Навигация по сайту

Популярные статьи

Firefox: оптимізація налаштувань

 1. Оптимізація налаштувань веб-браузера Firefox
 2. 2. Активація механізму автоматичного очищення сховищ даних веб-браузера Firefox при завершенні його роботи
 3. 3. Обмеження обсягу сховищ даних веб-браузера Firefox
 4. 4. Деактивация механізму збереження URL адресного рядка
 5. 5. Деактивация плагінів Java і OpenJDK за замовчуванням
 6. 6. Оптимізація настрек плагіна Adobe Flash Player
 7. 7. Доповнення та розширення: не перетворюйте ваш веб-браузер Firefox в різдвяну ялинку
 8. 7.1. Тестування Firefox зі стандартним профілем
 9. 8. Малопотужна графічна карта: деактивація апаратного прискорення в Firefox
 10. 9. Запуск веб-браузера Firefox в безпечному оточенні
 11. 10. На веб-сторінках занадто маленькі букви? Треба збільшити розмір шрифту
 12. 11. Відображення домашньої або порожньої сторінки при відкритті нових вкладок
 13. 12. Активація механізму відтворення контенту, захищеного від копіювання
 14. 13. Видалення директорій з даними вашого веб-браузера Firefox
 15. Хочете ознайомитися з додатковими порадами?

Завдяки зміні декількох налаштувань веб-браузера Firefox, ви можете підвищити його продуктивність в Linux Mint, Ubuntu і Fedora Workstation. Описані налаштування дозволять зробити цей чудовий веб-браузер ще швидшим і зручнішим.

Оптимізація налаштувань веб-браузера Firefox

1. Примусовий показ прихованої панелі меню Firefox

На жаль, панель меню веб-браузера Firefox не видима за замовчуванням. У деяких випадках це дуже не зручно, але ви можете зробити так, щоб вона завжди відображалася. Для цього слід натиснути на кнопку меню веб-браузера (з трьома горизонтальними лініями в правому верхньому куті вікна), після чого натиснути на кнопку «Змінити» в меню і відкрити спливаюче меню «Показати / Приховати панелі» (в лівому нижньому кутку вікна) для установки прапорця перед елементом «Панель меню». Після цього ви можете натиснути на кнопку «Вихід з налаштування»; тепер панель меню веб-браузера Firefox не приховуватиме ні за яких обставин.

2. Активація механізму автоматичного очищення сховищ даних веб-браузера Firefox при завершенні його роботи

Ви можете поліпшити безпеку своєї системи і одночасно звільнити трохи дискового простору: для цього всього лише потрібно активувати механізм автоматичного очищення сховищ даних перед завершенням роботи веб-браузера Firefox. Після цього всі куки і історія відвідування веб-сайтів будуть видалятися автоматично. Більш того, ви можете обмежити можливості деяких веб-сайтів, пов'язані з відстеженням вашого переміщення по глобальній мережі.

Ціною цієї оптимізації роботи веб-браузера буде незначне погіршення його користувальницьких якостей, яким можна знехтувати. Адже значне поліпшення безпеки системи набагато важливіше погіршення користувальницьких якостей додатки, нехай і такого важливого, як веб-браузер.

Для того, щоб включити даний механізм, необхідно здійснити перехід в рамках меню вікна веб-браузера Firefox (яке відкривається за допомогою клавіші Alt) «Правка - Налаштування» і на вкладці перейти в розділ "Налаштування". У цьому розділі в першу чергу слід встановити прапорець «Повідомляти сайтам, що я не хочу, щоб мене відстежували». Далі слід перейти до списку, що розкривається «Firefox:» і вибрати варіант «Firefox: буде використовувати власні налаштування історії». В результаті нижче повинні бути відображені додаткові елементи управління. Тепер слід перейти до списку, що розкривається «Зберігати куки:» і вибрати варіант «Зберігати куки: до закриття мною Firefox». Також слід встановити прапорець «Видаляти історію при закритті Firefox». Нарешті, слід натиснути на кнопку «Параметри ...» біля згаданого вище прапорця і в діалоговому вікні встановити всі прапорці, крім «Збережені паролі» і «Налаштування сайтів». Після закінчення установки прапорців слід натиснути кнопку «OK». На цьому етапі можна вважати налаштування веб-браузера закінченою і закривати вкладку «Налаштування».

Порада: в деяких випадках може виявитися корисною примусове очищення сховищ даних веб-браузера в процесі веб-серфінгу. Після здійснення описаних вище налаштувань ви можете просто закрити вікно Firefox і запустити веб-браузер знову.

3. Обмеження обсягу сховищ даних веб-браузера Firefox

За замовчуванням веб-браузер Firefox може зберігати на жорсткому диску достатньо великий обсяг даних кеша. Ви можете обмежити обсяг сховища веб-браузера наступним чином.

По-перше, необхідно натиснути на кнопку меню веб-браузера (з трьома горизонтальними лініями в правому верхньому куті вікна), після чого натиснути на кнопку «Налаштування» в меню, на вкладці налаштувань перейти в розділ «Додаткові» і відкрити вкладку « мережа ». На цій вкладці в розділі «кешуватися веб-вміст» слід встановити прапорець "Вимкнути автоматичне керування кешем» і ввести значення 50 МБ в поле введення «Використовувати під кеш не більше МБ на диску», якого цілком достатньо для комфортної роботи з веб-браузером. Тепер ви можете натиснути на кнопку «Очистити зараз» в цьому ж розділі вище для видалення вже збережених даних кеша і закрити вкладку налаштувань.

4. Деактивация механізму збереження URL адресного рядка

Механізм збереження URL адресного рядка є більш дратівливим, ніж корисним в тому випадку, якщо ви бажаєте самостійно вводити адреси всіх цікавлять вас веб-сайтів. Він призначений спеціально для виведення докучливих підказок: «Можливо, ви бажаєте ввести наступний веб-адреса?». На щастя, ви можете деактивувати даний механізм наступним чином.

Для початку слід ввести за допомогою адресного рядка браузера спеціальну адресу:

about: config

Після закінчення введення адреси слід натиснути клавішу Enter. Ви повинні будете побачити попередження. Можете сміливо проігнорувати його і натиснути кнопку «Я обіцяю, що буду обережний!». Далі слід ввести в рядку пошуку запит:

browser.urlbar.maxRichResults

Використовуйте подвійний клік над першим рядком з знайденим параметром конфігурації веб-браузера для зміни встановленого значення на значення 0.

Примітка: дана настройка здійснюється на рівні облікового запису користувача. Вам доведеться повторити описані дії для всіх облікових записів користувачів.

5. Деактивация плагінів Java і OpenJDK за замовчуванням

Якщо ви встановили віртуальну машину OpenJDK (або Oracle Java), найбільш безпечним рішенням є деактивация плагіна IcedTea (або Java) для веб-браузера Firefox, що поставляється разом з цим програмним продуктом. Ця віртуальна машина нерідко атакується шкідливим програмним забезпеченням і веб-сайтами. Зважаючи на своєрідну природи віртуальної машини Java (вона виконує спеціально створені додатки незалежно від використовуваної платформи), навіть Linux є вразливою платформою.

У майбутньому ви зможете активувати плагін зі складу Java / OpenJDK на короткий час при необхідності (яка виникає вкрай рідко). Таким чином, призначені для користувача якості вашого веб-браузера Firefox трохи погіршаться, але в той же час безпеку вашої системи значно зросте.

Деактивация плагіна Java в рамках веб-браузера Firefox може здійснюватися в такий спосіб. Слід натиснути натиснути на кнопку меню веб-браузера (з трьома горизонтальними лініями в правому верхньому куті вікна), після чого натиснути на кнопку «Додатки» в меню, перейти в розділ «Модулі» (за допомогою відповідної вкладки в лівій частині вікна), знайти палгін Java (або IcedTea) в списку і за допомогою списку ліворуч від назви плагіна вибрати варіант «включати за запитом» замість варіанту «Завжди включати».

Примітка: дана порада відноситься лише до віртуальної машини Java. Крім неї існує мова сценаріїв JavaScript, який може безпечно використовуватися. З цієї причини не варто відключати підтримку JavaScript в Firefox.

6. Оптимізація настрек плагіна Adobe Flash Player

У вашій системі напевно вже встановлений плагін Adobe Flash Player. Ви можете оптимізувати його налаштування, видаливши в процесі маловідомі куки Flash. На жаль, оптимізація налаштувань розглянутого плагіна може здійснюватися лише за допомогою незвичайного і дивного веб-інструменту від компанії Adobe. Вам доведеться діяти в такий спосіб.

A. По-перше, слід перейти за допомогою веб-браузера за адресою Менеджера налаштувань Adobe Flash Player .

Примітка: так, ця веб-станиця і є згаданим інструментом!

B. Тепер слід звернути увагу на відкриту за замовчуванням вкладку менеджера налаштувань з ім'ям «Глобальні параметри конфіденційності». Натисніть на кнопку «Завжди питати» або «Завжди забороняти», якщо ви віддаєте перевагу використовувати більш жорстку політику забезпечення безпеки, після чого натисніть на кнопку «Підтвердити» в діалоговому вікні.

C. Тепер перейдіть на наступну вкладку вкладку «Глобальні параметри зберігання». Перемістіть повзунок вліво до значення 10 КБ (в іншому випадку плагін буде зберігати великий обсяг інформації в рамках кук Flash, що негативно відіб'ється на вашій безпеки). Даний повзунок призначений для установки значення максимального розміру окремих файлів кук.

D. Далі перейдіть на передостанню вкладку «Параметри зберігання веб-сайтів». На даній вкладці слід натиснути на кнопку «Видалити всі сайти».

Ви можете регулярно використовувати даний менеджер налаштувань плагіна Adobe Flash Player для видалення збережених на вашому комп'ютері даних.

7. Доповнення та розширення: не перетворюйте ваш веб-браузер Firefox в різдвяну ялинку

Ви можете встановити велику кількість доповнень для веб-браузера Firefox. Ці доповнення можуть бути вкрай корисними, але всі вони мають по кілька важливих недоліків, так як є «додатками в додатку»:

 • вони сповільнюють ваш веб-браузер, особливо в тому випадку, якщо їх багато;
 • кожне з них може стати причиною некоректної роботи як інших доповнень, так і самого веб-браузера;
 • існують і шкідливі доповнення. Не варто ставитися легковажно до питань безпеки.

З цієї причини не варто перетворювати свій веб-браузер в різдвяну ялинку: чи не прикрашайте його великою кількістю доповнень. Обмежтеся лише декількома доповненнями, які дійсно важливі для вас.

Грубо кажучи, доповнення для будь-якого веб-браузера збільшують його сукупний обсяг коду. Розумним рішенням є зведення масштабу збільшення цього обсягу коду до мінімуму.

Примітка: намагайтеся уникати установки доповнень, автори яких стверджують, що після установки їх доповнення ваш веб-браузер працюватиме швидше! Зазвичай дані доповнення приносять більше шкоди, ніж користі. Не встановлюйте їх: навіть в тому випадку, якщо одне або два з них дійсно дозволять збільшити швидкість роботи вашого веб-браузера, вони в будь-якому випадку погіршать стабільність його роботи.

7.1. Тестування Firefox зі стандартним профілем

Для з'ясування причин нестабільної роботи Firefox іноді корисно протестувати даний веб-браузер зі стандартним профілем. По суті, в цьому випадку веб-браузер буде використовувати стандартні настройки, а також поставляються за замовчуванням доповнення і розширення.

Ви можете виконати наступну послідовність дій для запуску Firefox зі стандартним профілем.

A. В першу чергу слід відкрити вікно терміналу.

B. Тепер потрібно деактивувати ваш поточний профіль Firefox шляхом перейменування директорії з його файлами. Для цієї мети може використовуватися наступна команда (використовуйте функції копіювання / вставки, щоб не помилитися):

mv -v ~ / .mozilla ~ / .mozillabackup

Після закінчення введення команди слід натиснути клавішу Enter для її виконання.

C. Далі слід переконатися в тому, що директорія з файлами стандартного профілю Firefox присутній у вашій домашній директорії. Для потрібно скористатися наступною командою (задесь також рекомендується використовувати функції копіювання / вставки):

cp -v -r /etc/skel/.mozilla ~ / .mozilla

Після закінчення введення команди також слід натиснути клавішу Enter для її виконання.

D. Після цього потрібно просто закрити всі вікна Firefox та запустити веб-браузер знову. Тепер він повинен надавати перевагу стандартним профілям.

E. Тепер ви можете скільки завгодно тестувати веб-браузер. Після того, як ви закінчите тестування, ви зможете відновити профіль в такий спосіб.

F. У першу чергу слід видалити директорію з файлами нового пріфіля за допомогою наступної команди (використовуйте команди копіювання / вставки, щоб не помилитися):

rm -v -r ~ / .mozilla

Після введення команди потрібно натиснути клавішу Enter для її виконання.

G. Тепер потрібно відновити старий профіль за допомогою наступної команди (і знову рекомендується використовувати функції копіювання / вставки):

mv -v ~ / .mozillabackup ~ / .mozilla

Після введення команди також слід натиснути клавішу Enter для її виконання

H. Після цього потрібно закрити всі вікна Firefox та запустити веб-браузер знову. Тепер він повинен використовувати ваш старий профіль.

8. Малопотужна графічна карта: деактивація апаратного прискорення в Firefox

Деякі застарілі або малопродуктивні графічні карти можуть повільно виконувати отрисовку елементів веб-сторінок, так як в веб-браузері Firefox при відображенні елементів сторінок за замовчуванням використовується апаратне прискорення. Якщо ви зіткнулися з низькою продуктивністю цього веб-браузера (що полягає в затримках при введенні тексту або проблемах при показі відео), ви можете деактивувати відповідний механізм.

Натисніть на кнопку меню веб-браузера з трьома горизонтальними лініями в правому верхньому куті вікна, після чого натисніть кнопку «Налаштування», виберіть розділ «Додаткові» і приберіть прапорець «По можливості використовувати апаратне прискорення». Після цього закрийте вкладку налаштувань і запустіть веб-браузер.

9. Запуск веб-браузера Firefox в безпечному оточенні

Ви можете значно підвищити безпеку веб-браузера Firefox, запускаючи його з безпечного оточення. Подібне рішення практично не призводить до погіршення користувацьких якостей веб-браузера, але трохи підвищує навантаження на систему, при цьому значно підвищуючи його безпеку.

Якщо ви бажаєте створити безпечне оточення для запуску веб-браузера, зверніться до даного розділу .

10. На веб-сторінках занадто маленькі букви? Треба збільшити розмір шрифту

Ви можете збільшити розмір шрифту, який використовується на переглядаються веб-сторінках, в такий спосіб: слід натиснути клавішу Ctrl і утримувати її (їх не відпустити). Після цього слід натискати клавішу «плюс» () стільки разів, скільки необхідно для збільшення розміру шрифту до бажаного. Зменшення розміру шрифту здійснюється аналогічним чином: слід утримувати клавішу Ctrl і натискати клавішу «мінус» (-). Для повернення стандартного розміру шрифту слід також утримувати клавішу Ctrl і натиснути клавішу «нуль» (0).

Однак, при використанні описаних вище сполучень клавіш разом з розміром шрифту змінюється і розмір зображень. Тому найчастіше після описаних маніпуляцій зображення виводяться в незручному масштабі. Виходячи з цього, слід активувати режим «зміни масштабу тексту». Це робиться в такий спосіб: по-перше, слід зробити панель меню Firefox видимої хоча б тимчасово за допомогою клавіші Alt (в Ubuntu цього не потрібно, так як в даному дистрибутиві замість замість панелі меню за замовчуванням використовується глобальне меню на панелі у верхній частині екрану) . Далі слід здійснити перехід по панелі меню «Вид - Масштаб» і активувати елемент меню, «Тільки текст».

Примітка: навіть в тому випадку, якщо ви не бачите квадратика для прапорця, ви все одно можете активувати цю функцію, просто активувавши відповідний пункт меню.

При роботі з нетбуком з невеликим екраном може виявитися вкрай корисним додаток під назвою NoSquint. Ви можете встановити його в Firefox наступним чином: слід натиснути на кнопку меню веб-браузера (з трьома горизонтальними лініями в правому верхньому куті вікна), натиснути на кнопку «Додатки» в меню, ввести назву плагіна «nosquint» в рядок пошуку на що відкрилася вкладці, натиснути клавішу Enter для пошуку доповнення і, нарешті, натиснути кнопку «Встановити» в першому рядку результатів пошуку.

Параметри масштабування, які використовуються за замовчуванням плагіном NoSquint, не є оптимальними. Вам доведеться змінити їх таким чином: слід натиснути на кнопку меню веб-браузера (з трьома горизонтальними лініями в правому верхньому куті вікна), натиснути на кнопку «Додатки» в меню, перейти в розділ «Розширення» на вкладці за допомогою відповідної вкладки на сторінці зліва, знайти рядок з назвою доповнення NoSquint в списку доповнень і натиснути на кнопку «Налаштування» поруч з нею. У діалоговому вікні слід перейти на вкладку «Zooming» і за допомогою списку «Primary zoom method» з розділу «Zoom options» вибрати стратегію масштабування елементів сторінок «Text Zoom (text only)».

Налаштування розглянутого доповнення, оптимальні для нетбука з екраном невеликого розміру, наведені на ілюстрації нижче.

Налаштування розглянутого доповнення, оптимальні для нетбука з екраном невеликого розміру, наведені на ілюстрації нижче

Примітка: не варто встановлювати надмірна кількість доповнень для веб-браузера Firefox. Чим більше доповнень ви встановите, тим повільніше буде працювати Firefox.

11. Відображення домашньої або порожньої сторінки при відкритті нових вкладок

За замовчуванням при відкритті нової вкладки веб-браузера Firefox відкривається порожня вкладка зі слайдами веб-сайтів, які ви відвідували раніше. Якщо ви хочете, щоб на новій вкладці відкривалася обрана вами домашня сторінка, ви можете вдатися до наступних маніпуляцій. По-перше, слід ввести наступний спеціальну адресу в адресний рядок Firefox:

about: config

Після закінчення введення адреси слід натиснути клавішу Enter. Ви повинні будете побачити попередження. Можете сміливо проігнорувати його і натиснути кнопку «Я обіцяю, що буду обережний!». Далі слід ввести в рядку пошуку запит:

browser.newtab.url

Використовуйте подвійний клік над першим рядком з знайденим параметром конфігурації веб-браузера для зміни встановленого значення на рядок URL сторінки, яку ви бажаєте використовувати в якості домашньої, наприклад, www.google.ru .

Тепер ви можете закрити вкладку зі списком параметрів конфігурації веб-браузера та відкрити нову вкладку для перевірки коректності внесених змін.

Якщо ж вам потрібно, щоб при відкритті нової вкладки відображалася порожня сторінка, ви можете відкрити нову вкладку зі слайдами відвіданих раніше сайтів, натиснути на кнопку з зображенням шестерні в правому верхньому куті цієї сторінки і в меню, що розкрилося вибрати пункт «Показувати порожню сторінку».

12. Активація механізму відтворення контенту, захищеного від копіювання

Механізм захисту авторських прав (Digital Rigts Management або DRM) є досить неприємним феноменом сучасності. На жаль, він уже набув популярності і використовується для захисту від копіювання деяких розміщених в мережі мультимедійних даних ...

Ви можете активувати механізм відтворення цих даних в Firefox наступним чином: слід натиснути на кнопку меню веб-браузера (з трьома горизонтальними лініями в правому верхньому куті вікна), натиснути на кнопку «Налаштування» в меню, перейти в розділ «Вміст» на відкрилася сторінці налаштувань і в розділі «DRM-контент» встановити прапорець «Відтворювати DRM-контент». Після цього ви можете закрити вкладку налаштувань і перезапустити веб-браузер.

13. Видалення директорій з даними вашого веб-браузера Firefox

Обсяг директорії даних вашого веб-браузера Firefox значно зріс (що нерідко відбувається через використання специфічних, шкідливих або некоректно працюють доповнень) і ви бажаєте видалити її і почати роботу з браузером з чистого аркуша? Якщо це так, вам варто скористатися наведеними інструкціями (Див. Розділ 8).

Хочете ознайомитися з додатковими порадами?

Хочете дізнатися про інші можливості налаштування і прийомах роботи з різними збірками Linux? На даному веб-сайті розміщена велика кількість подібних матеріалів.

10. На веб-сторінках занадто маленькі букви?
Він призначений спеціально для виведення докучливих підказок: «Можливо, ви бажаєте ввести наступний веб-адреса?
10. На веб-сторінках занадто маленькі букви?
Хочете ознайомитися з додатковими порадами?
Хочете дізнатися про інші можливості налаштування і прийомах роботи з різними збірками Linux?