Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Легалізація трудових відносин та заробітної плати

Опубликовано: 21.10.2018

видео Легалізація трудових відносин та заробітної плати

Легалізація праці

Основною проблемою сьогодення на ринку праці як України так і Львівської області зокрема, являється «тіньова зайнятість» та «тіньова зарплата», тобто використання праці найманих працівників без належного укладання з ними трудових договорів, та, відповідно, не задекларована оплата праці працівникам за виконану ними роботу. Таку зайнятість практикують в основному приватні підприємці, однак, соціально незахищеними при цьому залишаються, в першу чергу, працівники.Ненормований робочий день, відсутність оплати лікарняного та відпустки, залежність розміру заробітної плати виключно від роботодавця, відсутність записів у трудовій книжці та несплата соціальних внесків – це неповний перелік порушення вимог трудового законодавства роботодавцями. З цим пов’язана також можливість (наприклад, у випадку конфлікту з роботодавцем) невиплати заробітної плати працівникові. Окрім цього більшість приватних підприємців, які використовують найману робочу силу ведуть недостовірний облік робочого часу, тобто працівники працюють по 10–12 год. на добу, без вихідних, а заробітна плата в трудовому договорі встановлена на рівні нижчому за законодавчо встановлений мінімальний розмір заробітної плати. Водночас оплата роботи в надурочний час, у святкові і неробочі дні не проводиться.


Легалізація заробітної платні

На превеликий жаль ці явища міцно увійшли в наше життя, та в тій чи іншій мірі існують по всій території України, при тому в сукупності набувають великих масштабів. Це не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема.

Саме тому пріоритетним напрямком діяльності органів державної виконавчої влади, в тому числі Територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області, є вирішення питань легалізації трудових відносин з найманими працівниками з метою детінізації зайнятості населення та легалізації заробітної плати на підприємствах, в організаціях та установах і у фізичних осіб, які використовують найману працю.

Працівникам потрібно зрозуміли, що легальні трудові відносини для них вигідніші. Працюючи нелегально, працівник в подальшому отримуватиме мізерну пенсію та допомогу по безробіттю. Тому вимагати від своїх роботодавців виплату заробітної плати відповідно до законодавства – це право кожного працівника. При цьому, роботодавці, зобов’язані дотримуватися законодавства про працю та оформляти належним чином трудові відносини зі своїми працівниками.

Головний державний інспектор праці: В.Похонський

Похожі записи:

rss