Навигация по сайту

Популярные статьи

Канали комунікації: короткий огляд куди посилати

  1. Що таке канал комунікації?
  2. Як вибрати канал?
  3. Види каналів комунікації.

Бренд - це критерій, який впливає на вибір споживача. Впізнаваність бренду, споживання, лояльність, репутація - показники, за допомогою яких необхідно відстежувати і аналізувати, наскільки ефективним є ваш бренд. Що є невід'ємним елементом ефективної комунікації? Правильно, розробка комунікаційної стратегії. Одними з найбільш важливих пунктів стратегії є вивчення цільової аудиторії, розробка ключових повідомлень і вибір каналів комунікацій. У даній статті ми розберемо канали комунікацій, і які цілі можна досягти за допомогою того чи іншого каналу.

Що таке канал комунікації?

Для початку визначимо, що ж таке канал комунікації. Це інструмент. З його допомогою джерело комунікації передає повідомлення об'єкту, тобто бренд передає повідомлення цільової аудиторії. Іноді грамотно вибудуване повідомлення, продумане з урахуванням призначень аудиторії, може бути неефективним. Чому так може статися? Цілком можливо, що були невірно підібрані канали передачі повідомлень. Кожен сегмент аудиторії має свої звичні шляхи отримання інформації. Головне завдання полягає в тому, щоб бренд знайшов саме ті шляхи, де масово скупчується потрібна аудиторія.

Як вибрати канал?

  • ретельно пропрацювати комунікаційну стратегію .
  • Визначити цілі, які слід досягти за допомогою конкретного каналу.
  • По можливості вивчити попередній досвід (які канали використовувалися в минулому, оцінити їх ефективність).
  • Вивчити конкурентів (досліджувати канали, властиві даної категорії споживачів).

Види каналів комунікації.

  1. Соціальні мережі.

Популярність їх постійно зростає. Також зростає і аудиторія соцмереж. Збільшується час, який ми витрачаємо, гортаючи стрічку. Даний вид каналу допомагає вибудувати зворотний зв'язок з аудиторією, здійснювати продаж (слід завжди пам'ятати про UTM-мітки), нарощувати впізнаваність бренду, а також впізнаваність HR-бренду. Тут можуть бути зосереджені такі сегменти аудиторії як потенційні клієнти, конкуренти, інвестори / партнери, журналісти, співробітники

2. Корпоративний блог.

За допомогою блогу необхідно транслювати експертну думку бренду і ділитися з аудиторією корисною інформацією. Якісний контент, регулярні оновлення, динаміка розвитку представляють відмінні можливості безкоштовного просування. За допомогою блогу можна досягти необхідного рівня залученості, продажів, впізнаваності бренду. З його допомогою можна поширювати інформацію на такі сегменти аудиторії - потенційні клієнти, конкуренти, співробітники.

3. ЗМІ.

Всі хочуть, щоб їх бренд був успішним. Відповідно хочуть і співпрацювати з професіоналами своєї справи. Навички та вміння необхідно висловлювати в профільних публікаціях, які підкреслюють спеціалізацію компанії. За допомогою ЗМІ можна наростити впізнаваність бренду, рівень продажів і сформувати репутацію. Аудиторія, з якої тут можна комунікувати - це потенційні клієнти, співробітники, конкуренти, інвестори / партнери.

4. Email.

Найпростіший спосіб просування полягає в тому, щоб розсилати добірки публікацій з корпоративного блогу. Їх можна супроводжувати тематичної підведенням або коротким оглядом свіжих новин. Необхідно тільки сформувати базу передплатників і точково впроваджувати спеціальні пропозиції. Email-маркетинг допомагає сформувати лояльність аудиторії, впізнаваність бренду і збільшити продажі. Орієнтуватися слід на потенційних клієнтів і можливих партнерів / інвесторів.

5. Галузеві заходи.

Один з ключових каналів просування бренду в області B2B . Ви зможете вибудувати особисті стосунки з партнерами, сформувати репутацію і впізнаваність бренду, HR-бренд, також збільшити продажі. Тут зосереджені такі сегменти аудиторії, як потенційні клієнти, інвестори / партнери, співробітники.

6. Партнерство.

Один з найбільш ефективних способів залучення клієнтів. Вашими партнерами можуть стати ті, хто не є прямими конкурентами, але працюють з тією ж цільовою аудиторією. Можливість сформувати репутацію, впізнаваність бренду і збільшити продажі. Орієнтація на потенційних клієнтів і конкурентів.

7. Слід пам'ятати про те, що внутрішні комунікації бренду також важливі, як і зовнішні.

Йдеться про HR-бренд, оскільки це також один з ефективних інструментів бізнесу. Позитивний імідж бренду необхідно формувати не тільки для потенційних клієнтів або конкурентів, але і для співробітників компанії. Людям подобається відчувати, що вони причетні до чогось хорошого, якісного, цілісного. Тобто причетні до бренду компанії.

Пам'ятайте, існують різні види каналів комунікацій. Представлені вище варіанти не є єдиними. Також не є і взаємовиключними. Вони тісно взаємопов'язані і в комплексі допоможуть досягти необхідних для бренду цілей. Головне, спочатку ретельно опрацювати стратегію комунікації, правильно визначити цілі, ключові повідомлення та відповідні канали. Експериментуйте, шукайте нові варіанти каналів, пробуйте міксувати варіанти каналів, аналізуйте і результат буде ефективним.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал і будьте в курсі нових статей.

На нашому Instagram-каналі ви знайдете багато навчальний відеороликів для новачків.

на YouTube-каналі багато відеороликів про SMM.

Що таке канал комунікації?
Як вибрати канал?
Що є невід'ємним елементом ефективної комунікації?
Що таке канал комунікації?
Чому так може статися?
Як вибрати канал?