Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Коли починати і як чистити зуби дитині

Опубликовано: 29.09.2018

видео Коли починати і як чистити зуби дитині

Как чистить зубки ребёнку.

Здорові, міцні зуби дуже важливі для гарного стану здоров'я дитини. Багато проблем cзубамі закладаються ще в ранньому дитинстві, і, як правило, через недостатнє або неправильного догляду за ними. Розглянемо, коли необхідно починати чистити зуби, як чистити зуби дитині і як навчити його робити це самостійно.Коли починати чистити зуби дитині

Багато батьків цікавляться тим, коли починати чистити зуби дитині. Фахівці стверджують, що найправильніше робити це ще до їх появи. Природно, поки зубики НЕ прорізалися, їх почистити неможливо. Але з найперших місяців життя немовляти потрібно проводити регулярний гігієнічний догляд за його ротовою порожниною. Для цього використовують шматочок марлі або бинта, який змочують у кип'яченій воді. Обмотавши марлею палець, акуратно очищають їм ясна малюка два рази на добу, найкраще після годування.


Як доглядати за дитячими зубками? В темі - zakarpattya.net

Деякі батьки вважають, що чистити дитині молочні зуби необов'язково, оскільки вони досить швидко поміняються на постійні. Але це не просто помилкове, а дуже небезпечне думку. По-перше, молочні зуби мають дуже тонку емаль, тому руйнуються швидше постійних зубів. Крім того, що це призведе до страждань крихти, такий зуб потрібно буде видаляти. Недолік зуба в зубному ряду спровокує неправильне формування прикусу малюка, що, в свою чергу, сприяє поганий дикції, неповного розвитку мовного апарату, погане пережовування їжі. По-друге, хворий молочний зуб нерідко стає причиною того, що постійний зуб прорізується вже хворим, так як його зачатки уражаються інфекцією. Часто на місці хворого молочного зуби виростає кривою постійний зуб. Тому починати чистити зуби дитини потрібно з моменту їх появи.


Як чистити зуби Для малюків

Як чистити зуби дитині правильно

Як чистити зуби дитині, у якої вони тільки з'явилися? Багато батьків використовують в цей час пальчиковую зубну щітку, що представляє собою спеціальний ковпачок з силікону, який має дуже м'які горбки. Це пристосування мама одягає собі на палець і акуратно очищає їм перші молочні зубки крихти.

У віці 8-11 місяців можна застосовувати спеціальну зубну щітку, яка має гумову щетину. Як чистити зуби дитині такий щіткою? У першу чергу потрібно пам'ятати, що всі рухи повинні бути обережними, легкими, щоб не травмувати ніжну слизову ротової порожнини. Щітка повинна рухатися від ясен до краю зуба - таким чином зуби верхньої щелепи чистяться зверху вниз, а зуби нижньої щелепи - знизу вгору. Ті поверхні, якими зуби змикаються, чистяться горизонтально.

Після рочки можна починати чистити зуби дитині щіткою з м'якою штучною щетиною. До покупки такої щіточки потрібно підійти відповідально. Краще зупинитися на щітці з щетиною з поліестеру, найбільш м'якого матеріалу. Розмір головки щітки повинен бути не більше розміру двох зубків малюка. Значно полегшують вибір батькам щітки зі спеціальною вікової маркуванням. Ручка щітки повинна бути зручна батькам, так як в цьому віці саме вони будуть чистити зубки малюкові. Перед тим, як чистити зуби дитині в перший раз нової щіткою, її необхідно добре вимити водою з милом.

Іноді батьки ніяк не можуть знайти правильне положення, щоб було зручно чистити зуби малюка. Найкраще перед початком процедури стати позаду дитини, трохи підняти йому голівку, щоб був доступ до всіх зубів, і акуратно, обережно проводити чистку зубів.

Для чищення зубів дітям до двох років потрібно вибирати спеціальні дитячі пасти, які не містять фтор. Малюк часто ковтає зубну пасту, і хоча дитячі пасти мають практично безпечний склад, надлишок фтору для організму крихти зовсім не потрібен.

Як навчити дитину чистити зуби

Починаючи з перших гігієнічних процедур, батьки повинні спокійно, в ігровій формі привчати малюка до чищення зубів.

Природно, якомога раніше слід навчити його робити це самостійно. Але часто діткам не подобається даний процес, вони плачуть, вередують, намагаються втекти. Як навчити дитину чистити зуби?

Дуже важливо з найперших процедур зацікавити дитину процесом чищення зубів. Ще коли мама чистить перші зубки щіточкою з гумовою щетиною, потрібно дозволити дитині самостійно посувати нею в роті. Не страшно, якщо він пожует або посмокче її. Таким способом малюк ознайомиться з цим гігієнічним інструментом, що надалі дозволить йому без страху користуватися щіткою.

Для того щоб захопити малюка, можна зробити процес чищення зубів сімейним. Наприклад, мама і тато чистять свої зуби, а крихітка разом з ними намагається орудувати своєю щіточкою. Можна попросити, щоб він почистив зубки мамі чи татові, а в обмін хтось із дорослих почистить зубки йому.

Після 2 років батьки привчають дитину самостійно чистити зуби. Як пояснити дитині, як чистити зуби правильно? Дуже важливо не тільки навчити малюка чистити зубки, потрібно показати йому, як полоскати рот, випльовувати воду. Все це краще проробляти в ігровій формі. Можна пускати бульбашки, імітувати фонтанчик - головне, щоб дитині було цікаво. Необхідно правильно підібрати малюкові зубну щітку, яка повинна мати зручну ручку і головку, що враховує анатомічну будову щелепи маленького чоловічка. Щітки рекомендується міняти не рідше одного разу на місяць. Зараз можна придбати зручні зубні щітки, які мають індикатор придатності. Їх щетинки спеціально пофарбовані так, що втрачають колір при необхідності заміни.

Потрібно регулярно показувати дитині, як чистити зуби правильно, пробираючись щіткою в усі місця ротової порожнини. Не варто забувати очищати поверхню язика. Практично всі сучасні зубні щітки мають спеціальну терку на зовнішній стороні головки, якою зручно очищати язичок. Час чищення зубів має становити не менше 2-3 хвилин.

Батькам необхідно контролювати процес чищення зубів малюка до досягнення нею віку 8 років. Дорослими зубними пастами дитина може починати користуватися після 14 років. До цього часу потрібно підбирати йому пасту відповідно до його віком.

rss