Навигация по сайту

Популярные статьи

Контекстна реклама для початківців

 1. Можливості контекстної реклами і секрети успіху
 2. Як не втратити гроші при замовленні контекстної реклами?
 3. Як починати роботу з контекстною рекламою?
 4. Які завдання може вирішувати контекстна реклама?
 5. Системи контекстної реклами, популярні в рунеті
 6. Контекстна реклама в Google AdWords
 7. Яндекс Директ
 8. бігун

Привіт, шановні читачі блогу KtoNaNovenkogo.ru. Якщо ви є власником бізнесу і у вас є сайт (інтернет-магазин, сайт послуг і т.п.), то залучати відвідувачів на нього вам доведеться, швидше за все, або за допомогою SEO, або за допомогою контекстної реклами. А найчастіше, використовуючи обидва цих каналу.

Про СЕО ми ще будемо багато і детально говорити в рамках цієї рубрики (стосовно до комерційного сайту), а ось загальні питання роботи з контекстом розглянемо прямо зараз.

Ну, а в майбутніх статтях, можливо, торкнемося деталей створення та настоянки кампаній в Яндекс Директі і Гугл АдВордса.

Можливості контекстної реклами і секрети успіху

Що таке контекст ? У загальному сенсі, це середовище, в якому існує об'єкт. В інтернеті це означатиме середу, в якій існує відвідувач (його сфера інтересів або цілей). А що тоді контекстна реклама? Це така реклама, зміст якої залежить від контексту вебсторінки, на якій вона відображається.

Таким чином контекстна реклама показується відвідувачам, інтереси яких з високою часткою ймовірності збігаються зі змістом цього веб-сайту. Крім цього, вона веде на сторінку з більш розгорнутим описом того, що було анонсовано в оголошенні.

Процес показу оголошень при цьому повністю автоматизований. Показ вибудовується на основі аукціону, а оплата рекламодавцем проводиться за переходи на рекламований ресурс (за так звані кліки). Схема досить-таки надійна і ефективна. Але не завжди проста в розумінні непідготовленого користувача.

Слід відразу для себе усвідомити, що при тих же самих рекламних бюджетах можна отримати абсолютно різні результати в плані залучення цільових відвідувачів і конвертації їх в покупці. Результати можуть відрізнятися разюче і тому має місце говорити від такої речі, як ефективність контекстної рекламної компанії.

Як не втратити гроші при замовленні контекстної реклами?

Як не втратити гроші при замовленні контекстної реклами

В цьому плані аматорський підхід від професійного відрізняється тим, що профі начитають роботу зі створення семантичного ядра (СЯ) для майбутньої кампанії. Що це таке? СЯ - це набір ключових запитів (гаданий), за якими відвідувачі в інтернеті можуть шукати ваш товар або послуги.

Цей набір запитів може бути дуже великим, тому часто його потрібно структурувати. При цьому СЯ, що використовується в контекстній рекламі, може не збігатися з семантичному ядром, використовуваним при SEO просуванні цього ж сайту.

Також необхідно ще на стадії підготовки контекстної рекламної кампанії визначити «приземляється» і цільові сторінки. Що це таке?

 1. На приземлятися (посадкову) сторінку потраплятимуть користувачі, клікнули по вашій об'яві. Тут як би все зрозуміло.
 2. А ось цільова сторінка - це та сторінка, яку повинен буде досягти відвідувач в результаті своєї подорожі по вашому сайту.

  Сам факт його потрапляння на цільову сторінку буде свідчити про те, що даний відвідувач виявився для вас цінним, бо на неї переходить користувач після покупки або здійснення ще якої-небудь дії (скачування, реєстрація тощо). На сайті може бути кілька цільових сторінок з різним рівнем пріоритету. Без них ви не зможете контролювати ефективність рекламних кампаній.

Якщо на вашому сайті подібних цільових і приземлятися сторінок немає, то з контекстною рекламою краще і не починати працювати, ну або не запускати створену кампанію.

Для того, щоб визначитися з приземлятися і цільовими сторінками, постарайтеся відповісти на питання:

 1. Яка мета вашої рекламної кампанії?
 2. Який фактор буде сигналізувати про досягнення мети?
 3. Чи можна цей фактор представити у вигляді якогось параметра?

Як починати роботу з контекстною рекламою?

Напевно, буде правильним - чітко відповісти для себе на ряд питань:

 1. Чим займається ваша кампанія, є у неї товарні лінійки і які саме?
 2. Хто буде для вас цільовим ринком в інтернеті? Чи буде цільових аудиторій кілька (зі своїми наборами ключових слів і оголошень)?
 3. Які конкретно товари і послуги ви хочете просувати (рекламувати), і що ви хочете отримати від контекстної реклами на виході: продажу, відвідуваність, підписку на розсилку, скачування чогось і т.п.?
 4. Чого ви хочете досягти? Впізнаваності бренду або збільшення продажів?
 5. На який рівень рентабельності вкладення в контекстну рекламу ви плануєте вийти?

На який рівень рентабельності вкладення в контекстну рекламу ви плануєте вийти

Якщо ви пам'ятаєте, то в статті про покроковий план просування комерційних сайтів я згадував про контекстну рекламу і приводив її основні переваги та недоліки в порівнянні з SEO та іншими методами залучення відвідувачів на сайт. Однак, повторюся, вже стосовно тільки до контекстної реклами - які в неї особливості:

 1. Високий рівень автоматизації і настраиваемости - можна буде управляти ціною залучення кожного відвідувача
 2. В добре налаштованої рекламної компанії може спостерігатися дуже висока ефективність (конверсія відвідувачів в покупців і замовників).
 3. Навіть при ретельній підготовці та налаштування кампанії, відразу після її запуску ви отримаєте потік відвідувачів на сайт (на відміну від SEO, де чекати результатів доводиться по півроку).
 4. Можна дуже точно контролювати свої витрати, повністю автоматизувавши даний процес.
 5. Контекстна реклама відображається на сторінках пошукових систем, які мають просто-таки жахливу відвідуваність. Звідси випливає дуже широке охоплення практично всієї вашої цільової аудиторії (тих, кому цікавий ваш сайт і хто готовий там зробити транзакцію).

Які завдання може вирішувати контекстна реклама?

 1. Залучення користувачів для здійснень будь-які дії. Це може бути купівля товару, замовлення послуги, реєстрація, підписка на розсилку і щось ще, що підпадає під термін конверсія. Це все доступно і в Ю Я, і в АдВордса в рівній мірі.
 2. Завдання брендингу - підвищення впізнаваності продуктів і послуг, не орієнтоване на конверсію (продажу). Для цього потрібно максимально охопити цільову аудиторію. Директ для цієї мети не дуже підходить, бо у нього немає можливості показу банерів, медійної реклами (як в партнерській мережі Адсенс) і немає можливості показу відеореклами в Ютубі.

Як працює така реклама?

Як все це працює? В системі контекстної реклами йдуть аукціони з продажу місць розміщення рекламних оголошень (вони є лотами аукціону). Охочі купити місце розміщення роблять ставки, а система збирає їх і оцінює хто став переможцем (зробив найбільш високу ставку) - саме він і отримує право розміщуватися.

Тут ще, правда, має місце бути така річ, як коефіцієнт ефективності самого оголошення (CTR), його кликабельность. Він тим вище, чим більше до оголошення проявляють інтерес користувачі, і розраховується, як відношення кліків по оголошенню до його показам помножене на сто відсотків. Якщо оголошення більше подобається користувачам, то вартість кліка (аукціонна ціна) для розміщення в потрібній позиції буде нижче.

Це кілька перебільшено, але суті не спотворює - роблячи ставки вище своїх конкурентів, ви можете виграти цей аукціон. Брокерами на аукціоні контекстної реклами виступають сервіси Яндекс Директ, Google AdWords, Бігун і деякі інші, менш популярні і відомі. В їх завдання входить продаж лотів і залучення рекламодавців.

Системи контекстної реклами, популярні в рунеті

Які системи контекстної реклами існують в російськомовному сегменті мережі? Давайте їх перерахуємо:

 1. Яндекс.Директ - оголошення розміщуються в пошуку Яндекса, в його рекламної мережі і в пошуку Майл.ру
 2. Google AdWords - в пошуку Google плюс в рекламній мережі Гугл адсенс
 3. Бігун - частково в пошуку Рамблера і на належних йому сервісах (Прайс.ру, Ферра)

Їх популярність в рунеті розподіляється таким же чином, як вони і стоять в наведеному списку. При цьому за минулий рік ринок контекстної реклами виріс на третину, і бюджети, які там витрачаються, поступаються тільки телевізійним. Частка Яндекс Директа трохи виросла за останній рік за рахунок розміщення їх оголошень у пошуку Майл.ру .

Ціна залучення клієнтів в Адводсе нижче, ніж в Ю Я. Однак, існують тематики, для яких важко знайти цільову аудиторію в Гуглі, бо вона живе в основному на Яндексі. Власне, це стане ясно після експериментів з тією чи іншою системою контекстної реклами.

Контекстна реклама в Google AdWords

Давайте почнемо з можливих місць розміщення ваших оголошень при використанні даної системи контекстної реклами:

 1. Брокер Google AdWords розміщує левову частку всіх оголошень на сторінках з результатами свого пошуку. Контекстна реклама власного виробництва і є основний спосіб монетизації для Гугла . Природно, що для рекламних блоків в видачу (серпа) виділяється найбільш клікабельно місце (зверху), ну і ще збоку або знизу органічних результатів пошуку.

  видачу (серпа)

  У видачі Гугла (праворуч) ще досить часто відображають товари з Гугл Мерчанта (торговельного майданчика, яку теж можна використовувати для просування свого сайту за аналогією з Яндекс Маркетом ).

 2. Крім пошуку, оголошення контекстної реклами Google AdWords можуть показуватися на тематичних сторінках Гугла (наприклад, в пошті).
 3. Ну і, нарешті, оголошення з АдВордса можуть показуватися на сайтах тематичних партнерів Гугла (для веб-майстрів це мережу Гугл адсенс ). Прикладом може служити цей блог.

В Гугл АдВордса можливе використання декількох форматів оголошень:

 1. Текстові - можуть розміщуватися як в пошуку, так і в контекстної мережі (сайтах в інтернеті, що працюють з Адсенс).

  Текстові

  Їх можна дуже швидко налаштувати і розмістити, а використовувати їх найкраще для продажів (товарів або послуг).

 2. Графічні - розміщуються тільки в контекстної мережі і вдають із себе звичайні банери, які можуть містити анімацію і флеш. Використовуються в основному для брендингу, коли потрібно просунути товар або марку.
 3. Відеооб'яви - формат, який зараз буде набирати обертів.
 4. Нативні формати - новий вид оголошень з'явився в Адсенсе цього літа. Являє собою картинку і текст. Рекомендується вставляти як в текст статей, так і в фіди (списки статей рубрик, тегів, міток і т.п.)
 5. Мобільні формати - показуються на сайтах використовують Адсенс для монетизації і тільки на екранах мобільних пристроїв. Можливий показ «приклеєного» до низу екрану банера, а так само повноекранного оголошення при переході користувача по посиланню на іншу сторінку.

Яндекс Директ

В першу чергу Директ вибирають за його величезний охоплення цільової аудиторії (це буде справедливо для більшості комерційних сайтів). Якщо потрібно отримати реально великий приплив цільових відвідувачів, то найчастіше альтернативи цієї системи контекстної реклами просто немає (в АдВордса такої кількості зацікавлених купівлею чогось користувачів може просто-напросто не виявитися).

Можливості тонкої настройки кампанії у Діректа кілька біднішими, ніж у конкурента від Гугла, а ціна залучення клієнта трохи вище, але з цим доводиться миритися. Давайте подивимося, де можуть показувати ваші оголошення, розміщені через контекстну рекламу Яндекса:

 1. По-перше, це безпосередньо пошукова видача, де блоки Директа зараз розташовуються зверху і знизу щодо органічних результатів пошуку.

  По-перше, це безпосередньо пошукова видача, де блоки Директа зараз розташовуються зверху і знизу щодо органічних результатів пошуку

  Там же ще й товари з торгового майданчика Яндекс.Маркет будуть відображатися. До речі, це теж непоганий спосіб просування, але в основному для товарів, які у вас спочатку мають дуже пристойну націнку. Справа в тому, що в Яндекс Маркеті користувачі вибирають мінімальну ціну і зниження її є єдиним дієвим способом потрапляння в Топ.

 2. По-друге, це сторінки сайтів-партнерів, які були прийняті в Рекламну мережу Яндекса (РМЯ) . Умови прийому туди досить-таки суворі, тому ресурси, на яких будуть крутитися ваші оголошення, виявляться, швидше за все, якісними.

  Рекламну мережу Яндекса (РМЯ)

  З недавніх пір Яндекс допускає додавання в оголошення, які будуть показувати в РСЯ невеликі зображення, що робить контекстну рекламу кілька схожою на тизери (Мабуть, це підвищує її привабливість)

 3. Також оголошення контекстної реклами Директа можуть показуватися в Яндекс Каталозі , на Яндекс Картах і довіднику , А ще в пошуку по блогах.

бігун

Спочатку ця система контекстної реклами створювалася для монетизації пошукової системи Рамблер , Яка в останні роки сильно здала свої позиції і зараз повністю відмовилася від свого пошукового движка на користь Яндекса.

Чесно кажучи, навіть не відстежував останнім часом, де показуються їх оголошення (напевно, як і раніше в Рамблері в перемішку з Директом і в партнерській мережі). Частка на ринку контекстної реклами в 1.5 відсотка не дуже сподвигает на проведення таких дослідження. Можете самі спробувати і зробити висновки.

Удачі вам! До швидких зустрічей на сторінках блогу KtoNaNovenkogo.ru

Збірки по темі

 • Як не викинути гроші на вітер при використанні контекстної реклами
 • Використовую для заробітку

  Як починати роботу з контекстною рекламою?
  Які завдання може вирішувати контекстна реклама?
  А що тоді контекстна реклама?
  Як не втратити гроші при замовленні контекстної реклами?
  Що це таке?
  Що це таке?
  Який фактор буде сигналізувати про досягнення мети?
  Чи можна цей фактор представити у вигляді якогось параметра?
  Як починати роботу з контекстною рекламою?
  Хто буде для вас цільовим ринком в інтернеті?