Навигация по сайту

Популярные статьи

Хештег: ставити чи ігнорувати?

 1. Що таке хештег?
 2. Користь і статистика
 3. Правила використання хештегів
 4. Bonus: найпопулярніші хештеги

Велика кількість контенту і всілякі способи просування провокують появу різних методів. Навіть великий і могутній YouTube вирішив включити нову функцію , З якої пошук тематичних відео став ще простіше і продуктивніше. Три клікабельних хештег розміщені відразу під назвою відео. Хештеги відвойовують своє місце під сонцем вже одинадцятий рік, і успіху вони явно досягли. Щорічно в день народження хештег, 23.08.07, користувачі традиційно ставлять хештег # Hashtag10, щоб висловити повагу Крісу Мессіні, який подарував нам цей винахід. Так в чому сила, хештег?

Що таке хештег?

Колишній дизайнер Google Кріс Мессіна міг і не припускати, яку популярність придбає його винахід. "Решітка" перед словами і фразами повністю змінила саме протягом пошукових запитів. Такі активні тематичні посилання оптимізує пошук. Сьогодні складно уявити Twitter і Instagram без цієї функції. Перші хештеговие ластівки полетіли в Twitter, де це було особливо актуально через специфіку мережі. Швидкий пошук актуальної інформації, що може бути прекрасніше?

Швидкий пошук актуальної інформації, що може бути прекрасніше

Коли виникла необхідність фільтрації контенту в стрічці, Кріс запропонував використовувати значок "решітки" в якості ідентифікатора. В своєму інтерв'ю для New York Times він розповів про те, чому виникнення поняття "хештег" (hash - "решітка" і tag - "тег") було лише питанням часу. Це була найпростіша схема, яка могла спрацювати і вивести юзабіліті на новий рівень. Керівництво Мессіни не особливо вірило в затію і навіть не відразу прийняв її, вважаючи надто складною і незрозумілою для звичайного користувача. Крім звичайного пошуку компанії за інтересами хештеги не раз служили на благо високим цілям. Наприклад, коли в травні 2017 року на концерті співачки Аріни Гранде стався теракт, пошук зниклих проходив за хештегом #ManchesterMissing.

Основне призначення хештегів:

 • просування контенту і збільшення охоплення аудиторії;
 • швидкий пошук таргетинговой інформації;
 • виділення меседжу статті та / або поста;
 • спрощення в складанні статистики.

Хештеги знайшли своє застосування у всіх існуючих соціальних мережах і платформах (Facebook, "ВКонтакте", YouTube), але все ж серед лідерів залишаються саме Twitter і Instagram.

Користь і статистика

Використовуючи хештеги для просування товарів і послуг, ти значно економиш час. Крім того, решітка підвищує впізнаваність бренду, тому позбутися про авторські хештегом. Незважаючи на те що ключове значення завжди має тип контенту, значимість контенту не можна недооцінювати. Хештеги активно використовуються в таких мережах: Google+, "ВКонтакте", Twitter, Instagram, Facebook, Pinterest, Vimeo, Flickr, Tumblr. Зовсім інакше використовуються хештеги в Telegram, де з їх допомогою можна тільки знаходити відповідну рубрику в рамках одного каналу, але вони ніяк не впливають на рейтинги каналів.

Ось деякі дані по Instagram, представлені дослідницькою групою Mention :

 • найпопулярніші хештеги в світі: #love, #instagood і #fashion;
 • тільки 33,3% (1/3) постів Instagram заливається без хештегів;
 • найпродуктивніші B2B хештеги: #quotes, #video, #picture і #work;
 • відеопости зазвичай отримують в 2,1 рази більше коментарів, ніж фотоконтентом;
 • у 63,1% користувачів Instagram менше 1к передплатників;
 • коментарі в Instagram - це лише 1,9% фідбека від аудиторії.

Кількість постів і хештегів, співвідношення (за даними ресурсу madcats.ru ):

Правила використання хештегів

Підбір ключових слів є тут таким же важливим, як і при звичайній пошукової оптимізації. Необхідно враховувати всі нюанси, в тому числі і мовні. Якщо ви пишете статтю на російській мові, немає необхідності прописувати хештеги англійською, якщо тільки це не спеціальні терміни, які завжди пишуть англійською (наприклад, CRM). Ти можеш поставити хештеги в тілі тексту або в самому кінці, звичайно це залежить від "етикету" мережі. Так, в "ВКонтакте" і Facebook їх розміщують в кінці, а обмеженість знаків в "Твіттері" вписує їх у складі повідомлення. У соціальних мережах, де контент змішаний, хештегів має бути мало, і всі вони повинні бути по суті: не лий воду, щоб текст автоматично не сприймався спамом. Багато хештегів замість тексту доречно тільки там, де акцент йде на медіасодержаніе.

Багато хештегів замість тексту доречно тільки там, де акцент йде на медіасодержаніе

Розумій, навіщо ти використовуєш хештеги і для кого, в них повинен бути # сенс, а не # просто_так_пішу. Загальні слова мають меншу ефективність, хоча в тому ж Instagram не перший рік в топі flowers, fashion і nature. Завжди вибирай релевантні слова, які дійсно використовує ваша аудиторія.

Також важливо розуміти, що, незважаючи на деяку схожість ключових слів і хештегів, вони мають різне призначення. Наприклад, коли ти використовуєш низкочастотники, вартість контекстних оголошень знижується, а ось охоплення зростає. З хештегом така практика не пройде, тут в ходу високочастотні популярні запити. Вони добре підвищують охоплення аудиторії.

Bonus: найпопулярніші хештеги

Ресурс rusability.ru вирішив скласти список крутих і популяних хештегів, якими ознаменується 2018 рік. Ми представимо по п'ять позицій на кожне призове місце. Дивись і записуй!

 1. #me #love #instadaily #selfie #photooftheday / # інстатаг # я # любов # інстаграм # любовьмоя
 2. #party #nofilter #bored #repost #hot / # відео # хмари # успіх # клуб # друг
 3. #pink #instalove #photo #colorful #shoutout / # та # класно # ти # свято # дівчина

#me #love #instadaily #selfie #photooftheday / # інстатаг # я # любов # інстаграм # любовьмоя  #party #nofilter #bored #repost #hot / # відео # хмари # успіх # клуб # друг  #pink #instalove #photo #colorful #shoutout / # та # класно # ти # свято # дівчина

Отже, тепер ти готовий до того, щоб зібрати всіх фоловерів під егідою кращих відібраних хештегів. # Дерзай!

Що таке хештег?
Так в чому сила, хештег?
Що таке хештег?
Швидкий пошук актуальної інформації, що може бути прекрасніше?