Навигация по сайту

Популярные статьи

Favicon на сайті DLE

Від автора: вітаю вас, друзі

Від автора: вітаю вас, друзі. З цієї статті ви дізнаєтеся, як додавати і змінювати favicon на сайті DLE. Дана стаття буде корисна як власникам сайтів DLE, так і користувачам інших CMS і сайтів. Приступимо?

Статтю розрахована в першу чергу на новачків, які ніколи не працювали з іконкою favicon і слабко уявляють, що це таке і для чого потрібен favicon. Тому, мабуть, варто почати статтю з визначення того, що ж таке є цей самий Favicon. Визначення терміна, звичайно ж, можна знайти у Вікіпедії. Ознайомившись з визначенням терміна нам зрозуміло, що favicon - ні що інше, як іконка сайту, показує (якщо вона, звичайно, є на сайті) у вкладці браузера зліва від назви сайту. Якщо така іконка не встановлена, тоді на вкладці ви побачите тільки назва сайту.

Якщо така іконка не встановлена, тоді на вкладці ви побачите тільки назва сайту

Погодьтеся, наявність такої іконки робить сайт більш впізнаваним. Особливо це стосується брендових проектів, які можуть знати і регулярно відвідувати багато користувачів. Наявність favicon на сайті має ще один, часом значний, плюс - ця ікона показується в результатах окремих пошукових сервісів. Наприклад, Яндекс Пошук показує favicon.

Наприклад, Яндекс Пошук показує favicon

Безкоштовний курс «Основи створення тим WordPress»

Вивчіть курс і дізнайтеся, як створювати багатомовні теми з нестандартною структурою сторінок

завантажити курс

Вигода тут проста: користувач щось шукає, набирає пошуковий запит, отримує результати пошуку, серед яких, припустимо, буде і ваш сайт, але, скажімо на п'ятому місці. При цьому користувач знає ваш сайт, відвідує його. Як ви думаєте, наскільки ймовірним є те, що користувач, побачивши в результатах пошуку знайому іконку, вибере ваш сайт? Думаю, вірогідність досить висока. Саме тому мати favicon на сайті, особливо брендовому проект, вкрай бажано.

Тепер давайте подивимося, чи є favicon на сайті DLE. Так, такий є в темі Default, яка поставляється в комплекті DLE.

Так, такий є в темі Default, яка поставляється в комплекті DLE

До речі, дивна річ - на офіційному сайті DLE favicon з якоїсь причини відсутній. Дивно, але це так. Але повернемося до нашого сайту і його іконці favicon. Хоча іконка і симпатична, проте вона навряд чи буде збігатися з логотипом вашого сайту або відповідати його тематиці. Саме тому ви швидше за все захочете поміняти стандартний favicon в шаблоні DLE. Зробити це дуже просто.

Давайте подивимося вихідний код сайту і знайдемо там наступний рядок:

Саме цим рядком коду підключається favicon. Тут варто відзначити, що якщо покласти іконку в корінь сайту, тоді в коді нічого писати не потрібно, бруазер і пошуковики за замовчуванням шукають favicon саме в корені сайту і показують його. Якщо ж ви хочете покласти favicon в якусь папку, тоді необхідно зазначеної рядком коду вказати шлях до іконки.

Як бачимо, іконка знаходиться за наступним шляхом: /templates/Default/images/favicon.ico. Відповідно, для того, щоб змінити іконку, нам досить замінити файл favicon.ico на свій вказаним шляхом. Давайте спробуєм.

Давайте спробуєм

Як бачимо, у нас все вийшло. Інший спосіб, як і говорилося вище, полягає в тому, щоб помістити favicon в корінь сайту DLE і в шаблоні main.tpl видалити або закоментувати рядок коду, яка вказує шлях до іконки сайту.

На цьому я з вами прощаюся. Успіхів!

Успіхів

Безкоштовний курс «Основи створення тим WordPress»

Вивчіть курс і дізнайтеся, як створювати багатомовні теми з нестандартною структурою сторінок

завантажити курс

Подивіться відео зі створення сайту на CMS DLE з нуля!

дивитися

Приступимо?
Як ви думаєте, наскільки ймовірним є те, що користувач, побачивши в результатах пошуку знайому іконку, вибере ваш сайт?