб тримати руку на пульсі.

Дослідження сайту будь-полюбилася утилітою - Xenu, Netpeak Spider, ScreamingFrogSEOSpider

Регулярно перевіряйте сайт на наявність:

  • дублів сторінок. Вони можуть генеруватися системою управління зі сторінок пагінацію, фільтрів, угруповань, калькуляторів і багато чого іншого;
  • дублів title і description. Якщо у вас великий інтернет-магазин, і ви налаштовували шаблонну генерацію метатегов, функціонал може давати збої через внесені пізніше доробок. Метатеги в такому випадку дублюються, чому сайт може гірше ранжируватися в пошукових системах;
  • битих посилань. Наприклад, ви видалили сторінки зі структури, прибрали товар або категорію з сайту, перейменували URL без редиректу, а де-небудь в тексті на сайті стояла посилання на цю сторінку - її потрібно знайти і замінити на актуальну або взагалі видалити.
  • h1 на сторінках. На кожній сторінці обов'язково повинен бути один h1! На жаль, подібними програмами годі й шукати множинні заголовки першого рівня, але хоча б їх відсутність можна встановити;
  • ЧПУ всіх сторінок. Часто буває, що існує паралельно дві версії сторінки - з ЧПУ і з параметром. Це негативно позначається на їх ранжируванні пошуковими системами;
  • змішання латиниці і кирилиці в URL сторінки. Подібно до попереднього прикладу, може існувати дві версії сторінки - в латинському написанні і в кириличному. Це дублі, від яких потрібно позбуватися за допомогою 301 редіректу;
  • порожніх і малоінформативних сторінок. Їх легко знайти за найменшим вагою, але потім обов'язково потрібно перевірити вручну. Якщо ці сторінки дійсно несуть мало інформації для користувача і пошукових систем, їх потрібно заповнити унікальним контентом або закрити від індексації.

Перевірка в Яндекс.Вебмастере

Діагностика сайту. Дивимося помилки і рекомендації, на їх основі складаємо ТЗ.

Дивимося помилки і рекомендації, на їх основі складаємо ТЗ

Пошукові запити -> Історія запитів. Виберіть «Популярні запити за останній період» і скачайте у вигляді файлу. Проаналізувавши ці дані, можна дізнатися:

- за якими фразами, крім основних просуваються, є покази і переходи, і при необхідності доповнити семантичне ядро;

- за якими словами не було переходів, але були покази. Потрібно опрацювати сніпети вашого сайту по цих запитах, орієнтуючись на сніппети конкурентів в топі;

- що на сайті вірус. В цьому випадку в пошукових словах з'являються покази по дивним, нерелевантних вашому сайту запитам через появу на ньому стороннього контента.

Індексування -> Сторінки в пошуку. Подивіться, які останні зміни відбулися: які сторінки випали з індексу, а які потрапили в нього. Так зручно відловлювати «сміттєві» сторінки з помилками або технічною інформацією, що потрапили в індекс. На скріншоті нижче видно, що URL / catalog / prodazha-kvartir / & page = 2 & page = 3 & page = 4 вибивається із загальної структури і явно зайвий в індексі.

На скріншоті нижче видно, що URL / catalog / prodazha-kvartir / & page = 2 & page = 3 & page = 4 вибивається із загальної структури і явно зайвий в індексі

У цьому ж розділі Вебмастера можна дізнатися причину випадання сторінки з індексу і вжити заходів щодо виправлення ситуації. Ті ж дані, але в зручному для сортувань і фильтраций вигляді, рекомендуємо вивантажити в файл xlsx або csv.

Ті ж дані, але в зручному для сортувань і фильтраций вигляді, рекомендуємо вивантажити в файл xlsx або csv

Проводити аналіз в динаміці не завжди зручно, особливо якщо зробити це потрібно оперативно. Вивантажуйте звіти з сусідніх вкладок «Все сторінки» і «Виключені сторінки», щоб побачити актуальну картину по сторінках, які беруть участь в пошуку, і тим, які були виключені з нього до дати останнього зміни статусу.

Індексування -> файли Sitemap. xml. Якщо в карті сайту з'являться помилки, то пошуковий робот може неправильно розпізнати сторінки і проіндексувати їх невірно або взагалі не включити в пошукову базу. Зазначені помилки важливо усунути і відправити карту сайту на переобход.

Посилання -> Зовнішні посилання. Нерідко на просувний сайт з'являються посилання, про які власник ресурсу навіть не підозрює. Це можуть бути підступи конкурентів або результат того, що сайт потрапив в один зі списків масового інтернет-парсинга для створення спамние контенту. Варіантів безліч, і за це ресурсу загрожує зниження позицій в пошуковій видачі. Якщо вчасно побачити «зайві» посилання і провести з Платоном Щукіним кілька листувань, можна домогтися того, щоб Яндекс не брав до уваги цю інформацію при ранжируванні.

У таблиці зручно використовувати угруповання по сайтам:

У таблиці зручно використовувати угруповання по сайтам:

Інформація про сайт -> Регіональність. Тут досить перевірити, чи правильно присвоєна сайту регіональність. Буває, що після чергової перевірки регіональність сайту змінюється автоматично, а це веде до падіння позицій по геозалежних запитам.

Буває, що після чергової перевірки регіональність сайту змінюється автоматично, а це веде до падіння позицій по геозалежних запитам

Перевірка в Google Search Console

Вид в пошуку -> Оптимізація HTML. Google сам підказує, про які дублях title і description він знає, які метаописания вважає занадто короткими або довгими, і де вони взагалі відсутні.

По кожній проблемі можна вивантажити детальну інформацію в табличному вигляді:

Пошуковий трафік -> Аналіз пошукових запитів. Тут ви знайдете те ж, що в Яндекс.Вебмастере в розділі «Історія запитів». Зазвичай Google швидше індексує спамние сторінки, а значить, і покази по подібним запитам з'являться в Google Search Console оперативніше, ніж в Яндекс.Вебмастере.

Сайт по різних запитах в Яндексі і Google має різні позиції, і самі запити можуть відрізнятися. Корисно використовувати дані з обох пошукових систем, щоб отримати максимум інформації.

Пошуковий трафік -> Зручність перегляду на мобільних пристроях. Цю перевірку зручно робити саме в Search Console, так як сервіс дає інформацію відразу про всіх сторінках сайту, які беруть участь в пошуку, і виділяє основні помилки.

По кожному типу помилки є розгорнуте пояснення: яких саме сторінок торкнулася ця проблема і що робити, щоб виправити її. Після внесення коригувань не забудьте зазначити «Готово».

Сканування -> Помилки сканування. У цьому розділі зберігається інформація про сторінки, для яких Google зафіксував 404 код відповіді сервера, наприклад, якщо пошуковий павук приходив в той момент, коли сайт несподівано перестав працювати через технічні причини, або сторінка була видалена.

При натисканні на кожен з наведених URL ви побачите детальну інформацію, де все ще стоять посилання на недоступну сторінку (іншими словами, биті посилання), і виправити ситуацію.

Сканування -> Інструмент перевірки файлу robots. txt. Тут Google підказує, якщо в файл robots.txt закралася синтаксична помилка, відсутня важлива директива, не вистачає розділового знака або файл збережений в невірної кодуванні.

дані Яндекс.Метрики

Звіти -> Джерела -> Пошукові запити. Аналог пунктів, пов'язаних з аналізом пошукових запитів в Яндекс.Вебмастере і Search Console. Навіщо робити потрійну перевірку, запитаєте ви? Тому що дані, як не дивно, відрізняються. В Метриці варто звернути увагу на час, проведений на сторінці, і нерелевантні запити.

Звіти -> Зміст -> Популярне. У цьому розділі подано знайти аффіліатов, тестові версії, піддомени і сміттєві сторінки, на які потрапляли користувачі. На скріншоті видно, що був перехід на захищений протокол, а також на тестову версію, яку необхідно перевірити на наявність в пошуку:

Звіти -> Моніторинг -> Час завантаження сторінок. Часто перевірку швидкості завантаження проводять в сервісах Google. Однак такий варіант не дає детальної інформації, на якому етапі гальмується завантаження. Крім того, перевірку в ньому доводиться робити посторінково, що уповільнює процес. Звіт Метрики дає розуміння, на якому етапі відбувається гальмування, і показує інформацію відразу по всіх сторінках сайту. Насамперед шукайте проблему по стовпцях «Час до відтворення» і «Час до завантаження DOM» в сильно випадають з норм значеннях. Щоб детально розібратися, в який конкретно момент відбувається збій, використовуйте інші стовпці звіту.

Додаткові перевірки в пошукових ведучих

Зіставте число сторінок в індексі і на сайті. Введіть в видачу обох пошукових систем запит site: domen.ru, подивіться, скільки сторінок знаходиться в індексі і порівняйте з зразковим числом сторінок на сайті. Наприклад, за допомогою системи управління, sitemap.xml або з результатів роботи SEO-парсера з пункту 1. Якщо різниця в числі сторінок велика, потрібно виправляти ситуацію: або щось не індексується, або в пошук потрапило зайве.

Введіть в пошук номер телефону з сайту, адресу та назву організації (окремо). Так можна виявити, що інші сайти компанії індексуються навіть вище продукту, що просувається або просто присутні у видачі. Якщо таке трапилося, потрібно перевірити їх на афільованість з основним просуваються сайтом.

Підбиваючи підсумки

Може здатися, що на такого роду перевірку піде багато часу. Насправді, якщо кожна із зазначених операцій вам знайома, виконати їх не складе труднощів і займе не більше 40-60 хвилин.

Звичайно, цей чек-лист тільки виявить помилки і покаже можливі шляхи їх виправлення. Для глибокого розуміння проблеми і складання детального ТЗ потрібно більше часу і додатковий аналіз. Однак цінність цього аудиту як раз в тому, що він завжди дає поживу для роздумів, навіть якщо раніше здавалося, що з вашим сайтом все відмінно.

джерело

Схожі матеріали:

Навіщо робити потрійну перевірку, запитаєте ви?