Навигация по сайту

Популярные статьи

Кириличні домени: за і проти

Не так давно всі назви сайтів в рядок браузера вводилися виключно латинськими літерами. На сьогодні все частіше зустрічаємо сайти з кириличними доменними іменами, хоча це відносно недавнє нововведення в російськомовному сегменті Інтернету. Сео-фахівці мають різне ставлення до такого оновлення, але все ж кириличні домени мають свої переваги. Я виділила найбільш вагомі плюси і мінуси цих доменів. Можливо, Ви вже давно хотіли зареєструвати домен на кирилиці і ця стаття допоможе Вам визначитися з вибором. Адже в компанії HyperHost Ви також можете зареєструвати домен в будь сподобалася зоні, в тому числі на кирилиці.

Як підібрати домен для Вашої компанії. На що варто звернути увагу?

Факти про кириличних доменах

Найбільш затребувані кириличні доменні зони - .рф, .укр, .сайт, .онлайн, .Діти, .Москва, .бг, .срб, .бел, .рус.

У 2001 році кирилиця з'явилася в доменних зонах NET і COM (реєстратор компанія Veri Sing).

У 2007 році виникла ідея створення кириличної доменної зони.

У жовтні 2008 року було затверджено назву РФ.

12 травня 2010 з'явилися перші кириличні адреси в Мережі.

Протягом першої години після відкриття реєстрації було зареєстровано 70 тис доменів в зоні.

У 2012 році кількість доменів в зон РФ досягло 780 тис.

Спочатку домен РФ отримав статус найбільш динамічного, але незабаром попит на кириличні домени став падати і вже в 2013 році кількість доменів в зоні РФ знизилося на 17%. Фахівці стверджують, що це пов'язано з тим, що домени замовлені з таким ажіотажем просто не продовжили їх власники.

Кириличні домени були створені з метою розширення можливості по вибору доменних імен для сайтів в тих країнах, де прийнята не латинська писемність. Щоб досягти цієї мети в системі DNS, де можливо використовувати тільки 26 букв латинського алфавіту, цифри від 0 до 9 і знак дефіса, був розроблений специфічний метод перетворення. Цей метод отримав назву Punycode. За допомогою нього кириличне доменне ім'я можна перетворити на вигляд, який буде зрозумілий браузеру. Всі сучасні браузери вже мають вбудований Punycode, для того щоб розуміти доменні імена на кирилиці.

Які переваги використання кириличних доменів?

  • зручне використання сайту, точніше його назви, особливо для тих, хто не володіє англійською мовою. Такі доменні імена добре сприймаються на слух і їх легко запам'ятати, а потім шукати в пошуковій системі.
  • в кириличний домен можна вставити ключове слово, що на думку багатьох фахівців, просуває сайт в пошуковій системі Яндекс.
  • на сьогоднішній день сайт на кириличному домені просувається так само як і на латинській, тому особливих проблем з цим не спостерігається.
  • багато вільних імен в цих зонах. Наприклад, ви давно хотіли зареєструвати оригінальне ім'я сайту в одній із затребуваних зон типу .com або .ru, але такий домен вже був зайнятий. У кириличних альтернативи ще багато незайнятих доменних імен, які можна використовувати для свого сайту. Це набагато розширює можливості для вибору імені Вашого сайту.

Також варто виділити суттєві недоліки доменів на кирилиці:

  • різні браузери по-різному копіюють такі адреси сайтів;
  • немає можливості створити корпоративну пошту. Можна тільки використовувати адресу в Punycode. А це не дуже зручно.
  • іноді виникають проблеми при роботі з посилальними біржами: GGL (GoGetLinks). Через обмеження систем бірж можуть бути проблеми.
  • складності з установкою і адмініструванням CMS. На даний момент, з популярними CMS проблем не повинно бути, але ось з самописні можуть бути складності.
  • іноземні користувачі Інтернет будуть зазнавати труднощів з доступом до сайту на кириличному домені.

Досить часто роблять перенаправлення ( «редирект») з кириличного домену на «звичайний» латиницею. Тоді російськомовні користувачі можуть вводити в адресний рядок кириличний домен, а іноземні - домен на латиниці. В першу чергу, таке рішення зручно для відвідувачів.

Доменне ім'я з дефісом: за та проти .

Скільки кириличних доменів зареєстровано в Мережі: в зоні .рф налічується найбільша кількість реєстрацій більше 800 тис. Зона .укр користується меншою популярністю і налічує понад 11 тис. Реєстрацій доменних імен, .онлайн переступив позначку в 2 800 реєстрацій, .сайт трохи більше 1 300 доменів.

Але, на жаль, більшість таких доменних імен після реєстрації лежать "про запас" і не використовуються власниками. Як захистити домен від крадіжки? Наші поради детально .

Пару років тому просування кириличних доменів було складніше, ніж звичних на латиниці, сьогодні ця ситуація змінилася і суть роботи глобально не відрізняється. Більшість сервісів прекрасно працює з такими доменами. Але варто розуміти, що вибирати кириличний домен варто саме тоді, коли це виправдано. На це повинні впливати певні фактори: цільова аудиторія вашого сайту, географія і тп.

Що потрібно знати про трансфер і реєстрацію доменів? Загальні правила тут .

Якщо у Вас залишилися питання або Ви хочете зареєструвати домен на кирилиці, звертайтеся, буду рада Вам допомогти! як отримати доменну зону в подарунок в ГіперХост?

3881 раз (а) 9 Сьогодні переглянуто раз (а)

На що варто звернути увагу?
Які переваги використання кириличних доменів?
Як захистити домен від крадіжки?
Що потрібно знати про трансфер і реєстрацію доменів?