Навигация по сайту

Популярные статьи

Етапи внутрішньої оптимізації сайту

Привіт друзі!

Сьогодні я продовжу тематику оптимізації та просування свого сайту і в цьому пості будуть розглянуті деякі етапи внутрішньої оптимізації сайту. Отже, поїхали!

Так як процес оптимізації дуже складний, його прийнято диференціювати на різні розділи і етапи для спрощення його опису. У найширшому сенсі процес оптимізації ділять на два великі етапи - внутрішню і зовнішню.

У найширшому сенсі процес оптимізації ділять на два великі етапи - внутрішню і зовнішню

Втім, рівним собі такий розподіл не назвеш, так як опис зовнішньої оптимізації набагато простіше, ніж опис всіх етапів внутрішньої. Саме тому ми зосередимося в цій статті саме на внутрішній оптимізації з усіма її методами і етапами, розглянемо послідовність і правила їх проведення.

Головна особливість внутрішньої оптимізації в тому, що вона обмежена і кінцева. Провівши все її етапи, ми можемо тільки повторювати їх, підвищуючи якість проведення, а й у цього процесу є свій кінець. Саме тому важливо просто вичавити із засобів внутрішньої оптимізації максимум. Втім, якщо сайт просувається переважно по низькочастотних запитах, внутрішньої оптимізації буває більш ніж достатньо для заняття гідних позицій у видачі. Але і в інших випадках без неї не обійтися. Розглянемо основні етапи.

Наповнення сайту контентом. Контент є найважливішою складовою сайту, він приваблює відвідувачів, саме на його основі відбувається ранжування сайтів пошуковими системами, визначення їх позицій у видачі. До контенту пред'являється багато вимог, кожне з яких важливо для його високої оцінки пошуковими системами. Перше і головне - це унікальність. Неунікальний контент апріорі ніколи не займе досить високих позицій по хоч скільки-небудь популярному запиту. Друга вимога - це відповідність тематиці сайту і взагалі будь-якої конкретної тематики. Відповідність це визначається за допомогою аналізу ключових слів сторінки. Для цього і існує SEO-копірайтинг , Завдання якого - підігнати текст під потрібні ключові запити. Крім того, контент повинен бути інформативним і цікавим, це вплине на поведінкові фактори, про які буде сказано нижче.

Семантичне ядро ​​і мета-теги. Ці атрибути будь-якої сторінки сайту допомагають пошуковим системам визначати їх тематику, тому, чим правильніше вони будуть її відображати, чим точніше будуть відповідати тому, що отримала пошукова система при аналізі самого контенту - тим вище будуть позиції сайту у видачі. Наявність трьох основних мета-тегів (title, keywords, description) обов'язково на кожній сторінок без винятків. Теги Title і keywords орієнтовані на пошукову систему, а тег description (опис сторінки) повинен бути написаний зрозуміло для людей. Перераховувати всі правила заповнення цих тегів не буду, вони широко відомі, скажу лише, що не потрібно використовувати стоп-слова і стоп-символи в них, в тезі Title має бути не більше 2-3 найбільш ємних ключових слів, в мета-тег description не можна укладати набір ключових слів, текст повинен бути зв'язковим.

перелінковка . Це один з найважливіших етапів. Всі сторінки сайту мають вагу. Вага цей збільшується за рахунок вхідних посилань і віддається через вихідні. Якщо вхідних посилань більше, вага накопичується. Чим більше вага сторінки - тим краще вона просувається. Завдання перелинковки - розподілити внутрішній вага так, щоб ті сторінки, яким він потрібніше, отримували його більше, а інші - менше. Посилання розставляються як за допомогою навігації (меню навігації - це такі ж посилання), так і у вигляді звичайних прямих посилань з одних сторінок на інші. Перелінковка також допомагає пошуковим системам швидко знайти нові сторінки сайту, проіндексувати їх, що істотно знижує ризик постраждати від крадіжки контенту.

Поведінкові чинники. Вплинути на поведінкові фактори досить складно, однак, знати про них потрібно обов'язково. Поведінкові чинники - це певні показники, що характеризують поведінку відвідувачів на сайті, зібрані пошуковими системами і проаналізовані з точки зору оцінки симпатій відвідувачів до конкретного сайту. Наприклад, якщо відвідувач довго перебував на сайті, переглянув багато його сторінок і додав цей сайт в закладки, очевидно, що сайт йому сподобався. Протилежний приклад привести не важко. Основними поведінковими чинниками є показник відмов, кількість переглянутих сторінок (середнє на відвідувача), середній час, проведений відвідувачем на сайті. Крім того, оцінюються такі дії відвідувачів, як додавання сайту в закладки, коментарі, опитування на новини і т.п. Вплинути на дані показники можна тільки одним способом - задоволенням потреб відвідувачів сайту. Втім, існує також багато сервісів, що пропонують поліпшення даних показників за допомогою покупного трафіку, але краще поберегтися використовувати їх.

Мабуть, на цих «черепах» і будується процес внутрішньої оптимізації. Є й інші етапи, крім того, перераховані етапи також можна поділити на частини і говорити про кожну довго, однак, сенсу в цьому мало. Описати з точністю всі дії по оптимізації сайту складно, так як просування кожного сайту - процес по-своєму унікальний, неповторний, що вимагає не тільки загальних знань, а й досвіду. Варто також пам'ятати, що якою б якісною була внутрішня оптимізація, свої корективи завжди вносить оптимізація зовнішня. На цьому можна завершити статтю, успіхів в просуванні сайту!

Дякуємо! З вами був - ваш Юрич!

А якими етапами внутрішньої оптимізації свого сайту пользетесь Ви? Поділіться з нами!

Стаття була оновлена ​​03 січня 2017 року

Вам сподобалася стаття?

Юрич:

Займаюся створенням сайтів на WordPress більше 5 років. Працював в декількох веб-студіях, та й зараз працюю. Іноді підробляю на фрілансі, як на нашому так і на зарубіжному. Скрізь зарекомендував себе дуже добре. Якщо потрібен сайт на WordPress, шаблон для сайту або Лендінгем - не соромтеся - пишіть. Радий буду допомогти!

Схожі записи

Залишити свій коментар

А якими етапами внутрішньої оптимізації свого сайту пользетесь Ви?