Навигация по сайту

Популярные статьи

Класифікація та основні види маркетингових стратегій підприємства - PowerBranding.ru

  1. Корпоративна маркетингова стратегія
  2. Як все зробити правильно?
  3. Ділові стратегії бізнесу
  4. Функціональні маркетингові стратегії

У світовій практиці існує чітка, вивірена роками практика затвердження маркетингової стратегії. У статті ми розповімо про існуючою класифікацією і системі затвердження маркетингових стратегій, розберемо докладно послідовність розробки просування товару на ринок і коротко зупинимося на кожному виді маркетингової стратегії підприємства. За допомогою запропонованої нами ієрархії бізнес стратегій ви зможете розробити безпомилковий план розвитку та просування компанії в галузі.

У стратегічному маркетингу і менеджменті виділяють 3 основних рівня маркетингової стратегії: загальні (або корпоративні) стратегії маркетингу, ділові і функціональні (або інструментальні) стратегії маркетингу. На малюнку нижче представлена ​​описана нами система маркетингових стратегій підприємства в правильному порядку їх затвердження.

Дамо коротку характеристику кожному типу маркетингової стратегії.

Корпоративна маркетингова стратегія

Корпоративна стратегія маркетингу полягає в розробці місії, бізнес-цілей і цінностей компанії. Така загальна стратегія маркетингу визначає вектор розвитку компанії і асортименту, відображає основні амбіції компанії в галузі та задає правильні пріоритети всієї маркетингової діяльності. У літературі часто роздувається поняття місії і наповнюється надлишкової ідеологією, але якщо залишити все «духовності», то місія може задати потрібні рамки для роботи.

Як все зробити правильно?

Розробити місію компанії «з нуля» і правильно встановити стратегічні цілі бізнесу вам допоможуть наші статті «Як створити працюючу місію в компанії?» і «Встановлюємо цілі маркетингу« з нуля »».

Ділові стратегії бізнесу

Після затвердження місії і головних цілей компанії на ринку рекомендується перейти до розробки ділових маркетингових стратегії підприємства. Ділові стратегії маркетингу - основа будь-якої маркетингової діяльності компанії. Без них складно правильно налагодити управління і роботу відділу маркетингу. Вони визначають характер взаємодії компанії з ринком, встановлюють пріоритетність розподілу ресурсів (персонал, бюджет, сировина, досвід) і акцентують увагу на збільшенні прибутку компанії. Даний тип маркетингових стратегій дозволяє поглянути глобально на компанію, оцінити її можливості і правильно розподілити обмежені ресурси для досягнення максимального прибутку. Виділяють 3 напрями ділових стратегій:

Вид ділової стратегії Опис портфельна стратегія Визначає збалансованість асортименту компанії, встановлює принципи, послідовність і акценти в розвитку кожної товарної групи, визначає нові привабливі ринки. стратегія зростання Дозволяє визначити основні джерела зростання продажів і прибутку компанії в довгостроковому періоді. Стратегія конкурентної боротьби Визначає спосіб входу на нові ринки, принципи охоплення ринків, методи зміцнення і підвищення конкурентоспроможності продукції компанії на ключових ринках продажів.

Функціональні маркетингові стратегії

Функціональні (або інструментальні) стратегії маркетингової діяльності розробляються на самому останньому етапі стратегічного планування. Функціональні стратегії розробляються для кожного підрозділу (відділу) компанії окремо, іншими словами: в ситуації, коли компанія управляє декількома брендами, функціональні стратегії повинні бути встановлені для кожного бренду.

Функціональні стратегії маркетингу описують тактичні дії щодо поліпшення маркетинг - міксу товару . На даному рівні ієрархії виділяють такі різновиди маркетингових стратегій:

Види функціональних стратегій Опис функціональних стратегій маркетингу асортиментна стратегія Описує принцип розвитку і значення кожної товарної групи в портфелі компанії, визначає широту і правила ротації асортименту, принципи диференціації продуктів між собою. Включає план по розробці нових продуктів. стратегія просування Визначає цільовий ринок для просування і основні цілі комунікації, включає план рекламних заходів, відображає ключові медіапоказателі рекламних компаній бренду, принципи підтримки новинок і основного асортименту компанії, визначає розмір рекламного бюджету. стратегія дистрибуції Визначає метод дистрибуції, ключові канали продажів, принцип роботи з торговими посередниками і встановлює цілі по кількісної та якісної дистрибуції товарів компанії. стратегія ціноутворення Встановлює принцип цінової конкуренції в галузі, правила розрахунку відпускних і роздрібних цін, розміри знижок і акцій для покупців, принципи підвищення цін і рівень рентабельності продуктів. Стратегія вибору цільового ринку Визначає основні принципи сегментації ринку і основні сегменти для просування товару компанії в галузі. comments powered by

Як все зробити правильно?