Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Коли подати декларацію про доходи: ФОП перейшов на спрощену систему

Опубликовано: 16.01.2019

видео Коли подати декларацію про доходи: ФОП перейшов на спрощену систему

Нарушение условий работы на едином налоге и переход на общую систему
Коли подати декларацію про доходи: ФОП перейшов на спрощену систему

ФОП подають до контролюючого органу податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за місцем своєї податкової адреси  за результатами календарного року протягом 40 календарних днів , що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, в якій також зазначаються авансові платежі з ПДФО, відповідно до п. 177.5 ПКУ та ст. 49 ПКУ.


Перехід з загальної системи на єдиний податок

ФОП, які зареєстровані протягом року  в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування,  подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу , в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування (п.п. 177.5.2 ПКУ).

Порядок заповнення декларації регламентується Інструкцією щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом Мінфіну від 02.10.2015 р. № 859 (далі – Інструкція).

Зокрема, ФОП, які подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу у рядку 2 вказують арабськими цифрами звітний (податковий) період (календарний рік) та номер відповідного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування арабською цифрою від 1 до 3 (п.п. 3 п. 1 розд. II Інструкції).

Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації, крім здійснення розрахунку сум податкових зобов’язань з ПДФО та ВЗ від підприємницької діяльності (додаток Ф2), також зазначають інформацію про майновий стан та доходи на дату державної реєстрації підприємцем.

Таким чином, ФОП подають податкову декларацію протягом 40 календарних днів за результатами звітного кварталу, в якому розпочалась діяльність або відбувся перехід із спрощеної системи оподаткування на загальну. В інших випадках для ФОП, які протягом року перейшли із загальної системи на спрощену систему оподаткування подання податкової декларації за квартал не передбачено.

Роз’яснення з розділу 104.09 системи «ЗІР»

Джерело: Інтерактивна бухгалтерія – не забудьте оформит и передплату на улюблене видання !

Читайте также

rss