Навигация по сайту

Популярные статьи

Інтернет-бренд і його відмінності від традиційного поняття

Не так давно в нашому лексиконі з'явилося слово «бренд», яке не менше півсотні років уже відомо і взято на озброєння підприємцями на заході. Фахівці навчилися управляти думкою споживачів, щоб їх будувати й руйнуючи бренди. Освоївши традиційний брендинг інтенсивним курсом, багато вітчизняних підприємців уже почали осягати ази інтернет-брендингу, який з'явився завдяки технічному вдосконаленню засобів комунікації і популяризації інтернету. Чи є якісь суттєві відмінності між традиційним брендингом і брендингом в мережі? Давайте докладніше зупинимося на інтернет-брендінгу, його властивості та особливості.

Перша особливість інтернет-бренду безпосередньо пов'язана із середовищем його існування: інтернетом Перша особливість інтернет-бренду безпосередньо пов'язана із середовищем його існування: інтернетом. В інтернет просторі легко загубитися і заблукати, а нікому не відома торгова марка може зникнути в масиві інформації, так і не отримавши заслуженого визнання. Саме через величезної кількості інформації і пропозицій глобальної мережі значення бренду збільшується. Тільки завдяки впізнаваності, довірі та лояльності користувача інтернет-бренд може розраховувати на успіх.

По-друге, якщо для традиційного бренду головними є його унікальні характеристики: якість, надійність і сервіс, то інтернет-бренд оцінюється в залежності від якостей обумовлюється середовищем просування і існування. Так, наприклад, користувачі можуть віддати перевагу тому бренду в мережі, який відрізняється більш цікавою і унікальною інформативністю, персоналізованої роботою з користувачами, логічною навігацією. Важливими для інтернет-бренду характеристиками є також конфіденційність і безпеку, часто саме ці показники впливають на лояльність користувачів.

По-третє, наповнення інтернет-бренду істотніше його виду. Традиційний бренд обов'язково повинен мати впізнавану форму - візуалізований образ. Це можуть бути як картинки, так і персонажі. Наприклад, веселий клоун в жовтих штанцях і червоних черевиках у нас неодмінно асоціюється з McDonalds. Інтернет-брендинг основна увага приділяється візуальний образ торгової марки, а його змістом. В даному випадку зовнішній вигляд для інтернет-бренду є лише другорядним показником і найчастіше використовується для просування за допомогою традиційного маркетингу. Наприклад, з ресурсом eBay.com в першу чергу асоціюється торгівля за допомогою аукціону. Та й сервіс Yahoo ми згадуємо завдяки його особливостям, а не логотипу.

Для мережевого бренду вирішальним є інтернет маркетинг . Багато з тих компаній, інтернет-бренди яких відомі більшості користувачів, в розкрутку торгової марки перші кілька років вкладали до 25% своїх доходів, в той час як традиційний маркетинг для просування бренду зазвичай задовольняється від 5 до 15% доходу протягом десятків років. Саме завдяки інтенсивній маркетингової стратегії інтернет-бренд набуває чинності і конкурентоспроможність.

Ще одна особливість інтернет-бренду пов'язана з вирішенням проблеми лідерства на ринку. Так, головною метою традиційного брендингу є необхідність захоплення лідируючих позицій на ринку. У той же час головною метою інтернет-брендингу є не тільки необхідність вивести марку на лідируючі позиції, але і створення умов, що дозволяють утримувати перші позиції. Це завдання не з простих, оскільки за одну мить можна зруйнувати лояльність до інтернет-бренду. За статистикою через 15 секунд після завантаження користувач вже формує свою думку про ресурс. І від того наскільки ця думка виявиться позитивним залежить: чи зайде він на цей сайт ще раз. Так, лояльний користувач в двадцять п'ять разів частіше заходить на сайт, якому він довіряє, при цьому, чим частіше відвідувач користується ресурсом, тим тісніші стосунки формуються між ним і цим інтернет-брендом .

Динамічність інтернет-бренду є ще однією характерною його особливістю. Наприклад, добре відомі бренди Yahoo або Рамблер починали себе позиціонувати в мережі, як пошукові системи. На сьогоднішній день ці ресурси надають величезну кількість онлайн сервісів, завдяки яким і зростає лояльність користувачів.

Крім усього іншого інтернет-бренд відрізняється від свого традиційного аналога глобальністю. Це означає, що звичайні бренди обмежені фізичними характеристиками, а інтернет-бренд не має обмежень, ні фізичних, ні часових. Обмежити мережевий бренд можуть тільки способи підтримки зворотного зв'язку з користувачами, але і ця проблема вирішується досить швидко завдяки розвитку технологій. Прикладом цього може служити можливість користування популярним сервісом через кишенькові комп'ютери і мобільні телефони, що робить користувача ще більш лояльним до цього бренду.

Цікавою особливістю інтернет-бренду є також його пластичність. Він може з легкістю підлаштовуватися під певного користувача, може бути масштабним або локальним. Залежно від необхідності інтернет-бренд може бути статичним, а може динамічно змінюватися. Всі ці особливості і дозволяють виділити інтернет-брендинг, як особливу сферу маркетингу.

Не дивлячись на те, що на перший погляд суті брендингу та інтернет-брендингу мають не багато відмінностей, при детальному розгляді останнього виявляється більш складна його природа. За уявною простотою брендингу в інтернет ховаються складні процеси, які здатні управляти думкою людей настільки сильно, що для просування бренду в мережі необхідно лише кілька років. І в порівнянні з традиційними маркетинговими заходами створення бренду в мережі потребують менше зусиль і фінансових витрат, за умови грамотного інтернет-маркетингу. У той же час незнання і нехтування особливостями інтернет-брендингу можуть привести до моментального руйнування всіх зусиль зі створення бренду.

© Право на статтю належить компанії «SuperSeo»

Посилання на www.superseo.com.ua обов'язкова!

Чи є якісь суттєві відмінності між традиційним брендингом і брендингом в мережі?