Навигация по сайту

Популярные статьи

Концепція просування і розкрутки групи в соціальних мережах

 1. Мета створення групи
 2. Цільова аудиторія
 3. Аналіз конкурентів
 4. Вибрати позиціонування допоможе аналіз конкурентів:
 5. оформлення групи
 6. контент
 7. просування

У вашого проекту є група в будь-якої соціальної мережі, а може, навіть і не в одній. Але результату від ведення групи ви не бачите або бачите дуже слабкий. У чому ж справа? А справа може бути в тому, що на етапі створення групи ви заздалегідь не визначилися, для чого саме вона потрібна і що конкретно ви хочете отримати в результаті. Чи не продумали концепцію просування свого проекту в соціальних мережах. Давайте розглянемо, що можна зробити для того, щоб група перестала бути «баластом» і стала, нарешті, виконувати свої функції.

Мета створення групи

На цьому етапі визначитеся, навіщо, взагалі, потрібна група:

 • для спілкування з передплатниками;
 • для залучення нових клієнтів;
 • для підвищення впізнаваності бренду;
 • для продажу через групу;
 • для збільшення трафіку на сайт.

На підставі мети будується вся подальша робота по просуванню проекту в соціальних мережах. Мета може бути і не одна, але бажано вибрати пріоритетну.

Цільова аудиторія

З метою визначилися. Тепер головне, з'ясувати, для кого ж ви створюєте групу, тобто виділити цільову аудиторію, щоб не працювати «з закритими очима».

Для просування в соцмережі важливо скласти не просто портрет типового представника вашої аудиторії, а й прописати, якими соцмережами він найчастіше користується, де спілкується. Марно чекати відвідувачів на сторінці в Фейсбуці, якщо основний час вони проводять у ВКонтакте і Інстаграме. Так, традиційно для жіночих тематик і сімейних тим краще ВКонтакте і Однокласники, для сфер бізнесу і навчання більше підходить Фейсбук, а для ніш, де багато фотоконтентом і клієнти «купують очима», ідеальний Інстаграм.

Дізналися, де типові представники знаходяться більше часу, там і створюйте групу або співтовариство. Не обов'язково вести спільноти у всіх соцмережах, досить бути присутнім там, де проводить час ваша ЦА.

Аналіз конкурентів

У соцмережах багато груп з однаковою тематикою. Щоб виділитися з безлічі однотипних спільнот, відбудовувати від конкурентів.

Вибрати позиціонування допоможе аналіз конкурентів:
 • В яких соціальних мережах представлені?
 • Скільки учасників у спільнотах?
 • Тематика контент-рубрик?
 • Як часто оновлюються?
 • Активність серед учасників?
 • Чи проводять акції і конкурси?

Після аналізу подумайте, в чому зможете вигідно відбудуватися. Варіантів може бути кілька.

 • Запропонуйте рішення проблем або придбання додаткових вигод.
 • Опишіть відмінності.
 • Створіть образ-асоціацію з проектом.
 • Пропишіть ситуації, в яких допоможе тільки ваш продукт.

Виберіть найяскравішу характеристику - це і буде основною ідеєю співтовариства.

Припустимо, у вас є проект по розвивають занять для дітей. Ви можете запропонувати мамам:

 • готові сценарії для занять або вибір з кількох шаблонів присвячених одній темі;
 • розвиток у дітей певних навичок в якійсь одній області, припустимо, вчимо читати;
 • розвиток для дітей певного віку, статі або темпераменту;
 • придуманого персонажа, від імені якого будуть проходити заняття з дітьми.

Ось, наприклад, аватари груп, що представляють дитячі розвиваючі центри в соціальній мережі одного міста. Всі вони конкуренти, але у кожного центру своя особливість, якої вони відрізняються від інших:

Всі вони конкуренти, але у кожного центру своя особливість, якої вони відрізняються від інших:

Групи розвиваючих центрів в одному регіоні

А для проекту з продажем товарів (одяг, іграшки і тому подібних) вибираємо позиціонування:

 • по ситуації використання (одяг по вседенний або святкова);
 • за ціною (доступно всім, для середнього класу, елітні товари);
 • за якістю товарів;
 • за асортиментом.

оформлення групи

Щоб у відвідувачів спільноти виникали асоціації з вашим проектом, потрібно продумати візуальне оформлення. У групі за візуальне сприйняття відповідають: аватар, меню, шаблон для постів і обкладинки фотоальбомів. Якщо є сайт, оформляйте групу в одному стилі з сайтом, тобто використовуючи ту ж колірну гамму і ті ж образи.

Якщо є сайт, оформляйте групу в одному стилі з сайтом, тобто використовуючи ту ж колірну гамму і ті ж образи

Сайт компанії і її групи в соціальних мережах оформлені в єдиному стилі

Коли аватар групи відображає позиціонування - це оптимальний варіант. Якщо ми вчимо дітей читати, то чудово виглядатиме дитина з книгою. А коли продаємо повсякденне дитячий одяг, ставимо на аватар дітей в схожій одязі.

Для професійного оформлення групи зверніться до дизайнера.

контент

У соцмережах контент оновлюється часто: протягом дня публікується від 1-2 до 20-30 постів. Щоб відвідувачеві було цікаво брати участь в співтоваристві, намагайтеся підбирати різноманітний матеріал. Створіть тематичні рубрики і визначитеся, якого роду пости будете публікувати в кожній з них. Бажано також створити окрему рубрику для позиціонування проекту.

Варіанти можуть бути такими:

 • Інформація про проект: історія створення, для чого, кому корисний, контакти, інформація для новачків, тренери (викладачі, керівництво), специфіка роботи, відгуки, заходи і так далі.
 • Загальні теми, які розкриває проект: різні методики, техніки, практики, книги, журнали, огляди, відео, аудіозаписи, відомі особистості по темі проекту, цитати, анонси подій і так далі. Наприклад, проект з раннього розвитку може публікувати методики викладання, результати застосування цих методик, знайомити з книжковими новинками, робити огляди розвиваючих ігор та іграшок, пропонувати ідеї для занять.

Наведемо приклад невдало обрану тему, яку цільова аудиторія групи не оцінили:

Наведемо приклад невдало обрану тему, яку цільова аудиторія групи не оцінили:

Пост про дитячі заняття не зовсім підходить для гастрономічної групи

Але ось приклади з цієї ж групи з постами «правильної» тематики:

У групі про їжу пости про їжу виглядають цілком органічно :)

 • Близько для проекту теми. Для прикладу візьмемо те ж саме розвиток дітей. Якщо практикується загальний розвиток дитини, то можна висвітлювати теми емоційного, музичного або фізичного розвитку.
 • Універсальні теми. Корисні добірки, гумор і привітання зі святами.
 • Заклики до дії. Пости, в яких мається на увазі зворотний зв'язок від відвідувача: опитування, завдання придумати підпис до фото, залишити відгук, поставити запитання, запросити в обговорення. Сюди ж включайте конкурси та розіграші.

Придумайте назви для рубрик та складіть розклад, в якому вкажіть, в які дні і в який час виходить певна рубрика. Створіть приклад поста для кожної з рубрик. І ... працюйте за планом.

просування

Визначилися з метою, прописали ЦА, вибрали позиціонування, оформили групу і публікуєте цікаві пости ... А люди чомусь не вступають. Або приєднуються, але мало. Що потрібно зробити для розкрутки групи?

Групу недостатньо просто створити, потрібно подбати про її просуванні. Розповідайте людям про проект і запрошуйте приєднатися.

Для просування груп використовують такі канали просування як:

 • Посів в спільнотах - це коли розміщується пост в інших групах суміжної тематики і дається посилання для переходу в свою групу.
 • Таргетована реклама - реклама в соціальних мережах з можливістю показу реклами на певну ЦА. Вибирається географія, стать, вік, інтереси ЦА і так далі.
 • Публікації у лідерів думок - домовитися з лідером думок про те, що він зробить згадка або огляд конкретного проекту (сервісу, продукту) для своїх передплатників.

Це «білі» методи просування. Вони вимагають певного бюджету. Але і результат при використанні виходить більш вагомий, ніж при просуванні сумнівними способами.

Як правило, в рекламних записах використовують акції, знижки та спеціальні пропозиції, якщо це передбачено в проекті. Такою рекламою простіше зацікавити потенційних клієнтів.

Після використання кожного каналу просування важливо зробити аналіз. Скільки було вкладено коштів, кількість переходів в групу, кількість вступів, у скільки обійшовся новий учасник, конверсія з відвідувачів в передплатники і так далі.

Для просування в мережі недостатньо просто створити групу і викладати тематичний контент. Просування групи - серйозна робота, яка включає в себе безліч нюансів.

Тепер у вас є невеликий план роботи, який допоможе зорієнтуватися, що і в якій послідовності впроваджувати. А якщо був пропущений якийсь важливий крок при створенні і просуванні спільноти, то спробуйте проаналізувати і усунути недоліки.

Напишіть нам у коментарях, в яких соцмережах знаходиться ваша цільова аудиторія? Який у вас бізнес і де ви просуваєте свій проект? Поділіться посиланнями на ваші спільноти і давайте дружити. :)

:)

Ольга Крилова, інтернет-маркетолог, фахівець по трафіку

Статті по темі:

У чому ж справа?
Скільки учасників у спільнотах?
Тематика контент-рубрик?
Як часто оновлюються?
Активність серед учасників?
Чи проводять акції і конкурси?
Що потрібно зробити для розкрутки групи?
Напишіть нам у коментарях, в яких соцмережах знаходиться ваша цільова аудиторія?
Який у вас бізнес і де ви просуваєте свій проект?