Навигация по сайту

Популярные статьи

Ключі для статей. Як їх правильно підібрати і використовувати

Стаття написана автором нашої команди копірайтерів

Стаття написана автором нашої команди копірайтерів.

З тих самих пір, як пошукові машини стали закручувати гайки, просування сайту статтями стало єдиним стовідсотково чинним механізмом. Звичайно, не всі діри в ТОП 10, які використовували «чорні» сеошникі для проштовхування ГС, виявилися закриті, але власника стоїть проекту вони цікавити не повинні.

Єдине, що для нього важливо - це наповнення проекту унікальним і якісним контентом, який відповідає всім правилам внутрішньої оптимізації і цікавий його клієнтам. А, як відомо, заточка тексту під СЕО, мабуть, найбільш важлива частина внутрішньої оптимізації сайту. Як підібрати ключі для статті, як їх використовувати, і що потрібно при цьому знати - це і буде стрижнем нашої бесіди.

Так вже вийшло, що переважна більшість власників комерційних сайтів не наймають фахівців в області СЕО, а займаються своїм дітищем самостійно. Не можу сказати, що це правильно, але знаю безліч прикладів, коли сайт цілком непогано ранжирувався і без участі фахівця з SEO. Та й фахівці зараз трапляються ті ще. Тому-то і доводиться людині брати справу в свої руки. Власне, для нього все це і пишу. щоб при замовленні копірайтингу власник ресурсу міг розуміти, що він робить і для чого. До речі, припускаю, пояснювати, що таке ключі та де їх брати, не потрібно. Якщо все не так, то йдемо спочатку сюди.

Підбір ключів для статті

Цвіте і пахне така практика: веб-майстер приходить до копірайтер і просить накидати йому 2 кілознака на таку-то тему. Ключі, мовляв, сам там підбери. Наприклад, для мене це зовсім не проблема, але чи буде від цієї роботи будь-якої ККД? Завдання, поставлене таким чином, ні в якому разі не зобов'язує копірайтера аналізувати сайт замовника і підбирати актуальні ключі (розуміємо, так, що це складна і копітка робота, за яку платять окремо). Що він зробить? Правильно, візьме перший потрапив під руку ключ і все зробить в рамках ТЗ.

Чи потрібно говорити, що в плані боротьби за місце в топі такий метод наповнення сайту нікуди не придатний? Це одна з крайнощів. Є й інша. Дізнавшись про важливу роль ключів в просуванні сайту, замовник дає копірайтер завдання: заштовхати їх у текст побільше, та ще й обов'язково включити їх в підзаголовки. Зрозуміло, копірайтер просто зробить, як просять - така вже наша етика. Ну, може коректно запитає: «Вибачте, бога ради, але точно потрібно використовувати в цій статті 10 ключів і шість з них в заголовках Н2?». Замовник дає ствердну відповідь і отримує практично марний своєму клієнтові текст, а пошуковик гидливо засуне сторінку з ним в таке місце, де б вона не муляла очі порядним людям.

Не буду зараз починати розмову про СЕО ядро ​​і про те, що потрібно, як мінімум, продумати структуру сайту і розподілити по сторінках відповідні ключі. Це правильний підхід, але не завжди його можна реалізувати без спеціальних програм, маючи в запасі мінімальні знання. Тому, якщо вже всього цього ніхто не зробив, потрібно хоча б потурбуватися коректним підбором словоформ для тих статей, що будуть розміщені на сайті в майбутньому. Є 3 правила, дотримуючись яких, можна не допустити грубих помилок. Всі вони перевірені на власному досвіді, і обкатані на просторах рунета.

правило №1

Звучить воно так «1 ключ середньої або високої частотності - 1 стаття». До нього можна додати «низкочастотник», але тільки, якщо він не є похідною формою від основного ключа для цієї статті. Існування цього обмеження пояснюється просто: ключ повинен бути використаний в заголовку і в title, а пхати відразу два ключа і туди і туди, це поганий тон, так би мовити. На початку своєї трудової діяльності я такі витівки допускав, але нічого доброго з цього не вийшло.

правило №2

Підбираючи ключ для статті, слід орієнтуватися не тільки на його частотність, а й враховувати конкуренцію за нього в ТОПі. Конкурентність запиту можна визначити, проаналізувавши топ 10. Якщо за запитом видає багато головних сторінок або сторінок 1-го рівня вкладеності, це означає, що конкуренція серйозна і до статті, засунутої в самий край ієрархії сторінок сайту, там робити нічого. Для сторінок, які будуть розташовуватися далі 2-го рівня вкладеності варто вибирати виключно низькочастотні ключі.

правило №3

Необхідно записувати, які ключові словоформи вже були використані, і на якій сторінці. Це дуже важливо. По-перше, дві сторінки з однаковими ключами будуть конкурувати між собою. Це, звичайно не критично, але хороша стаття з ключем коштує грошей, і викидати їх на вітер не дуже раціонально. По-друге, позиції сайту за цими словоформам згодом потрібно контролювати через парсер, і в разі низьких позицій вживати відповідних заходів.

Звичайно, правил більше, але тому, хто тільки починає розбиратися в цьому питанні, досить цих трьох. Краще приділимо трохи уваги використанню ключів в статті. Саме «трохи уваги», бо тут ми вступаємо на територію професійного копірайтингу.

Використання ключових слів

Хороший трудівник клавіатури і словника повинен знати всі канони роботи СЕО і зобов'язаний їх коректно застосовувати. Замовнику потрібно тільки знайти такого. От саме для цього і потрібні базові знання про те, чого не можна робити з ключами в статті. Що з ними робити можна, знає той самий копірайтер, якому буде доручено наповнювати сайт.

Отже, ті ж кілька правил, але зі знаком мінус.

правило №1

Не допускається Переспа ключовий словоформи. Ключ для статті - це свого роду маячок, який вказує роботу, що тут написано ось про те і про те. А якщо частка ключа перевищує приблизно 4%, робот докірливо хитає головою і викидає сторінку з видачі.

правило №2

Відсутність ключової словоформи в заголовку - за межею допустимого. Ключ в H1 повинен бути присутнім. Без варіантів.

правило №3

Не можна використовувати складні ключі «як є». Під складними ключами вважаються споруди на зразок: «купити квартиру в Москві недорого», «безкоштовний торрент скачати безкоштовно», «поїсти шашлик на дачі онлайн». Пряме входження таких словоформ краще допускати тільки один раз і краще через прийменники. А далі - розбавляти і схиляти.

Ось, власне, і все. За ідеєю зараз потрібно підвести підсумок, узагальнити сказане і дати рекомендації. Так ось, на думку спадає тільки одну слушну пораду: знайдіть свого, відповідного вам, професійного копірайтера, встановіть з ним нормальні робочі відносини, і все буде добре. Такій людині можна буде доручити трохи більше, ніж просто написання тексту. І підібрати ключі для статті допоможе, і радою підтримає. А це вже немало.

Мітки: SEO , замовити копірайтинг

Наприклад, для мене це зовсім не проблема, але чи буде від цієї роботи будь-якої ККД?
Що він зробить?
Ну, може коректно запитає: «Вибачте, бога ради, але точно потрібно використовувати в цій статті 10 ключів і шість з них в заголовках Н2?