- Фактори ранжирування google
- 200 чинників ранжирування google
- фактори домену
- оптимізація ресурсу
- Фактори ранжирування на рівні рівня сайту
- Вплив зворотних посилань на сайт
- Поведінкові чинники і їх вплив на ранжування Google
- Правила алгоритмів ПС
- Сигнали соціальної спрямованості
- Бренди та їх вплив
- Спам і його вплив
- зовнішній спам
Добрий день шановні читачі і гості блогу, якщо ви сюди зайшли, значить в вашу світлу голову прийшла думка, про те, які чинники ранжирування гугл 2017-2018 рік, на що робити свій акцент у просуванні та розвитку вашого інтернет проекту, що зараз пошукова система висуває в тренди і вимагає поліпшення від творців численних сайтів, що в кінцевому підсумку приверне на їх ресурси більше пошукового трафіку і тим самим збільшить доходи вебмайстрів, так і самої компанії, коротше все в плюсі.
Фактори ранжирування google
Минулого разу я вам докладно розповів " Як заробити з гугл "І обмовився тим, що на дохід дуже сильно впливає відвідуваність ресурсу, так як на рекламу клацають люди, зацікавлені в рекламній пропозиції. І ось щоб цих людей стало більше у вас на сайті, вам необхідно розібратися і зрозуміти які чинники ранжирування гугл в 2017 році , і на що слід зробити упор, я так само дам вам список з двох ста пунктів, на що в загальному можна і потрібно звертати свою увагу, щоб сподобається пошуковим системам і відвідувачам.
І так правильно цей термін називається seo search optimization - це ті самі горезвісні чинники на які дивляться Google або Яндекс, висуваючи сайти в ТОП. Є дуже крута компанія SEMRush, яка спеціалізується в США на оптимізації сайтів і всіх їх складових (search engine optimization for Google)., Вона провела своє дослідження після лютневого фільтра "Fred"
У звіті дослідження були показані фактори ранжирування сайтів в google і їх ступінь впливу на потрапляння в ТОП 10 у пошуковій видачі. Що найцікавіше, ці дані показали, що гугл сильно поміняв політику до поняття якісний сайт і звичного списку параметрів, який вебмастера заучували як мантру при створенні сайту. Хочу зазначити, що наведений графік, поки актуальний тільки для зарубіжних майданчиків, але з огляду на те, що алгоритми Google, вже стартують по всьому світу майже в один і той же час, всі з легкістю можна натягувати і на Росію.
Ранжування в google, залежить від таких факторів:
- Відвідуваність ресурсу - це зрозуміло, що чим відвідуваний ресурс, тим він більше подобається людям, логіка тут думаю така, дана метрика на мій погляд складається з поведінкових факторів і активності з соціальних мереж.
- Час на сайті - це дуже значимий пункт ранжирування, що показує, наскільки довго ресурс може утримати інтерес користувача, чим він вищий тим краще
- Глибина перегляду - побічно впливаєте на попередній пункт, і на заробіток від реклами гугл, так як за рахунок внутрішніх переходів і збільшується час проведений на сайті і показані рекламні блоки, тим самим Google більше заробляє.
- Відмови - чим їх менше тим краще, на поточний момент дуже важливий елемент ранжування у пошукових систем, особливо в 2017 році
- Довжина контенту - тут логіка проста, якщо текст довший, то він як мінімум може відповідати на більшу кількість запитань, і збільшить час проводження користувача на сайті, як наслідок і глибину і дохід
- Посилаються домен - від посилань ніхто і ніколи не піде, тут все просто, чим авторитетніше ресурс на тебе посилається, тим більше довіряє пошукова система
- HTTPS і SSL технології шифрування - безпека це добре, але особисто я бачу, що Google просто роздуває і без того роздутий ринок сертифікатів.
- Ключові слова в тілі сторінки - зараз вже Переспа в тексті не пройде і це добре
- Ключові слова в заголовку (Title) - дуже давно це був ключовий фактор в seo search optimization, але вже став менш вагомий, але думаю назавжди залишиться серед перших за важливістю
- Ключові слова в метоопісаніі - давно вже перестали працювати
- Відео на сторінці - не дає переваг, але дуже сильно впливає на час проведений користувачем на сайті.
Як бачите акцент у пошукової машини трохи зсунувся і в 2017-2018 році думаю залишиться в даному форматі. Хочу зазначити, що поліпшити фактор відвідуваності сайту, вийде, тільки після того, як ви поліпшите інші, що в кінцевому рахунку поліпшить і ранжування google. Нижче я хочу вам представити 200 факторів, поліпшивши які ви отримаєте багато лояльності з боку ПС.
200 чинників ранжирування google
Дані сигнали для пошукової системи гугл я розбив ось на такі групи:
- Фактори спаму в НЕ сайту
- Спам на сайті
- Брендові сигнали ресурсу
- Сигнали з соціальних мереж і блогів
- Правила алгоритмів
- поведінкові чинники
- Зворотні посилання
- Фактори рівня сайту
- оптимізація ресурсу
- фактори домену
Нижче я докладніше розгляну всі фактори ранжирування google у вигляді інфографіки.
фактори домену
На ранжування в гугл впливають такі речі:
- Скільки домену років - як говорив представник компанії Google, що вік не настільки істотний для пошукового алгоритму, але все ж учітивается.Данний фактор вже не на стільки сильний як раніше, але простий приклад, якщо у одного з доменів в імені є ключове слово, то є ймовірність, що він буде вище конкурента
- Ключове слово з імені домена - у домену, який має або починається з релевантного ключового слова, є перевага над домен, який його не має або воно знаходиться в середині.
- Тривалість реєстрації домену - якщо ви оплатили свій домен на кілька років вперед, то це буде невеликим сигналом довіри для Google і поліпшить ваше ранжування в гугл.
- Історія домену
оптимізація ресурсу
Продовжуємо розглядати 200 чинників ранжирування google і переходимо до сигналів оптимізації ресурсу.
- Ключове слово в заголовку статті (Title) - намагайтеся завжди починати його з ключового слова
- Ключевік в мета-дескріпшене (описі статті) - дуже часто його використовують пошукові системи в сніпетів, при видачі ТОП 10.
- Більш часте згадування ключового слова в тексті - це логічно, що чим частіше (в розумних межах) згадується потрібна фраза, тим ви більше даєте зрозуміти гугл, на що слід звернути увагу.
- Швидкість завантаження ресурсу і сторінки - Можу точно сказати, що починаючи з 2015 року вплив цього фактора на ранжування в гугл тільки збільшувалася і так буде продовжуватися. У Bing Від Microsoft та ж система.
- Кількість символів в статті - як я і писав вище, сильно впливає на одному чинники, тому дуже важливо, щоб контенту не було занадто мало
- Щільність ключових слів - не перестарайтеся, так як алгоритм "Фред" і "Панда" за цим сильно стежать.
- Тег REL = CANONICAL - показує пошуковику, яку адресу вашої сторінок і є найправильнішим, всі інші дублі будуть ігноруватися
- Дубльований контент - намагайтеся, щоб на ваших сторінках, як можна менше було дубльованого контенту, запам'ятайте зараз важливим фактором ранжирування в Google є його якість.
- Оновлення контенту на сторінці - пошуковики дуже люблять свіжий контент, тому дивляться на час зміни контенту
- Заголовки H2 і H3 - можуть служити невеликим сигналом для ПС.
- Якість вихідної посилання або згадка в тексті трастового сайту - вважається, що гугл дивиться на кого ви посилаєтеся, і якщо це сайт вашої тематики і ще й шановні, то у вашої сторінки підвищується траст
- У тексті повинна бути хоча б одна фраза з точним входженням
- Грамотність - показує Google на скільки професійний у вас контент, якщо в тексті багато помилок, то він може ранжуватися в гугл нижче ваших конкурентів.
- Кількість і якість зовнішніх посилань - стежте, щоб ви посилалися тільки на релевантні ресурси, і тільки тоді, коли це необхідно і корисно для користувача.
- Корисний додатковий контент - так само покращує ранжування гугл, сюди входять, картинки, відео ролики, опитування і багато іншого
- Відсутність битих посилань - пошукові боти проходять по всьому вашими посиланнями в тексті, і якщо вони побачать, що дуже багато сторінок, які ведуть на неіснуючі сторінки, то це буде поганим сигналом для вашого ресурсу. Знайти биті посилання можна ось так .
- Посилання з внутрішніх сторінок з великою вагою, мають кращу якість, ніж сторінки з меншою вагою.
- Професіоналізм контенту - Google аналізує якість вмісту в тексті, завдяки відсотку відмов і часу проведеного на сайті
- Чим ближче до головної сторінки ваш пост, тим він має більшу вагу для пошукової системи, тому сторінки, які глибоко намагаються збільшувати їх вагу за рахунок внутрішньої і зовнішньої перелинковке.
- Занадто довгі URL (адреси сайтів), давно відомий факт в seo search optimization, що це може негативно позначитися на ранжуванні, уявіть собі ситуацію, що адреса домену Google, був би в раз 20 довше, скільки б користувач витрачав на це часу, щоб його вбити, а запам'ятати, не кажучи, вже про те, що він важить більше в коді сторінки.
- Помилки HTML і твердження WC3, вважає що чим їх менше тим краще, так як сайт зроблений за стандартом
- Авторитетність хостингу, де розташований сайт
- Карта сайту sitemap.xml і карта для людей, покращують рівень індексації ресурсу і як наслідок краще ранжування у google.
- Форматування тексту - за допомогою нумерованих або маркерованних списків, абзаців, допомагають поліпшити позиції і видимість сайту.
- Якщо сторінка має в собі кілька ключових фраз, то вона в повній мірі відповідає на запити користувача, пошуковики це відстежують
- PagaRank сторінки впливає на її видимість
Фактори ранжирування на рівні рівня сайту
- Корисний і цінний контент, що розкриває щось, чого ще ніхто не описував
- Контактна інформація на сайті
- Зручна структура переміщення на сайті
- Частота оновлення контенту, показує що ресурс розвивається і має цінність
- Карта сайту допоможе вам швидше проіндексувати ваші сторінки
- Географічне положення ресурсу, регіональність
- SSL сертифікати і протокол HTTPS
- Умови конфіденційності - показують гугл серйозність вашого ресурсу
- Якщо у вас на сайті крадений контент, то забудьте про високих позиціях у видачі
- Youtube - якщо в контенті є релевантний відео ролик, то це позитивний сигнал при ранжируванні в гугл, так як це його сервіс
- Присутність на сайті Google Analytics і додавання сайту в Google Webmaster Tools
Вплив зворотних посилань на сайт
- Вік посилань з інших доменів - чим вони старше, тим краще
- Чим більше посилань з доменів верхнього рівня, тим краще при ранжируванні Google
- Посилання з окремих IP класу С, чим їх більше тим краще
- Загальна кількість посилань з усіх сторінок і доменів
- PR посилається сторінки, визначає передається вага
- Соціальні сигнали, кількість лайків, твітів, і так далі.
- Посилання з доменів .edu або .gov
- Гостьові пости з посиланням на вас
- На скільки різноманітні посилання, з якими операційними системами йдуть
- nofollow посилання, хот ьі залишають поза передачею вага зі слів пошукових систем, але вже трасту і довіри до ресурсу додають
- Куплені посилання будуть при їх виявленні погано впливати на ваш ресурс
- Велика кількість перенаправлень (301 редіректи)
- наскрізні посилання
- мікроформати Schema.org
- Якість посилається контенту
Поведінкові чинники і їх вплив на ранжування Google
- Високий рівень кликабельности по посиланнях провідним на сторінку, підвищує її в очах ПС
- Органічна кликабельность за ключовими словами
- Відсоток відмов - показує скільки користувачів не задоволені вашим контентом
- прямі заходи
- Переходи з інших ресурсів
- Google Chrome використовується гуглом для збирання поведінки користувача, і якщо подивитися статистику сайтів за травень 2017 , Даний браузер лідирує з великим відривом.
- Заблоковані сайти, дуже важко буде витягнути з цього стану, простіше буде купувати інший домен.
- Рейтинг Alexrank
- Чим більше на сторінці коментарів, тим краще
- Час проведений на сайті з боку людини, показує пошуковій системі, що даний сайт потрібно краще ранжувати у видачі.
Правила алгоритмів ПС
Якщо ви давно крутитесь в сфері seo search optimization, то знаєте, що існує велика кількість алгоритми і у кожного свій принцип роботи.
- Свіжість запитів - в деяких категоріях Google дає краще ранжування свіжим записів, наприклад новини
- Різноманітність запитів - гугл любить розбавляти видачу по неоднозначним ключам
- Історія в браузері - її ще називають персональної видачею, якщо ви відвідували якийсь сайт, то гугл буде намагатися його вам показувати частіше
- Перевага у видачі ip адрес ближче до регіону користувача і природно, що сайти розташовані ближче за цим принципом будуть мати краще ранжування google
- Існує безпечний пошук в нього не потраплять сайти для дорослих
- Скарги з авторським правом - сторінка порушує його буде знижена в рейтингу
- Соціальна мережа Google + і її лайки
Сигнали соціальної спрямованості
- Вплив кількості твітів впливає на видачу
- Авторитет акаунтів з Twitter, так само показує траст посилається
- Кількість лайків Facebook - офіційно Google не бачить велику частину лайків, але все що бачить, бере участь в підрахунках
- Кількість репоста в Facebook
- Авторитет акаунтів Facebook
- Піни мережі Pinterest - як і у випадку з лайками і твітами
- Кількість Google + - посилань
- Авторитет акаунтів Google +
- Підтверджене авторство людини в очах гугл
Бренди та їх вплив
- Якщо в анкорі фігурує ім'я бренду або адреси сайту
- Пошук по брендам - якщо офіційний бренд, то ви будите вище за інших
- Наявність офіційної сторінки сайту в Facebook і Twitter і інших мережах
- RSS передплатники
- Наявність інформації в Google бізнес
Спам і його вплив
Продовжуємо розглядати 200 чинників ранжирування google і підходимо до спаму:
- Якщо у вас поганий і неякісний контент, то "Гугл Панда" вас покарає
- Посилання з сайтів з поганим рейтингом
- Приховані редіректи, можуть викинути з індексу
- Спливаючі і заважають перегляду контенту вікна
- Переоптімізацію сайту - багато ключових слів, посилань і тд
- Велика кількість реклами
- Сайти партнерських мереж
- Автоматично згенерований контент
- Ваш ip адреса в списках спаму
зовнішній спам
- Сплеск нарощування посилальної маси - якщо не знати звідки з'явилося багато посилань, а передумов до цього не було, то це підозріло
- Посилання з одного і того ж ip адреси - їх велика кількість погано
- Нормативний профіль з великим відсотком низькоякісних посилань
- продаж посилань