Навигация по сайту

Популярные статьи

Хто такий CEO

Зараз в інтернеті і не тільки дуже часто вживається це вираження CEO, але ж не всі досі знають що, а точніше хто це такий

Зараз в інтернеті і не тільки дуже часто вживається це вираження CEO, але ж не всі досі знають що, а точніше хто це такий.

CEO (Chief Executive Officer) - генеральний директор, керівник, вища посадова особа компанії. Саме він впроваджує нові технології в робочий процес, найчастіше CEO - це обличчя компанії, її флагман.

В даній посаді дуже багато плюсів, це і дуже високі заробітки і по-справжньому цікава робота. Але не все так райдужно як здається на перший погляд. Близько половини з 150 топ-менеджерів, опитаних для книги The Secrets of CEOs, зізналися, що для цієї позиції характерне абсолютне самотність, час тягнеться нескінченно, на плечах лежить важкий тягар відповідальності, а поїздки по всьому світу вносять хаос в особисте життя. Більше половини респондентів сказали, що у них практично немає часу на сім'ю або хобі.

Деякі факти з посади CEO:

Середній термін перебування на посаді CEO становить 6 років в США і 5 років в Європі;

У США 38% CEO мають диплом MBA;

В Європі тільки 16%;

За всю свою професійну кар'єру CEO встигають попрацювати в трьох компаніях;

Середній вік європейських CEO - 54 роки, американці на два роки старший;

За даними опитування проведеного Монікою Хаморі.

Найбільш високооплачуваний CEO в світі - засновник компанії Oracle, Ларрі Еллісон, який заробив за рік 84,6 мільйона доларів.

Багато людей прагнуть зайняти високу посаду, стати топ-менеджером дуже часто не уявляють собі, що їх очікує в майбутньому.

Що ж повинен вміти CEO?

Сучасний CEO повинен вміти грамотно взаємодіяти з інвесторами, владою і власними співробітниками. Необхідно постійно проводити самоаналіз, з метою виявлення своїх сильних і слабких сторін. Успішний CEO повинен оточити себе командою, яка буде при взаємодії давати потрібний результат.

Він повинен бути відкритий до інновацій, до впровадження нових технологій, повинен вміти ризикувати і нести відповідальність за свої рішення. CEO повинен вміти в рівній мірі добре аналізувати ситуації і розуміти людей.

Також CEO повинен готувати пропозиції щодо стратегічного розвитку, який рада директорів буде стверджувати. Тут вводиться стратегічний менеджмент в повному обсязі. З одного боку CEO повинен планувати стратегію розвитку на тривалий період і презентувати її раді директорів. З іншого боку він несе регулярну жорстку відповідальність перед ними. У звичайних компаніях є тільки два-три показника ефективності. В даному випадку CEO доводиться готувати звітність за шаблонами, розробленим спільно з радою директорів. Також CEO часто доводиться готувати окремий звіт для кожного члена ради директорів - це досить велика адміністративне навантаження.

Швидке і повсюдне розвиток інформаційних технологій позначило серйозну проблему для керівників вищої управлінської ланки. На жаль, більшість CEO не мають достатньої підготовки, щоб "вижити" в сучасному світі. І справді, існує дуже мало людей, здатних стати справжніми лідерами - керівниками компаній в новому інформаційному столітті.

Часто вважають, що розрив між поколіннями є тому причиною. Сучасному конкурентоспроможного бізнесу потрібні CEO, виховані в світі ІТ. Майкл Ерл, професор інформаційного менеджменту London Business Scholl, і Девід Фіні, директор Oxford Institute of Information Management, вважають, що таких керівників небагато. Вони провели дослідження серед CEO, які, не будучи дітьми епохи інформації, все ж зуміли адаптуватися до неї, навчилися жити і працювати в ній. У своєму дослідженні вони намагалися визначити специфічний набір особистісних і професійних якостей CEO, які виявилися найбільш значущими для сучасного світу бізнесу в умовах швидкозростаючих інформаційних технологій.

Ви хочете стати CEO?

Макс Лендсберг, партнер компанії Heidrick & Struggles, каже, що 70% того, що визначає, чи вийде з вас топ-менеджер, - це ваша працездатність. Ви повинні перевірити себе в різних якостях і різних ситуаціях.

Багатьом CEO доводиться регулярно міняти місце роботи, спеціалізацію, навіть країну проживання. І їм подобається бути постійно в русі. Не пропустіть можливості спробувати себе в роботі за кордоном, це розширить ваш кругозір, радить Кріс Боунс (Chris Bones), декан Henley Business School.

Ви повинні вміти ефективно спілкуватися з людьми, як з партнерами, так і з робітниками. Повинні бачити всю картину, головні чинники в діяльності компанії. Скажіть, немає сумнівів, ви не повинні сумніватися в прийнятих рішеннях. Шукайте нові корисні знайомства і постійно удосконалюйтеся!

Що ж повинен вміти CEO?
Ви хочете стати CEO?