Навигация по сайту

Популярные статьи

Хто такий PPC фахівець з контекстної реклами? Що він повинен знати і чим він займається?

 1. Що повинен знати фахівець з контекстної реклами?
 2. Чим він займається? Посадові обов'язки PPC фахівця
 3. Скільки заробляє фахівець з контекстної реклами в Україні?
 4. Поради від Artjoker, як стати PPC фахівцем і отримати першу роботу в компанії?
 5. 1 Прочитайте керівництво від Google з налаштування реклами.
 6. 2 Розберіться, як працювати з інструментами Google Analytics і AdWords.
 7. 3 Здайте іспити, отримаєте сертифікати

Контекстна реклама і просування сайту сео - це два базових інструменту інтернет-маркетингу. Якщо вашу увагу привертає контекст, то в цій статті ми розповімо, як стати PPC-фахівцем.

Для будь-якого бізнесу, незалежно від його спрямованості і основної ідеї, а також того поля, на якому його засновники вирішили розгортати свої підприємницькі плани, одним з основних елементів розвитку є реклама товарів або послуг. Варто відзначити, що з плином часу концепція і ідея реклами і залучення клієнта еволюціонувала і удосконалювалася. Більш того, культура рекламного бізнесу вбирала в себе все нові і нові технології, що дозволяють їй бити все більш незвичайні рекорди на тому чи іншому терені.

Зараз головне джерело реформації реклами - це інтернет. Важливіше навіть буде сказати, що розвиток інтернету та IT-технологій породило абсолютно нову форму популяризації компанії або фірми. Ім'я їй, контекстна реклама . Вона має кілька важливих деталей, які разюче відрізняють даний вид реклами від її класичного і більш звичного нам типу. Логічно припустити, що на певний вид робіт потрібно також і наймання того типу співробітників, які мають безпосередній досвід в роботі з тим типом завдань, який ви пропонуєте. Таким чином, PPC фахівець, або ж фахівець з контекстної реклами - вкрай важлива фігура в будь-якій фірмі, поле діяльності якої сконцентровано, в першу чергу, в інтернеті. У цій статті, хотілося б докладно, але в той же час досить просто викласти ті деталі, які вам потрібно враховувати, якщо ви хочете отримати посаду в компанії.

Що повинен знати фахівець з контекстної реклами?

Якщо починати розмову про фахівця контекстної реклами, варто згадати, що обов'язки і вміння даного менеджера вкрай різні. Все це через те, що поняття контекстної реклами часом виходить за рамки звичного нам терміна "реклама". Таке розсіювання основних ідей обумовлено, швидше за все, взаимосвязанностью кожної, окремо взятої, області сьогоднішнього інтернет-бізнесу, починаючи від банального вміння рахувати прибутки з витратами і закінчуючи такими речами як веб-дизайн.

Хороший спеціаліст з питань контекстної реклами повинен:

 • Знати основні принципи юзабіліті сайту
 • Вміти писати продають оголошення
 • Підбирати семантику для реклами
 • Працювати з інструментами Google Analytics, Google Adwords, Google Key Planner, Google Adwords, Google Tag Manager
 • Вміти налаштовувати рекламу в Google, таргетовану рекламу в пошукових системах
 • Працювати з ремаркетингу
 • Аналізувати дані в Аналітиці
 • Планувати рекламний бюджет і вважати ROI

Чим він займається? Посадові обов'язки PPC фахівця

Якщо брати до уваги ті важливі завдання, які робить фахівець з контекстної реклами, то їх тут може набратися досить багато. Для початку, не буде зайвим сказати, що першочергове завдання для вас - створювати рекламні оголошення і відслідковувати потік відвідувачів і клієнтів усередині сайту, а також організовувати різні рекламні кампанії на інших платформах, створювати медіа-контент для залучення відвідувачів і багато іншого. В цілому PPC-фахівець робить все для того, щоб знизити ціну за клік / перехід / конкретна дія для свого клієнта і підвищити конверсію. У цьому полягає глобальна мета роботи.

До персональних якостей варто віднести такі речі як аналітичний склад розуму, що досить вагомо, якщо мова заходить про абсорбції величезної кількості досить точної інформації, безпосередньо пов'язаної зі статистичними питаннями. Далі, з першого пункту випливає і другий, який сфокусований на питанні про можливість і здатність до аналізу і моніторингу часом колосальних даних, як наприклад, робота з коллтрекінгом. Це інструмент, який дозволяє відстежувати повну інформацію про клієнтів та відвідувачів, а також їх переваги та потреби.

При цьому робота надає і поле для творчості і креативу - ви можете експериментувати з банерами, текстами, придумувати ідеї, які збільшать конверсію.

Тому, якщо ви любите цифри, любите бачити конкретний результат своєї роботи, а також отримуєте задоволення від пошуку взаємозв'язку - контекстна реклама - це ваша сфера.

Скільки заробляє фахівець з контекстної реклами в Україні?

Junior PPC-фахівець отримує від 5000 до 10000 грн в залежності від рівня професійної підготовки і якості виконання KPI по проектам.

Middle-фахівці претендують на зарплату від 10000 до 20000 грн, а зарплата досвідчених Senior, які досягають відмінних результатів в рекламі проектів і є тімліда команди починається від 20000 грн.

Поради від Artjoker, як стати PPC фахівцем і отримати першу роботу в компанії?

Якщо ви дійсно та людина, яка поєднує в собі пристрасть до аналітики і творчості, ви зможете швидко навчитися і отримати пропозицію роботи.

З чого почати?

1 Прочитайте керівництво від Google з налаштування реклами.

Це дійсно найкорисніший і авторитетне джерело інформації. До того ж, з огляду на те, як швидко з'являються нові інструменти і алгоритми, ви отримаєте найсвіжіші знання і вам не потрібно турбуватися про рік випуску статті або відео на інших сайтах.

2 Розберіться, як працювати з інструментами Google Analytics і AdWords.

Реклама від google неможлива без базових інструментів. Інформацію про них ви також можете отримати в Google довідці, де для новачків все докладно описується. Також можете почитати спеціалізовані блоги і форуми, щоб більше дізнатися про фішках від досвідчених PPC-фахівців.

3 Здайте іспити, отримаєте сертифікати

У сфері контекстної реклами сертифікати грають одну з головних ролей, підтверджуючи вашу кваліфікованість, тому приділіть онлайн-іспитів особливий час.

Цього буде достатньо для того, щоб пройти співбесіду, отримати тестове завдання і бути прийнятим на випробувальний термін. А далі все залежить від вашого бажання.

Що повинен знати фахівець з контекстної реклами?
Чим він займається?
Поради від Artjoker, як стати PPC фахівцем і отримати першу роботу в компанії?
Що повинен знати фахівець з контекстної реклами?
Скільки заробляє фахівець з контекстної реклами в Україні?
Поради від Artjoker, як стати PPC фахівцем і отримати першу роботу в компанії?
З чого почати?