Навигация по сайту

Популярные статьи

Контент-маркетингова стратегія для юридичних фірм

 1. презентувати ідею
 2. виробити стратегію
 3. Визначити цільову аудиторію
 4. Кількість - не якість

Основний маркетинговою стратегією юридичних фірм завжди вважалося «сарафанне радіо»

Основний маркетинговою стратегією юридичних фірм завжди вважалося «сарафанне радіо». З огляду на, що юридична підкованість населення невелика, така стратегія працювала безвідмовно. У сучасному ж світі панує жорстка конкуренція. Основне завдання тепер - виділитися і голосно заявити про себе на тлі незліченної кількості фірм, що надають юридичні послуги. Як? За допомогою сучасної контент-маркетингової стратегії і соціальних мереж.

Звичайно, непросто зважитися на якісь зміни, але повірте, результати перевершать всі ваші очікування. Для успішного впровадження контент-маркетингової стратегії потрібно виконати кілька ключових кроків:

 1. презентувати ідею

Традиційний шлях розвитку юридичної фірми, як правило, базується на тих принципах, що були вироблені колись в минулому, тому тут головним завданням стане переконати вище керівництво в необхідності нового підходу до маркетингової стратегії. Можливо, що вас почують не відразу, але хороша підготовка здатна збільшити шанси на успіх. Пам'ятайте, що контент-маркетинг:

 • не вимагає повної відмови від традиційних стратегій. Навпаки, він доповнює їх.
 • це найпростіший спосіб залучити нових і утримати існуючих клієнтів.
 • працює на генерацію трафіку на ваш сайт і при грамотному підході перетворюється в дохід.
 • допомагає знизити витрати на інші маркетингові інструменти, як традиційна реклама .

Проаналізувавши вашу поточну ситуацію і спираючись на достовірні факти, покажіть, які зміни відбудуться у фірмі в разі впровадження нової контент-маркетингової стратегії. Ваша ідея повинна бути вагомою для керівництва, адже цілком можливо, що і старий підхід себе все ще виправдовує.

 1. виробити стратегію

Метою будь-якої компанії є генерація доходу шляхом перетворення потенційних покупців в реальних, а це і є найважливіший аргумент на користь контент-маркетингу. Для того щоб ваша стратегія відповідала цілям і завданням компанії, була максимально ефективною і отримала схвалення, необхідно врахувати базові моменти:

 • чітко виділити, як вона співвідноситься з цілями юридичної фірми;
 • пояснити, яким чином вона буде відповідати конкретним потребам і надавати цінність;
 • визначити орієнтовну тематику контенту;
 • яким чином стратегія виділить вас серед конкурентів;
 • плановані канали для таргетування аудиторії;
 • способи залучення аудиторії, заохочення її активності, прийоми для конверсії лидов, взаємодії на перспективу;
 • проаналізувати наявність необхідних ресурсів, таких як час і гроші. Це, мабуть, один з найскладніших питань, адже бюджет на маркетинг, як правило, фіксований. Відповідно, потрібно розписати всі переваги нового підходу і в короткостроковій, і в довгостроковій перспективі.

Важливо відзначити, що основною родзинкою контент-маркетингової стратегії юридичної фірми є надання свіжої та корисної інформації на правові теми, що представляють інтерес для аудиторії . Постарайтеся знайти свій унікальний стиль, манеру подачі матеріалу, які будуть вигідно відрізняти вас від конкурентів. Ваша кінцева мета - домогтися того, щоб відповіді на свої юридичні питання користувачі шукали тільки у вас.

 1. Визначити цільову аудиторію

Ще раз підкреслимо 2 головних принципи: відрізняється і пропонуй щось цінне. Вони допоможуть вам краще зрозуміти свою аудиторію. Вивчіть все, що стосується того, де і як ваші читачі шукають необхідну їм інформацію на правові теми, що їм потрібно і для чого. Якщо ви з'ясуєте весь цей ланцюжок дій, ви зможете максимально тонко налаштувати свою стратегію. У проведенні аналізу вам допоможе наша підказка:

 • Якими способами ваші читачі звикли отримувати інформацію? Які пристрої для цього використовуються?
 • Веб-аналітика дозволяє побачити піки і падіння конверсії, проведіть оптимізацію з урахуванням пристроїв, які використовуються найчастіше, як наприклад мобільні телефони.
 • Детально оціните процес пошуку інформації вашою аудиторією: за допомогою яких пошукових систем, яких ключових слів, активні користувачі в соціальних мережах, чи часто звертаються за порадою в мережі.

На основі вищезгаданого вже можна скласти докладний план частоту оновлення контенту, його тематичної спрямованості, джерел, оформлення і, нарешті, делегування обов'язків і відповідальності.

 1. Кількість - не якість

Юридична фірма - завжди жваве місце. Часом ви ловите себе на тому, що вже жонгліруете папками зі справами, лавіруєте між безліччю документів і до того ж займаєтеся маркетингом. Щоб скрізь встигнути, рекомендуємо зосередитися на якості, а не кількості, адже правильне взаємодія з аудиторією зовсім не означає нескінченні потоки матеріалів.

Ваш контент справить незабутнє враження, якщо буде спланованим, ретельно пропрацював і інформативним. Ідеальний варіант - це короткий, але глибоке висвітлення правового питання. Якщо ви будете публікувати контент за графіком, люди вже будуть чекати на нього, а вам вистачить часу, щоб відповідати на коментарі, запити та відгуки.

Пам'ятайте, що ви пишете для людей. Пожвавите свої статті на правову тематику, яка часом може бути досить стомлюючої для читання. Ми підкажемо, як це краще зробити.

Дуже добре підійде, наприклад, розмовний стиль викладу. Він легше сприймається читачем, особливо коли використовуються професійні терміни. У більшості випадків ваша аудиторія - це звичайні люди, яким потрібно, щоб складну юридичну інформацію ви донесли їм зрозумілою, «людському» мовою, тому ваш контент ні в якому разі не повинен бути схожий на сухі професійні статті з щомісячного юридичного журналу. Прагніть до простоти, не втрачаючи при цьому основного сенсу.

До уваги читача сьогодні пропонується море контенту, з якого він обирає найкраще. Аналізуйте матеріали конкурентів і удосконалюйтеся. Ваше завдання - стати авторитетом, лідером думок для цільової аудиторії в питаннях права. Ваші читачі будуть в очікуванні того, що ж ще нового і цікавого ви для них приготували. І це в кінцевому підсумку призводить до конверсії. В даному контексті ми не маємо на увазі рівень продажів і просування, мова йде про відгук на ваші матеріали та показнику того, що ви потрапили в ціль.

Основою вашої контент-маркетингової стратегії повинна бути спрямованість на те, щоб люди знали про ваше існування, щоб у них був стимул зв'язатися з вами. Зрештою, це покупці, які в підсумку приймають остаточне рішення звернутися за вашими послугами. Все, що вам потрібно зробити, це підштовхнути їх через контент. Так що будьте на зв'язку, прислухайтеся до відгуків, тоді ваші маркетингові зусилля принесуть плоди.

Основою вашої контент-маркетингової стратегії повинна бути спрямованість на те, щоб люди знали про ваше існування, щоб у них був стимул зв'язатися з вами

Як?
Які пристрої для цього використовуються?