Навигация по сайту

Популярные статьи

Купівля посилань в епоху Минусинска - як не потрапити під алгоритм Яндекса

  1. Що таке фільтр «Минусинськ»?
  2. Принципи роботи алгоритму
  3. Профілактика алгоритму: як не потрапити під посилальний фільтр Яндекса
  4. «Минусинськ»: ознаки накладення фільтра на просувний сайт
  5. Як вийти з-під «Минусинска», якщо вже потрапив під фільтр?
  6. 1. Проаналізувати контрольний профіль і зібрати неякісних донорів
  7. 2. Зняти шкідливі посилання
  8. 3. Зв'язатися з техподдержкой Яндекса
  9. 4. Натиснути на кнопку «Перевірити» на панелі вебмайстрів Яндекса

25.06.2018 Час прочитання: 10 хвилин

Що таке фільтр «Минусинськ»?

«Минусинськ» - фільтр Яндекса, який відстежує ресурси з seo-посиланнями ( «покупними» посиланнями), які розміщуються на сайтах-посередниках.

Для Яндекса seo-посилання - це посилання, покликані впливати на ранжирування, штучно підвищуючи авторитетність сайту. Для «Минусинска» причин вже досить, якщо є такі посилання: Яндекс це всіляко не схвалює, визначає як чорне seo-просування і накладає фільтр на такі ресурси. В результаті вони втрачають трафік з пошуку.

Така стратегія пошуку була не завжди: посилання на сайт, зазначені на сторонніх ресурсах, показували значимість і корисність сайту. Однак потім посилання стали закуповувати виключно в інтересах пошукового просування, за що Яндекс став карати.

Алгоритм був запущений в травні 2015 року та викликав ажіотаж в Рунеті, але не можна сказати, що до цього не було передумов створення «Минусинска». Яндекс розповідав про своє ставлення до SEO-посилань ще в 2008 році і вже тоді говорив, що ранжування сайтів з купленими посиланнями може помінятися. Яндекс рекомендував відмовитися від покупки посилань з комерційних запитам, потім заявив, що пошуковик перестає враховувати посилання при ранжируванні. Згодом рекомендації змінилися категоричними репресіями, від яких багато сайтів не можуть оговтатися навіть до цього дня.

Через тиждень після запуску «Минусинска» в Блозі Яндекса для вебмайстрів з'явилося повідомлення про перші підсумки роботи: за даними Яндекса, 488 сайтів втратили в середньому 20 позицій у видачі. Ось, наприклад, зведення з Метрики для сайту, який після всіх попереджень Яндекса від посилань не відмовився, і потрапив під першу хвилю алгоритму:

Джерело зображення: yandex.ru

Через кілька місяців в інтерв'ю профільному виданню SEOnews Яндекс озвучив нові цифри:

  • фільтр відбився на роботі понад 3600 сайтів;
  • майже 3000 веб-ресурсів втратили позиції;
  • вийшли з «Минусинска» близько 700 майданчиків.

У процентному співвідношенні виходить, що за чотири місяці роботи алгоритм «Минусинськ» негативно позначився на позиціях 80% сайтів.

Принципи роботи алгоритму

«Минусинськ - фільтр Яндекса, якому доводиться дуже багато прораховувати, щоб під роздачу не попалися хороші ресурси. Адже є природні посилання, Непокупний, які користувачі залишають як рекомендації іншим відвідувачам.

Як «Минусинськ» відрізняє хороші посилання від поганих? Ніяк. Алгоритм визначає ймовірність того, що посилання куплена, завдяки маркерами. Що може послужити таким «дзвіночком»?

  1. Блокове розміщення окремо від основного контенту.

Виділення в окремий абзац / блок грає поганий жарт з сайтом: з одного боку, абзац кидається в очі відвідувачеві, з іншого боку, помітний цей абзац не тільки користувачам, але і алгоритму. Теж саме можна сказати про підвальне розміщення зовнішніх «лінків».

  1. Велике число явно продають анкоров.

Зазвичай люди не ставлять посилання з анкорами типу «купити постільна білизна», «замовити пластикові вікна», тому «Минусинськ» успішно їх розпізнає як куплені.

  1. Занадто багато вихідних з ресурсу посилань.

Алгоритм розраховує так: якщо з майданчика ведуть багато посилань на інші ресурси, то кожна з цих вихідних посилань - з великою ймовірністю куплена.

  1. Поведінкові показники: переходи по посиланню.

З одного боку, якщо за посиланням переходять користувачі, то вона, швидше за все, природна. З іншого - якщо відвідувачі не переходять, ще не означає, що посилання куплена. раніше Яндекс висловлювався про накрутку поведінкових факторів сайту, так що навряд чи «Минусинськ» прийме рішення на користь природної посилання.

Останні два маркера менше перших впливають на видачу, тому що ймовірність, що під роздачу потраплять природні посилання, занадто велика.

Профілактика алгоритму: як не потрапити під посилальний фільтр Яндекса

Позиція Яндекса з цього питання така: не купуйте посилання і нарощуйте природну кількість посилань, аналізуйте потреби своїх користувачів, покращуйте контент і функціональність ресурсу. Все це, звичайно, добре, але мало.

Хоча не можна сказати, що поради Яндекса безглузді, зовнішня оптимізація сайту може проводитися і без відмови від покупки посилань.

  1. Збільшуйте число природних посилань.

Під «Минусинськ» не потрапляють сайти, у яких велика частка природних посилань, навіть якщо при цьому багато куплених. Природні посилання допоможуть сайту утримати свої позиції, навіть якщо сам пошуковик вводить санкції.

  1. Обмежтеся адекватним числом SEO-посилань - не більше 1000.

В ідеалі - не більше 500. Так ви не тільки знижуєте ризик потрапляння під «Минусинськ», а й створюєте оптимальне процентне співвідношення покупних і природних посилань. Звичайно, для різних сайтів буде різне число вхідних посилань: наприклад, якщо у вас великий інформаційний портал з великою відвідуваністю і популярністю, на нього може посилатися і набагато більше число ресурсів, ніж одна тисяча. А якщо це невеликий регіональний бізнес, то тут більш природним буде 100, максимум 200 посилань.

  1. Використовуйте просування постійними / вічними посиланнями.

Розміщуючи посилання безпосередньо в контенті сайтів донорів, ви усунете недоліки і маркери блокових SEO-посилань.

  1. Дотримуйтеся своєї тематики при виборі сайтів донорів.

Щоб ваша посилання виглядала як можна більш органічно і природно на зовнішньому ресурсі, необхідно правильно підбирати тематику під розміщення. Такі посилання з більшою часткою ймовірності будуть корисні користувачам і позитивно позначаться на просуванні.

  1. Підбирайте для постійних посилань некомерційні анкор.

Він повинен бути якомога більш природним, звичним для письмової мови звичайним інтернет-користувачів: «тут», «тут», «взяв ось звідси» і так далі. А також використовуйте повні посилання з адресного рядка із зазначенням URL.

  1. Вибирайте незавантажені сайти-донори.

Для розміщення посилань підбирайте ресурси з мінімальним показником заспамленності і Статейного в агрегаторах розміщення посилань, 10-30%. Цей критерій - найважливіший.

  1. Постарайтеся відмовитися від розміщення орендних посилань на автоматичних біржах просування типу Sape. «Минусинськ» дуже швидко виявить їх.

«Минусинськ»: ознаки накладення фільтра на просувний сайт

Як перевірити фільтр «Минусинськ» на своєму сайті? Є абсолютно очевидні проблеми з сайтом в Яндекс.Вебмастере, які можуть служити ознаками того, що накладено фільтр «Минусинськ»:

Накладено чи «Минусинськ», як визначити? Є адресу, за якою можна відстежити порушення вашого ресурсу: https://webmaster.yandex.ru/site/https:site.ru:443/diagnosis/threats/

Менш очевидна ознака - помітне просідання в пошуковій видачі Яндекса, що не прокоментоване пошукачем (тобто ніяких повідомлень від Яндекса не було).

Запитайте у Яндекса ваш брендовий - назва компанії або сайту, домен в лапках (щоб Яндекс не виправляв те, що вважає помилками): якщо ваш ресурс буде не на першій позиції, це привід перевірити не тільки «Минусинськ», а й інші можливі проблеми з сайтом: чи не минув термін дії домену, чи не ведуться технічні роботи або переїзди на інший домен і так далі.

Як вийти з-під «Минусинска», якщо вже потрапив під фільтр?

Якщо все-таки потрапили під «Минусинськ», як вийти з-під фільтра? Розкриваємо способи, якими користувалися самі, коли позиції одного з сайтів просіли через це фільтра.

Розповідає технолог SEO-експерт нашої компанії Костянтин Абдуллін:

«17 лютого 2017 року сайт http://sotovikm.ru/ потрапив під фільтр «Минусинськ». Ситуація була такою: у клієнта крім нас в підрядників був SEO-фрілансер старої школи, який закуповувався на біржі SAPE неякісними орендними посиланнями. Багато сайтів, на яких купувалися посилання на біржі, були під АГС і моторошно заспамлени. У підсумку в лютому 2017 року на сайт був повішений фільтр «Минусинськ» в автоматичному режимі.

Що цікаво, однією з причин бана сайту імовірно стали не тільки сміттєві посилання, але і наявність великого обсягу посилань з одного сайту одноразово. Ми знали, що на сайт посилається просто гігантська кількість сайтів «спільної закупівлі».

Взагалі sotovikm.ru - це оптовий магазин, тому він користується великою популярністю у порталів, де можна об'єднатися з іншими користувачами і купити мобільні аксесуари за закупівельними цінами. Всі сайти «спільної закупівлі» виглядають як форуми, і посилань на sotovikm.ru з подібних ресурсів була величезна кількість, доходило до того, що на одному сайті могло бути до 7000 беклінків:

«Ну і що такого?» - скажете ви, це посилання ж органічні, які не PBN-сітки або інші чорні методи оптимізації. Однак роботи Яндекса, мабуть, порахували таку кількість посилань аномальним укупі з реальними seo-посиланнями, і було вжито необхідних заходів - фільтр за використання seo-посилань, «Минусинськ».

Спочатку все було не так очевидно. Ми за великим рахунком не розуміли, чому на сайті з'явився фільтр, так як з нашого боку дійсно проводилися роботи по лінкбілдінгу, тільки це були переважно «гостьові» посилання в статтях. Кожен ресурс перевірявся на ряд параметрів перед публікацією.

З фрілансером ж у нас не було контактів, всі нечисленні комунікації з ним відбувалися через клієнта.

Підсумкову причину бана вдалося встановити тільки після зв'язку з техподдержкой Яндекса, але про це пізніше.

Порядок дії після накладення фільтра «Минусинськ»:

1. Проаналізувати контрольний профіль і зібрати неякісних донорів

Перше, що я зробив, після того як на панелі вебмайстрів Яндекса з'явилося повідомлення про «Мінусинську», - вивантажив все беклінки сайту за допомогою serpstat.com.

Були запитані списки закуплених посилань від фрілансера. Після аналізу стало ясно, що у сайту є неякісні SEO-посилання, проте їх кількість була не критичне.

За даними сервісу megaindex, співвідношення SEO-посилань і органічних було приблизно 40% до 60%, а взагалі було знайдено близько 200 неякісних посилань. Переважно вони були всі безанкорние, тобто в якості посилання був URL сайту sotovikm.ru, проте також були анкорний посилання виду «стільникові аксесуари оптом» і іншого виду словосполучення, пов'язані з семантикою сайту:

Все seo-посилання потрібно було видаляти, проте одночасно з усіма цими подіями з'ясувалося, що ще раніше посилання також закуповувалися самим sotovikm.ru, однак доступів до цих акаунтів вже немає (класика: була людина, звільнився, доступи загубилися). Як ми не намагалися вирішити це питання з техподдержкой бірж, у нас не вийшло отримати доступ до інтерфейсів із закупівлі посилань.

Тому нам потрібно було визначити пріоритетність зняття подібних посилань, бо ж треба багато роботи з майданчиками, на яких розташовуються посилання на наш сайт. Були вивантажені всі анкорний і безанкорние посилання з сайтів. За допомогою сервісу checktrust.ru посилання були проаналізовані на ТРАСТ, СПАМ і тИЦ (тут він потрібен був, щоб зрозуміти був сайт під АГС чи ні):

ru   посилання були проаналізовані на ТРАСТ, СПАМ і тИЦ (тут він потрібен був, щоб зрозуміти був сайт під АГС чи ні):

2. Зняти шкідливі посилання

Якби у нас були доступи до акаунтів бірж, де були закуплені ці посилання, то ми б зайшли і без проблем зняли їх через панель управління. Однак доступів у нас не було, тому потрібно було викручуватися з ситуації своїми силами.

Була складена таблиця для обліку процесу зняття посилань з подібних сайтів. У таблиці було 8 стовпців:

  1. Сторінка донора з посиланням на sotovikm.ru.
  2. Анкор посилання.
  3. Сторінка акцептор (куди веде проставлена ​​посилання на сайт sotovikm.ru).
  4. Контактний Email або телефон.
  5. Альтернативний спосіб зв'язку: Telegram, Viber, Vkontakte і т.д.
  6. Статус надсилання листа на майданчик ( «Відправлено» / «Не відправлено» / «Інше»).
  7. Відповідь майданчики, якщо лист дійшов до адресата.
  8. Коментар по ситуації в цілому.

Коментар по ситуації в цілому

В такому форматі зручно працювати з майданчиками, так як часто відповіді приходили неоперативно і важливу інформацію при довготривалому спілкуванні можна було втратити.

Чи не на всіх майданчиках була розміщена контактна інформація, тому діставати її довелося з whois.

Для листів був створений окремий поштову скриньку з доменом сайту спільно з замовником, в листах ми представлялися представниками компанії sotovikm.ru. Був створений єдиний шаблон для подібних листів, які згодом розіслала всім email з таблиці:

Був створений єдиний шаблон для подібних листів, які згодом розіслала всім email з таблиці:

Протягом наступних двох тижнів було спілкування з майданчиками з приводу зняття посилань. Там, де не можна було зв'язатися з власниками сайтів по email, ми дзвонили за вказаними телефонами: для цього підключили менеджерів sotovikm.ru і сили свого клієнтського відділу. Для телефонних дзвінків також був складений скрипт розмови.

В результаті ми зіткнулися з наступними відповідями від власників:

  • «Сайт давно продав, контактів немає з новим власником» - не варто опускати руки відразу після такої відповіді, поки що ми просто записуємо цей сайт в окремий список (наприклад, «Не вийшло прибрати шкідливе посилання»). Він нам знадобиться трохи пізніше.
  • «Напишіть в ту біржу, де купували розміщення» - як я писав вище, клієнт раніше купував посилання сам, однак доступи від біржі були загублені, тому, як і в попередньому варіанті, записуємо цей сайт в список «Не вийшло прибрати шкідливе посилання».
  • "Доброго дня! Прибрати одне посилання коштує 100 р. »- здирників теж записуємо в список« Не вийшло прибрати шкідливе посилання »з поміткою і скринами листування.
  • «Такий Сторінка наразі не має, і посилання на ваш сайт теж» - в даному випадку контактні особи просто не бажали співпрацювати - то чи через нестачу часу, чи то через відсутність бажання. Однак не варто довго вести переписку з подібними товаришами, так як в результаті це ні до чого не приведе. Записуємо ці сайти в список «Не вийшло прибрати шкідливе посилання».
  • «Розпишіть докладніше, де знаходиться ваша посилання» - як правило, після нетривалої переписки посилання все ж вдавалося знімати. Заносимо такі сайти в список «Вдалося зняти посилання».
  • «Посилання була прибрана» - найбажаніший відповідь, який ми хотіли отримати. Мало хто погоджувалися прибирати посилання на наш сайт відразу ж, проте таке теж було. Ці сайти теж заносимо в список «Вдалося зняти посилання».

В результаті у нас на руках буде список з сайтами, з яких вдалося зняти шкідливі посилання, а також сайтами шахраями або іншими сайтами, де посилання зняти не вийшло.

Паралельно з нашою роботою, фрілансер sotovikm.ru теж знімав посилання, тільки ті, які закуповував на біржах.

В результаті з лютого 2017 року не пощастило зняти велику частину сміттєвих і шкідливих посилань з сайту. Зміни в обсягах посилань можна простежити за допомогою сервісу ahrefs:

3. Зв'язатися з техподдержкой Яндекса

Після того, як більша частина шкідливих посилань була знята, я зв'язався з Яндексом, де і прикріпив складені раніше списки донорів, з яких вдалося прибрати seo-посилання і ті на яких це зробити не вийшло. Направити лист в техпідтримку з цього питання можна за посиланням: https://yandex.ru/support/webmaster-troubleshooting/threats/agsmm.html (В самому низу є розкривається пункт з формою зворотного зв'язку, де можна прикріпити скріншоти і додаткові документи):

У своєму листі я вказав на те, що з частини сайтів зняти посилання не вдалося, і прикріпив всі складені списки. Тут же я описав ситуацію з сайтами «спільної закупівлі».

Платон Щукін не змусив себе чекати і дав відповідь на наступний день:

Платон Щукін не змусив себе чекати і дав відповідь на наступний день:

В цілому відповідь більш ніж стандартний, проте в даному листі представник Яндекса повідомляє, що посилання слід зняти навіть в тому випадку, якщо ми не маємо до них ніякого відношення. Це невелике повідомлення підтвердило наші побоювання, що така велика кількість посилань з сайтів «спільної закупівлі» побічно могло вплинути на накладення фільтра.

4. Натиснути на кнопку «Перевірити» на панелі вебмайстрів Яндекса

Кнопка «Перевірити» на панелі вебмайстрів Яндекса стала активною через тиждень після спілкування з техпідтримкою. На всі питання Яндекс відповідав, що роботу потрібно час для аналізу даних про зовнішніх донорів, і, якщо кнопка не активна, значить, робот ще не закінчив аналіз.

На цьому етапі після проведених маніпуляцій з посилальною масою потрібно натиснути на кнопку «Перевірити» і чекати вердикту від Яндекса. У нас цей пункт був реалізований в той же день, що і пункт 3.

Рівно через 60 днів з дня накладення фільтра (17.02.17-17.04.18), «Минусинськ» був знятий з сайту і позиції відновилися.

Хронологія подій:

  1. 17.02.2017 - накладено фільтр за «SEO-посилання», він же «Минусинськ».
  2. 17.02.2017 - зняли посилання з бірж.
  3. 03.03.2017 - зняли посилання з шкідливих сайтів вручну.
  4. 30.03.2017 - натиснули на кнопку «Перевірити» на панелі вебмайстрів.
  5. 30.03.2017 - написали лист в техпідтримку Яндекса.
  6. 17.04.2017 - фільтр був знятий з сайту і повідомлення на панелі вебмайстрів пропало.

2017 - фільтр був знятий з сайту і повідомлення на панелі вебмайстрів пропало

Порівняння позицій сайту під «Мінусинськом» і після виведення з-під фільтра

Тоді особисто для мене це був не перший досвід зняття фільтра з сайту, так як багато клієнтів приходять на просування вже спочатку з фільтром і їм потрібно готове рішення, проте якщо дивитися на ситуацію в цілому, то вона виглядає далеко не стандартної.

спочатку над SEO сайту Працювала две Різні сторони (ми, SEO.RU) и фрілансер. Накладення фільтра сталося через неузгодженість дій і різних підходів просування сайту (тому краще спочатку замовити seo-продвижения сайту у перевіреної компанії, щоб убезпечити себе не тільки від «Минусинска», а й від інших санкцій пошукових систем).

Тільки після детального аналізу зовнішньої посилальної маси стає зрозуміло, що у сайту є посилання з бірж, акаунти до яких давно було втрачено.

Нестандартна ситуація з зовнішніми посиланнями, а саме з сайтами «спільної закупівлі» також могла стати причиною накладення фільтра, чого ми точно не могли очікувати і передбачити.

За підсумками хотілося б поділитися з деякими рекомендаціями по фільтру «Минусинськ» - як не потрапити і не опинятися більше в такій ситуації:

  1. Спочатку при роботі над проектом потрібно узгоджувати дії зі сторонніми підрядниками, якщо вони є.
  2. Дізнаватися у клієнта попередні методи просування і просити ВСЕ доступи від інтерфейсів (якщо немає, то відновлювати).
  3. Все записувати, буквально. Кожну переписку зберігаємо, надалі вся зібрана інформація нам допоможе у вирішенні проблеми.
  4. Задавати техподдержке Яндекса чіткі питання, якщо хочемо побачити конкретику в відповідях.
  5. Якщо на сайт було накладено фільтр, то швидко зняти його можна буде тільки за умови злагодженої та спільної роботи з власником сайту ».

Попередній матеріал

Що таке фільтр «Минусинськ»?
Як «Минусинськ» відрізняє хороші посилання від поганих?
Що може послужити таким «дзвіночком»?
Як вийти з-під «Минусинска», якщо вже потрапив під фільтр?
Якщо все-таки потрапили під «Минусинськ», як вийти з-під фільтра?