Навигация по сайту

Популярные статьи

Хто такий копірайтер і основні спеціалізації копірайтерів Рунета

 1. Хто такий копірайтер?
 2. Значення слів «копірайтинг» і «копірайтер» з Вікіпедії:
 3. Які ще бувають спеціалізації у копірайтерів?
 4. Веб-райтер
 5. Seo-копірайтер
 6. Веб-журналіст
 7. Копірайтер - контент-менеджер
 8. Редактор-копірайтер
 9. Копірайтер-аналітик
 10. Smm-копірайтер
 11. Дизайнер-копірайтер
 12. Копірайтер зі спеціалізацією по тематиці
 13. рерайтер

Коли знайомі або друзі запитують про мою роботу , То, почувши незнайоме слово «копірайтинг», завжди починають задавати уточнюючі питання. Багато з них не знають: хто такий копірайтер і що він робить. Більшість знайоме з такими поняттями, як журналіст, письменник, поет, автор текстів і статей, а ось з фахівцями в копірайтингу стикаються лише деякі. Розглянемо основні спеціалізації копірайтерів Рунета, а докладніше про особливості професії читайте тут .

тут

Зміст статті

Хто такий копірайтер?

Копірайтер - це фахівець, який займається написанням унікальних рекламних текстів . До них відносяться будь-які текстові матеріали, які так чи інакше просувають товар або послугу на ринку. Сюди ж можна віднести статті, що рекламують ідею, людини, бізнес-проект, захід або компанію. Тексти для брошур і листівок, презентацій і комерційних пропозицій, рекламних роликів. Огляди по продуктовій лінійці компанії.

Всі інформаційні матеріали, які мотивують читача до певної дії, пишуться копирайтерами. Чим саме займаються ці професіонали, щоб створити якісний текст, читайте тут .

Значення слів «копірайтинг» і «копірайтер» з Вікіпедії:

Значення слів «копірайтинг» і «копірайтер» з Вікіпедії:

Які ще бувають спеціалізації у копірайтерів?

З рекламними статтями все зрозуміло: їх пишуть копірайтери. А хто ж створює інші тексти, якими наповнений інтернет? Як не дивно, але ці люди теж називають себе копирайтерами, хоча це і не вписується в початкове визначення професії. Хто вони?

Веб-райтер

Фахівці, що створюють тексти для наповнення різних сайтів, називаються веб-райтерами або інтернет-копирайтерами. Вони пишуть статті для інформаційних порталів , Допомагають вести блоги, працюють над розважальними постами для соціальних мереж, складають описи товарів для інтернет-магазинів і займаються створенням безлічі іншого інформаційного контенту для різних цілей.

І так як Рунет - це одна велика торгова площадка, якої теж потрібні продають тексти, то веб-райтерів називають копирайтерами. Хоча у них інші функції, ніж у звичайного фахівця по контенту, стимулюючого до покупки.

Seo-копірайтер

Серед професіоналів пера ще виділяється більш вузька спеціалізація - seo (сео) копірайтер. Це фахівець, який створює оптимізовані тексти для просування сайту в мережі. Мета таких статей вивести сторінку на перші місця в пошуку, тим самим привернути відвідувачів з популярних пошукових систем і поліпшити поведінкові характеристики сайту.

У більшості випадків, крім трафіку для веб-ресурсу, від такого тексту потрібно продає ефект. Тому ці фахівці теж називаються копирайтерами.

Тому ці фахівці теж називаються копирайтерами

Веб-журналіст

Є ще веб-журналісти. Фахівці, які пишуть контент для електронних ЗМІ. Це можуть бути новини, репортажі, інтерв'ю, розслідування і все, що так чи інакше пов'язане з журналістикою. Тільки текстові матеріали публікуються виключно в інтернет-виданнях.

Веб-журналісти в меншій мірі відносяться до копірайтерів, хоча можуть частково виконувати їх функції. наприклад, висвітлювати вихід нового продукту або послуги на ринок в новинному повідомленні з рекламним характером.

Копірайтер - контент-менеджер

Автор з функціями контент-менеджера пише не тільки унікальні тексти, а й постійно стежить за актуальністю інформації на ввіреному йому сайті. Він займається регулярним оновленням контенту, замовляючи більшу частину статей у веб-райтерів. При цьому деякі матеріали в рекламному стилі створює самостійно.

Копірайтери контент-менеджери зазвичай займаються наповненням і просуванням комерційних веб-ресурсів, перш за все інтернет-магазинів. Основне завдання цього фахівця - збільшення продажів сайту.

Редактор-копірайтер

Спеціаліст, який об'єднує редакторські функції і написання продають текстів для сайту, називається редактор-копірайтер. Визначення стратегії наповнення сайту, контроль роботи позаштатних авторів, редактура і коректура інформаційних матеріалів плюс створення рекламного контента - все це відноситься до діяльності такого професіонала.

Копірайтер-аналітик

Фахівці, які пишуть тексти на основі досліджень і статистичних даних компаній, називаються копирайтерами-аналітиками. Основне завдання - створити позитивний імідж про продукцію, бренд або саму фірму у звичайних читачів і журналістів. Такі статті завжди носять рекламний характер, позиціонуючи компанію, як експерта на ринку товарів або послуг.

Smm-копірайтер

Тексти для соціальних мереж пише smm-копірайтер. Цей контент відрізняється від статей для тематичних порталів. Він носить розважальний характер, але, тим не менш, рекламує або продає продукт компанії. Крім того, контентщіков для соціальних мереж безпосередньо активно спілкується з кінцевим споживачем, виступаючи посередником між покупцем і продавцем. Від його дій і інформації, яку він транслює в повідомленнях, залежать репутація, імідж і популярність бренду плюс продажу продукту.

Дизайнер-копірайтер

Спеціаліст, який не тільки пише, але і ілюструє рекламні тексти, називається дизайнер-копірайтер. Вони займаються створенням інфографіки, що набирає популярність останнім часом, унікалізіруют картинки і фото для статей, працюють над невеликими графічними зображеннями для сайтів. Такі фахівці допомагають продавати продукт тієї аудиторії Рунета, яка не зацікавлена ​​в читанні довгих статей і краще сприймає інформацію в графіку.

Копірайтер зі спеціалізацією по тематиці

Лікар, юрист, автолюбитель або людина з технічною спеціальністю (ремонт, будівництво) часто починає створювати тексти за своєю улюбленою тематикою. У підсумку він стає автором, який пише тільки в рамках однієї теми, ділячись з читачами напрацьованим досвідом. Такий фахівець працює у вузькій ніші, тим не менш, пропонуючи весь спектр послуг копірайтера: від простих інформаційних статей до Лендінгем. Бувають юристи-копірайтери, автори медичної, будівельної, автомобільної або спортивної тематики.

рерайтер

Рерайтер - це фахівець, який технічно унікалізірует готові тексти, створені іншими копирайтерами. Це можуть бути текстові матеріали, підготовлені для будь-яких цілей. Основний недолік такої роботи - відсутність смислового унікальності, яка так цінується читачами сайтів, і копіювання конкурентів - якщо мова йде про продаж продукту компанії.

Такий поділ копірайтерів за спеціалізаціями умовно. Більшість фахівців пропонують комплексні послуги, будучи універсалами. Рідко зустрінеш на ринку контенту професіонала, який займається написанням виключно продають текстів чи спеціалізується тільки в одній області копірайтингу. Тому найчастіше більшість майстрів пера, які займаються написанням статей для будь-яких цілей, називаються просто - копірайтер.

Хто такий копірайтер?
А хто ж створює інші тексти, якими наповнений інтернет?
Хто вони?