Навигация по сайту

Популярные статьи

Конструктор сайтів Adobe Muse (Адоб Мьюз): відгуки, огляд, приклади сайтів

  1. Цільова аудиторія Adobe Muse - професійна програма для створення дизайнерських сайтів. Витримана...
  2. Шаблони і робота з дизайном
  3. Цінова політика
  4. Оптимізація (SEO) і просування
  5. Плюси і мінуси Adobe Muse
  6. Приклади сайтів, створених в Adobe Muse
  7. Дивіться ще приклади:
  8. Основні сервіси-конкуренти:
  9. висновки та рекомендації

Цільова аудиторія

Adobe Muse - професійна програма для створення дизайнерських сайтів. Витримана в дусі інтерфейсів інших популярних продуктів розробника. Підтримує плагіни, шаблони та інші доповнення, що розширюють можливості. Для публікації сайтів необхідна оренда хостингу і вміння з ним працювати. Аудиторія програми - дизайнери, веб-майстри, а також досвідчені користувачі Photoshop, Illustrator і інших графічних додатків від Adobe.

Muse складна для новачків, до того ж, вона розповсюджується за передплатою. Це недешевий продукт для тих, хто знає, що з ним робити. Найвигідніше використовувати для створення клієнтських односторінкових сайтів з унікальним дизайном. Багатосторінкові проекти теж можна реалізувати, що потребуватиме ще більшого досвіду. Існує безліч навчальних курсів з даного ПЗ, що допоможе освоїтися і новачкам. Знання кодинга не потрібно.

Функціональні можливості

Adobe Muse призначена для створення сайтів-візиток і посадочних сторінок (Лендінзі). Блоги тут реалізувати не вийде, оскільки динамічного оновлення контенту, рівно як і онлайн-панелі управління тут немає. На сайті буде відображатися тільки статичний контент. Всі файли сайту можна експортувати на хостинг по FTP або ж в локальну папку на своєму комп'ютері. Отже, при бажанні, ви можете отримати доступ до коду сайту, але в цьому гострої необхідності немає.

Створення магазину на Muse - затія реалізована, але не з кращих. Тільки невеликий і з обмеженою функціональністю, та й то за допомогою сторонніх віджетів. Ви можете встановлювати плагіни, набори віджетів та інше. Але все це значно ускладнить і без того непростий інтерфейс. По-хорошому, програма підходить лише для створення візиток та Лендінгем, особливо останніх. З цим проблем не виникне. Все інше - під великим питанням.

Все інше - під великим питанням

Інтерфейс у Muse досить складний, але дуже продуманий, логічний. Якщо ви хочете навчитися ним користуватися на повну котушку, рекомендуємо ознайомитися з курсами, різноманітними FAQ і іншого роду матеріалами по системі. Так у вас справи підуть значно швидше. Загальні принципи роботи в Muse значно відрізняються від тих, що існують в ніші онлайн конструкторів сайтів. Та й іншого ПО для створення сайтів на кшталт Mobirise або Website X5 . Це ПО на порядок складніше, але і функціональніша. Мінус один - у Muse малий охоплення типів сайтів, які можливо створити.

Вікно редактора містить опції загального характеру (файл, редагувати, сторінка, об'єкт, перегляд, вікно, довідка), лівий сайдбар в стилі Фотошопа (інструменти - виділення, рамка, прямокутник, фрейм, рука і масштаб) і правий cайдбар, набір інструментів в якому можна налаштувати під себе в меню «Вікно».

Саме тут знаходяться елементи і панелі для їх налаштування. Дуже важливим компонентом є бібліотека міні-додатків. Вона є аналогом віджетів в конструкторах сайтів, по суті. У стоковому варіанті (без установки плагінів і віджетів) вам доступні:

  • кнопки - додайте на сторінку кнопку, налаштуйте її зовнішній вигляд і прив'яжіть посилання;
  • композиції - різні стилі і формати для контенту: лайтбокс, підказка, презентація, порожня, спеціальні новини;
  • меню - додавання вертикального або горизонтального меню на сторінку, підміню є;
  • панелі - таби з вкладками або розсувні для красивої подачі інформації;
  • слайд-шоу - різні стилі оформлення слайд-шоу (повноекранний, лайтбокс, мініатюри і т. д.);
  • соціальна мережа - крім кнопок соцмереж звідси можна додати ролики з популярних місць для розміщення відеофайлів і кнопку «PayPal» для прийому онлайн-оплат;
  • форми - проста і докладна контактні форми.

Також ви можете з цієї панелі ви можете вказати ефекти при прокручуванні, працювати з текстом, шарами і інше. Насправді, Muse - не така вже й складна система. Якщо ви знайомі з іншими продуктами від Adobe, то розібратися не складе труднощів.

Як ви розумієте, для публікації сайту вам буде потрібно хостинг і домен. Можете придбати їх у будь-якого провайдера, потім залити туди сайт, і все буде працювати. Проблема одна - часті оновлення вашому дітищу не світять. Muse найкраще використовувати для створення одностранічнік. Роботи мало, зміни часто вносити не потрібно, розмах для компонування дизайну найширший.

Важливим моментом є інтеграція Музи з іншими продуктами від адоби. Ви отримуєте цілу екосистему. Наприклад, можна перетягувати композиції з Animate прямо на сторінки у вигляді малюнків з бібліотеки CC Library. Також ви можете імпортувати графіку з Illustrator з жорсткого диска або хмари без необхідності експорту в формат SVG. А ще у вас буде доступ до магазину дизайнерських шрифтів Typekit Marketplace. Всі шрифти будуть доступні на будь-яких пристроях під вашим аккаунтом Creative Cloud. Фірмове хмара дозволяє зберігати, синхронізувати і в разі потреби відновлювати всі ресурси, які були створені в різних програмах Adobe.

Взагалі, розробник щороку оновлює свій пакет програм. З'являються нові функції, заготовки макетів під різні завдання, оптимізується інтерфейс, синхронізація стає більш зручною і т. Д. Купуючи Muse, ви можете бути впевнені - підтримка триватиме ще дуже довго. Adobe серйозно налаштована на просування своїх продуктів. З кожним роком Муза стає краще. Так було і так буде.

Функціонально ці програми вразило, але вразити нас не змогло. Його використання вимагає великої кількості навичок (особливо щодо дизайну), але володіє низькою ліквідністю. Якщо ви бажаєте почати заробляти на конвеєрному створенні посадочних сторінок, тоді Muse зможе привернути увагу. Заради ж роботи над одним-єдиним сайтом витрачати зусилля на освоєння категорично не рекомендуємо. На жаль, незважаючи на якість і гнучкість, це дуже вузькоспеціалізований інструмент. У плані придатності для масового використання протиставити популярним конструкторам йому нічого. Онлайн-сервіси на порядок зручніше, нехай навіть багато хто з них і поступаються за можливостями настройки дизайну.

Шаблони і робота з дизайном

Спочатку Muse пропонує створення чистого проекту. Тобто ви відкриваєте порожній лист і на починаєте вибудовувати структуру сайту. Це, звичайно, весело, але під це ПО існує величезна кількість різноманітних шаблонів під будь-які завдання. Крім готових шаблонів можна скачати різні структури сайтів, розмічені сіткою для зручності. Або просто сітку, з нею набагато зручніше працювати. До речі, її можна вручну налаштувати у властивостях відкритої сторінки - кількість стовпців, посередників і інше. Рекомендується створювати 12 стовпців - оптимальна кількість для більшості завдань. Так ви зможете вибудовувати свій контент рівно в робочій області.

Muse закликає творити, але в Мережі повно готових дизайнів у вигляді збережених проектів з розширенням .muse. Їх можна накачати скільки завгодно безкоштовно. Проблема одна: вони зазвичай запаковані в архіви, а за назвами папок ви навряд чи зможете визначити, який шаблон вони за собою приховують. Доведеться завантажувати оптом, потім відкривати в програмі і дивитися, що ви взяли. Хоча можна і по одному качати з сайтів, де є скріншоти, опис і т. Д. Кому як більше подобається. На офіційній сторінці Adobe Muse також можна купити шаблони.

Muse дозволяє створювати адаптивні сайти. Тобто вам при створенні проекту запропонують вибрати для нього фіксовану або гнучку ширину. Звичайно, вибирати варто другий варіант. Інакше доведеться мобільні версії макета сайту робити окремо. Можна вибрати мінімальну і максимальну ширину сторінки, поля і відступи.

Можна вибрати мінімальну і максимальну ширину сторінки, поля і відступи

Слово «шаблон» в Muse має не зовсім звичне для більшості користувачів конструкторів значення. Шаблон тут необхідний тільки для створення багатосторінкових сайтів (але активний завжди, просто можна залишити цей макет порожнім). Ця та частина макета, яка буде повторюватися на всіх сторінках (меню, порожній блок контенту, хедер, футер, наприклад). Все інше тут називається «сторінкою». При формуванні останніх, як ви розумієте, відпадає необхідність в повторенні елементів, які вже є в шаблоні. Хоча ви можете створювати багатосторінковий сайт саме зі сторінок, якщо вам так більше сподобається. Також ви можете створити кілька шаблонів, вибираючи на яких сторінках буде відображатися їх вміст. А ще можна дублювати шаблони і сторінки, переназначать прив'язку сторінок до шаблонів, додавати, видаляти і т. Д. Повна свобода компонування структури сайту.

Повна свобода компонування структури сайту

Варто відзначити, що елементи, представлені на шаблоні, не можна редагувати з окремих сторінок. Вони там будуть відображені, але неактивні для будь-яких дій. В цілому, це зручно - ви будете централізовано змінювати загальні області на сторінках, помилок тут бути просто не може.

Що стосується кастомізації елементів, то її можливості в Адоб Мьюз майже безмежні. Анімації, ефекти, тіні, шари, заливка, фігури, непрозорість, обведення, будь-які кольори, фони та інше. Майже той же Фотошоп, але адаптований під задачу створення сайтів. Всі елементи (текст, картинка, слайд-шоу, кнопка і т. Д.) Тут поміщені в окремі фрейми. Ви можете виділити будь-який з них і почати редагування укладеного в нього контенту. Можна підключити свої шрифти і налаштувати їх як завгодно (точь-в-точь як у горезвісному Photoshop).

Попередній перегляд, звичайно, є. Як для окремих сторінок, так і для всього сайту. Як в рідному вікні програми, так і з браузера. В цілому, Muse справив враження додатки з ну дуже гнучкими можливостями настройки дизайну. Так, користуватися ними не всім буде просто і зручно, але ті, хто раніше працювали в Photoshop освояться швидко. Система сподобається дизайнерам і бувалим розробникам. Елементи, шаблони і сторінки можна компонувати як завгодно, налаштувань маса. Простір для творчості величезний, але потрібно володіти смаком і навичками для ефективного використання. Новачкам же, на жаль, буде важко.

Цінова політика

Як і всі продукти пакета Creative Cloud, Muse поширюється на основі платної підписки. Вкрай незручна форма тарифікації для десктопного ПО. Пробну версію можна скачати на офіційному сайті Adobe .

Вартість - 454 руб / міс або майже 5500 рублів за рік. Є безкоштовний пробний період 7 днів.

Є безкоштовний пробний період 7 днів

З огляду на, що ви можете створювати необмежену кількість сайтів, ціна цілком адекватна. До цієї вартості також потрібно додати витрати на хостинги і домени. Так ви отримаєте повну вартість використання Muse.

Оптимізація (SEO) і просування

Ви можете у властивостях будь-якої сторінки додати заголовок, опис, ключові слова і код в <head> (код підключення аналітики від Гугла і Яндекса, наприклад). До речі, рекомендуємо вставляти код метрики саме в шаблон, який включає всі сторінки сайту. Так вам не доведеться прописувати його окремо для всіх сторінок - він продублюйте в коді кожної з них.

Також ви можете включити автоматичне створення sitemap.xml. Само собою, є можливість використання заголовків H1-H6. Мабуть, на цьому SEO-настройки в Muse вичерпані. Статистику потрібно збирати з зовнішніх систем аналітики. Оскільки система найкраще показує себе при створенні Лендінгем, вам доведеться розкручувати їх через контекстну рекламу і соціальні мережі. Благо, вибір останніх тут великий. На жаль, найбільш популярні у нас ВК і Однокласники відсутні в стандартному наборі бібліотеки соцкнопок. Їх доведеться добути і встановити окремо.

Загалом, Muse в плані просування не пропонує нічого цікавого. Звичайна середня система.

Плюси і мінуси Adobe Muse

Muse - суперечливий продукт. Його можна як хвалити, що буде цілком справедливо, так і лаяти за багато. Недоліків менше, але всі вони значні.

плюси

  • потужний візуальний редактор;
  • просунуті можливості по створенню структури сайту;
  • можливість підключення веб-шрифтів;
  • велика кількість будь-яких шаблонів у вільному доступі Мережі;
  • наявність усіляких ефектів, анімацій, за допомогою яких окремих елементів легко можна надати гарний зовнішній вигляд;
  • можливість створення адаптивних сайтів;
  • можливість прийому онлайн-оплат з сайту;
  • складний, але все ж відмінно структурований інтерфейс;
  • доступ до розвиненої екосистемі і техподдержке від Adobe.

мінуси

  • вузька спеціалізація, великі сайти на Muse зможуть робити тільки профі;
  • для реалізації деяких елементарних функцій потрібно підключення сторонніх віджетів і плагінів;
  • спартанський набір SEO-налаштувань;
  • зважаючи типу системи необхідно купувати хостинг, домен і миритися з відсутністю онлайнової панелі управління;
  • в Muse незручно оновлювати створені сайти.

Як бачите, Muse - специфічне ПО. Добротно виконане, але від вроджених мінусів такого роду платформ розробникам поки піти не вдалося. Є ще нюанс: 26 березня 2018 року було випущено останнє оновлення програми. Її технічна підтримка продовжиться до 26 березня 2020 року. Таким чином, розробник вже офіційно відмовився від розвитку движка, замінивши його іншим продуктом - Adobe XD.

Muse має величезну армію прихильників. Частина з них - ті, хто продають курси за цією системою. Для них це хліб. Інша частина - ті, хто малює шаблони і пише віджети. Решта - ті, хто робить Лендінгем по 20 штук в місяць не перший рік. А що ж звичайні користувачі? Вони не заморочуються і використовують конструктори або CMS. Це простіше, в кінцевому рахунку. Та й в ряді випадків дешевше, оскільки навряд чи багатьом необхідне створення великої кількості сайтів.

Приклади сайтів, створених в Adobe Muse

Незважаючи на все, Муза дозволяє створювати дуже красиві сайти, хоча і вимагає чимало навичок для цього. Ми взяли кілька показових прикладів.

Приклад 1. Сайт заводчика собак

Приклад 2. Знайомий дизайнер

Приклад 3. Сайт приватного юриста

Дивіться ще приклади:

Альтернативи і конкуренти

Muse виправдає себе лише в руках досвідчених дизайнерів. Тих, хто зможе з його допомогою створювати дійсно цікаві, унікальні сторінки з хорошою функціональністю. Дана програма не зможе замінити конструктори з візуальним редактором, адже вони простіше: є панель управління онлайн, легко додавати / змінювати контент, немає проблем з хостингом. Вони зручніше практично в усьому. Особливо для новачків. Альтернатив море.

Основні сервіси-конкуренти:

uKit   - хмарний сервіс, в якому набагато швидше і простіше можна зібрати бізнес-сайт: Лендінгем, портфоліо або візитку uKit - хмарний сервіс, в якому набагато швидше і простіше можна зібрати бізнес-сайт: Лендінгем, портфоліо або візитку. Багатий вибір тематичних шаблонів з коробки, зручна SEO-оптимізація, бекапи в 1 клік, проста інтеграція безлічі сторонніх сервісів (живий чат, соцмережі, CRM і т. Д.), Оптимізований швидкісний хостинг - це і багато іншого робить його більш підходящим варіантом для більшості. Плюс він дешевше, набагато.

uCoz   - конструктор для досвідчених веб-майстрів, що дозволяє гнучко налаштовувати дизайн сайтів і додавати складну функціональність, недоступну в Muse за визначенням uCoz - конструктор для досвідчених веб-майстрів, що дозволяє гнучко налаштовувати дизайн сайтів і додавати складну функціональність, недоступну в Muse за визначенням. Просунуті блог і магазин, видатний інтерфейс для просування створюваних сайтів (рекламні кампанії, білінг витрат з ПУ і т. Д.), Безліч преміальних шаблонів, налаштувань приватності і безпеки роблять движок більш цікавим для досвідчених розробників сайтів.

LPgenerator   - найсильніший конкурент в ніші створення посадочних сторінок LPgenerator - найсильніший конкурент в ніші створення посадочних сторінок. Може практично все те ж саме, що і Muse в плані гнучкості редактора, але при цьому має ряд переваг. Широкий набір засобів для маркетингу, збору статистики та аналізу конверсії, зручна онлайнова панель управління, безліч шаблонів, віджетів і готових секцій, повідомлення по SMS про події та багато іншого ви отримуєте з коробки. За менші гроші.

У підсумку, Adobe Muse - програма для фанатів жанру, так би мовити. Якщо ви без розуму від продуктів компанії і хочете перенести ваше художнє бачення з, скажімо, Photoshop в сферу оформлення веб-сторінок, тоді додаток просто створено для вас. Для людей, які не є дизайнерами з послужним списком, Muse не представляє найменшого інтересу. Краще використовувати більш доступні і ефективні в ряді випадків конструктори сайтів.

висновки та рекомендації

Muse - однозначно, одна з кращих програм для створення сайтів . І дуже складна. Справа навіть не в інтерфейсі - його можна освоїти за пару-трійку днів, подивившись уроки на Youtube. Або самостійно, якщо ви вже працювали з іншими продуктами від Adobe. Проблема в тому, що ви отримуєте чистий аркуш, який зі смаком оформити засобами ПО з нуля зможуть далеко не всі. Так, посередній сайт на Музі зробить будь-хто. Особливо, маючи досвід роботи з Photoshop.

Якщо ж ви хочете отримувати результат на кшталт того, що ми показали в прикладах сайтів, доведеться працювати довго і наполегливо. Плюс в тому, що матеріалів по Muse в Мережі величезна кількість. При бажанні, ви зможете знайти і викачати багато віджетів / шаблонів і подивитися якісь просунуті курси, які суттєво полегшать життя. За частина з усього цього все ж таки доведеться заплатити.

Мабуть, легкий старт світить тільки тим, хто вже щільно працював в екосистемі програмних продуктів від Adobe. І дизайнерам. Решті доведеться тяжко на перших порах. Незважаючи на протиріччя, ми рекомендуємо ознайомитися з Muse, скачавши безкоштовну пробну версію з офіційного сайту. ПО заслуговує на увагу. Можливо, Муза - саме те, чого ви шукали. Якщо ж немає, - конструктори сайтів завжди під рукою. На будь-який смак.

А що ж звичайні користувачі?