Навигация по сайту

Популярные статьи

Ідея: онлайн-біржа SEO-копірайтерів

  1. Що таке GoodContent.pl?
  2. Наскільки я знаю, це не перший ваш стартап - ви зареєструвалися як підприємець у віці 15 років? Чим...
  3. Як народилася ідея біржі копірайтерів?
  4. Скільки грошей інвестували, звідки гроші?
  5. Як вам вдається дістати виконавців і замовників на портал?
  6. Яка схема роботи? На чому заробляєте?
  7. Що б ви пососетовалі тим, хто хоче зробити що-небудь подібне?

Йому всього 18 років - але його маркетплейс працює вже більше двох років, окупив витрати і приносить прибуток; до осені-2017 на ньому зареєструвалося вже понад 4500 копірайтерів та SEO-експертів. З Бартломея Токарським, творцем і директором GoodContent.pl, спілкується MamBiznes.pl, переводить Evo.business Йому всього 18 років - але його маркетплейс працює вже більше двох років, окупив витрати і приносить прибуток;  до осені-2017 на ньому зареєструвалося вже понад 4500 копірайтерів та SEO-експертів

Bartłomiej Tokarski

Що таке GoodContent.pl?

GoodContent.pl дозволяє рекламним агентствам і інтернет-магазинам отримувати велику кількість унікального тексту, що використовується для SEO або інших форм маркетингової підтримки. Це можливо завдяки збору великої кількості копірайтерів в одному місці.

З іншого боку, платформа дозволяє заробляти людям з «легкими пір'ям».

Наскільки я знаю, це не перший ваш стартап - ви зареєструвалися як підприємець у віці 15 років? Чим займалися до 16 років, до GoodContent.pl?

Спочатку я був фрілансером зі створення комерційних постів в Facebook і відео на YouTube - а «компанією» був мій безкоштовний аккаунт виконавця на маркетплейсе Allegro. Дохід від цієї діяльності становив 800-1200 доларів на місяць.

Інші проекти, які я тоді почав, були паралельними: онлайн-магазин з перепродажу конструюються моделей техніки (успішний вивів і продав), стартап, який надає онлайн-інформаційні послуги (провалився) і стартап по розсилці посилок-сюрпризів (теж провалився).

Було ще кілька невеликих стартапів - але вони проводилися в менших масштабах.

Як народилася ідея біржі копірайтерів?

З ідеєю я зіткнувся при роботі над попереднім проектом, який був онлайн-магазином об'єктів моделювання. Спочатку я використовував опису продуктів, надані виробником - але через негативного впливу цієї дії на SEO ( «дублюючийся контент») я був змушений був націлитися на багато сотень унікальних описів всіх позицій.

Тоді я подумав, що не в одного мене така проблема, я повинен її для всіх вирішити. Процес створення базової версії сайту маркетплейса був недовгим - кілька місяців.

Скільки грошей інвестували, звідки гроші?

Я ніколи не користувався грантами, банками або інвесторами. Для створення GoodContent.pl я витратив 3300 доларів, отриманих за мій попередній стартап.

Що стосується проблеми з запуском проекту, я б відзначив, наприклад, непунктуальність компанії-розробника, яка створила першу версію порталу. Пам'ятаю, як багато крові змушувало мене щотижневе: «вибачте, на наступному тижні буде готове». А я вже розіслав листи потенційним виконавцям і замовникам з зазначеними термінами - сотні людей чекали мене, а я все ще квапив запізнілих програмістів.

Як вам вдається дістати виконавців і замовників на портал?

Велика частина копірайтерів була придбана завдяки CPA-партнерській програмі. Використовуючи спеціальні посилання, партнери просувають GoodContent.pl на своїх власних веб-сторінках і форумах, пов'язаних з копірайтерської темою.

Для пошуку замовників відмінним джерелом є партнерська розсилка від SEO-кампаній, що веде до людям, які цікавляться нюансами SEO.

Яка схема роботи? На чому заробляєте?

Першим кроком з боку замовника є опис довжини, характеру текстів та їх кількості - а також холдірованная оплата (гроші резервуються, але списуються остаточно тільки після підтвердження замовником, що все виконано, якщо ж йде відмова від такого підтвердження, гроші на карті залишаються - така ж система діє на маркетплейсах Kabanchik в Білорусі і Україні).

Копірайтери отримують повідомлення про замовлення та оплати - і той з них, хто може взяти участь в замовленні, повинен написати короткий (1000 символів з пробілами) зразок тексту, відповідний предмету замовлення.

Потім тексти відправляються клієнту, і він може приймати, відхиляти чи відправляти редактору. Тексти, відхилені замовником, не оплачуються. У нас також є автоматична система, яка перевіряє унікальність кожного тексту (система анти-плагіат): якщо копірайтер намагається завантажити не унікальний текст, він не передається.

Якщо все ок, платформа передає 85% оплаченої замовником суми копірайтер, а 15% комісійних за кожне замовлення я беру собі.

Прибуток після виплати податків і сплати інфраструктурних накладних витрат поки становить 2000-2200 доларів в місяць. Ділимо її на чотирьох - в компанії, крім мене, є аутсорсингові програміст-розробник, бухгалтер і модератор (який перевіряє якість текстів та профілі нових виконавців).

Що б ви пососетовалі тим, хто хоче зробити що-небудь подібне?

Найважливіше - знайти і вирішити невирішену іншими проблему. Але тільки таку, на вирішення якої люди бажають витрачати гроші.

А крім того, дам стандартний рада - не здаватися. Я сам привів ряд стартапів до провалу, але кожен раз переконую себе, що є відмінна новина - ось тієї помилки або ось цієї я в наступний раз вже не зроблю, то є з новими знаннями про помилки можна і потрібно відразу починати новий проект.

Матеріали по темі

Pl?
Наскільки я знаю, це не перший ваш стартап - ви зареєструвалися як підприємець у віці 15 років?
Як народилася ідея біржі копірайтерів?
Скільки грошей інвестували, звідки гроші?
Як вам вдається дістати виконавців і замовників на портал?
Яка схема роботи?
На чому заробляєте?
Що б ви пососетовалі тим, хто хоче зробити що-небудь подібне?
Pl?
Наскільки я знаю, це не перший ваш стартап - ви зареєструвалися як підприємець у віці 15 років?