Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Какие платежи за использование торговой марки признаются роялти?

Опубликовано: 31.10.2018

Любой платеж, полученный как вознаграждение за использование или за предоставление права на использование базы данных, считается роялти, если такая база данных является отдельным объектом авторского права.

У листі від 08.06.2015 р. № 1472/2/99-99-19-02-02-10 фахівці ДФСУ роз'яснили, що будь-який платіж, отриманий як винагорода за торговельну марку, яка:

 - має міжнародну реєстрацію -   вважається роялті;


The Great Gildersleeve: The House Is Sold / The Jolly Boys Club Is Formed / Job Hunting

 -  визнана добре відомою, але не здійснена реєстрація відповідно до вітчизняного чи міжнародного законодавства,  -  не вважається роялті .

Щодо бази даних , то законодавство розмежовує поняття баз даних і комп'ютерних програм як об'єктів авторського права. Відмінність їх обумовлюється також тим, що на ці об'єкти поширюються різні за своєю суттю режими правової охорони в межах авторського права.

На відміну від комп'ютерної програми база даних в більшості випадків - це складений твір, який може включати як охороноздатні елементи (наприклад, авторські статті, коментарі, пошукову програму, які охороняються окремо як твори), так і неохороноздатні елементи (наприклад, нормативно-правові акти, новини). При цьому визначальна ознака, на підставі якої надається правова охорона базі даних як окремому об'єкту авторського права, полягає у творчому підборі і організації даних в базі даних, їх систематизації за конкретними критеріями.

Отже,  будь-який платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання бази даних (компіляцію даних), вважається роялті, якщо така база даних є окремим об'єктом авторського права.

Источник: «Дебет-Кредит»

rss