Навигация по сайту

Популярные статьи

Каннібалізація ключових слів - забута проблема внутрішньої оптимізації

  1. Можливі проблеми
  2. Як позбутися від канібалізації?

Сам термін каннібалізація прийшов з сфери маркетингу, де ним називають негативний вплив продажів одного товару і завдає шкоди іншому товару того ж підприємства в межах зонтичного бренду. Відповідно, під канібалізації ключових слів на увазі негативний вплив використання одних і тих же ключових слів на різних документах сайту. Зазвичай це не призводить до фільтрів, але є поганим прийомом і вимагає оптимізації.

Можливі проблеми

Чому використання одних і тих же ключових фраз на різних сторінках сайту це погано? Адже, здавалося б, якщо різні документи сайту про одне й те ж, то це повинно підкреслювати тематику і весь сайт повинен бути більш релевантним використовуваним фразам?

Розумієте релевантності
Насправді це призводить до розмиття релевантності. Каннібалізація ключових слів змушує пошукові системи вибирати найбільш релевантний запитом документ, часто не той, який би ви хотіли показати відвідувачеві. Пошукач не буде інтерпретувати сайт з наявністю на ньому безлічі сторінок, заточених під одну фразу або слово, як найбільш релевантний цьому слову.

Втрата ваги від внутрішніх посилань
Усередині сайту ви посилаєтеся на кілька схожих сторінок, а релевантної буде лише одна з них. Сайт змагається сам з собою за рейтинг і знижує анкорний ваги внутрішніх посилань.

Те ж саме із зовнішніми посиланнями
Ті сторінки, які не будуть обрані пошуковою системою в якості релевантних, просто втрачають сенс в існуючих зворотні посилання і занижують можливості сайту.

Зменшення цінності контенту
Після 3-4 сторінок по одній і тій же темі цінність контенту (як для користувачів, так і для пошукових систем) починає падати.

Зниження конверсії і поведінкових факторів
Якщо одна сторінка має кращі показники конверсії або поведінкові характеристики то немає сенсу мати інших сторінок, спрямовані на той же трафік.

Часто процес канібалізації відбувається ненавмисно, коли сама структура сайту вимагає використання терміна або фрази на декількох сторінках. Причому, це стосується не тільки самого тексту сторінки, але також тега TITLE або meta-description. Каннібалізація ключових слів дуже схожа на дубльований контент, але перше має на увазі не повну копію контенту, хоча, при цьому, часто має місце схожий частотний словник документа.

Як позбутися від канібалізації?

Щоб уникнути канібалізації, потрібно використовувати сувору архітектуру сайту. Намалюйте майндмеп і подивіться, які пошукові терміни використовуються на кожної зі сторінок. Завжди використовуйте "крихти хліба", вони допомагають пошуковим системам краще зрозуміти структуру сайту і зв'язку документів.

Почати роботу стоїть з пошуку сторінок, що мають описану в статті проблему, далі, серед знайдених сторінок необхідно знайти найкращу, на яку можна направити всіх відвідувачів. Критеріями якості може служити показник конверсії або будь-які з поведінкових характеристик відвідувачів.

Використовуйте 301 редирект з непотрібних сторінок на основну, це склеїть всі напрацювання документів і поліпшить рейтинг основної сторінки.

Або ж ви можете орієнтувати допоміжні документи на інші ключові фрази, наприклад, з більш "Довгим хвостом" . Кожна сторінка, при цьому, повинна давати додаткову цінність відвідувачеві, а не просто міняти шаблон заголовка або опису.

Не використовуйте однакові тайтли, переконайтеся, що всі вони унікальні в межах сайту.

Використання одного і того ж ключового слова не додасть додаткової релевантності, а навпаки, створить додаткові проблеми (такі як зниження SEO -ефекту, конкуренція сайту з самим собою, індексація зайвих сторінок або розділів, низька якість контенту, проблеми дублювання і можливі санкції з боку пошукових систем, зниження показника конверсії). У зв'язку з цим, рекомендується рятувати свій сайт від канібалізації ключових слів будь-якими можливими способами.

Адже, здавалося б, якщо різні документи сайту про одне й те ж, то це повинно підкреслювати тематику і весь сайт повинен бути більш релевантним використовуваним фразам?
Як позбутися від канібалізації?