Навигация по сайту

Популярные статьи

Київський картонно-паперовий комбінат - передовик ринку з 35-річним стажем

  1. Безперервне вдосконалення - це ключ
  2. модернізація мислення
  3. Київський КБК - показовий приклад соціальної відповідальності
  4. енергетичний дефіцит
  5. У пошуках сировини
  6. Кілька слів подяки

У світі чимало промислових гігантів, але коли один з них родом з твоєї країни, відчуваєш гордість за співвітчизників. Київський КБК - виходець з Радянського Союзу і чудовий приклад успішної приватизації в нашій країні. Синтез нових технологій, сучасних моделей управління виробництвом, а також старих добрих традицій - це те, що зробило його одним з найбільших підприємств Європи в своїй галузі.

Частка на ринку целюлозно-паперової промисловості понад 30%. Клієнти - близько 700 компаній України і зарубіжжя. Кількість працівників - 2500 чоловік, а територія - 99га. Сумнівів не залишається - Київський КБК і справді лідер. Бізнес тут розвивається в трьох напрямках: виробництво санітарно-гігієнічних виробів, коробкового і тарного картону, а також гофротари. Основний експортний продукт - крейдований картон: більше 60% всього обсягу товару поставляється в 28 країн світу. У минулому році експорт в країни ЄС зріс в 2 рази. Туалетний папір також поширюється за кордоном істотними обсягами. Географія поставок - від Монголії і Китаю до Фінляндії.

Цифри досить значні. Але чого вартий зберегти за собою передові позиції, незважаючи на проблеми ринку? Які виклики Європа кидає українським виробничим компаніям? Відповіді на ці питання Бізнесу дав топ-менеджер Київського КПК Ігор Олещук.

Далі - пряма мова.

Безперервне вдосконалення - це ключ

Основи розвитку були закладені ще в далеких 70-их роках. Тоді промислову зону ще тільки проектували. Київський КБК планувався як містоутворююче підприємство. Коли будувався комбінат - зводився весь мікрорайон: будинки, дитячі садки, школи. Зараз ми опалюємо більшу частину міста, постачаємо його гарячою водою, експлуатуємо і утримуємо очисні споруди Обухова. Картонне виробництво запустили в 1983-му, а в 1986 - паперове. Уже тоді комбінат був найбільшим підприємством України. Але головне не стати - а продовжувати. Підтримувати позиції і не знижувати планку, коли світ навколо змінюється, - ось що важливо. І це непросто.

Наш комбінат один з небагатьох дійсно розвиваються підприємств в своїй галузі. Активна фаза інвестицій почалася разом з 2000-ми роками - тоді акції комбінату купила австрійсько-німецька група Pulp Mill Holding (офіс в м.Відень, основний акціонер - Др. Хайнс Ціннера). Їх прихід ознаменував початок «цифрової ери»: комп'ютери, автоматизація виробництва. Навіть ремонт зробили всюди. З приходом Pulp Mill Holding багато що змінилося. Тоді ж почався проект по гофровиробництва: у 2002 році на території Київського КПК запустили перший гофрозаводу, а через 5 років - другий. Обидва відразу оснастили найсучаснішим обладнанням: німецькі гофроагрегат BHS, лінії переробки Martin, Bobst, EMBA. Розширили виробництво санітарно-гігієнічних виробів новими італійськими лініями Gambini і Futura під торговими марками «Диво» і Soffione, а також ввели в експлуатацію когенераційну теплоелектростанцію.

Нам дуже пощастило з нашими акціонерами. Замість виплати дивідендів вони весь прибуток спрямовують на технічне переозброєння, використовуючи нові та найефективніші технології на ринку. Наша інвестиційна програма розписана до 2025 року, і тільки за останні десять років внесок в розвиток підприємства вже склав більше 200 млн євро. Сьогодні основна частина фондів - картоноробні, паперові машини. Це імпортне обладнання - воно вимагає істотних валютних вкладень. Завдяки Pulp Mill Holding у нас є можливість отримувати європейські кредити під більш низькі відсотки, ніж в Україні.

модернізація мислення

Ми чимало уваги приділяємо підвищенню ефективності виробничого процесу, і справа тут не тільки в передовому обладнанні та інноваційних технологіях. Технологічні і виробничі процеси вимагають правильного підходу. система п'ять чому , " 5 Step ", - це сучасні методи управління на нашому виробництві. Зараз якраз впроваджуємо ще один - Програма бережливого виробництва . Вона полягає в оптимізації процесів за рахунок максимальної орієнтації на потреби споживачів. Витрати мінімізуються, якість підвищується, терміни скорочуються, - конкурентоспроможність зростає.

Ще один приклад - Програма постійних поліпшень. Це один з видів раціоналізаторських пропозицій. Кожен працівник може запропонувати свою ідею щодо поліпшення будь-якого з процесів: починаючи від складу і закінчуючи бухгалтерією. Людина просто заповнює елементарну форму з пропозицією і раз на місяць всі вони розглядаються, визначаються перспективи і етапи їх реалізації.

У всьому цьому є ще один важливий момент. Для успішної інтеграції в ЄС нам необхідно впровадження загальноєвропейських стандартів і практик, сертифікатів з харчової безпеки продукції та збереження лісів. Комбінат щорічно проходить наглядові аудити міжнародних компанії і впроваджує сучасні методи управління якістю, екологією та навколишнім середовищем.

Київський КБК - показовий приклад соціальної відповідальності

Комбінат платить всі соціальні збори і податки, у нас діє програма медичного страхування всіх співробітників. Навіть масажист свій є. А якщо співробітник виходить на пенсію або у нього в житті відбувається значуща подія: весілля, народження дитини - для нього передбачено грошову винагороду. Подібні зобов'язання підприємства прописані в колективному договорі, який охоплює не тільки працюють на підприємстві людей, а й тих, хто вже вийшов на заслужених відпочинок.

Ми дбаємо про наших співробітників. Ціни ростуть - життя дорожчає, тому ми щороку переглядаємо зарплати і з 1 березня підняли оклади в черговий раз на 15%. Але поряд з матеріальним, нематеріальне стимулювання також дуже важливо. У нас висить дошка пошани "Кращий за професією" - це дає певний статус і грошову винагороду. Регулярно проходять різні змагання - їх профспілковий комітет організовує. Міні-футбол, волейбол, шахи, настільний теніс, - я навіть не встигаю стежити за всіма подіями. У працівників дуже активне життя.

Також існують певна система заохочення і оцінки «ветеранів» комбінату. Відпрацював 20 років - стаєш заслуженим працівником. Деякі співробітники з нами з самого заснування комбінату - 35 років. Деякі з них будували це підприємство. Вони звикли до певних традицій, і ми їх дотримуємося. У нас тут є цілі династії: чоловік, дружина, потім і діти приходять. Ми намагаємося всіляко сприяти цьому. В Обухові практично кожен так чи інакше пов'язаний з комбінатом.

енергетичний дефіцит

Від редактора:

Всі ці прийоми дозволяють зберігати передові позиції, незважаючи на всі бар'єри ринку. Але труднощі нерідко стають черговим поштовхом до розвитку. Сировину та енергоресурси - формують близько 60% собівартості продукції Київського КПК, але саме в них сьогодні і полягають проблеми.

Далі - пряма мова.

Ціни на енергоресурси невпинно повзуть вгору. Звичайно, наша країна поступово впроваджує використання поновлюваних джерел енергії. Вони дуже добре впроваджуються на підприємствах, які вимагають невеликих потужностей. Але для нас це досить примарна перспектива - наш комбінат дуже енергозалежний. Ми споживаємо близько 7 млн ​​кубометрів газу щомісячно для вироблення пари та електроенергії. Середньогодинна споживання у нас - 35 МВт. Найпотужніша вітряна електростанція виробляє близько 20 МВт.

Щоб забезпечити комбінат власними енергоресурсами, ми побудували когенераційну електростанцію з використанням найсучаснішого обладнання західних компаній. Завдяки цьому, маючи на вході один ресурс - газ, ми забезпечуємо комбінат як теплом, так і електроенергією. Але ціни на газ різко підскочили, і термін окупності проекту збільшився. Це не дозволяє в даний час досягти тієї економії, яка спочатку закладалася в розрахунках.

Комбінат робить все можливе для економії енергоресурсів. У 2015 році разом з компанією GL & V ми запустили нову лінію масопідготовки, потужністю 600 тонн на добу, і скоротили витрати електроенергії до 25% на тонну продукції, що випускається. Це значна цифра. Зараз це, напевно, найефективніша лінія в Європі по переробці макулатури.

У пошуках сировини

Потреба комбінату в макулатурі близько 400 тис. Тонн в рік: більшу частину заготовлюється в Україні, решта - імпорт. Акціонери поставили завдання максимально забезпечити комбінат макулатурою власної заготовки. Ми викупили майданчики під сортування вторсировини, поставили обладнання, налагодили роботу з постачальниками, - активно розвиваємо мережу заготівельних баз у великих містах України.

Нашій країні потрібен роздільний збір, сортування переробляються і не переробляються відходів. Це дозволило б нам вже зараз скоротити навантаження на полігони, а в перспективі на сміттєпереробні та сміттєспалювальні заводи. Більш того, це дасть можливість отримати сировину для переробки пластику, скла, алюмінію і всього іншого. У нас є дуже багато ресурсів, які ми ніяк не використовуємо. Середній європейський показник переробки макулатури становить 65-70%. У Німеччині він більше 80% - це, напевно, максимальна цифра, адже частина паперу все одно не можна переробити. В Україні цифра на порядок скромніше - не більше 50%.

Нам потрібна довгострокова програма, цілий ряд законів про звернення з відходами, і без державного сприяння тут ніяк не обійтися. Але поки їх методи в цьому плані сумнівні. Є ряд законопроектів, які просуваються у Верховній Раді, але вони не спрямовані на вирішення проблеми відходів в цілому. Йдеться про спробу обкласти податками виробників і переробників упаковки, а зібрані гроші інвестувати в технології сміттєспалювання або мусоропереработки. Це неправильно, я вважаю. Ми - маховики переробки: стимулюємо збір макулатури, переробляємо її, випускаємо упаковку з вторинних ресурсів - як це можна ще оподатковувати? Інвестувати в технології поводження з відходами та робити щось з нашими полігонами потрібно, але явно не за рахунок компаній, які вже цим займаються.

Кілька слів подяки

Залишатися лідером в галузі протягом 35-ти років - завдання непросте, але комбінат справляється з нею з честю. Девіз - «ми кращі» - колектив підприємства успішно втілює в життя. Упевнений, що та 2017 років рік стане ще однією успішною сходинкою в подальшому розвитку. Ми дуже вдячні нашим співробітникам за величезний внесок у розвиток і процвітання комбінату. Адже саме їх високий рівень професіоналізму і досвіду дає нам можливість успішно розвивати целюлозно-паперову галузь в країні.


Але чого вартий зберегти за собою передові позиції, незважаючи на проблеми ринку?
Які виклики Європа кидає українським виробничим компаніям?
Ми - маховики переробки: стимулюємо збір макулатури, переробляємо її, випускаємо упаковку з вторинних ресурсів - як це можна ще оподатковувати?