Навигация по сайту

Популярные статьи

Креатив йде в HR

" Назад
08.02.2014 23:46

Ольга Бикова, засновник і ідеолог бізнес-проекту HR-Project Olga Bykova»   Креатив дістався до HR Ольга Бикова, засновник і ідеолог бізнес-проекту HR-Project "Olga Bykova»

Креатив дістався до HR

Наскільки важливо HR-фахівця володіти креативним мисленням? Як показує практичний досвід, нестандартно мислити вміють не всі. Відмітна особливість креативного HR-фахівця полягає в тому, що, розробляючи нові інструменти для вирішення складних завдань в бізнес-процесах, він підвищує рейтинг конкурентоспроможності роботодавця на ринку праці. Креативне мислення HR-фахівця - важливий фактор для бізнесу, так як воно дозволяє формувати трендові інструменти для розвитку і просування проектів у зовнішнє середовище.

Завдяки креативному мисленню бути в тренді просто! Наприклад, ваша компанія вирішила активно позиціонувати себе в social media, щоб зробити відбудування від конкурентів. Соціальні мережі стали одним із трендів в 2013 році. Чому HR-фахівці стали активно використовувати соціальні мережі? Відбулася активна інтеграція комунікацій в інфопростір, з'явилися нові формати подачі інформації про відкриті позиції в компаніях, проведення пошуку і підбору персоналу. Наприклад, інфографіка у вакансіях і відеоінтерв'ю. Щоранку будь-який середньостатистичний співробітник або роботодавець починають з чашки кави та перегляду новин в усіх соціальних мережах, де вони присутні. Ми знайшли ще один «світ», який допомагає нам оперативно вирішувати багато завдань.

S ocial media - креативимо і створюємо «мережу талантів»

Для успішного позиціонування HR-брендингу в social media необхідно почати з малого. Зареєструватися в соціальних мережах з урахуванням цільової аудиторії компанії і створити там паблік (співтовариство). Зміцнюючи позиції компанії в інформпросторі через соціальні медіа, ви купуєте ряд переваг: залученість співробітників, пошук персоналу, репутацію та імідж роботодавця, пряму онлайн зв'язок з претендентами і додаткову інформацію про них (профайли), просування HR-бренду компанії і масу інших корисних інструментів, які дозволяють скоротити витрати на персонал.

В даний час головною перевагою власників бізнесу є створення «сховища талантів» компанії - клієнтів і кандидатів. Завдяки нестандартним, креативним і трендовим інструментам можна вибудувати свою невелику «мережу талантів». Наприклад, в інтернеті набув популярності новий формат корпоративного мовлення - подкаст. Подкастинг - це креативний інструмент подачі корпоративної інформації в форматі інтернет-радіо. Згідно з дослідженнями, подібний формат мовлення створює максимальний ефект особистої зв'язку між роботодавцем і потенційними співробітниками. Звертаючись безпосередньо до кандидата через аудіофайл в соціальних мережах, роботодавець заробляє додаткові бонуси до просування HR-бренду компанії.

Багато компаній стали активно використовувати цей формат мовлення як прекрасну можливість донести основні цінності до потенційних співробітників і клієнтів.

Від трендових інструментів до HR бізнес-партнерству Від трендових інструментів до HR бізнес-партнерству

На сьогоднішній день власники західних і російських компаній в малому бізнесі починають активно скасовувати департаменти управління персоналом на своїх підприємствах.

Тенденція попереднього року - скорочення штату HR-фахівців в компаніях малого бізнесу за напрямками внутрішній рекрутинг і кадровий консалтинг. Альтернативне рішення власників - співпраця на аутсорсингу із зовнішніми представниками мікрокомпаній з метою знизити витрати на управління персоналом. Настає час HR-партнерства. На грунті цієї тенденції народжуються консалтингові бізнес-проекти з привабливим ціноутворенням. Це новий тренд на ринку послуг в області кадрового консалтингу і рекрутингу. Виграють сильні гравці, які в рамках жорсткої конкуренції випереджають попит і пропонують бізнес-партнерство, в основі якого бізнес-цілі (стратегія) компанії.

За рахунок чого можна отримати перевагу в боротьбі за клієнта? Тут важливо розуміти потреби бізнесу і пропонувати нестандартні рішення задач за допомогою креативних і трендових інструментів. Навіщо це потрібно? HR бізнес-партнер в силах допомогти клієнту підвищити ефективність компанії за рахунок збільшення прибутку, частки ринку, повернення інвестицій. При розробці і впровадженні нестандартних програм, методик в рамках HR-проектів необхідно максимально враховувати специфіку бізнесу клієнта.

Особистий бренд керівника - інструмент формування і просування HR -бренда компанії

Наприклад, є певна консалтингова компанія X, яка пропонує клієнту Y HR-супровід по формуванню «мережі талантів» в соціальних мережах. Клієнту Y запропоновано активно просувати особистий бренд керівника і HR-бренд компанії в інтернет-просторі. Спочатку була сформована основна концепція представлення компанії-клієнта Y і керівника в соціальних мережах. Потім був проведений ряд консультацій з основних процесів просування особистого бренду керівника і HR-бренду компанії-клієнти Y в соціальних медіа, копірайтингу, візуального оформлення і нейтралізації негативу. Створили план-графік публікацій на основних ресурсах: «ВКонтакте», Twitter, Facebook, Instagram, Youtube, LinkendIn. Також в рамках партнерських програм з популярними спільнотами для розміщення авторських постів від імені керівника компанії-клієнта Y анонсувалися головні новини компанії, в першу чергу орієнтовані на залучення потенційних співробітників і формування позитивного іміджу керівника, HR-бренду компанії. Була розроблена інструкція для співробітників компанії-клієнта Y, за допомогою якої готувалися матеріали для відеоблогу в соціальних мережах. За участю керівника компанії-клієнта Y були зняті відеовакансії. Таким чином вдалося показати доступність топа, а також сформувати інформаційне поле для соціального рекрутингу та event-рекрутингу. Для HR -сфери це важлива додаткова технологія пошуку персоналу.

Про користь s ocial media для шукачів

І наостанок, якщо говорити про користь трендів в галузі HR для шукачів, то рекомендації такі: приділіть свою увагу таким інструментам пошуку роботи, як відеорезюме, пошук роботи через соціальні мережі та ярмарки вакансій онлайн.

Читайте також інші авторські колонки:

Корпоративні соціальні мережі підвищують залученість і прискорюють інновації

Економіка залученості

Принцип outside the box для рекрутера

Принцип outside the box для рекрутера
Коментарів поки немає

Чому HR-фахівці стали активно використовувати соціальні мережі?
За рахунок чого можна отримати перевагу в боротьбі за клієнта?
Навіщо це потрібно?