Навигация по сайту

Популярные статьи

Фрілансер або SEO-компанія. Кому довірити просування сайту?

 1. Один в полі не воїн?
 2. плюси
 3. мінуси
 4. Команда - сила!
 5. плюси
 6. мінуси

Практично кожен власник бізнесу рано чи пізно стикається з необхідністю просування сайту. І тоді ребром стає питання, кому ж довірити цю відповідальну задачу. Є як мінімум два варіанти рішення: найняти фрілансера або звернутися в SEO-компанію. Але, перш ніж зробити вибір, слід уважно вивчити плюси і мінуси кожного.

Один в полі не воїн?

Фрілансер - це «вільний художник», який продає свої послуги на просторах мережі, співпраця з яким, як правило, не підкріплено договором. Такий фахівець наймається для виконання певного виду робіт на віддаленій основі. Найчастіше фрілансер одночасно співпрацює з декількома замовниками і може працювати паралельно над декількома проектами.

плюси

 • Дешевизна послуг - головна перевага співпраці з фрілансером. Але, як то кажуть, скупий платить двічі, а хороші фахівці коштують дорого. На поточний момент зарплата SEO-спеціаліста становить приблизно 100 000 руб., Послуги веб-майстра - це ще не менше 35 000 руб., Хороший копірайтинг - від 500 руб. за 1000 знаків. Нескладна арифметика говорить сама за себе - навіщо всі ці люди, запитаєте ви, коли можна найняти одного виконавця за демократичну ціну? Правда, демократичною буде не тільки вартість, але і послуги. Не варто забувати, що SEO - це довгострокові інвестиції в розвиток сайту, і, якщо основне завдання - заощадити кошти, надрезультати чекати не варто. У кращому випадку вам нададуть аккаунт в системі збору позицій і закуплять посилань на кілька сотень рублів. Фактично зі своєї зарплати фрілансер оплачує послуги програміста, копірайтера, а також систему збору позицій і посилання. У підсумку виходить прихована абонентська плата, про яку SЕО-компанії заявляють відкрито.
 • Гнучкість співробітництва. Фрілансер буде охоче підлаштовуватися під умови замовника, адже йому дуже важливо отримати клієнта, налаштованого на довгострокову співпрацю.
 • Індивідуальний підхід, на який можна сміливо розраховувати при роботі з фрілансером. Оскільки над проектом працює один широкопрофільний фахівець, то і спілкування відбувається в основному тільки з ним. Для фрілансера дуже важливо приділити належну увагу вашому сайту, щоб зробити з нього популярний ресурс. Якісно виконана робота - це хороша репутація, яка згодом працює на самого виконавця.

Управління репутацій бренду

ORM - один з найбільш швидко зростаючих сегментів digital-ринку. Стань експертом в галузі управління репутацією разом з новим курсом Skillbox і Sidorin.Lab (Агентством №1 з профільного рейтингу Рувард).
3 місяці онлайн-навчання, робота з наставником, дипломна робота, працевлаштування для найкращих в групі. Наступний потік навчання стартує вже 15 квітня . Cossa рекомендує!

Реклама

мінуси

 • Людський фактор. Спеціаліст, який працює над вашим проектом віддалено, може просто-напросто прірву без пояснення причин. Він може захворіти, поїхати, трапитися може будь-який форс-мажор, що ставить під загрозу виконану раніше роботу. А при відмові від співпраці з недбайливим фахівцем, на своєму сайті можна знайти неприємні сюрпризи у вигляді прихованих посилань, вірусів і т.п.
 • Зрив термінів. Фрілансери, як правило, беруть в роботу відразу кілька проектів. І зрив термінів - стандартна ситуація при такій завантаженості.
 • Відсутність гарантій. Договір з фрілансером найчастіше полягає в усній формі, в окремих випадках у фрілансера є хоча б ВП. Фактично він не несе відповідальності за невиконані зобов'язання, оскільки не давав офіційно підтверджених гарантій. У разі якихось проблем доводиться витрачати сили і час на пошук нового виконавця, а в цей час сайт ризикує потрапити під фільтр або втратити позиції в пошуковій системі. І вам доведеться починати все спочатку.

Після подібних ситуацій мало кому хочеться наступати на ті ж граблі, і тоді вже власник сайту звертається в SEO-компанію, яка гарантує ефективність роботи і професіоналізм співробітників.

Команда - сила!

Але і тут є свої особливості, про які краще дізнатися заздалегідь, адже не всі SEO-компанії однаково чесні зі своїми клієнтами. Але в будь-якому випадку компанії надають певні послуги і сервіси, які не зможе дати жоден фрілансер. А тепер про все по по порядку.

А тепер про все по по порядку

плюси

 • Юридичні гарантії. На відміну від співпраці з фрілансером, перед початком роботи над проектом компанія укладає офіційний договір, який дає гарантії щодо термінів, види та обсяги виконаних робіт, всі взаєморозрахунки відображаються в офіційних бухгалтерських документах. А при розірванні договору здійснюється повна передача посилань, що убезпечити сайт від різкої втрати позицій.
 • Професіоналізм. У великої SEO-компанії працюють фахівці, які мають необхідну кваліфікацію і досвід роботи з різними проектами і тематиками. На ринку SEO експертиза є важливою конкурентною перевагою, тому компанії не скупляться на підвищення професійних навичок своїх співробітників. Фахівці SEO-компанії завжди в курсі нових механізмів просування, хто перебуває на хвилі останніх змін, що відбуваються в пошукових системах з високою періодичністю.
 • Широкий комплекс послуг. Великий штат різнопрофільних фахівців дозволяє надавати повний пакет SEO-послуг: просування сайтів , Копірайтинг, веб-аналітика, аудит, юзабіліті і т.д. Це дає можливість замовнику отримати весь комплекс робіт по проекту, не привертаючи додаткових підрядників.
 • Постійний зворотний зв'язок, іншими словами доступність фахівців 24/7. Працюючи з серйозною компанією, замовник завжди може оперативно дізнатися актуальну інформацію про поточну стадії проекту, проконсультуватися з фахівцями, скорегувати стратегію просування і т.д.
 • Унікальні інструменти власної розробки. Великі компанії працюють над створенням власних сервісів, що дозволяють з максимальним комфортом управляти послугами і оперативно отримувати ту чи іншу інформацію по проекту.

мінуси

 • Вартість зазвичай на 20-30% вище, ніж у фрілансера. Але при цьому замовник може контролювати, куди витрачаються його кошти, оскільки в більшості SEO-компанії існує прозора система оплати за фактом досягнутих результатів. Але існують і такі компанії, які складають дуже складні договори і формули розрахунку, вигідні тільки їм самим. На це так само варто звертати увагу при виборі підрядника.
 • Зв'язок з аккаунт-менеджером. Як правило, всі комунікації по проекту ведуться в основному з аккаунт-менеджером, і рідко з безпосередніми виконавцями робіт. Але в цьому є свій плюс, оскільки не доведеться вести переговори з різними людьми і акумулювати їх роботу, все це - обов'язки аккаунт-менеджера.
 • Поверхнева робота над проектом. Існують недобросовісні SEO-компанії, у яких робота поставлена ​​на потік. Тоді ваш проект втрачається в масі інших таких же і робота над сайтом буде проведена поверхово. Особливо така слава ходить за великими компаніями з високим оборотом клієнтів.

Підведемо підсумки

На кого б ви не зупинили свій вибір, завжди слід уважно вивчити пункти договору і не шкодувати час на читання пакету послуг, що надаються. Звертайте увагу на відгуки і рейтинги, але не будуйте на цьому повністю свою думку, намагайтеся вірити відгуками реальних людей - ваших партнерів, колег, знайомих. Якщо ви є власником великої компанії, яка потребує розкрутки декількох сайтів, не зайвим буде провести тендер і за результатами конкурсу вибрати кращого виконавця. А власнику молодого сайту і новачкові на ринку онлайн рекомендуємо не чекати блискавичних результатів від просування, а запастися терпінням і всіляко сприяти оптимізатора і програмісту в його роботі над розвитком ресурсу.

Один в полі не воїн?
Один в полі не воїн?
Нескладна арифметика говорить сама за себе - навіщо всі ці люди, запитаєте ви, коли можна найняти одного виконавця за демократичну ціну?