Навигация по сайту

Популярные статьи

Хрестоматійні приклади кращих крос-промо - як знайти крутого партнера

  1. 1. Взаємна реклама
  2. 2. Крос-акція
  3. 3. Спільний захід
  4. 4. Випуск кобрендингового продукту
  5. 5. Кобрендингові картки
  6. 6. Програма лояльності

Ко-маркетинг - один з найстаріших методів взаємовигідного співробітництва. Одні теоретики пов'язують його з античністю, приводячи в приклад шлюб Агамемнона і дочки царя Трої - Олени. Інші згадують часи Великої Депресії в США, коли серед повсюдного банкрутства найбільших фінансово-промислових груп, почали з'являтися ефективні бізнес-рішення, якими донині користуються компанії по всьому світу.


У Росії приклади крос-маркетингу відомі ще з часів СРСР, але активна робота в цьому напрямку почалася тільки з 2000-х. Вітчизняні маркетологи стали активно впроваджувати кобрендингові проекти в самих різних галузях, включаючи продакт-плейсмент і ко-маркетингові проекти з медійними особистостями.



Грунтуючись на результатах застосування технологій крос-маркетингу різними фірмами, можна відзначити, що при правильному плануванні і організації спільного проекту, цей метод має незаперечні плюсами:

  • збільшення обсягів продажів;
  • розширення клієнтської бази;
  • істотна економія витрат на рекламу;
  • поліпшення репутації компанії;
  • збільшення впізнаваності бренду;
  • підвищення лояльності клієнтів.

Незважаючи на гадану простоту, організація проекту спільно з іншою компанією може обернутися низкою проблем, і жоден з наведених вище показників так і не буде досягнуто. Для того щоб не допустити хибних кроків, слід врахувати кілька простих правил.


  1. Правильно підбирати партнерів. Партнер не повинен бути конкурентом, але ви повинні мати загальну цільову аудиторію. Бажано, щоб компанія виробляла супутні товари або послуги. Партнери повинні знаходитися в одному ціновому сегменті, важливо вибирати компанії, які мають позитивну репутацію.
  2. Продумати взаємовигідну програму співпраці. При підготовці до взаємодії варто приділити особливу увагу майбутньої концепції спільного проекту. Не потрібно погоджуватися на невигідне співробітництво, але в той же час не варто відстоювати велику вигоду для себе, маючи менші активи. Необхідно тверезо оцінити власні ресурси і можливості компанії-партнера та укласти максимально конкретне угоду про взаємно послуги, що надаються.
  3. Контролювати виконання зобов'язань з обох сторін. Поширена ситуація - коли тільки одна компанія сумлінно виконує свої зобов'язання. В цьому випадку може скластися ситуація, коли учасник ділиться своїми можливостями і нічого при цьому не отримує взамін.
  4. Тверезо оцінювати віддачу від крос-маркетингу. Моніторинг та аналітика продажів дозволять дізнатися про ефективність вибору партнера і проведення акції в цілому. При цьому різні акції можуть припускати короткостроковий або довгостроковий ефект, тому не варто робити поспішних висновків. Багато компаній для відстеження результату вдаються до використання кодових слів для того, щоб отримати точну статистику по конкретної акції.

1. Взаємна реклама


Взаємна реклама - це найпростіший і не вимагає ніяких витрат спосіб взаємодії і спільного просування. Для співпраці можуть бути використані будь-які ресурси: власний сайт, групи в соціальних мережах, додаток для мобільної платформи, база розсилки або приміщення, в якому ви ведете свій бізнес.


Що стосується безпосередньо формату реклами, то це можуть бути: рекламні банери на головній сторінці сайту, спільні конкурси та розіграші в соціальних мережах, реклама в додатку, спільне вірусне відео для YouTube.

Якщо говорити про офлайн-рекламі, то можна запропонувати партнерам розмістити в вашому приміщенні інформаційні стійки, розкласти рекламні буклети і купони або спільними зусиллями створити якийсь арт-об'єкт, що зараз вважається чи не найбільш затребуваним способом залучення уваги клієнтів. Натомість вимагайте того ж - поширення інформації про ваші продукти і послуги, email-розсилку по чужій базі клієнтів і так далі.


Взаємна реклама вимагає мінімальних витрат, і часто може бути реалізована зовсім безкоштовно. Але в той же час вона дозволяє збільшити трафік сайту, протестувати різні фокусні групи, залучити нових передплатників і підвищити впізнаваність бренду в цілому. Проведення взаємних рекламних кампаній з великою кількістю партнерів одночасно відкриває ще більше можливостей для просування своїх товарів або послуг.


2. Крос-акція


Технологія крос-маркетингу заснована на взаємодії декількох компаній, які заради спільного просування об'єднали свої ресурси і можливості. У крос-акціях бере участь переважно не більше трьох компаній, оскільки наявність більшої кількості учасників може значно ускладнити проект.


Крос-акція передбачає реалізацію спільної програми, спрямованої на стимулювання збуту і підвищення впізнаваності бренду. Прикладами такого виду співпраці можуть бути спільна діяльність банків і автосалонів або автосалонів і страхових компаній.

Покупцеві надається можливість купити автомобіль в кредит або оформити страховку, не виходячи з салону. Таким чином, автосалон набуває лояльного споживача, яким пішли назустріч, запропонувавши купити автомобіль в кредит, так як всієї суми відразу у нього не було, а банк - нового клієнта.


Крос-акції можуть бути реалізовані в самих різних форматах і з різними партнерами. Незалежно від напрямку і «віку» бізнесу, компанії можуть послужити один одному відмінну службу.

Приклад BelkaCar і Музей Москви

Молодий каршерінговий сервіс BelkaCar організував перехресну акцію з Музеєм Москви. Всі відвідувачі музею отримували на касі купон з промокодом, за допомогою якого можна було отримати 500 рублів на послуги каршерінга. У свою чергу, в кожній машині BelkaCar присутній купон на знижку, що дає право на відвідування Музею Москви.

Таким чином, відбувається якийсь обмін споживачами, і, отже, розширюється клієнтська база, підвищується рівень обізнаності про товар або послугу.


Пропозиції щодо проведення крос-акцій є найбільш часто зустрічаються на платформі Асоціації Ко-Маркетингу Росії, де будь-яка компанія може залишити заявку на пошук партнерів.

Хутряна фабрика «Каляєв» пропонує до обміну знижки й безкоштовні хутряні подарунки для клієнтів партнерських компаній. Салон інтер'єрного світла і меблів «Люстретто» готовий давати знижку партнерам від 5 до 50% на певний асортимент. Компанія «Роял Форест» прагне давати на пробу свою продукцію - какао-порошок за вчинення покупки в точках продажів або інтернет-магазинах своїх партнерів.


Таким чином, можна з упевненістю сказати, що крос-акції допомагають компаніям розвиватися, збільшувати обсяги продажів і підвищувати лояльність клієнтів. І все це на тлі економії коштів під час реалізації спільних проектів в порівнянні, якби промо проводилося власними силами.


3. Спільний захід


Організація і проведення спільних заходів може також стати чудовою можливістю для збільшення прибутку компанії.

Приклад «Рольф» і Sail Band Cup

Показовим прикладом є участь найбільшого імпортера і роздрібного продавця легкових автомобілів групи компаній «Рольф» в заходах парусної регати Sail Band Cup.


Партнерство з організаторами дозволило використовувати власні рекламні ресурси на повну котушку. Крім роздачі рекламних проспектів і брошур, логотипи автомобілів були використані в екіпіровці учасників. Крім того, прекрасні яхти також були забрендовані в стилістику конкретної автомарки.


Оскільки більшу частину учасників регати становили забезпечені люди, власники автомобілів преміум-сегмента, ГК «Рольф» відмінно вписалася в концепцію заходу і в комфортній обстановці презентувала власні послуги гостям та учасникам регати. У підсумку, витративши мінімум коштів, компанія уклала угоду на продаж автомобіля преміум-класу за 11 млн рублів, придбала потенційних покупців і збільшила число клієнтів сервісних станцій.

Приклад Marie Claire і косметичні бренди


Популярний жіночий журнал Marie Claire спільно з відомими косметичними та парфумерними брендами регулярно проводить дівич-вечори, на яких зустрічаються зі своїми читачками.

Для компаній-партнерів це відмінний шанс встановити контакт з представницями своєї таргет-групи і дати їм протестувати свою продукцію.


Приклад Super Bowl і все-все-все

Нарівні з брендом компанії або брендом особистості ряд дослідників виділяють бренд події. У США це, безсумнівно, Super Bowl - фінальна гра за звання чемпіона Національної футбольної ліги. Стабільний інтерес до заходу дозволяє компаніям максимально використовувати рекламні ресурси. А, об'єднавши зусилля, створюються унікальні рекламні пропозиції.


Так, компанії Intel, PepsiCo і DreamWorks Animation напередодні Super Bowl XLII запустили 3D гру:

  • Intel дебютувала зі своєю новою технологією Tru3D.
  • Купуючи напій SoBe Lifewater від PepsiCo, покупець отримував 3D-окуляри в подарунок.
  • В результаті було поширене 125 млн пар окулярів з новою технологією Intel. І стали в нагоді вони саме в кульмінації гри, коли в ефір вийшли рекламні ролики від Dreamwork і PepsiCo, які вимагали, щоб глядачі дивилися їх в 3D-окулярах від Intel.

такий маркетинговий хід надовго запам'ятався американської аудиторії, так само, як і компаніям, які змогли зачепити телеглядачів, розділивши при цьому витрати на рекламу в одній з найбільш рейтингових трансляцій.


Хочете теж стати частиною крутого заходу? На нашому порталі представлені пропозиції про партнерство в рамках проведення спільних заходів - турніру з боулінгу або закритому передпрем'єрному показі фільму. Відома мережа московських кафе «Варенична №1» скористалася порталом для пошуку партнерів для проведення Чемпіонату з поїдання вареників. А офіційний дилер «Мерседес-Бенц», компанія «Авилон» запрошує партнерів для участі в унікальному фестивалі Road Show Mercedes-Benz Vans.


4. Випуск кобрендингового продукту


Створення спільного продукту вважається найвищою сходинкою інтегрованості маркетингових стратегій двох компаній. У цьому випадку мова вже не може йти про короткостроковому співпраці, адже загальний продукт вимагає нових виробничих потужностей і спеціальної політики просування.


Кобрендинговий продукт може випускатися як під новим брендом, так і під з'єднанням двох «імен» компаній-виробників.

Як, наприклад, Sony Ericsson - продукт двох компаній, що втілив в собі сильну технічну «начинку» японського виробника і лаконічний дизайн, створений шведською компанією.


Завдяки об'єднанню зусиль часто стає можливим випуск інноваційних продуктів і створення унікальних рішень.

Класичний приклад Nike і Apple

Nike і Apple випустили особливу серію кросівок зі вбудованим датчиком, синхронізованим з iPhone або iPod. Коли людина починає бігти, на екрані з'являються показники: швидкість бігу, кількість спалених калорій. Крім того, в навушниках можна почути голос тренера, який буде підбадьорювати і підганяти.

Все тренування зберігаються в пам'яті пристрою і, за бажанням, можуть бути вивантажені на спеціальний сайт Nike. На сайті можна управляти своїми тренуваннями, задавати маршрут пробіжки, використовуючи Google map, а також стежити за іншими бігунами і брати участь в спеціальних марафонах.


Таким чином, Nike крім продажів отримала шикарну базу бігунів-аматорів, які добровільно оновлюють інформацію про себе, діляться своїм досвідом і враженнями. Компанія Apple збільшила продажі не тільки iPhone і iPod, а й продуктів в iTunes (програми тренувань від відомих спортсменів, хіт-парад бігунів) завдяки новому сегмент споживачів. Кооперація брендів дозволила прив'язати нових покупців до себе.

Таке сусідство на хвилі здорового способу життя і технічних інновацій стало згодом класичним прикладом синергетичного ефекту кобрендінга. І успіх проекту не в тому, що виробники поєднали кросівки і плеєр, а в тому, що був створений інтелектуальний продукт, що відповідає духу часу і потребам аудиторії.


Приклад Google і Ivyrevel

У зв'язку з активним використанням мобільних платформ, число унікальних кобрендингових сервісів, створених в партнерстві з іменитими розробниками, неухильно зростає. Наприклад, фахівці з Google регулярно беруть участь у створенні нових проектів у партнерстві з іншими компаніями.

Співпраця з інтернет-магазином Ivyrevel, що входять до складу шведського рітейлера H & M, вилилося в створення додатка, яке моделює одяг на основі звичок і способу життя користувача. Природно, що купити запропоноване програмою плаття можна тільки в партнерському інтернет-магазині.


Скандальний приклад «Бургер Кінг» і Durex

Щодня в світі з'являються незвичайні приклади кобрендінга. Нові продукти можуть бути не тільки корисними, а й епатажними, як, наприклад, кобрендинговий проект «Бургер Кінг» і Durex.

В рамках співпраці планується випуск пробної партії презервативів зі смаком наггетсів. За основу взята популярна акція мережі ресторанів «9 наггетсів за 69 рублів». У пачці Durex буде той же кількість презервативів по тій же вартості, поширюватися вони будуть в ресторанах «Бургер Кінг».


5. Кобрендингові картки


Банки вже давно вважаються одними з найбільш привабливих партнерів для кооперації. З'єднання інтересів фінансових організацій і компаній-партнерів призвело до появи кобрендингових карт. Головними відмінними рисами цього виду пластику є надання власникам карток додаткових можливостей - знижок, бонусів, накопичення балів. Партнерство дозволяє збільшити емісію карт і оборот по ним і підвищує лояльність клієнтів.


Крім додаткової реклами і використання нових ресурсів для інформованості клієнтів, випуск кобрендингових карт має ряд вигод і переваг для банків:

  • розширення клієнтської бази за рахунок споживачів компаній-партнерів;
  • зниження витрат на залучення нових клієнтів;
  • розширення сфери використання банківських продуктів і послуг;
  • вихід зі своїми продуктами на суміжні ринки.

Інтерес російських банків до кобрендингова продуктам неухильно зростає. За останні півроку з'явилися десятки нових програм. Серед них випуск спортивної кобрендинговій карти «Ощадбанком» для хокейного клубу «Салават Юлаєв», «Сімейна програма», що об'єднала «Далекосхідний банк» і «Роснефть», BP CLUB Всеросійського Банку Розвитку Регіонів і British Petroleum, кобрендингова карта OZON.RU і «Бінбанку », карта« Росбанк О'КЕЙ Mastercard »і багато інших.


6. Програма лояльності


Взаємовигідна співпраця банків з ритейлерами і виробниками продуктів і послуг призвело до появи і розвитку програм лояльності. Найбільша в Росії бонусна програма, приурочена до 170-річчя «Ощадбанку», була запущена в листопаді 2011 року. Запустивши акцію «Спасибі від Ощадбанку», банк прагнув висловити подяку своїм клієнтам. Через деякий час, програма стала найпопулярнішою, на сьогоднішній день її учасниками є понад 24 млн осіб. Зростає і кількість партнерів, серед яких як великі федеральні, так і регіональні компанії.


Мета подібних програм - стимулювати клієнтів використовувати карти для розрахунків і платежів, а не тільки для отримання зарплати та її негайного зняття.

Частина вкладених коштів повертається через надання послуг по еквайрингу, частина - за рахунок партнерів, у яких виростає оборот і, відповідно, прибуток.


У нас на сайті «Транскапіталбанк» розмістив інформацію про те, що готовий стати партнером для програми лояльності та надати технологічну платформу для процесингу балів або бонусів. Заручившись підтримкою надійної фінансової організації, можна бути впевненим в грамотної інтеграції всіх технологічних процесів.



На закінчення варто відзначити, серед можливих маркетингових інструментів взаємодія з іншими компаніями є однією з найвищих щаблів інноваційного розвитку компанії.

Ко-маркетинг створює нові відтінки сприйняття споживачами образу бренду. З огляду на той факт, що основна маса брендів вже сформована і закріплена в свідомості споживачів, саме час об'єднувати зусилля. Саме тому аналітики пророкують на найближче майбутнє бум ко-маркетингу і кобрендінга.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter

Хочете теж стати частиною крутого заходу?
Знайшли друкарську помилку?