Навигация по сайту

Популярные статьи

Інтерв'ю - Анна Ященко, автор Топ Бази і проекту seo-know-how.ru

Сайт дня ( як потрапити ): У вас до сих пір безліч питань по Яндекс.Директ? вам сюди .

Дорогі друзі, сьогодні в гостях у shakin.ru - Анна Ященко, автор Топ Бази для програми Allsubmitter, а також інформаційного проекту з навчання SEO seo-know-how.ru . Анна вже кілька років живе в Південно-Східній Азії і працює в інтернеті. Мені завжди цікаво дізнаватися про життя наших інтернетчиків за кордоном. Я дякую Анну за приділений час і докладні відповіді на мої запитання.

Отже, зустрічайте - Анна Ященко!

Привіт Ганно! За традицією, прошу тебе розповісти про себе - де народилася, на кого вчилася, ким раніше працювала?

Народилася я в Єйську, але тато був військовий і ми майже відразу звідти переїхали, поїздили по всій Росії, по Монголії. Починаючи з середніх класів школи, я жила в Алтайському краї - спочатку в Бійську, потім в Барнаулі.

В Бійськ ліцеї я вчилася на відділенні іноземних мов, в 16 років прожила півроку з обміну в США в північному штаті Вермонт, побувала в Лас-Вегасі.

Потім із золотою медаллю закінчила ліцей і поступила на факультет «Регіонознавство» в Алтайському Державному Технічному Університеті в Барнаулі. Найцікавішим там було продовження інтенсивного вивчення різних іноземних мов.

Як я розумію, зараз ти працюєш на себе? Аж доки ти до цього йшла? Які були труднощі?

Я - великий трудоголік 🙂 Працювала я завжди дуже багато і майже відразу на себе. З 19-ти років села самостійно вивчати веб-дизайн і html. Відразу стала створювати свою першу веб-студію, потім було ще кілька. Інформації було мало, курсів ніяких не було, до всього доводилося доходити своїм розумом і шляхом проб і помилок. Це і була основна складність за весь час.

У 2002 році з'їздила в Москву, влаштувалася вести сайт Всеросійської перепису населення, але потім, так і не розпочавши, передумала - не захотілося міняти дружню спокійну робочу атмосферу в Барнаулі на московську суєту, залишати свою справу, починати кар'єрні гонки. Я відмовилася, але університет через це я тоді вже кинула 😉

Далі був великий і цікавий період - було створено багато хороших інтернет-проектів, отримані різні нагороди за зроблені сайти. Мої найкращі друзі - всі дизайнери, в цей час з моєї подачі вчилися малювати сайти, поступово формувалася наша майбутня команда студії «COM Design». Був зроблений сайт Барнаульского міського порталу, яким я разом з партнером пізніше керувала багато років, і різне інше.

Кілька років аж до переїзду в Азію я керувала веб-відділом студії «COM Design» - у мене був великий штат співробітників і ми надавали повний комплекс послуг по розробці, підтримці та просуванню сайтів, це була моя власна фірма, добре відома в місті.

Відмінне був час, тому що завжди я працювала в компанії своїх кращих друзів, одна дівчина серед хлопців 🙂 Це завжди було весело, у нас завжди були теплі відносини і робота в офісі ніколи не сприймалася як важкий обов'язок.

Переїхавши в Азію, мені довелося залишити і свою студію, і роботу над Барнаульський міським порталом. Я трохи займаюся підтримкою і просуванням пари улюблених клієнтів, трохи займаюся порталом і все. Від роботи на замовлення я давно відмовляюся, весь інший час із задоволенням працюю над власними проектами. Довелося реструктурувати свою діяльність, знайти нові джерела заробітку в інтернеті, що цілком успішно виходить. Постійно приходять нові ідеї, народжуються нові проекти.

Анна, розкажи, в якій країні ти зараз живеш? Які б цікаві моменти про життя в цій країні ти б хотіла згадати? Як там з інтернетом?

Зараз живу на острові Самуї в Таїланді. Тут ідеальні умови для тривалого проживання - все дуже дешево, гарне житло, багато фруктів і найсмачніша їжа, досить добре розвинена інфраструктура для туристів. Острів дуже спокійний, не дуже інтенсивне дорожній рух, поліція майже не зупиняє - загалом, всім, кому хочеться з чогось почати жити в Азії, я б порекомендувала острів Самуї.

Інтернет найчастіше досить повільний, але для моєї роботи в цілому його досить.

Крім Самуї, в Таїланді ми жили пару місяців в місті Чіанг Май на півночі, теж дуже приємне місто, але ми там швидко скучили по відчуттю моря поруч.

У Таїланді відмінні дороги по всій країні і великий вибір хороших, потужних мотоциклів. Тут ми стали досить часто брати різні мотоцикли в оренду і їздити по країні. Я дуже люблю дороги, швидкість, вітер в обличчя, відчуття свободи. Ми захопилися мото-туріз, є багато планів на майбутнє, пов'язаних саме з байками і організацією мото-подорожей. Далі в планах у нас Камбоджа, потім знову на Балі.

В цілому живу я в Південно-Східній Азії вже більше двох років без перерв і в Росію найближчим часом не збираюся. Навіть заміж я виходила тут, в Індонезії, на острові Ява. У російському посольстві, тому що одружитися нам хотілося, а в Росію для цього повертатися - немає)

🔥 До речі! Я планую випустити платний курс з просування англомовних сайтів. Якщо цікавить, можете подати заявку в ранній список через цю форму , Щоб першими дізнатися про вихід курсу і отримати спеціальну знижку.
Запрошую вас підписатися на мої канали в Telegram:
@shakinru - просування в рунеті.
@burzhunet - англомовне SEO.

В яких ще країнах ти жила? Де найбільше сподобалося?

Ми жили близько року на Балі, в різних його частинах - в знаменитій культурної столиці - містечку Убуд і на півдні острова, де збираються серфери з усього світу. У острова Балі якась дуже потужна добра енергетика. Ми збираємося повернутися і залишитися жити. Балі - це яскраві фарби, повітря з запахом океану, вітер, пишна зелень, найрізноманітніші пляжі з сильними хвилями, будинки-палаци і дуже добрі жителі, які не втомлюються щодня молитися духам. Люди дивно творчі - багато простих людей ріжуть по дереву та каменю, малюють, співають, танцюють, влаштовують самі для себе постійно якісь свята.

Чотири місяці пробули на Філіппінах, на острівці Панглао. На Філіппінах неймовірно прозора вода в морі. Майже вся країна - католики, що було досить цікаво після буддистсько-индуистско-мусульманської решти Азії. Їдять свинину і багато випивають, так як місцевий алкоголь цілком хорошої якості там дуже дешевий. Товариський і доброзичливий народ, який чудово розмовляє по-англійськи - ми там відразу ж завели друзів. Інтернет там злегка заморочений, але в цілому швидше, ніж на Балі і в Таїланді.

Побували в Сінгапурі, в Гонконзі. В Куала-Лумпурі - столиці Малайзії прожили в цілому, напевно, місяць.

У будь-якій країні дуже цікаво .. Від кожної залишилося своє післясмак, запахи, відчуття. Кожна нова країна - це нова маленьке життя. Різні місця, міста, острови, нові друзі, заняття. Цікаво жити всюди хоча б по 2-3 місяці.

Взагалі Азія - це по-справжньому чудове місце. Раніше я представляла її зовсім інший, як, можливо, і багато - третій світ, антисанітарія, дикий народ .. У мене є чітко два життя - до і після. До - з якимись незадоволеними, стресами. Після - практично без них.

Для мене взагалі зійшлися якось відразу і раптом три складових - «моє» місце, «мій» кохана людина поруч і «моє» справа - я займаюся тільки тим, до чого душа лежить. Намагаюся допомагати людям, безкоштовно консультую покупців - і поточних, і тих, хто тільки планує. І коли після моїх порад розповідають про успіхи, є і задоволення, що все не дарма. Клієнти мої в більшості своїй, якісь всі дуже хороші і приємні в спілкуванні люди. Через те, мені подобається свою справу, я практично ніколи не відчуваю втоми, навіть при великих обсягах роботи.

Так що за останні два роки я щодня точно знаю і відчуваю, що я щаслива. Поступово відсікається непотрібне, багато чого змінюється всередині.

Мені дуже подобається ставлення азіатів до життя. Будь-яку, навіть дуже важку роботу, вони виконують, сміючись, посміхаючись. Чи готові завжди допомогти, вірять в карму.

Напевно багато читачів теж подумують про те, щоб виїхати жити в теплі країни. Що б ти їм порадила на основі свого досвіду?

Для мене, коли я сюди збиралася, не дивлячись на моє проживання в США до цього, це було в повній мірі польотом на Місяць. Так само складно було уявити, як це буде і, здавалося, що потрібно так само ретельно підготуватися. Але все в тисячу разів простіше, просто повірте мені. Звичайно, бажано знати англійську, але часто ми з місцевим народом спілкуємося «на пальцях» і нічого, цілком розуміємо один одного. Головне - завжди посміхатися.

Загалом, все, що потрібно - купити квитки (можна в один кінець, як я), страховку, мати 30-50 тисяч рублів (цього точно вистачить на людину на місяць-два) і добре б (але не обов'язково) вміти водити скутер або машину, мати права. Усе. Інтернет в тому ж Таїланді найчастіше включений у вартість оренди будинку або в будь-якій країні завжди можна купити мобільний інтернет.

Віз не треба в більшості країн Південно-Східної Азії - все оформляється дешево і швидко в аеропорту після прильоту. Почитайте форуми, наприклад, форум Вінського, про обрану країну. І вперед! ) Розбиратися будете на місці, вам сподобається.

Напевно ти отримуєш багато листів щодня. Як ти відповідаєш на них - відразу або вирізняєш для перевірки пошти певний час протягом дня?

Я останнім часом досить багато замислювалася над оптимізацією своєї роботи, слухала різні тренінги, в тому числі по анти-таймменеджменту і так далі. Дещо я ввела і постійно ввожу в свою роботу. Я більше не роблю величезні плани на день, намагаюся працювати по 3-4 цілям в день великими блоками, прибирати відволікаючі моменти і будь-який хаос з голови. Ніколи не тримаю нічого в голові, завжди все записую, щоб розвантажити мозок.

З поштою намагаюся розбиратися відразу. Я розумію, що багато людей чекають відповіді якнайшвидше, часто мені пишуть з якимись проблемами або помилками. І мені не хотілося б, щоб вони чекали і нервували. Тому, якщо є така можливість, я перевіряю пошту багато разів за день і відповідаю на листи майже відразу. Я швидко друкую сліпим методом і в цілому працюю на великій швидкості, тому мене це все особливо не напружує.

Як ти плануєш свій робочий день? Як він у тебе зазвичай проходить? Користуєшся чи софтом або паперовим блокнотом для того, щоб планувати справи і записувати думки? Скільки приблизно годин на день ти проводиш за комп'ютером?

Прокидаюся я найчастіше дуже рано - часто буває, якщо режим не збитий, то в 5-6 годин ранку. Якщо заплановано багато справ, то відразу сідаю за роботу і в ці ранкові години до обіду встигаю дуже багато. Якщо не сильно завантажений день - вирушаю на пробіжку, роблю зарядку і вже годин в 10 сідаю працювати. Часто працюю весь день, намагаюся більше перебувати біля комп'ютера ще й з тим, щоб крім перевірки пошти, бути на зв'язку в асьці і скайпі для покупців, щоб швидко відповідати на питання.

Планую скоротити свій робочий день, перевести більше процесів на автомат, віддати більше на аутсорсинг. Настав в моєму житті такий момент, коли хочеться працювати менше, більше займатися собою - читати, вчити індонезійська, подорожувати.

Робочий день планую в електронному записнику - я вибрала платну версію AllMyNotes Organizer, там досить зручна структура і, головне, що він дуже швидко працює, навіть коли в ньому накопичено багато даних.

У записнику у мене створена структура по проектам і є загальний невеликий файл «що зробити» з поточними справами. Якщо мені приходить думка щось зробити, наприклад, по ТОП Базі - я записую собі завдання в потрібну підкатегорію, а не до загального файл. Так я завжди знаю, де що шукати, коли я сяду займатися даним проектом - це дуже зручно.

Анна, з якого року ти почала працювати над своєю базою? Скажи, наскільки складно кожне оновлення твоєї бази? Підозрюю, що потрібно виконати велику роботу.

Над базою я почала працювати близько 5-6 років тому. Кілька років займалася нею і в Барнаулі, але тут я працюю над базою набагато інтенсивніше. Спочатку це була збірка для себе, потім, років чотири тому мені прийшла в голову чудова думка почати її продавати. Тоді я стала прислухатися до питань і прохань покупців, розширювати і розвивати базу під різні потреби і цілі людей.

І в підсумку зараз вже вийшла структура з більш, ніж 1000 підкатегорій. Вони приховані одна в іншу і не заважають в роботі. З базою дуже зручно просувати будь-який сайт, точково виконувати якісь дії - наприклад, зареєструвати фірму в автомобільних каталогах компаній або розмістити оголошення на дошках оголошень по нерухомості України і так далі.

Потім я вирішила ввести для покупців необмежені за часом безкоштовні оновлення бази і з тих пір, вже років зо три як у мене з'явилися обов'язки постійно чистити і поповнювати базу. Влаштувала собі зовнішній контролюючий момент, щоб не розслаблятися і не закинути базу, щоб вона не втрачала свою актуальність.

Звичайно, з такою величезною базою працювати все складніше і я збільшила час між оновленнями до 3-х місяців. Останній місяць перед оновленням - найважчий, в тому числі з-за мого перфекціонізму, мені завжди хочеться зробити базу ще краще.

Зараз дописую безкоштовну книгу з просування за допомогою різних видів сайтів і буду робити для новачків відео-інструкції по якісної напівавтоматичного реєстрації з Allsubmitter, буду продовжувати робити інші допоміжні матеріали.

Пам'ятаю, в 2006-07 роках було досить багато платних баз каталогів. Зараз у тебе практично не залишилося конкурентів. Як ти думаєш, з чим це пов'язано?

Головна відмінність, яке було завжди, - все бази-конкуренти створювалися в першу чергу під автоматичну реєстрацію, а моя база - під якісний результативний напівавтомат.

Інший бази, подібної моєї, на ринку так і не з'явилося. Напевно, тому що мало таких маніяків, хто буде ще займатися більше чотирьох років без перерв збором і чищенням бази і її поділом на тисячі категорій. Не у всіх є можливість присвячувати більшу частину свого часу такого проекту. Так як я перестала займатися просуванням на замовлення, у мене цей час є.

Які у тебе є ще проекти? Розкажи, будь ласка, про них.

Нещодавно я запустила новий проект SEO-KNOW-HOW.ru. Це сайт з семінарами, курсами, тренінгами, конференціями, відео, книгами по SEO та суміжних тем: є багато про контекстну рекламу, веб-аналітику, юзабіліті, SMM, e-mail маркетинг, стартапи, мобільний маркетинг, посилальні біржі та інше - більш 20 тематик.

Через мене проходить дуже багато інформації з цих тем, плюс покупці стали часто питати, що їм почитати, які курси вивчити. Як і у випадку з моєю базою, все почалося тому, що в інтернеті немає нічого подібного. Я не знаю досі жодного сайту, окрім мого, куди б я могла їх направити і сказати - ось тут є хороша підбірка актуальних відеокурсів, тренінгів та книг з копірайтингу, по збільшенню продажів в інтернет-магазинах, пошукової оптимізації та так далі.

Я розміщую на цьому сайті кращі з курсів і заходів. Багато з них я проходила сама або знайома з авторами і їх діяльністю, на основі цього і йде фільтрація. Практично щодня я публікую там анонси нових цікавих тренінгів, семінарів, нових книг, відео в запису і т.д .. У стрічці новин багато хороших безкоштовних семінарів, з багатьма авторами та організаторами я домовилася про знижки для моїх відвідувачів - їх можна знайти в розділі "акції та знижки". Загалом, дуже рекомендую всім, хто займається просуванням сайтів подивитися сайт і підписатися на розсилку новин - http://www.seo-know-how.ru

Інший мій проект, який теж народився спонтанно - щомісячна розсилка «SEO: рука на пульсі».

Коли я зустрічаю якісь варті уваги, актуальні і цінні статті, програми, акції, новини, книги, зручні сервіси для просування або ще що - то записую їх собі в список, який в кінці місяця ретельно проробляю, ще раз вивчаю, тестую і роблю розсилку. Також рекомендую, особливо для новачків - http://www.seo-ruka-na-pulse.ru

Як ти думаєш, які методи просування будуть найбільш ефективними в найближчі роки в Рунеті?

Звичайно, це - створення цікавих контент-проектів, для людей. Пошукові системи давно це заохочують і будуть продовжувати за допомогою посилення ролі поведінкових факторів і так далі.

Інтеграція з соціальними мережами. Але більш «розумна» інтеграція, тут вся справа за якісним або вірусним контентом, адже купленими лайками скоро вже нічого не можна буде змінити і вплинути на результат просування.

Як мені здається, буде все більше враховуватися присутність згадок сайту на дійсно хороших, трастових сайтах, нехай навіть воно буде без активного посилання. Саме тому я настійно рекомендую своїм покупцям використовувати всі види сайтів, не зупинятися на малоефективних сьогодні каталогах сайтів і дошках оголошень. Обов'язково розміщувати прес-релізи та інформацію в каталогах фірм, анонси в тематичних соціальних мережах і на форумах. Також використовувати всілякі каталоги персон, FAQ (системи питань і відповідей), сайти резюме, тендерів, відеохостінги, тематичні блогові системи і багато іншого.

Ну і як і раніше, упор на природність в просуванні сайту. Плавність в реєстрації, активне наповнення сайту унікальним, якісним контентом.

Велике спасибі за інтерв'ю, Анна! Бажаю твоїм проектам Подальшого зростання, твоєї базі каталогів Подальшого розвитку, а тобі - подалі Успіхів! Що б ти хотіла побажати читачам мого блогу?

Хочеться багато побажати .. різного хорошого 🙂 Якщо ви займаєтеся чимось, до чого лежить ваша душа і ви тільки на початку шляху - не давайте нічому зіштовхнути вас з нього, бийте в одну точку довго-довго і успіх обов'язково прийде. Якщо ви займаєтеся чимось, до чого душа не лежить - постарайтеся це переглянути. Немає і не буде повноцінного задоволення в занятті чимось, нав'язаним ззовні. Не бійтеся ризикувати, вірте в себе і довіряйте всесвіту!

Глобатор

Зазвичай в інтерв'ю десерту немає, але я вирішив, що це відео про Самуї буде відмінним доповненням до сьогоднішнього інтерв'ю:

Підпішіться на розсилку блогу з корисних матеріалами по SEO


Оцініть, будь ласка, статтю, я намагався :):


Директ?
За традицією, прошу тебе розповісти про себе - де народилася, на кого вчилася, ким раніше працювала?
Як я розумію, зараз ти працюєш на себе?
Аж доки ти до цього йшла?
Які були труднощі?
Анна, розкажи, в якій країні ти зараз живеш?
Які б цікаві моменти про життя в цій країні ти б хотіла згадати?
Як там з інтернетом?
В яких ще країнах ти жила?
Де найбільше сподобалося?